dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 103
  1. #1

    Domyślnie

    Murator ogłosił konkurs. Nagrody ho ho! Trafił się nawet samochód!! Volkswagen - nie byle jaki. Grajmy więc!!

    A jeśli wygramy....

    Bedziemy musieli zrzec sie praw autorskich do naszych prac. OK, rozumiem: funduję nagrody i chcę mieć coś w zamian. Rozumiem także konieczność wyrażania zgody na umieszczenie danych osobowych w różnych dziwnych bazach. To też wartość za jaką kupuję los na ta loterię.

    Ale jeśli wygram to zanim dostanę nagrodę będę musiał opłacić sam podatek zanim mi tą nagrode wydadzą (patrz: regulamin)!! W przypadku auta będzie to z 5 tysiączków. To może jednak spokojne życie - nie niepokojone przez sprzedawców kafelków - i meble; zamiast zgryzoty, że nie mam VW choć mogłem mieć?

    Elegancja ogółem umarła w Polsce dawno.


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: sawka dnia 2002-07-18 10:22 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: sawka dnia 2002-07-18 10:23 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Jak dla mnie, nowy Bora za 5 tys. zł może być

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie też może być, choć to na pewno benzyniak. EM, są jeszcze np. telewizory, a poza tym możesz nie wziąć udziału, lub wziąć udział i nie odebrać nagrody. To wolny kraj. Jak mnie coś nie interesuje to przechodzę obok tego spokojniej, czego i tobie życzę.
    Pozdr.

  4. #4

    Domyślnie

    To też możę być znak "dołączania do UE"
    Tam, z tego co rozumiem wszytkie nagrody są opodatkowane i już. Nawet jak się w pracy soć dostanie to trzeb uważać z wwartością bo powyżej pewnej kwoty trzeba doliczyć podatek (jakby nie było jest to dochód)

    A tak generalnie to się zgadzam z EM. Od dawien dawna nagrody w loteriach i konkursach się po prostu dostawało...
    I jeżeli ktoś naprawdę liczy na VW Bora a nie ma pieniędzy na podatek to będzie musiał go sprzedać i kupić coś innego (niewątpliwie urząd skarbowy na tych transakcjach wyjdzie na swoje...)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z ta sprzedaza to nie jest tak prosto, mozna sprzedac (chociaz moge sie mylic) dopiero po 2 latach. Tak czy inaczej jezeli sie chce nagrode podatek trzeba zaplacic.

  6. #6

    Domyślnie

    No i żeby sprzedać trzeba najpierw zapłacić podatek, a sprzedać można od razu, trzeba tylko .... zapłacić kolejny podatek.
    Życzę dużych wygranych

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Ale co murator zawinił?!
    Wszystkie konkursy odbywają się w ten sposób. Najpierw trzeba uiścić podatek.Nie dorabiajmy do tego zbędnej ideologii.

  8. #8

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że podatek od nagród to nie wymysł "Muratora" tylko ustawodawcy.

  9. #9

    Domyślnie

    Elegancki organizator nagród ustanawia nagrodę w wysokosci np. 55000 zł. Podatek 10% wynosi 5500 a resztę czyli 49500 daje sie w postaci rzeczowej czyli samochodu. Wygrana obejmuje więc samą obiecaną wygraną i podatek.

    Murator nie zawinił tym że sa takie przepisy tylko zwykłym - jak mówią żabojady - mauvais gout; złym smakiem. Jak się ma na nagrody za 60 000 zł to 6000 extra nie stanowi problemu.

    To jest kwestia o którą się czepiam!

  10. #10

    Domyślnie

    To wszystko odbywa sie oficjalnie. "Murator" nie może Ci dać "pod stołem" pieniędzy na podatek od nagrody - to nielegalne. Agnicha1704, gdzie jesteś? Wypowiedz się, proszę.

  11. #11

    Domyślnie

    Chłopie o czym mówisz? Jakie nielegalnie? Proces, który opisałem powyżej jest całkowicie legalny i nikt nic nie daje "pod stołem".
    Nagroda w eleganckim konkursie wynosi samochód i podatek. Podatek płacisz a autem odjeżdżasz. Proste jak konstrukcja cepa!

  12. #12

    Domyślnie

    Cofam, czekam na to co powiedzą fachowcy od prawa i finansów.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ryniu dnia 2002-06-25 14:18 ]</font>

  13. #13

    Domyślnie

    On 2002-06-25 11:44, EM wrote:
    Bedziemy musieli zrzec sie praw autorskich do naszych prac. OK, rozumiem: funduję nagrody i chcę mieć coś w zamian.
    A w dodatku wygrani dostają honorarium za publikację tekstu (uwaga! nie moze być dłuższy niż 1 strona maszynopisu) - może starczy na podatek od nagrody?

  14. #14

    Domyślnie

    EM,
    Jeśli podatek jest od wartości nagrody to chyba się nie da dać tyle, żeby starczyło na podatek bo od tego dodatkowego datku też trzeba zapłacić podatek...?

  15. #15

    Domyślnie

    Maco, przyznam się szczerze, że w pewnym momencie zgłupiałem, ale teraz wiem co chicałem napisać. To jest właœnie tak jak piszesz: błędne koło, im więcej dostaniesz tym większy podatek będziesz musiał zapłacić.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    W świetle czytanych wypowiedzi okazuje się, że o lepszym "smaku" redakcji świadczyłoby przeznaczenie na nagrodę samochodu Tico + 3500 zł

  17. #17

    Domyślnie

    Jeżeli piłka nożna ma rzeczywiście przełożenie na politykę i gospodarkę to biorąc pod uwagę wczorajszy wynik lepiej jednak postawić na auto niemieckie.

  18. #18

    Domyślnie

    Czery lata temu przyznano mi nagrode pewnego tygodnika spoleczno-politycznego, 5 tys PLN. Tyle tez otrzymalem. na moje zapytanie, czy musze od tego uiscic podatek, redaktor naczelny uspokoil mnie, ze wszystko jest juz uregulowane. Po prostu te 5 tys. zlotych to byla nagroda netto - ktora dla Urzedu Skarbowego wynosila nieco wiecej. Oni tak robia, wiec mozna. Tyle tylko, ze to nie byl zaden konkurs, ktorego istota jest windowanie nakladu pisma.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    no fakt, podatek rzecz paskudna.
    mimo to wykorzystam to zbiorcze niezadowolenie i niniejszym ogłaszam, że kupię po cenach preferencyjnych dowolną ilość kuponów
    [w grudniu się mebluję, więc fotelik, lodóweczka i prysznic będą jak znalazł. autko też się przyda ]

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tylko trzeba jeszcze napisac "piec powodow dla ktorych warto miec dom" A komisja wybierze najlepsze prace.
    Moje powody:
    1. Bo mozna kupic czasopismo fachowe Murator
    2. Jest sie aktywnym na forum Muratora
    3. Mam projekt z Muratora
    3. Buduje i wykanczam z Muratorem
    5. Mam zolty kubek Muratora
    Pewnie cos wygram , a jakie sa wasze powody?

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony