dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 112
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że ZA DUŻY nigdy nie będzie. Muszą się tam pomieścić wszyscy goście, stół i krzesła i kwiaty w donicach.
    A właśnie ustalamy ze stolarzem (nasz taras będzie drewniany)jego wielkość i jest jeszcze chwila na ewentualne zmiany. Acha - będzie zadaszony. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie - nie wszystko da się przewidzieć dopóki nie zacznie się użytkować. A wtedy juz jest za późno.....
    Dodam jeszcze, że będzie to taras na który wychodzi się z kuchni (są już drzwi balkonowe, na razie prowadzą do nikąd), z tyłu domu, na wys. jakiegoś 1,5 metra nad ziemią (piwnica), a z tarasu po schodkach (drewnianych !) do ogrodu.

    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Hej - wiosna idzie - taras stanie się lada dzień najważniejszym miejscem domu/ogrodu (jesli ktoś już mieszka...)!
    Może w tym miejscu forum za wczesnie na takie kwestie??
    Poczekam)
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Pomyśl o tarasie na poziomie gruntu. W razie dużej liczby gości zawsze można zagospodarować trawkę, bez utraty poczucia bycia razem

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    W tarasie wiele zależy od ukształtowania terenu, no i oczywiście od wyniesienia domu ponad teren. Ale niezależnie od tego taras powinien mieć MINIMUM 3 x 5 metrów. Tak, żeby mogły stanąć 2 stoły i ławki albo krzesła. A grill może stać poza tarasem.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie http://forum.muratordom.pl/showthread.php?20251-Jaki-du%C5%BCy-taras&highlight=taras

    Mnie się wydaje, że ZA DUŻY nigdy nie będzie. Muszą się tam pomieścić wszyscy goście, stół i krzesła i kwiaty w donicach.
    A właśnie ustalamy ze stolarzem (nasz taras będzie drewniany)jego wielkość i jest jeszcze chwila na ewentualne zmiany. Acha - będzie zadaszony. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie - nie wszystko da się przewidzieć dopóki nie zacznie się użytkować. A wtedy juz jest za późno.....
    Dodam jeszcze, że będzie to taras na który wychodzi się z kuchni (są już drzwi balkonowe, na razie prowadzą do nikąd), z tyłu domu, na wys. jakiegoś 1,5 metra nad ziemią (piwnica), a z tarasu po schodkach (drewnianych !) do ogrodu.


    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Bartt-czy Ty sugerujesz, żeby zrobić jakby drugi taras na poziomie ziemi? To jest może niezły pomysł...! Na jeden taras schodzi się z kuchni i z niego na drugi. To może śmiesznie brzmi, ale - podoba mi się! Wtedy już można jedynie położyc takie drewniane elementy, gotowe (gdzieś to widzaiałam - w OBI?), takie kwadraty z desek na malutkim podeściku. Ewentualnie może ten sam stolarz zrobi nam tę druga część - jakby samą podłogę, już wtedy nawet bez barierek i zadaszenia - w razie deszczu - wszyscy razem na tę część zadaszoną i dopiero będzie imprezka!
    Pomysł chyba I klasa.
    Kgadzina - na razie zaprojektowaliśmy 3,5 x 4,5 - to wychodzi prawie 16 m.kw. Widzę, że to w dolnych granicach - a ja myślałam, że to będzie wieeelki taras!
    Nie no z tym dolnym poziomem to na prawde fajne. Zaraz to przemyslę i narysuję sobie. A może ten dół juz nie z drewna, tylko....?
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Tylko angielski trawnik. Nawet nie myśl o niczym innym.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: kgadzina dnia 2003-03-12 10:58 ]</font>

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Tylko angielski trawnik. Nawet nie myśl o niczym innym.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Ja mam zaplanowany niewielki tarasik ok. 5x7m betonowy wyjście z salonu. Dałem w nim odrazu izolację termiczną bo może kiedyś z niego zrobię ogród zimowy. Planując wielkośc tarasu należy go nieco powiększyć i wziąść poprawkę na to że przy schodach (jakiś metr lub więcej) nie będzie można usadzać gości.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    mój ma 3x7m jak na razie ten rozmiar sprawdza się świetnie

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Gagata - co to za defetyzm? Ten sam wątek jest w wymianie doświadczeń. Spróbuj przenieść niniejszy wątek właśnie tam.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Ja mam taras 4,5m na 5m czyli 22,5 m2 .Jest duży i prawie kwadratowy .Częściowo jest zadaszony więc deszczyk podczas imprezy nie stanowi problemu.Także można nie obawiać się o suszone pranie.Brać należy pod uwagę różę kierunków przy usytuowaniu domu.ja mam taras od strony południowej i zachodniej także od godzin przedpołudniowych do wieczora mam na nim słoneczko .jeśli chodzi o wiatry to taras mam między dwoma scianami domu.Na jednej ścianie jest wyjście z salonu a na drugiej z sypialni.Szukałam takiego projektu aby móc latem rano nie widząc nikogo,prosto z łóżka wyjść sobie na taras i chłonąć naturę ewentualnie z imprezy prosto do łóżka Nie każdy akceptuje takie rozwiązanie.Wielu ludzi boi się sypiać w takiej sypialni,ja wręcz przeciwnie bo gdy bandyci nocą włamią sie do domu od frontu ja ucieknę przez taras z sypialni unikając połamania nóg /inaczej niż wyskakując przez okno/ .
    Jesli chodzi o wielkość,to wiadomo możliwie jak największy ale musi również byc dopasowany proporcjonalnie i kształtem do domu,bo jak będzie zbyt wielki w stosunku do domu -będzie to śmiesznie wyglądało.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: agnes dnia 2003-03-12 11:31 ]</font>

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ano właśnie skopiowałam go tu, bo tam się nikt nie odezwał- doszłam do wniosku, że to u mu może będzie lepiej i zrobiła się bałaganik. Bo tam już się rozwinęła rozmówka w międzyczasie
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    NO nie - mój to maleństwo .
    Jeszcze muszę przemyśleć jego rozmiary - jutro spotkanie ze stolarzem.
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  15. #15

    Domyślnie

    Taras, jeżeli to tylko możliwe, powinien być na poziomie ogrodu, żeby podczas "dłuuugiego nocnego grilowania" co niektórzy goście nie pospadali ze schodów. I tylko mi nie mówcie, że "takich znajomych" w waszym środowisku nie ma!

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    W którymś z czasopism ogrodniczych widziałam świetne rozwiązanie. Dotyczyło to tarasu posadowionego wysoko (piwnica)w małym ogrodzie a chodziło głównie o połączenie tarasu z ogrodem tak, aby można było "nie łamiąc nóg" (impreza )wyjść na trawę. Były trzy wersje. Ta najbliższa mojemu sercu to podniesiony teren ogrodu na zasadzie skarpy z tarasowym bardzo łagodnym zejściem, wkoło trochę pięknej zieleni i drewna (wykończenie stopni). Super. Jak chcesz to dzisiaj w domu poszukam a jutro Ci zeskanuje i podeslę.
    Pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ewusia - bardzo proszę! Chętnie to zobaczę.
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    OK, prześlę rano na priva.

  19. #19

    Domyślnie

    A ja planuję ?tarasowerandę?. Będzie toto miało 8 metrów (szerokość domu) na ok. 4 i będzie od góry przykryte balkonem. Chciałbym zrobić to tak, by na zimę móc rzecz przekształcić w rodzaj zamkniętej werandy czy ogrodu zimowego (dzięki modułom z drewna i szkła, ?wpinanym? do podstawowej otwartej konstrukcji). Na razie jestem na etapie projektowania.
    Mam tu tylko jeden problem - jak wykonac drewniany ?strop? nad tarasem, który będzie jednocześnie dużym balkonem dla pomieszczeń poddasza (sypialnia i pokój kąpielowy). Nie wiem, jak to zrobić, żeby nie przepuszczało mi wody). Może ktoś ma pomysł?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Miałam podobny problem. Stolarz mi powiedział, że taka drewniana podłoga MUSI mieć odstępy między deskami ("ruchy" drewna przy zmianach wilgotności), tym samym więc nie może stanowić szczelnego dachu. ALe - ten balkon na górze (też mam taką sytuację) może być po prostu również zadaszony. I tyle. Np. tak samo jak dom. Będzie ładnie. I u mnie tak właśnie będzie.
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony