dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 195

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Question Inteligentny dom - co mozna otrzymac w budzecie 15 tys PLN?

    Witajcie,

    W licznych w tym dziale postach pada pytanie "za ile" można zrobić tani system inteligentnego domu (stawia je potencjalny inwestor nie znający tej dziedziny), pada często słuszna odpowiedź/pytanie "a z czego ma się taka instalacja składać?" (odpowiada instalator / profesjonalista). Jednak ... forumowiczom reprezentującym tą profesjonalną stronę zwrócił bym uwagę jak w mało komfortowej sytuacji jest inwestor. No bo niby skąd ma wiedzieć? Można poczytać, zdobyć podstawową wiedzę, zastanowić się nad swoimi potrzebami - słusznie. Niemniej ... drodzy forumowicze, po kilku dniach przeglądania tej części forum, stron, serwisów o domach inteligentnych, a zwłaszcza tej części forum, człowiek jest totalnie skołowany i niewiele rozumie z zawiłości systemowych , a nawet całkiem poważnie zastanawia się czy decydować się na taką "inteligentną instalację".

    Przechodząc do sedna sprawy - pytanie do forumowiczów profesjontalistów (i nie tylko) dusponując hipotetycznym budżetem 15 tys PLN - co mogę otrzymać? Jakie elementy/funkcje systemy byście polecili? Jaki system, na jakich urządzeniach?

    Krótki opis domu który chcę osiągnąć - Dom ENERGOOSZCZĘDNY (5-7 litrowy), EFEKTYWNY (prostota, mało sprzątania, proste utrzymanie, przemyślane szczegóły), EKONOMICZNY (w budowie i utrzymaniu)
     Dwa pełne piętra, poddasze nieużytkowe, prosta bryła, bez wykuszy, balkonów itp.
     Garaż nieogrzewany odizolowany od reszty domu
     Tarasy i wiata drewniane odizolowane od domu
     Płyta fundamentowa (ocieplenie do ustalenia, raczej XPS 20cm, dozbrojona, beton wysokiej klasy)
     Silikat 24/18cm, izolacja ścian 20/25 cm (do ustalenia)
     Strop piętra drewniany, izolacja ułożona bezpośrednio na stropie około 50 cm (do ustalenia)
     Ogrzewanie piecem gazowym, ogrzewanie podłogowe (parter) i ścienne (piętro)
     Rekuperacja, GWC (glikolowy?)
     Brak kominka, likwidacja kominów wentylacyjnych, przewód spalinowy do pieca
     Duże przeszklenia na południu i części strony zachodniej (tam okna o średnim U + rolety), okna wschód i zachód niskie U, montaż w ociepleniu, okien na północy brak

    Pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    dusponując hipotetycznym budżetem 15 tys PLN - co mogę otrzymać? Jakie elementy/funkcje systemy byście polecili? Jaki system, na jakich urządzeniach?
    Za takie pieniądze to masz rozdzielnie i trochę kabli.
    Te 15 tys to masz tylko na ID?
    Ile przeznacza czasz na elektrykę( ile punktów, ile obwodów/bezpieczników), alarm, ogrzewanie (komfort czy oszczędności), RTV/LAN, osprzęt elektryczny(gniazdka +włączniki) i gadżety.
    Rolety czy żaluzje?
    Ile pomieszczeń z ogrzewaniem?
    ID do komfort, szpan i trochę oszczędności w okolicach 5% na ogrzewaniu i świetle. Jeśli ktoś pisze, że ID to oszczędności i podaje liczbę większą niż 8% to jest albo ignorantem albo oszustem albo jedno i drugie czyli marketingowcem.

    PS.
    IB - inteligentny budynek czyli biura, urzędy, szkoły dają oszczędności na energii do 30%-40%.


    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    Jednak ... forumowiczom reprezentującym tą profesjonalną stronę zwrócił bym uwagę jak w mało komfortowej sytuacji jest inwestor. No bo niby skąd ma wiedzieć?
    Skoro ty nie wiesz, to skąd my mamy to wiedzieć co chcesz.
    Każda funkcja/bajer, to dodatkowa kasa od 100-1000 PLN i więcej.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kszysztof

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-379
    Posty
    1

    Domyślnie

    To ja mam pytanie. Domek 170m2, jaki system na taką powierzchnie wybrać. Wiem, ze jest ich dużo. Na szczęście moge poozyc przewody (jeszcze nie ma tynków). Interesuje mnie stosunek cena/jakość - tzn.ma to byc system sprawdzony (najlepiej jak najdłużej) i oczywiście dobrze działający.
    Słycham propozycji. Na wiosnę musze ruszyć z obaklowaniem i do tego czasu musze juz wybrać.
    Proszę o jakieś sugestie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszysztof Zobacz post
    To ja mam pytanie. Domek 170m2, jaki system na taką powierzchnie wybrać. ....
    Proszę o jakieś sugestie.
    Witaj.
    Temat rzeka jak to mówią
    Instalatorzy (w tym także ja) mają wyrobione własne zdanie na temat systemów które znają, montowali, obsługują. Z mojej strony mogę zaproponować system Nexo firmy Nexwell z Wrocławia. Bezpłatnie możesz zamówić prezentację w domu http://www.nexwell.eu/sprzedaz-1 będziesz mógł organoleptycznie zobaczyć o co w tym wszystkim biega
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Witaj.
    Temat rzeka jak to mówią
    Z mojej strony mogę zaproponować system Nexo firmy Nexwell z Wrocławia. Bezpłatnie możesz zamówić prezentację w domu http://www.nexwell.eu/sprzedaz-1 będziesz mógł organoleptycznie zobaczyć o co w tym wszystkim biega
    Pozdrawiam
    Tak... albo system Fox firmy Nexwell z Wrocławia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał stkop Zobacz post
    Tak... albo system Fox firmy Nexwell z Wrocławia.
    Owszem, jest to rozsądna propozycja pasująca do tematu tego wątku. System Fox, to rozwiązanie dla osób, którym wystarczą podstawowe funkcje - ster. oświetleniem, roletami, gniazdami, ogrzewaniem i przede wszystkim wyłącznik (manipulator FOX TOUCH -jest to uogólniając okrojona przycisku WPP http://www.nexwell.eu/produkt/nxw297...amowalny-tukan ) , które cenowo mogą konkurować z wyłącznikami tradycyjnymi renomowanych firm np.: w sytuacji salonu, gdzie posiadamy wiele stref oświetleniowych, czy rolet - jeden przycisk 6 "klawiszowy" obsłuży 12 funkcji, do tego wygląd samego wyłącznika MZ bardzo atrakcyjny.
    Pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał adwlodar Zobacz post
    Dendrytus, wyjaśnisz tą pozycję? Bo nie rozumiem w jakim celu ona jest.
    Raspberry pi jest w tym przypadku serwerem, który umożliwia integracją np. z kamerami IP, zarządza bardziej skomplikowaną logiką, rejestruje zdarzenia itp.
    Umożliwia też zarządzanie ID przy pomocy dowolnego smartfona czy tabletu, plus wizualizacja.
    W KNX serwery nie są potrzebne, ale się przydają
    Jakiej firmy to zasilacz? Patrzyłem na ceny ABB i zasilacz ciut mocniejszy bo 640mA (z podtrzymaniem) to koszt 1643 zł...
    intelektronika za 210 zł z VAT. Potrzebuje jeszcze źródła zasilania 12-24 VDC 3A , np. zasilacza buforowego PULSAR, SATEL
    Dlatego podałem 300 zł

    Cytat Napisał kszysztof Zobacz post
    To ja mam pytanie. Domek 170m2, jaki system na taką powierzchnie wybrać. Wiem, ze jest ich dużo.
    To zabawne, ale w Polsce jest już ponad 20 różnych systemów IB, które nie są kompatybilne z niczym.
    Ciekawe kiedy firmy zaczną padać.
    To ja mam pytanie. Domek 170m2, jaki system na taką powierzchnie wybrać.

    Na szczęście moge poozyc przewody (jeszcze nie ma tynków). Interesuje mnie stosunek cena/jakość -
    A ja chciałbym kupić samochód. Interesuje mnie stosunek cena/jakość - tzn.ma to być samochód sprawdzony (najlepiej jak najdłużej) i oczywiście dobrze działający.
    To mniej więcej taki poziom pytania.

    1. Co to znaczy domek 170m? To pokój z łazienką, kuchnia i sypialnią czy dwupiętrowy podpiwniczony dom?
    2. Jakie funkcje ma realizować system ID.
    3. Jaki budżet masz zamiar na to przeznaczyć.
    To tak na początek.
    Przy normalnym ID, opis samych tylko funkcji to kilkanaście stron opisu. Przynajmniej u mnie tak jest przy podpisywaniu umowy, żeby klient wiedział co otrzyma, a czego mieć nie będzie.

    tzn.ma to byc system sprawdzony (najlepiej jak najdłużej) i oczywiście dobrze działający.
    ponad 20 lat istnienia. Ponad 300 firm, w tym takie jak ABB, Gira, Berker, Hager, Merten czy Fujitsu.
    Ponad 30 000 wysoko wykwalifikowanych instalatorów.
    A czy dobrze działający?
    More than 11,000 KNX devices went into the construction of Terminal 3 at Beijing Capital International Airport. They regulate the lighting, air-conditioning and heating systems, and transmit error messages.
    Beijing Airport’ Terminal 3, which boasts an area of 986,000 square metres, is the largest airport building in the world. It opened in February 2008.
    Dodatkowo
    Cytat:
    Therefore, a direct measurement system has been set up in a
    140m2 KNX house with two inhabitants. The KNX system
    includes 38 active devices
    attached on a single line, fed by a
    640mA
    power supply unit. Basic lighting control automation
    and HVAC functions are deployed, making this house an
    optimal choice for the purpose of reaching general findings.
    Czyli najmniejsze zużycie prądu wśród systemów ID, co przekłada się na dodatkowe pieniądze w skali kilku-kilkunastu lat.

    No i oczywiście jest to jedyny system, który ma gwarancję, że będzie nadal dostępny za 20 lat, o ile znowu nie będzie końca świata, który przepowiedział Nostradamus lub komuś skończył się kalendarz. Majów już mieliśmy czas na kalendarz Azteków
    Na wiosnę musze ruszyć z obaklowaniem i do tego czasu musze juz wybrać.
    Proszę o jakieś sugestie.
    Najmniejsza ilość przewodów w stosunku do jakiegokolwiek innego systemu. No może LCN ma mniej.
    Podłączenie w rozdzielni wszystkich włączników w domu to tylko 4 żyły.
    Nawet takich
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7669896500_1341142030.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	158692

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Owszem, jest to rozsądna propozycja pasująca do tematu tego wątku.
    Skąd to wiesz?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 06-01-2013 o 14:40
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Za jakie 15.000 PLN ?
    http://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg
    Za 3000 PLN to tak. Dwa sterowniki, kilka przekaźników i zwykła instalacja.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Za jakie 15.000 PLN ?
    http://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg
    Za 3000 PLN to tak. Dwa sterowniki, kilka przekaźników i zwykła instalacja.
    Po prostu łżesz jak pies.
    Widziałeś w co masz wyposażyć dom? Jakie ma mieć funkcje? Nawet nie potrafisz przygotować kosztorysu jak należy.
    No chyba że to wersja bezprzewodowa.

    PS.
    Zainwestowałeś kasę w nową dostawę i trzeba to jak najszybciej sprzedać?

    PS2
    Zadowolony użytkownik

    na elektrodzie- neodym
    na forum muratora- xtea
    na forum budowlanym - gelbeton
    A tak naprawdę to handlarz chińskimi sterownikami.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 18-01-2013 o 15:34
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Za jakie 15.000 PLN ?
    http://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg
    Za 3000 PLN to tak. Dwa sterowniki, kilka przekaźników i zwykła instalacja.
    Czy mógłbyś podać jakich urządzeń użyto do ściemniania tych zwykłych halogenów? Jak rozumiem PLC nie posiada stosownych końcówek mocy o takiej wydajności do ściemniania oświetlenia? Ile kosztowały, jakiego typu?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    ... Przechodząc do sedna sprawy - pytanie do forumowiczów profesjontalistów (i nie tylko) dusponując hipotetycznym budżetem 15 tys PLN - co mogę otrzymać? Jakie elementy/funkcje systemy byście polecili? Jaki system, na jakich urządzeniach? ...
    A czy Ty się zastanawiałeś ile kosztuje dobrze zrobiona instalacja elektryczna dla takiego "przeciętnego domu" jak Twój. Mówimy tutaj o :
    - oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne (nie tylko żyrandol na pokój ale coś więcej),
    - gniazda wewnętrzne i zewnętrzne
    - rtv-sat (można tutaj troszkę rozbudować coś o ponad podstawy)
    - alarm (nie tylko podstawowy ale z możliwością "lekkiego" informowania na phona oraz kompatybilność wszelkich silników i sterowanie nimi poprzez alarm)
    - domofon, vodeofon,
    - a gdzie tutaj teraz osprzęt elektryczny i do videofonów oraz urządzenia do rtv-sat?

    To tylko część co może mieścić się w "podstawowej" ale dobrze zrobionej instalacji elektrycznej i uwierz mi, że za owe 15k to takiej nie dostaniesz (nawet za sam materiał).
    Bądźmy realistami a nie czytajmy bzdury, że można zrobić instalację elektryczną za 5k (na domek jednorodzinny) ale po "głośnej dyskusji forumowicz nam zdradza, że z ... materiałów ukradzionych sikkk.

  12. #12

    Domyślnie

    Przyjmijmy następujące założenie do wspomnianego budżetu nie wliczają się:
    Wykonanie w porządnym standardzie elektryki, oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, gniazdek.
    Wykonanie prostej instalacji rtv/sat, alarmu, podłączeń domofon, videofon.

    Odpowiadając na kilka pytań powyżej. 1) Rolety. 2) Nie wiem jeszcze ile pomieszczeń będzie z ogrzewaniem 3) Od ID oczekiwał bym "komfortu" na pewno nie szpanu, raczej też nie dodatkowych oszczędności.

    Więc odnosząc się do wypowiedzi dendrytusa, szukam poniekąd podpowiedzi ze strony profesjonalistów w co warto "zainwestować"? co da największy komfort?(odnosząc się do Waszych doświadczeń), na co warto przeznaczyć ten budżet?, co rozbudowywać?

    Pozdrawiam,

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    Przyjmijmy następujące założenie do wspomnianego budżetu nie wliczają się:
    Wykonanie w porządnym standardzie elektryki, oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, gniazdek.
    Co to znaczy w porządnym standardzie?
    Nie da się tego tak rozdzielić.
    W normalnej instalacji masz np. rozdzielnię 48 pól lub dwie po 48 pół. W systemach przewodowych jest na ogół powyżej 300.
    Koszt rozdzielni 48 pól 150 zł, 300 pól to już 2 500 zł
    Małą rozdzielnię wkujesz w ścianę, dużą musisz gdzieś postawić.
    Do tego dochodzą np zugi nawet w pożadnej instalacji praktycznie się ich nie używa.
    Jeden zug to około 3 zł(w zależności od firmy). W IB koszt wszystkich zugów to 500 - 1000 zł i więcej.
    tak wygląda zwykłą rozdzielnia

    a tak od IB






    Do tego dochodzą spore różnice w oprzewodowaniu domu.
    Wykonanie prostej instalacji rtv/sat, alarmu, podłączeń domofon, videofon.
    To jak ty sobie to wyobrażasz? Chiński sterownik z allegro?

    Cytat z Wikipedii
    Inteligentny budynek posiada system czujników i detektorów oraz jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami. Dzięki informacjom pochodzącym z różnych elementów systemu, budynek może reagować na zmiany środowiska wewnątrz i na zewnątrz, co prowadzi do maksymalizacji funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa oraz minimalizacji kosztów eksploatacji i modernizacji.
    co da największy komfort?
    Odpowiednio duży worek pieniędzy przed realizacją projektu.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligentny_budynek
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 03-05-2012 o 10:36
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #14

    Domyślnie

    Niedziałający link to przejaw lenistwa czy "profesjonalizmu" kolegi z fibaro?
    Jak widać opanowanie kopiuj/wklej, to wszystko na co kolegę stać.

    PS.
    Po którym


    tworzymy takie wierszyki
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Samotny_Knx

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dendrytus czytam twoje posty i ciekawią mnie pewne sprawy.
    Zastanawiam się nad zakupem systemu Knx. jednak zastanawiają mnie pewne fakty.
    Proponujesz budować Knx na Raspberry PI, jednak czytam w internecie że jest to wersja komputera wydawanego z myślą o krajach trzeciego świata.
    Mam pytanie odnośnie jego montażu, czy możemy go zamontować w rozdzielni czy obudowa jest ładna i może stać pod telewizorem?
    Proszę napisz czy takie rozwiązanie jest profesjonalne i niezawodne.
    Czy mogę zakupić od ciebie wersję już zlutowaną i ile dajesz na to gwarancji.

  16. #16

    Domyślnie

    ZA...biliście wątek.
    Szkoda.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Proponujesz budować Knx na Raspberry PI,
    KNX do poprawnej pracy nie wymaga żadnego serwera, nawet takiego na Raspberry pi
    jednak czytam w internecie że jest to wersja komputera wydawanego z myślą o krajach trzeciego świata.
    To ciekawe, bo google zakupiło 150 tys. Raspberry pi dla szkół w UK. No chyba, że UK to już teraz 3 świat.
    Gdyby myślano o trzecim świecie produkowano by je a chinach, a tak nie jest.
    Mam pytanie odnośnie jego montażu, czy możemy go zamontować w rozdzielni czy obudowa jest ładna i może stać pod telewizorem?
    Gdzie chcesz
    Proszę napisz czy takie rozwiązanie jest profesjonalne i niezawodne.
    Nie jest profesjonalne, bo nie ma znaczka Gira, ABB czy JUNG.
    Powszechnie wiadomo że centralki fibaro są produkowane w chinach.
    Jest tak samo niezawodne jak każdy inny produkt wykonany na podzespołach i w odpowiednich warunkach.
    Czy mogę zakupić od ciebie wersję już zlutowaną i ile dajesz na to gwarancji.
    Raspberry Pi nigdy nie był w wersji do samodzielnego montażu.
    Gwarancja u mnie to 24 mies

    Cytat Napisał Samotny_Knx Zobacz post
    Ja myślę o systemie Knx, ale martwią mnie instalatorzy.
    Mają klucz
    NIGDY ŻADNEGO KLUCZA NIE BYŁO
    i oprogramowanie
    Oprogramowanie kosztuje 100€ lub jest za darmo, o ile zdasz kurs online.
    i za wszystko tylko kasa.
    Rozumiem, że ty swoją wiedzę zdobyłeś za darmo, więc pracę wykonujesz też za darmo. Skoro pracujesz za darmo, to pieniądze na budowę domu ukradłeś?
    Ja niestety nie. Musiałem na kursy i szkolenia związane z certyfikatami KNX wydać ponad 10 tys. złoty.
    Żona kupiła do naszego domu okna Fakro z-wave ,
    I jestem ciekawy jak je podpiąć z Knx???
    Skoro zaczynasz od dupy strony, to masz problem.
    Zostaw silniki i wywal sterowanie z-wave. Najtańszy sposób.
    Teraz mam na tapecie system Fibaro, widzę że ma większe możliwości i zmieszczę się w przeznaczonej kwocie.
    Większe możliwości? To ciekawe, bo jakimś cudem nie radzi sobie np. z ogrzewaniem podłogowym. Ma aplikację na iPada czy tablety z androidem?
    Widocznie nikt w europie nie zna możliwości fibaro
    http://www.knx.org/fileadmin/news/1340357654216111781English.pdf
    Widzę na zdjęciu obrazek, ładna rozdzielnia a co będzie przy awarii głównego sterownika????
    No to chyba pytanie do fibaro czy innych systemów scentralizowanych takich jak np fibaro. W KNX nie ma czegoś takiego jak główny sterownik.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 03-04-2013 o 07:22
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knx_bb Zobacz post
    Pewnie teraz wszyscy mnie poznają, bo wasze zestawy mi głowę urywają.
    A naprawdę widać że KNX-owcy roboty nie mają, bo kontrolery z-wave teraz sprzedają.
    http://forum.fibaro.com/viewtopic.php?t=1462&start=15

    Ale ten jest lepszy

    FibaroKK
    FibaroKK


    Joined: 21 Oct 2011
    Posts: 94
    Location: Kędzierzyn-Koźle
    Posted: 2012-12-27, 10:35

    Aplikacja na Androida działa podobnie jak wcześniej lecz roleta powoduje zatrzymanie aplikacji.
    Gdy wejdę do pomieszczenia z roletą lub do rolety bezpośrednio przez wyposażenie.

    i tyle w temacie fibaro

    A co do źródła skąd można tanio nabyć podzespoły fibaro, to polecam allegro. Od kilku dni można nabyć tam całkiem atrakcyjne cenowo zestawy.

    PS.
    Szkoda, że głowy nie urwała ci HC2
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 06-03-2013 o 18:37
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  19. #19

    Domyślnie

    deandrytus:
    Dyskusja jest o rzeczach ogólnych. Jeśli mam małą rozdzielnię, to do dużej muszę dopłacić - zmniejsza się budżet o któym wspominam.
    Nie wiem co to zug, ale przyjmuję że być musi - minus kolejny 1000 PLN z budżetu.
    Dlaczego proste podłaczenie domofonu musi być na chińskim sterowniku z allegro jak od razu zakładasz (swoją drogą nie wiem nic o sterownikach chińskich)?

    Odpowiednio duży worek pieniędzy - czyli za dodatkowe 15 tys nie rozwine nic ponad wspomniany elektryczny standard w kierunku ID?

    Pytanie pozostaje dalej bez odpowiedzi - funkcje które mogę rozwinąc ponad elektryczny "standard" który i tak musze zrobić.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    deandrytus:
    Dyskusja jest o rzeczach ogólnych.
    To rozmawiać chcesz o samochodzie jako takim czy o mercedesach, BMW czy wartburgach?
    Nie ma czegoś takiego jak rzeczy ogólne jeśli mówimy o IB/ID.
    Nie można szczegółowo rozmawiać o rzeczach ogólnych.
    Jeśli mam małą rozdzielnię, to do dużej muszę dopłacić - zmniejsza się budżet o któym wspominam.
    Nie wiem co to zug, ale przyjmuję że być musi - minus kolejny 1000 PLN z budżetu.
    Nadal nie rozumiesz że nie da się rozdzielić ID od pozostałych instlacji. Kto miałby taką rozdzielnię robić ? Elektryk czy integrator od IB/ID czy może samemu zrobisz z pomocą kilku forów.

    Dlaczego proste podłaczenie domofonu musi być na chińskim sterowniku z allegro jak od razu zakładasz (swoją drogą nie wiem nic o sterownikach chińskich)?
    Chodziło mi raczej o, to że nie możesz tych instalacji rozdzielać i traktować indywidualnie.
    A dlaczego chiński, bo jego do niczego nie podłączysz.
    Odpowiednio duży worek pieniędzy - czyli za dodatkowe 15 tys nie rozwine nic ponad wspomniany elektryczny standard w kierunku ID?
    Na pewno będzie to fajny kawałek automatyki i jakaś namiastka ID.

    Pytanie pozostaje dalej bez odpowiedzi - funkcje które mogę rozwinąc ponad elektryczny "standard" który i tak musze zrobić.
    Sceny świetlne z udziałem rolet.
    Bezproblemowe włączanie/wyłączanie światła z kilku włączników bez konieczności ciągania dużej ilości kabli i komplikacji instalacji..
    Wyłączanie ogrzewania na noc w części nie używanej poprzez włączenie trybu NOC jednym klawiszem.
    Sterowanie roletami w funkcji zegara z satela.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 03-05-2012 o 12:02
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony