dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 109

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Co można spie... przy montażu okien i w samych oknach

    Długo zastanawiałem się czy taki wątek ma sens, czy może zamiast na FM utworzyć taki "pokaz" na swojej stronie, gdyż coraz częściej dostaję maile ze zdjęciami tego, co montażyści potrafią jak i tych, na których widać wyroby oknopodobne.
    Na dobry początek kilka zdjęć i zachęcam innych siedzących w branży do tworzenia tego wątku - ku przestrodze dla tych Inwestorów którym montażysta kit chce wcisnąć, że tak "jest cacy"
    Ogromna prośba - nie twórzmy tu powielenia wątków okiennych, ograniczmy się TYLKO do publikacji zdjęć i ich komentarza

    zdjęcie 1 - Usytuowanie kotew JB-D jest nieprawidłowe. Kotwy podpierające okno są za daleko od naroży okna (maksymalna odległość nie powinna przekraczać 10 cm - zgodnie z najnowszą instrukcją SFS), podobnie za daleko od środkowego słupka, i odległość między nimi także przekracza zakładaną przez systemodawcę wartość 70 cm i wynosi prawie 90cm. Efektem jest wyłukowanie dolnej krawędzi ościeżnicy, co bardzo dokładnie widać zdjęciu
    zdjęcie 2 - tego tu już nie sposób opisać, Kretynizm wynikający ze złe wymierzonego wykuszu. Okno głęboko wchodzi w ścianę, kotwa, by nie odstawała, została nadcięta i dobita młotkiem, tynkarz jak zacznie tynkować narzuci zaprawy na ok 20 mm na skrzydło, zakrywając ościeżnicę, o zawiasie nie wspomnę
    zdjęcie 3 - to widok rozmieszczenia kotew w wykuszu - po prostu jatka a nie montaż
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	520
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	113676   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu_1.jpg
Wyświetleń:	519
Rozmiar:	80,8 KB
ID:	113677   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu_3.jpg
Wyświetleń:	523
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	113678  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 27-04-2012 o 22:06
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    To może być hardcorowy wątek Ale komentarze są niezbędne, bo postronnej osobie może być ciężko zaczaić o co kaman.
    Tylko prośba - może bez nazw, bo pastwienie się nad fotkami nie jest etyczne i dopóki nie wiemy co autor miał na myśli to może być mało fair..

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    oczywiście Fin, nie zamierzam w swych materiałach podawać ani producentów ani montażystów. Niech zdjęcia posłużą tylko jako wizualizacja tego co spier... przy montażu można.
    I mam nadzieję, że ten wątek stanie się własnie hardcorowy i Pchełek nauczy się wklejać zdjęcia bo to co mi ostatnimi czasy okazał to dopiero jest jazda bez trzymanki


    A tu pytanie do kolegów po fachu. Ściana 3W, wewnątrz wełna jako materiał izolacyjny - czy przyjęlibyście do realizacji takie zamówienie gdy klient mówi iż nie chce folii, bo ktoś mu powiedział, że zbędna ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu3.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	113688  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 27-04-2012 o 22:18
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    ....
    A tu pytanie do kolegów po fachu. Ściana 3W, wewnątrz wełna jako materiał izolacyjny - czy przyjęlibyście do realizacji takie zamówienie gdy klient mówi iż nie chce folii, bo ktoś mu powiedział, że zbędna ?
    Już dawno miałem tu napisać, jednak nie mogłem się zebrać.
    Wracając do pytania to odpowiem przewrotnie: tak, przyjąłbym do realizacji
    Ja jestem od wstawienia okien w stan surowy na tej budowie, resztę swoich sugestii zapisuję klientowi na wycenie. Nie mam obowiązku na siłę wciskać swoich rozwiązań, równie dobrze może on to wykonać w dalszym etapie.
    Co wykorzysta z moich podpowiedzi? Jego sprawa, skoro u mnie tego nie zamówił. jeżeli mnie nie chce słuchać to ma od tego doradców: kierownika, inspektora czy obydwu naraz i razem powinni się martwić.
    Idąc tokiem tego pytania to wcale nie powinienem wstawiać okien bowiem zawsze będzie źle:
    1. Jaką mam pewność, że umawiając się na montaż 'surowy" zostanie zakryta pianka w ciągu 1-2 miesięcy?
    Żadnej, więc muszę je sam zakryć tynkiem
    2.Jaką mam pewność, że stosując na piankę folie paroizolacyjne inwestor je przykryje w ciągu 1-2 miesięcy jak "mówi" gwarancja producentów ? Też żadnej, więc muszę je także zakryć tynkiem.
    3. Jeżeli zakryję tynkiem to stwarza kolejny dylemat: skąd wiem, że następni tego nie skrytykują w rodzaju:jak krzywo, niedokładnie, co to za tynk, klej się nie będzie trzymał, zaczną odchodzić całe płaty.... itp zarzuty

    Wynika z tego, że zamiast wstawić okna powinienem wybudować dom pod klucz, inaczej w każdym momencie będę "szarpany" za niedokładnie wstawione okna, nasiąkniętą wełnę czy odpadający tynk.
    Paranoja
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu3.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	116727  

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Już dawno miałem tu napisać, jednak nie mogłem się zebrać.
    Wracając do pytania to odpowiem przewrotnie: tak, przyjąłbym do realizacji
    Ja jestem od wstawienia okien w stan surowy na tej budowie, resztę swoich sugestii zapisuję klientowi na wycenie. Nie mam obowiązku na siłę wciskać swoich rozwiązań, równie dobrze może on to wykonać w dalszym etapie.
    Co wykorzysta z moich podpowiedzi? Jego sprawa, skoro u mnie tego nie zamówił. jeżeli mnie nie chce słuchać to ma od tego doradców: kierownika, inspektora czy obydwu naraz i razem powinni się martwić.
    Idąc tokiem tego pytania to wcale nie powinienem wstawiać okien bowiem zawsze będzie źle:
    1. Jaką mam pewność, że umawiając się na montaż 'surowy" zostanie zakryta pianka w ciągu 1-2 miesięcy?
    Żadnej, więc muszę je sam zakryć tynkiem
    2.Jaką mam pewność, że stosując na piankę folie paroizolacyjne inwestor je przykryje w ciągu 1-2 miesięcy jak "mówi" gwarancja producentów ? Też żadnej, więc muszę je także zakryć tynkiem.
    3. Jeżeli zakryję tynkiem to stwarza kolejny dylemat: skąd wiem, że następni tego nie skrytykują w rodzaju:jak krzywo, niedokładnie, co to za tynk, klej się nie będzie trzymał, zaczną odchodzić całe płaty.... itp zarzuty

    Wynika z tego, że zamiast wstawić okna powinienem wybudować dom pod klucz, inaczej w każdym momencie będę "szarpany" za niedokładnie wstawione okna, nasiąkniętą wełnę czy odpadający tynk.
    Paranoja
    No niby tak jednak drobne ale ...
    pierwsze jeżeli decydujesz się na montaż taki "jak sobie klient życzy" bo nie masz "obowiązku" wciskania mu rozwiązań koniecznych i dostaniesz to na piśmie to już tylko Twoja wola czy chcesz odwalać fuszerkę

    Co do czasu obróbek nie przesadzajmy do 3 miesięcy taśmy wytrzymają, a tynkować tak naprawdę nie trzeba, wystarczy domontować paski styropianu i po problemie, następne ekipa je zdemontuje i robi swoje.

    Tak na marginesie jeszcze sporo wody upłynie zanim inwestorzy zaczną traktować montażystów stolarki jak fachowców a nie zlecać te czynności byle komu, ale to już inna historia


    Pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    No niby tak jednak drobne ale ...
    pierwsze jeżeli decydujesz się na montaż taki "jak sobie klient życzy" bo nie masz "obowiązku" wciskania mu rozwiązań koniecznych i dostaniesz to na piśmie to już tylko Twoja wola czy chcesz odwalać fuszerkę

    Co do czasu obróbek nie przesadzajmy do 3 miesięcy taśmy wytrzymają, a tynkować tak naprawdę nie trzeba, wystarczy domontować paski styropianu i po problemie, następne ekipa je zdemontuje i robi swoje.

    Tak na marginesie jeszcze sporo wody upłynie zanim inwestorzy zaczną traktować montażystów stolarki jak fachowców a nie zlecać te czynności byle komu, ale to już inna historia


    Pozdrawiam
    Wydaje mi się, ze nie odwalam fuszerki w tym momencie lecz wykonuję utalony zakres prac, o którym klient jest wyraźnie poinformowany - to wszystko.
    Od czego jest kierownik na budowie, który bierze kasę za nadzór?
    Nigdzie nie jest napisane, że ja to muszę i chyba wyrażnie napisałem, że chcąc brać za wszystko odpowiedzialność przy montażu to musiałbym podpisywać umowę na budowę domu pod klucz.
    Wełnę powinien zabezpieczyć inwestor na którymś etapie, niekoniecznie przy montazu okien - chociaz tak jest najwygodniej. Ja przedstawiam propozycje prac i klient sam wybiera co chce wykonać w tej chwili. Co to znaczy: domontowac paski styropianu?
    Nieraz widzę, że okna po montazu czekaja rok na tynki, chociaz ekipa była już ...od poniedziałku.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    ...Nieraz widzę, że okna po montazu czekaja rok na tynki, chociaz ekipa była już ...od poniedziałku.
    najczęściej gdy masz choć jeden dzień opóźnienia wtedy okazuje się że wszyscy tylko na Ciebie czekają i jeszcze kasy żądają za nie wejście w dniu i godzinie.
    Podoba mi się zapis w umowie z Pozbudem - opóźnienie w dostawie 14 dniowe nie jest opóźnieniem
    Ja już na wstępie tego roku, na wejściu w sezon, przez opóźnioną wiosnę mam trzy tygodnie opóźnienia i jakoś nadrobić nie mogę

    Hmmm..... wiesz Stary, przemyślałem sobie to wszystko jeszcze raz i cofam swój komentarz do tego zdjęcia
    Masz rację, po jaką cholerę uszczęśliwiać Inwestora na siłę? I jednocześnie tracić klienta gdyż sąsiad podpowiedział że folia jest zbędna. Masz rację, niech wozi się później i płacze tylko jedno jest WAŻNE o czy piszesz - uzmysłowić mu, wytłumaczyć a później po prostu olać. Wziąć kasę i tylko w protokole odbioru KONIECZNIE zaznaczyć zakres wykonanych prac - by później, jak się taki obudzi i będzie chciał Cię podać do Sądu podstawić mu to pod nos i powiedzieć - "bujaj się, masz jak chciałeś i za to zapłaciłeś i żaden sąd ci racji nie przyzna"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    .... jeżeli decydujesz się na montaż taki "jak sobie klient życzy" bo nie masz "obowiązku" wciskania mu rozwiązań koniecznych i dostaniesz to na piśmie to już tylko Twoja wola czy chcesz odwalać fuszerkę ....
    Tu kolega poszedł po bandzie gdyż kto jak kto ale stary fuchy nie odpier... co potwierdzi nie jedem tu czytający i ze starym współpracujący (Stary - za reklamę 1000 gotówką natychmiast )
    MMichał - są klienci niereformowalni, uwierz mi, tacy do których możesz gadać tygodniami i jak grochem o ścianę a mina taka jakbyś opowiadał o kosmitach. Dla nich jedynym argumentem w dyskusji jest 10 groszy różnicy w zamówieniu. Rozumiesz to czy nie ? I co wtedy zrobić ? Klient chce byś nie dawał mu czegoś tam i co - kałacha do pustej łepetyny, by podjął decyzję na TAK?

    Jak ja bym chciał by ci wszyscy tak pięknie tu piszący o fuszerkach coś poopowiadali o swych dokonaniach, pochwalili się swoją robota bez ani jednej fuszerki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Temat dobry, niebawem COŚ tutaj dodam mam jednak może jeszcze jedną propozycję:
    może pod zdjęciem dopisać krótko co trzeba poprawić aby czytający mogli wymagać czegoś więcej od swoich wykonawców ?

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Fotka z wełną to mistrzostwo świata po 2 latach koleś będzie rozbierał całą zewnętrzną cześć ściany 3W i targał tą wełnę ,może mu się uda że parter ocaleje bo cała wilgoć pójdzie pod dach


    Widziałem skutki czegoś takiego na kamerze termowizyjnej po 2 mety od okna było aż granatowo taka zawilgocona wełna
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 27-04-2012 o 22:54

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Kolego Test. Rozumiem, że każda możliwość reklamy swej strony jest kusząca ale tutaj poprosiłbym o publikację zdjęć a nie linków do nich.
    Zdjęcia mogą wywołać dyskusję, wymianę poglądów a do linków trudno sie odnosić
    Tak więc kolego Test, uszanuj moją prośbę, ułatw innym życie, zamień linki na zdjęcia - dziękuję

    Sikorb - Widziałem skutki czegoś takiego na kamerze termowizyjnej po 2 mety od okna było aż granatowo taka zawilgocona wełna - najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że klient wyedukowany na FM. wszystcy, którzy przedstawiali mu oferty zaznaczali że folie MUSZĄ być, ale znalazł się jeden "specjalista" który powiedział - Panie, po co wydawać kasę, ni i klient zaoszczędził.
    Kupił jedne z najlepszych okien dostępnych na rynku, dosć drogie okienka ale z racji koniecznościwykonania wielu na nowo, okażą się najdroższymi oknami w całej Europie a montaż w cenach z kosmosu.
    Realnie, duża część okien do ponownego wykonania (błedy pomiarowe) i wszystkie do ponownego montażu.
    Czyli zapłąci za montaż, demontaż, ponowny montaż + folie + plus narzut za chrzanienie się z poprawkami po innych.
    To już ja wychodzę taniej hi hi hi dużo taniej
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 28-04-2012 o 08:01
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Kolego Test. Rozumiem, że każda możliwość reklamy swej strony jest kusząca ale tutaj poprosiłbym o publikację zdjęć a nie linków do nich.
    Mówisz masz. Nie było moim zamiarem reklamowanie vortalu. Po prostu liczba zdjęć jest zbyt duża, aby je publikować pojedynczo. Ale jak nie to nie. Reklamuj się sam.
    Ostatnio edytowane przez T12345T ; 28-04-2012 o 12:12
    PRO QUALITY

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    By nie zatracić sensu edukacyjnego tego wątku (takie mamy przecież założenie) to proponuję wrzucać fotki opisujący pojedyńcze przypadki, pogadać o nich, wytknąć błędy wraz z przedstawieniem ich potencjalnych skutków, zaproponować rozwiązania itp...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to teraz przykład jak można montażem parapetów spierniczyć cała idee montażu w warstwie ocieplenia i nie tylko
    Poroterm to taki parszywy materiał budowlany, że tymi kanałami, gdy niedokładnie jest wymurowany, hula powiertrze jak i gdzie tylko chce, gdy nie jest zasklepiony i co tu widzimy ? Radosną twórczość montera parapetów wewnętrznych zaś na ostatnim zdjęciu ukazany obraz termowizyjny zdjęcia czwartego - prawda że można się załamać ?

    A jak to zrobić prawidłowo możecie przeczytać u mnie - a co, zareklamuję się z lekka, co mi tam http://jareko.pl/page19.php
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytulu_1.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	59,3 KB
ID:	113736   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytulu_2.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	113737   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytulu_3.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	113738   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytulu_4.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	113739   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytulu_5.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	113741  

    Ostatnio edytowane przez jareko ; 28-04-2012 o 09:52
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    A tu kuriozum, przygotowany otwór okienny do montażu warstwowego - i murarze nie wiedzą o co się czepia montażysta
    JAK POWINNO BYĆ:
    Nikt nie wymaga idealnej dokładności, zwłaszcza, że w niektórych materiałach realnie jest nierealna ale.... ale dlaczego ci co murują nie myślą?
    Zarzucenie zaprawą i zaciągnięcie kielnią załatwia sprawę i nic nie kosztuje, jedno machnięcie nadgarstkiem więcej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24032012042.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	113742  
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a tak wyglądają realia montażu okien na Inwestycjach - piękny widok - nieprawdaż ?
    JAK POWINNO BYĆ:
    Okna powinny mieć listwę podparapetową (niestety kosztuje), otwory podmurowane tak by luzy mieściły się w granicach 10-30 mm
    Pod balkonem albo podmurówka i listwa podparapetowe (rozwiązanie najtańsze ale też najzimniejsze) albo profile bazowe, poszerzające itp
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13022012003.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	113744  
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17

    Domyślnie

    Jareko ostatnio montowałem okna w domu gdzie budowali sławni górale.Otwory to jak wyrwa po granacie ,mówię nie montuje w tym okien bo jak coś będzie nie tak do do mnie przyjdzie klient nie do was.
    Góral na mnie z ryjem no kur.. podłusss no se cegiełka potem sie podleje pod łokno betonem ,tu kawołek patycka i przeca bydziesz mioł dobrze ,wy to byście chcieli żeby wom jeszcze wstawić te okna a ino brać pieniądze.

    Ja w szoku po tych wspaniałych poradach a tu klient na mnie z ryjem żeby montować że Zenek dobrze mówi to się zrobi.
    Jako że klient miał zapłacone 100% zabrałem się i pojechałem ale jak by miał tylko zaliczkę nie wiem co bym zrobił


    Dałem taki przykład bo jak przybywamy na montaż i coś jest nie tak, powiemy o tym klientowi to on zaraz z nas robi nierobów i w ogóle wymyślamy cuda bo nie chce nam się montować
    Ostatnio edytowane przez sikorb ; 28-04-2012 o 10:48

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    kurde przestań kolego - nie chodzi o reklamę - masz cudowną galerię takich kwiatków, zapodawaj je tu pojedynczo, tematycznie a nie hurtowo
    Zwłaszcza mile widziane są drewniane kwiatki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    kZwłaszcza mile widziane są drewniane kwiatki
    Mówisz masz i tyle mnie tutaj.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1P.JPG
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	58,9 KB
ID:	113772   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05421.JPG
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	113773   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05426.JPG
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	113774  
    PRO QUALITY

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    kolejny kwiatek z korespondencji mailowej.
    HS jednego z wiodących producentów okien w kraju i... montażysta. Montażysta któremu w HS-ie nie przeszkadza nierówne podparcie dolnej belki - poziomica za krótka by wykazać, że powstaje szpara prawie 10 mm !!! gdzie każdy, kto montował HS-a wie, że dokładność montażu jest tu wyjątkowa i tolerancja +- 1 mm czasem jest za mało wymagająca, i nic dziwnego że później skrzydło nie chce przylegać do ościeżnicy - i na dodatek wmawia się klientce, że na produkcji źle wykonano okno.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu5.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	113776   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu4.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	113777  
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 29-04-2012 o 09:22
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony