dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    DOM w technologii szkieletowej Sunday System :)

    Witamy wszystkich bardzo serdecznie! 7 maja rozpoczynamy nasza wielka życiową inwestycję. Nasz domek będzie budowany w niezbyt tradycyjny sposób Szkielet stalowy zaś elementy ścian zewnętrznych będą następujące: płyta gips-karton 12,5 mm, folia paroizolacyjna, wełna szklana 8 cm (wypełnienie szkieletu), płyta wiórowo cementowa Cetris 12 mm, styropian min 10 cm i na koniec tynk mineralny lub akrylowy Dach blachodachówka. Tradycjonaliści popukają w głowę ale my mamy wielką nadzieje że wszystko będzie dobrze Widzieliśmy już parę takich domków i nie odbiegają wyglądem od tradycyjnych, wręcz nie można ich rozróżnić Nie spotkaliśmy się z żadnym tego typu wątkiem na forum jednak jesteśmy tutaj krótko więc możliwe że taki temat się już pojawił. Jeśli ktoś już budował tym sposobem prosimy piszcie jakie wrażenia Pozdrawiamy gorąco wszystkich Forumowiczów

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ashtare

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie !

    Witam!

    dajcie znac jak ida prace! nikt widze sie nie odzwal w temacie a ciekawa jestem tego systemu..

  3. #3

    Domyślnie

    Czytałem o tej technologii tutaj - kliknij i rozmawiałem z wykonawcą. Ale potraktowałem to trochę, jako ciekawostkę.
    Ostatnio edytowane przez maly john ; 10-05-2012 o 14:35

  4. #4

    Domyślnie

    Witamy! Budowa rozpoczęta 15 maja wkroczyła kopareczka na działke 15 wylali poduszkę,16 ławę, 17 ściany fundamentowe, dziś ocieplają Jutro ma być koniec z fundamentami Użyty beton-B 10 (poduszka) B 15 reszta

  5. #5

    Domyślnie

    Kochani! Mineło 15 dni a szkielet domku,wraz z szkieletem dachu stoi co cieszy oko Czekamy teraz na drewno na łaty (dach) i przed nami zamawianie okien. wkrótce zdjęcia Dzis juz nie mam weny (pozno) hehe Jak kojarzycie gdzies na forum watek o oknach ze szprosami prosze o linka Ciekawi mnie ten temat a czasu brak na szukanie... pomocy!!!!!
    Ps okien szukamy bo ściany już mamy

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to dokładnie ten system, ale byłam kiedyś w domu zbudowanym w szkielecie stalowym i prezentował się naprawdę super, znaczy w środku - bo kilka elementów nośnych pozostało odsłoniętych. Taki nowoczesny, trochę loftowy charakter miał dzięki temu. A z zewnątrz nie do odróżnienia od murowanego.
    Aha - ogrzewanie było rozprowadzone w ścianach, pod płytą g-k (tak z ciekawostek).

  7. #7

    Domyślnie

    bury_kocur w ścianach? o kurcze nie słyszałam o takim rozwiązaniu My bedziemy miec owszem podłogówkę ale żeby w ścianach? My tez zanim sie zdecydowalismy na taki dom ogladalismy nawet taki 15-to letni Był naprawde oki Nie do odroznienia od zwyklego a buduje sie ... jak sie upra 3 miesiace

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kinnngaaa

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    1

    Post

    Cytat Napisał asia&grzesiu Zobacz post
    bury_kocur w ścianach? o kurcze nie słyszałam o takim rozwiązaniu My bedziemy miec owszem podłogówkę ale żeby w ścianach? My tez zanim sie zdecydowalismy na taki dom ogladalismy nawet taki 15-to letni Był naprawde oki Nie do odroznienia od zwyklego a buduje sie ... jak sie upra 3 miesiace
    Witam wszystkich
    w najbliższym czasie rozpoczynamy budowę naszego domu i zastanawiamy się nad technologią scs, zapewne Państwa dom już jest gotowy więc moje pytanie jak się w takim domu mieszka? jak szły prace budowlane i jak długo stawialiście dom/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony