dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kamera Dahua TIOC 5MP IPC-HFW3549T1-AS-PV-0280B-S3 czy warto???

    Witam

    Zleciłem zaprojektowanie sytemu monitoringu. Dostałem wycenę z kilkoma kamremi Dahua TIOC 5MP IPC-HFW3549T1-AS-PV-0280B-S3, do tego rejestrator, dysk, switch plus wszystkie pozostałe elementy niezbędne do montażu.
    Dla mnie sama kamera jest ok, cena całości też w jakimś akceptowalnym budżecie, ale...

    Zacząłem szukać tej kamery w necie i generalnie czy to mój montażysta czy w "popularnych" sklepach cena to dużo ponad 2000 za sztukę.
    Są też sklepy czy portale gdzie sprzedają ją za 700pln i niby tam jest jakiś obrót, więc ludzie to kupują.
    I tu zagwozdka. Czy na rynku oficjalnie sprowadza się jakieś podróby z innym środkiem czy marże w popularnych sklepach są aż tak wysokie. 700 vs 2300 ? Albo ten co sprzedaje za 700 albo ten co za 2300 jest oszustem. Coś nie gra

    Temat może nie pasuje do treści, powinien być raczej "ile jest warta"

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kupowałem wszystkie swoje dahua na aliexpress i wszystko w nich działa z reguły wychodziło 1/3 ceny w pl. Oczywiście zdając sobie sprawę, że gwarancja nie istnieje. Ale dawno temu już by minęła
    https://pl.aliexpress.com/store/1282343
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek majsterek Zobacz post
    Witam


    Zleciłem zaprojektowanie sytemu monitoringu. Dostałem wycenę z kilkoma kamremi Dahua TIOC 5MP IPC-HFW3549T1-AS-PV-0280B-S3, do tego rejestrator, dysk, switch plus wszystkie pozostałe elementy niezbędne do montażu.
    Dla mnie sama kamera jest ok, cena całości też w jakimś akceptowalnym budżecie, ale...

    Zacząłem szukać tej kamery w necie i generalnie czy to mój montażysta czy w "popularnych" sklepach cena to dużo ponad 2000 za sztukę.
    Są też sklepy czy portale gdzie sprzedają ją za 700pln i niby tam jest jakiś obrót, więc ludzie to kupują.
    I tu zagwozdka. Czy na rynku oficjalnie sprowadza się jakieś podróby z innym środkiem czy marże w popularnych sklepach są aż tak wysokie. 700 vs 2300 ? Albo ten co sprzedaje za 700 albo ten co za 2300 jest oszustem. Coś nie gra


    Temat może nie pasuje do treści, powinien być raczej "ile jest warta"
    Cześć!

    Kamery DAHUA TIOC w wersji S2 - S4, to naprawdę produkt warty uwagi!
    Jednak trzeba mieć trochę doświadczenia, żeby kupić co trzeba oraz wiedzy i chęci, żeby poprawnie skonfigurować i wykorzystać pełne możliwości tej kamery.
    Z moich obserwacji wynika, że wielu instalatorów idąc za trendami oferuje klientom kamery TIOC, po czym zostawia klienta z podstawowymi ustawieniami kamer - słabe to...
    Odnośnie ceny kamery TIOC (i całej reszty również), w necie znajdziesz ten sam (czasem pozornie ten sam) produkt w diametralnie różnych cenach, bo...
    W różnych miejscach są podawane ceny detaliczne (cennikowe), ceny hurtowe, oraz ceny po rabatach instalatorskich, tzn. część instalatorów, którzy mają wypracowane rabaty, sprzedaje sprzęt oddając część swojego rabatu (czasem oddają znaczną część swojego rabatu, a dzięki temu wyrabiają sobie duży obrót i jeszcze wyższy rabat).
    Do tego rynek jest zalewany tańszymi ofertami indywidualnych importerów sprzętu z Chin oraz bezpośrednio chińskich sprzedawców - to jest sprzęt poza polską dystrybucją i bez wsparcia technicznego (o gwarancji nie wspomnę...).
    Do tego... diabeł tkwi w szczegółach - pozornie ta sama kamera, a jednak kilka szczegółów może ją różnić, np. oświetlacze.
    Pierwsza wersja kamer TIOC miała TYLKO oświetlacz LED światła widzialnego, czyli po zmierzchu włączał się w kamerze żółty LED i oświetlał wszystko przed kamerą.
    Druga wersja kamery TIOC ma już dwa oświetlacze: oświetlacz podczerwieni i oświetlacz światła widzialnego - różnica jest diametralna!
    W drugiej wersji po zmierzchu kamera jest dyskretna - przełącza się w tryb czarno-biały i włącza oświetlacz podczerwieni. Dopiero po wykryciu ruchu włącza się LED światła widzialnego i kamera przełącza się w tryb kolorowy - to ogromna różnica w działaniu.
    Kolejne wersje kamery (S3 i S4) mają dalsze udoskonalenia.
    Niestety, sprzedawcy nagminnie oszukują klientów podając nieprawdziwe parametry oraz zamieszczając nieprawdziwe zdjęcia produktów.
    Szukają "jeleni", którym wcisną kilka złotych taniej sprzęt poprzedniej generacji, którego instalatorzy już nie chcą kupować - głównie stąd w necie wysyp tych pozornie tańszych kamer TIOC.

    To jest oferta dla samodzielnych instalatorów, którzy biorą na siebie ryzyko wszelkich problemów, w zamian za niższą cenę.

    Trzeba mieć na uwadze, że większość ofert od firm instalacyjnych jest kalkulowana całościowo, czyli jaki jest finalny zysk z danej instalacji.
    Zatem liczy się cena końcowa z oferty, a nie osobno sprzęt i osobno montaż.
    Nie ma opcji, że sam sobie kupisz sprzęt w Chinach, a dany instalator "tylko" to zamontuje i skonfiguruje.
    Sam kupujesz, sam instalujesz, sam konfigurujesz, sam się martwisz o gwarancję i serwis, sam ponosisz odpowiedzialność = oszczędzasz, ale czy rzeczywiście?
    Ostatnio edytowane przez _ZBYCH_ ; 23-07-2023 o 23:22
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Cześć!
    Nie ma opcji, że sam sobie kupisz sprzęt w Chinach, a dany instalator "tylko" to zamontuje i skonfiguruje.
    Sam kupujesz, sam instalujesz, sam konfigurujesz, sam się martwisz o gwarancję i serwis, sam ponosisz odpowiedzialność = oszczędzasz, ale czy rzeczywiście?
    Wziąłem na klatę. Kupiłem w wersji S4 (zamówiłem S3 ale przyszła S4 - niech będzię, podobno tylko proporcją H/V się różnią)
    +Switch PX-S10-P8-U2-TP100HI
    +Rejestrator NVR4216-EI
    +HDD
    +UPS
    +jakiś router z simem

    Rzeczywiście opcji sporo. Ogarnąłem konfigurację sieci, kamera działa, detekcja ruchu działa, jest to bogata opcja.
    Pozostaje poskakać po drabinie i to najtrudniejsza część, bo niektóre punkty mam na wysokości 6m na ziemią.
    System będę sobie rozbudowywał o różne bajery w przyszłości

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    W kamerach S4 jest nowe GUI - tym się różni od S3 (w zasadzie nie wiadomo po co...).
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony