Cytat Napisał Wakmen Zobacz post
Oczywiście , że masz rację a tacy panowie za narzędzia do elektryki używają piłę łańcuchową i siekierę bo muszą wystrugać kołki by przymocować przewody do stropu. Nie oszukujmy się. Pan "z ulicy" nie ogarnie Twoich nowinek technicznych.
Tacy z ulicy są takimi samymi elektrykami. Pracują w zakładach energetycznych czy zakładach przemysłowych za pensję i zus a popołudniami i w weekendy robią zlecenia. Wiekszość pracowników budowlanych tak właśnie działa. jak jest już szef który nic nie robi tylko bierze kasę to trzeba i na niego robić. A tak jest taniej. Wiertarkę to przeważnie albo mają z pracy hilti albo z marketu. Wcale nie jest tak że jest dziadostwo. Jest po prostu taniej bo cały zysk idzie do ich kieszeni.

Cytat Napisał Wakmen Zobacz post
To 20 czy 30? Dla budynku o podstawie 10x10m to czyni wielką różnicę a biorąc rodzaje przewodów jakie wybrałeś to już nie będzie tak mało.
Co do alarmu to całkowicie tego nie widzę w Twoim rozwiązaniu "kompletny". Może troszeczkę zdradzisz nam "coś nie coś" na ten temat?
Co mam zdradzać? Mam 24 obwody plus alarm, wykonane na PLC


Cytat Napisał Wakmen Zobacz post
To w takim przypadku może powiesz nam ile poszło i jakich przewodów na Twój domek jeżeli przy takiej powierzchni różnica to tylko 100m.
Myślę, że nie tylko ja ale i większość przymierzających się do budowania chciała by poznać fakty a nie tylko gdybanie, że się można tanio wybudować. Tanio ale co i jak.
Przewodów poszło dokładnie tyle samo ile by poszło przy klasycznej instalacji. Z taką różnicą, że niektóre miały więcej żył. Różnica w cenie wynosiła może kilkaset złotych na całości za materiał. Robocizna ta sama. Kupiłem tylko osprzęt i jestem zadowolony. Wszytstkie zakupy z robiłem na Allegro i to sam je robiłem.
Elektryk brał tylko za usługę.