dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 267
  1. #201

  2. #202

  3. #203

    Domyślnie

    właśnie podjęłam kolejną próbę
    wspieram się tabeksem i mam nadzieję że znowu uda się bezboleśnie i że potem głupota nie zwiedzie mnie na manowce jednym maszkiem

    trzymajcie kciuki
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał matka dyrektorka
    właśnie podjęłam kolejną próbę
    wspieram się tabeksem i mam nadzieję że znowu uda się bezboleśnie i że potem głupota nie zwiedzie mnie na manowce jednym maszkiem

    trzymajcie kciuki
    No to trzymamy.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał matka dyrektorka
    właśnie podjęłam kolejną próbę
    wspieram się tabeksem i mam nadzieję że znowu uda się bezboleśnie i że potem głupota nie zwiedzie mnie na manowce jednym maszkiem

    trzymajcie kciuki
    No to trzymamy.
    tzrymamy, trzymamy mocno

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał matka dyrektorka
    właśnie podjęłam kolejną próbę
    wspieram się tabeksem i mam nadzieję że znowu uda się bezboleśnie i że potem głupota nie zwiedzie mnie na manowce jednym maszkiem

    trzymajcie kciuki
    Zapomnij o wszelkiego rodzaju gumach, plastrach czy tabletkach bez recepty. Polecam Wam wszystkim czytającym ten wątek i chcących naprawdę rzucić palenie nowy lek ( od kilku miesięcy na rynku ) o nazwie Champix ( Wareniklina). Lek niestety na receptę . Kuracja miesięczna to koszt wypalanej codziennie paczki Westów Light - efekt od 4 stycznia do dzisiaj jestem bez papierosów . Paliłem 25 lat , nigdy nie udało mi się rzucić palenia . Na w/w tabletkach po 3 opakowaniach leku ( 1,5 miesiąca kuracji) odstawiłem go całkowicie - i nie PALĘ !! . Lek ten to nie jest jakiś substytut nikotyny - to lek który działa na jakieś receptory w mózgu - z stąd prawdopodobnie jego ogromna siła działania.

  7. #207

    Domyślnie

    Aluland, a jak sie czules przez pierwsze dni? No, powiedzmy pierwsze 3 dni? Nerwowo? Wrzeszczales na ludzi? Obgryzales paznokcie?

    Ja tez chce przestac

    pozdrawiam
    agnes

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Cytat Napisał matka dyrektorka
    właśnie podjęłam kolejną próbę
    wspieram się tabeksem i mam nadzieję że znowu uda się bezboleśnie i że potem głupota nie zwiedzie mnie na manowce jednym maszkiem

    trzymajcie kciuki
    Zapomnij o wszelkiego rodzaju gumach, plastrach czy tabletkach bez recepty. Polecam Wam wszystkim czytającym ten wątek i chcących naprawdę rzucić palenie nowy lek ( od kilku miesięcy na rynku ) o nazwie Champix ( Wareniklina). Lek niestety na receptę . Kuracja miesięczna to koszt wypalanej codziennie paczki Westów Light - efekt od 4 stycznia do dzisiaj jestem bez papierosów . Paliłem 25 lat , nigdy nie udało mi się rzucić palenia . Na w/w tabletkach po 3 opakowaniach leku ( 1,5 miesiąca kuracji) odstawiłem go całkowicie - i nie PALĘ !! . Lek ten to nie jest jakiś substytut nikotyny - to lek który działa na jakieś receptory w mózgu - z stąd prawdopodobnie jego ogromna siła działania.
    dokładnie tak samo działa tabex. substancja czynna cytozyna wypiera nikotynę z receptorów jakiśtam i sama włazi w owe (sama też pewnie uzależnia )
    cała kuracja to około 38 zł
    jedyny problem w zastąpieniu papierosa lizakiem, słonecznikiem itp
    zupełnie nie ma objawów odstawienia typu drażliwość, potliwość , zaparcia, biegunki ,
    już kiedyś stosowałam i skutecznie nieomal , bo po pół roku zapaliłam i i rzucam znowu
    a i nie odstawia się papierochów od razu tylko stopniowo i dopiero piątego dnia koniec a potem przez miesiąc weź pigułkę, weź pigułkę
    gumy plastry i inne nikotynowe nie działają (przynajmniej na mnie)
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  9. #209

    Domyślnie

    Witam

    Powiem Coś na temat Tabexu. Otóż sama cytozyna nie może uzależniać, gdyż jest to azotowa zasada organiczna wchodząca w skład kwasów nukleinowych, czyli naszego DNA. Działa podobnie jak nikotyna ale w zwiększonych dawkach. Cytozyna jest więc obecna w naszym organizmie przez cały czas, w odróżnieniu od nikotyny.

    Zdecydowałem się właśnie na tę kurację. Do tego czasu używałem rożnego rodzaju zastępników w postaci gum, tabletek oraz plastrów. Jednak z moich obserwacji w pewnym momencie organizm jest tak już przyzwyczajony do nikotyny, że zmniejszanie jej dawek nie jest za bardzo skuteczne. Po jakimś czasie przychodzi chęć zapalenie papierosa przy jakieś tam okazji.

    Jak używałem gum do żucia bolała mnie szczęka, już nie mogłem znieść wszech obecnej mięty czy tez tego posmaku nikotyny. Plastry to swoiste produkowanie farmaceutyczne palacza. Po odstawieniu ich poczułem straszny głód nikotynowy. Bolała mnie głowa (takie mega wielkie ciśnienie w czaszce czułem) potem nerwowość wróciła etc etc, czyli wszystko to co się dzieje jak po prostu nie palimy.

    W przeciągu ostatniego roku, wykonywałem około 4 prób rzucania palenia. Chce bardzo to zrobić, i czuję że jestem blisko tego celu Teraz, byłem u swojego lekarza i przypisał mi właśnie Tabex. Ale musiałem zrobić przedtem badania w kierunki wad serca. Na szczęście mogłem podjąć się tej kuracji.

    Przez cztery dni zażywałem po 6 tabletek co 2 godzimy (mniej więcej - najlepiej ustawić sobie alarm) oraz paliłem papierosy. Trzeciego dnia, gdy paliłem zauważyłem takie objawy jak: wzmocnione pragnienie, pobudzenie i co ciekawe zmienił się smak papierosów na taki obojętny. Czwartego dnia, niedopałem papierosów już tylko do połowy i piątego dnia nie paliłem w ogóle.

    Teraz mam zmniejszoną już dawkę Tabexu. Nie odczuwam chęci zapalenia poprzez jakiś ból, czy też inne objawy. Raczej jest neutralnie i spokojnie. Z nerwami też jest dobrze. I wierze że tym razem mi się uda.

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich tych którym już się udało oraz tym którzy cały czas próbują. Bo próbować trzeba. Bo inaczej nigdy się nie dowiemy co będzie dalej

    Piotrek

  10. #210

    Domyślnie

    Witam
    No to ja też się pochwalę - za 3 tygodnie stuknie mi roczek bez papierosów A było to tak: dałam się namówić na terapię antynikotynową, za którą zapłaciłam nie wiele ( 60zł za jeden seans), a że należę do niedowiarków, to mało nie pękłam ze śmiechu jak zobaczyłam jak ta terapia wygląda
    Ale do dziś nie palę!!!

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Pewnie bylas na tym samym co ja... Silna wola dziala i efekt placebo, ale ja juz nie pale ponad 8 lat.

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Oooo, to tak jak ja.
    Dziewiąty rok bez papierosa leci.

    Najskuteczniejsze okazało się silne zmotywowanie i rzucenie palenia w jeden dzień, bez żadnych wspomagaczy.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    A u mnie to, ze z malzem (jeszcze wtedy nie malzem) rzucilam.

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Mój mąż właśnie ogranicza palenie.Chce rzucić.
    Sukcesem jest,że chociaż o tym myśli. To jego pierwsza próba.
    Mam nadzieję,że mu się uda.

  15. #215

    Domyślnie

    Gratulacje Dziewczyny, mam nadzieję, że kiedyś też się pochwalę taaaakim wynikiem Trzeba rzucić natychmiast, samo ograniczanie nie pomaga

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    A ja ciągle pale bo lubię, i wiecie co? Najważniejsze - ŻANA GRYPA, KASZEL - NIC MNIE NIE DOPADA NA RAZIE.
    Wokół plują, kaszlą, moje pracownice, mama, dzieci - a ja nic.
    Zwalam na to że te wstrętne bakterie i wirusy nie trawią mojego smrodu Marlborasów

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał miciu
    dałam się namówić na terapię antynikotynową, za którą zapłaciłam nie wiele ( 60zł za jeden seans), a że należę do niedowiarków, to mało nie pękłam ze śmiechu jak zobaczyłam jak ta terapia wygląda
    Ale do dziś nie palę!!!
    umieram z ciekawości jaka to terapia, skuteczna i tania. Napisz na PW może w Łodzi też taką znajdę
    Jacki
    ---------------------------------------
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nie-szuka-pana
    Ościeżnicę Porta nową sprzedam

  18. #218

    Domyślnie

    JACKI
    Mogę napisać to na forum, może jeszcze komuś troszkę pomogę
    U nas prowadzone to było przez : OŚRODEK TERAPII BIOINFORMACYJNEJ.
    Na ulotce od nich jest podana następująca strona www.antynikotynowa.zgr.pl Pierwsza wizyta rok temu kosztowała 60zł, następna - jeśli ktoś potrzebował była za darmo. Ja na drugiej nie byłam, rzuciłam po pierwszej

  19. #219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Bylam na tym samym. Mozna sie posikac ze smiechu jak zakladaja takie cus na glowe, ale trzeba wierzyc, ze to dziala.

  20. #220

    Domyślnie

    Dzięki, są przykłady, że zadziałało, no to trzeba spróbować,
    a jak śmiesznie - to jeszcze lepiej
    Jacki
    ---------------------------------------
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nie-szuka-pana
    Ościeżnicę Porta nową sprzedam

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony