dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 195
  1. #61

    Domyślnie

    No też pokuszę się komentarz do postów wyżej...

    @Wakmen - nie zapominaj, że temat brzmi: "Inteligentny dom - co można otrzymać w budżecie 15 tys. zł" Skoro mamy określony budżet, to dałem przykład instalacji ZA 15 000 zł. Chcesz to załóż temat "inteligentny dom - co można otrzymać w budżecie do 30 tys. zł" Oczywiście zgodzę się z Tobą, że instalacja nie jest bardzo rozbudowana, ale dla klienta, który ma TYLKO I WYŁĄCZNIE 15 000 zł można coś takiego zaproponować. Potem oczywiście można dokupić co tylko się będzie chciało.

    http://www.kamery.pl/produkty/kamery...33-vivotek.htm - kamery do środka - oczywiście są i kamery za 7000 zł, ale też za 200. Wybrałem te za 500 zł. Klient sam określa budżet jaki może przeznaczyć na kamery i wtedy dobiera się je oddzielnie, poza systemem. Ja wybrałem takie, komuś nie pasują to może dołożyć do swojej instalacji, natomiast cena całkowita też wzrośnie, a przypominam mamy ustalony budżet na 15 000 zł.

    Dziękuję za zaproszenie. Mnie zatrudnić nie można, ale jeżeli zdecydujesz się na zakup systemu w naszej firmie, to wiedz, że żadnych ukrytych kosztów nie ma, a jeśli dalej uważasz, że są to wskaż mi gdzie. Jeżeli natomiast nie możesz uzasadnić swoich sądów to nie pisz następnym razem nic.

    Oczywiście system, o którym pisałem nie wymaga, aby budowla była w stanie surowym. Można mieszkać w domu i zamontować system. Najlepiej jednak zrobić to, tuż przed samym wprowadzeniem.

    @CBot - Wasz system jeszcze raczkuje, ale trzymam kciuki, bo nie ma nic lepszego jak ludzie, którzy tworzą coś z pasją i poświęcają temu całe życie. Nie ma też nic gorszego od ludzi, którzy jednym komentarzem potrafią sprawić, że odechciewa się pracować i być innowacyjny - nawet próbować być. Zazwyczaj takie komentarze piszą ludzie, którzy marzyli/marzą o tym, aby otworzyć firmę produkującą takie urządzenia, ale na marzeniach się kończy.

    @ktoś kto usunął posta - nie reklamuję się tutaj - nie podałem, ani nazwy firmy, ani producenta, ani żadnego adresu www, mail, biura, nic. Opisałem tylko system za 15 000 zł. Jak pisałem wyżej, Jeżeli ktoś ma z tym problem, to niech założy temat instalacje za 30 000 zł i wtedy inaczej przedstawię system, na którym pracuję.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez s**a**s ; 20-12-2012 o 10:05

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    No też pokuszę się komentarz do postów wyżej...

    @Wakmen - ... Jeżeli natomiast nie możesz uzasadnić swoich sądów to nie pisz następnym razem nic. ...
    To żeś mnie rozbawił. Wiesz jak ja interpretuję takie "słabe reklamy"? Jak ... może porównam do czegoś przyziemnego: jest firma od "tunningu" samochodów i szuka potencjalnych klientów mówiąc, że z Waszego auta zrobi sooper wyścigowe auto. Założy jakiś spojlerek typu "parapet pod doniczkę", założy jakiś nikiel na rurę wydechową ... a w najlepszym przypadku zamontuje jakieś "pseudo sportowe gadgety" (obetnie drązek zmiany biegów, jakieś dziwne zegarki czy nakładki na pedały ale z ... dużego fiata nijak nie zrobi się sportowego auta. Ono będzie tylko pseudo sportowe.
    Przepraszam za tak surową ironię ale ja jako instalator niejednokrotnie spotkałem się z forumowiczami bym im zrobił taką właśnie "pseudo inteligentną" instalację za jakiś kilka złotych. Tak się nie da. Wy jesteście osobami, które chcą sprzedać produkt i za wszelką cenę to zrobią ale to właśnie ja go zamontuję a nie Wy. I wtedy co? Czemu tak drogo? To ja zdzieram? Nie to Wy .... nie mówicie całej prawdy.
    A teraz zacznę uzasadniać:

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    ... @Wakmen - nie zapominaj, że temat brzmi: "Inteligentny dom - co można otrzymać w budżecie 15 tys. zł" Skoro mamy określony budżet, to dałem przykład instalacji ZA 15 000 zł. ...
    Nie dałeś takiego przykładu a tylko "nakładkę" upiększającą do ID. Cała instalacja ID będzie dużo więcej kosztowała.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    ... Chcesz to załóż temat "inteligentny dom - co można otrzymać w budżecie do 30 tys. zł" Oczywiście zgodzę się z Tobą, że instalacja nie jest bardzo rozbudowana, ale dla klienta, który ma TYLKO I WYŁĄCZNIE 15 000 zł można coś takiego zaproponować. Potem oczywiście można dokupić co tylko się będzie chciało. ...
    Ja nie muszę zakładać podobnych tematów. One już są a bynajmniej dziesiątki postów tylko warto poczytać.
    Ponadto chcesz/chcecie coś zaproponować a potem ... może klient coś dokupi? Wątpię. Taki klient, który oczekuję dużo za mało to będzie potem ... spłacał kredyt przez dziesiątki lat i nie będzie go na nic dodatkowego stać.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    ... http://www.kamery.pl/produkty/kamery-zintegrowane-ip/ip7133-vivotek.htm - kamery do środka - oczywiście są i kamery za 7000 zł, ale też za 200. Wybrałem te za 500 zł. Klient sam określa budżet jaki może przeznaczyć na kamery i wtedy dobiera się je oddzielnie, poza systemem. Ja wybrałem takie, komuś nie pasują to może dołożyć do swojej instalacji, natomiast cena całkowita też wzrośnie, a przypominam mamy ustalony budżet na 15 000 zł....
    I to są kamery? Do czego? Do przedsionku czy może do monitoringu posesji? Ani do jednego ani do drugiego się nie nadają. Szkoda wyrzucać na taki gadget pieniędzy. Jeżeli ktoś takie kamerki proponuje klientowi to ile mogą być warte jego propozycje? Dla mnie to ktoś sobie robi jaja z poważnych klientów.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    ... ale jeżeli zdecydujesz się na zakup systemu w naszej firmie, to wiedz, że żadnych ukrytych kosztów nie ma, a jeśli dalej uważasz, że są to wskaż mi gdzie.
    Na zakup? Nie bądź śmieszny.
    Wytłumacz mi jak te Twoje gadgety będą działały bezprzewodowo ... bez przewodów o których to już nie wspominasz?

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    ... Oczywiście system, o którym pisałem nie wymaga, aby budowla była w stanie surowym. Można mieszkać w domu i zamontować system. Najlepiej jednak zrobić to, tuż przed samym wprowadzeniem. ...
    TO jak to jest? To jest cena za cały system czy tylko za sprzęt? Z tego co pamiętam to ktoś podał robociznę za 1 zł bo ... można mieszkać a sprzęt można zamontować później. TO gdzie tutaj jeszcze cena za materiał i robociznę układania setki przewodów do oświetlenia (ubogie ale jednak jest), gniazd (wogóle nie było nic wspominane), RTV-Sat czy jeszcze jakieś inne "wynalazki"? A gdzie rozdzielnica? A gdzie dokumentacja powykonawcza? To też kosztuje przysłowiową złotówkę?
    Wiem, wiem Dużym fiatem po tuningu też można jeździć.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    ... @CBot - Wasz system jeszcze raczkuje, ale trzymam kciuki, bo nie ma nic lepszego jak ludzie, którzy tworzą coś z pasją i poświęcają temu całe życie. Nie ma też nic gorszego od ludzi, którzy jednym komentarzem potrafią sprawić, że odechciewa się pracować i być innowacyjny - nawet próbować być. Zazwyczaj takie komentarze piszą ludzie, którzy marzyli/marzą o tym, aby otworzyć firmę produkującą takie urządzenia, ale na marzeniach się kończy....
    Jakie głębokie słowa
    U Szanownego Kolegi to "tylko z marketingiem" na bakier ale reszta już OK.
    Jak chcesz to możemy wieczorami podyskutować o konkretach "życia na budowie" a nie tylko wyuczone na blachę co nasz system "nie potrafi". Forumowicze tutaj chcieli by bardziej konkretów a nie maślanych oczu.

    PS. W tym poście nie mam zamiaru nikogo obrazić ale uważam, że pisząc tutaj należy się szczera i prawdziwa wypowiedź. Miejsce na reklamę również się znajdzie ale nie w taki sposób.

  3. #63

    Domyślnie

    Jeszcze raz piszę, że ja się tu nie reklamuję...


    Nie dałeś takiego przykładu a tylko "nakładkę" upiększającą do ID. Cała instalacja ID będzie dużo więcej kosztowała.
    Podaj w takim razie lepszy przykład nakładki albo ID, jeśli się miescisz w ramach cenowych oczywiście. Być może ja mogłem dać lepszy przykład, ale nikt nie potrafi podjąć merytorycznej dyskusji akurat na temat konkretnych podzespołów. (oprócz kamer, ale też nie ma zadnej innej propozycji)


    Ja nie muszę zakładać podobnych tematów. One już są a bynajmniej dziesiątki postów tylko warto poczytać.
    Ponadto chcesz/chcecie coś zaproponować a potem ... może klient coś dokupi? Wątpię. Taki klient, który oczekuję dużo za mało to będzie potem ... spłacał kredyt przez dziesiątki lat i nie będzie go na nic dodatkowego stać.
    To nie zakładaj ;] chcemy coś zaproponować, co potem można ewentualnie rozbudować, bez dodatkowych remontów. Znaczy to, że dokupuje tylko podzespoły, które ubogacają jego system. Ja, ani Ty nie mamy wątpliwości, że system za 15 000 zł nie może być systemem kompletnym. Zawsze proponujemy klientom, jeżeli nie mają wystarczających środków, żeby robili sobie ID krok po kroku, czyli albo po jednym pomieszczeniu, albo po jednym urządzeniu.

    Różnica między nami jest taka, że jak klient do nas przyjdzie i powie, ze ma 15 000 zł i co może za to zrobić to my mu coś już zaproponujemy, a Wy odsyłacie takich do domu... chyba, że się mylę?


    I to są kamery? Do czego? Do przedsionku czy może do monitoringu posesji? Ani do jednego ani do drugiego się nie nadają. Szkoda wyrzucać na taki gadget pieniędzy. Jeżeli ktoś takie kamerki proponuje klientowi to ile mogą być warte jego propozycje? Dla mnie to ktoś sobie robi jaja z poważnych klientów.
    Kup sobie kamery jakie chcesz.



    Wytłumacz mi jak te Twoje gadgety będą działały bezprzewodowo ... bez przewodów o których to już nie wspominasz?
    Piszesz tu o instalacji elektrycznej, którą trzeba zrobić w każdym domu? No proszę Cię.. tracę wiarę w Ciebie


    TO jak to jest? To jest cena za cały system czy tylko za sprzęt? Z tego co pamiętam to ktoś podał robociznę za 1 zł bo ... można mieszkać a sprzęt można zamontować później. TO gdzie tutaj jeszcze cena za materiał i robociznę układania setki przewodów do oświetlenia (ubogie ale jednak jest), gniazd (wogóle nie było nic wspominane), RTV-Sat czy jeszcze jakieś inne "wynalazki"? A gdzie rozdzielnica? A gdzie dokumentacja powykonawcza? To też kosztuje przysłowiową złotówkę?
    To jest cena za sprzedaż urządzeń, o których napisałem w moim pierwszym poście, za montaż tych urządzeń, a w cenę wliczona jest też gwarancja. Jakbyś widział, to ja nie instaluję niczego przewodowego, tylko urządzenia na z-wave, a więc nie potrzeba Twojej rozdzielni i kabli do światła, ani niczego podobnego.


    PS. W tym poście nie mam zamiaru nikogo obrazić ale uważam, że pisząc tutaj należy się szczera i prawdziwa wypowiedź. Miejsce na reklamę również się znajdzie ale nie w taki sposób.
    Nie obrażam się, a prawda jest taka, że producent urządzeń bezprzewodowych jest dla was bardzo nie wygodny... skoro już mówimy o prawdzie.
    I prawda też jest taka, że (przynajmniej ja) nie oszukuję klientów, a jeżeli oszukuję to zacytuj proszę!

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Podaj w takim razie lepszy przykład nakładki albo ID, jeśli się miescisz w ramach cenowych oczywiście.
    Nie podam bo i same instalacje elektryczne robiłem droższe (dla mieszkaniówki). Założyciel tematu napisał:
    "co mozna otrzymac w budzecie 15 tys PLN"
    i nie tylko ja stwierdzam, że niewiele jak powiem i nic kiedy pozna się potrzeby dzisiejszych inwestorów.

    Być może ja mogłem dać lepszy przykład
    I trzeba było dać ale w innym wątku gdzie nie liczą się tylko owe 15KPLN a liczą się pomysły i rozwiązania.

    nikt nie potrafi podjąć merytorycznej dyskusji akurat na temat konkretnych podzespołów. (oprócz kamer, ale też nie ma zadnej innej propozycji)
    Po czym to wnioskujesz? Myślisz, że tylko Ty coś wiesz na podobne tematy?

    chcemy coś zaproponować, co potem można ewentualnie rozbudować, bez dodatkowych remontów. Znaczy to, że dokupuje tylko podzespoły, które ubogacają jego system. Ja, ani Ty nie mamy wątpliwości, że system za 15 000 zł nie może być systemem kompletnym.
    To tak jakbyś proponował np. Audi Q7 ... bez okien, drzwi, siedzenia z desek ... bo potem sobie dokupi. Co to za instalacja kiedy na tak duży budynek proponujesz 10 klawiszy dla oświetlenia??! I jeszcze chcesz na tym robić sceny świetlne lub zarządzać przez ... cokolwiek. Nie przesadzajmy. Zaproponuj (w innym temacie) taki a taki budynek, tyle a tyle obwodów (w salonie z jakiś 5-8 obwodów, jadalni i kuchni drugie tyle ... na budynek około 30 - 40 obwodów) jakieś ciekawe rozwiązania z gniazdami, roletami, ogrzewaniem itd. itd. To będzie dyskusja na jakimś modelowym budynku.

    Różnica między nami jest taka, że jak klient do nas przyjdzie i powie, ze ma 15 000 zł i co może za to zrobić to my mu coś już zaproponujemy, a Wy odsyłacie takich do domu...
    Coś czyli takie właśnie kamerki? Ja w takiej sytuacji proponuję by sobie taki badziew odpuścił bo szkoda kasy. Ty mu je sprzedasz a klient po jakimś czasie będzie na Ciebie wkurzony, że ma takie byle coś. Mnie pochwali, że mu dobrze odradziłem taki badziew.

    Kup sobie kamery jakie chcesz.
    To zaproponuj kamery godne właściciela ID.

    Piszesz tu o instalacji elektrycznej, którą trzeba zrobić w każdym domu? No proszę Cię.. tracę wiarę w Ciebie
    A to zrób ID bez owej instalacji elektrycznej czy RTV-SAT. Da sie? Nawet ten Twój bezprzewodowy system będzie leżał bezużyteczny w kartonikach bez sporej ilości przewodów. Inwestor nie musi się znać na ID jak instalator, to Ty musisz mu uświadomić, że z takimi pieniążkami to kupi parę elementów, które będą czekały na kabelki, które też kosztują ale przecież Ciebie to nie interesuje bo Ty nie jesteś elektrykiem.

    tylko urządzenia na z-wave, a więc nie potrzeba Twojej rozdzielni i kabli do światła, ani niczego podobnego.
    I tu jesteś w wielkim błedzie. A te Twoje elementy wykonawcze co będą załączały jak nie będzie przewodów (i zasilających i do odbiorników np. żaróweczka)? Oj szkoda się rozpisywać bo przecież instalator to tylko zarabia na przewodach, na zabezpieczeniach w rozdzielnicy. Przecież to wszystko jest niepotrzebne. I dalej:

    producent urządzeń bezprzewodowych jest dla was bardzo nie wygodny... skoro już mówimy o prawdzie.
    Nie no sooper. A jak wyprasujesz tę swoją koszulę do biura nie potrzebując przewodów w budynku?

    I prawda też jest taka, że (przynajmniej ja) nie oszukuję klientów, a jeżeli oszukuję to zacytuj proszę!
    Nie no jak, przecież Szanowny Kolega to na elektryce się nie zna. Kolega jest specem od ID

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    I prawda też jest taka, że (przynajmniej ja) nie oszukuję klientów, a jeżeli oszukuję to zacytuj proszę!
    Ok. Poniżej kilka przykłady twojej prawdomówności.

    Pierwszy
    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Jakbyś widział, to ja nie instaluję niczego przewodowego, tylko urządzenia na z-wave, a więc nie potrzeba Twojej rozdzielni i kabli do światła, ani niczego podobnego.
    No ja rozumiem, że oświetlenia może być na baterię lub akumulator, ale telewizor czy komputer raczej już musi być na 230V.
    O ile wiem większość urządzeń produkcji fibaro wymaga zasilania 230V. No ale skoro ty, ekspert od fibaro uważasz, że jest ono zbędne, to ok.

    Drugi
    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Ja robię podłogówkę tak, jak system z którym pracuję pozwala
    Oszukujesz klientów mówiąc, że się da zrobić, wiedzą, że nie jesteś w stanie zrobić tego poprawnie, gdyż system tego nie potrafi.
    Jak już wspominałem fibaro nie potrafi sterować poprawnie ogrzewaniem podłogowym. To że ty, to sprzedajesz i montujesz komuś, to jest właśnie oszustwo. Taka "chińska podróbka".

    Trzeci
    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Oczywiście system, o którym pisałem nie wymaga, aby budowla była w stanie surowym. Można mieszkać w domu i zamontować system. Najlepiej jednak zrobić to, tuż przed samym wprowadzeniem.
    Sugerujesz, że jest bez znaczenia stan obiektu i cena będzie taka sama.
    Oczywiście to kolejne oszustwo, bo wycena nie obejmuje instalacji elektrycznej i pozostałych np. komputerowej, zakładając, że takowe się już znajdują.
    W przypadku wyceny instalacji przewodowej ID, zawsze są one wliczane w cenę.

    O ile jest sens stosowania technologii bezprzewodowych w wykończonych domach, o tyle w nowo budowanych jest to po prostu bzdura.


    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Być może ja mogłem dać lepszy przykład, ale nikt nie potrafi podjąć merytorycznej dyskusji akurat na temat konkretnych podzespołów. (oprócz kamer, ale też nie ma zadnej innej propozycji)
    Specjalnie na gwiazdkę prezent.

    Cytat Napisał ssystems Zobacz post
    Witam,
    Zrobię wycenę dla domu 140m2, a w nim:
    PARTER

    • kuchnia + jadalnia
    • salon
    • mały pokój
    • łazienka
    • korytarz,

    PIĘTRO:

    • pokój 1
    • pokój 2
    • pokój 3
    • łazienka

    teraz pytanie co chcemy zrobić w domu? Proponuję

    • sterowanie oświetleniem
    • sterowanie ogrzewaniem
    • sterowanie roletami
    • sterowanie kamerami
    • jakieś czujniki dobierzemy
    • elektrozawory


    Wycena

    centralka: Raspbery Pi + linknx =350 zł
    _________Port IP KNX = 1300 zł
    _________ Zasilacz KNX 500mA = 300 zł
    _________ Program do zaprogramowania instalacji ETS4 lite = 366 zł
    _________ Przewód KNX 100m = 205 zł

    Suma: 2521 zł

    sterowanie światłem:
    10 obwodów czyli 2x8 wy 16A= 620 zł

    Ogrzewanie podłogowe
    : 6 stref - parter
    Ogrzewanie centralne: 5 grzejników - piętro
    2*8 wy MDT=1651 zł
    Elektrozawory 11 szt=715 zł

    Suma: 2366 zł

    Sterowanie roletami:

    ok. 14 rolet zewnętrznych:

    2*8 rolet=1600zł

    Sterowanie kamerami

    3x kamera IP = 3*500zł = 1500 zł

    Czujniki

    - 1x dymu = 70zł
    - 3x zalania = 3*61=183
    - tlenku węgla + integracja z systemem = 125zł
    - 4x ruchu = 4*24 = 96 zł
    Zasilacz 12V 1A = 10zł
    moduły 2*8we KNX = 400 zł

    SUMA: 884 zł

    Elektrozawór

    -odcinający dopływ wody ok. 255 zł
    -odcinający dopływ gazu ok. 365 zł

    SUMA: 620 zł

    Sterowanie z włączników na ścianie:
    (podłączamy pod dowolne włączniki dzwonkowe lub dwustanowe)
    Podstawowe funkcje:
    - Niezależne przełączanie 4 kanałów,
    - Możliwość podłączenia 4 LED jako status przycisku,
    - Funkcje przycisku:
    - załącz/wyłącz
    - funkcja ściemniacza
    - sterowanie żaluzjami
    - natężenie oświetlenia
    - numer sceny
    - wartość temperatury 0-40 °C
    - wartość natężenia oświetlenia 0-1500 lux

    Suma : 10 szt.=2000 zł

    Rozdzielnia 100 mod na bezpieczniki i moduły KNX=211 zł

    RAZEM: 12322 NETTO
    + 8% lub 23% VAT (w zależności od tego kto montuje - firma, prv)
    = 13308 zł BRUTTO lub 15156 zł BRUTTO

    Jak widać pozostaje 2092 zł lub 2344 zł.
    Oczywiście jeśli się nie znamy to kwotę tę musimy przeznaczyć na montaż i uruchomienie.
    Jeśli podejmiemy się samodzielnego montażu, to pozostałe pieniądze możemy przeznaczyć na
    takie włączniki


    Po 900 zł netto, co oznacza, że moglibyśmy sobie zafundować 3 szt.

    Przewaga tej konfiguracji systemu KNX, nad fibaro polega na zastosowaniu przeznaczonego do ogrzewani podłogowego sterownika. Niestety mimo chęci zastosowania prostszego rozwiązania, kosztującego 620 zł, zamiast kosztować 2366 zł, które byłoby na poziomie fibaro, nie dałem rady.
    Byłoby kolejne 1750 zł, ale po prostu nie mogłem zaproponować takiego gó*na.
    Profesjonalizm zwyciężył.
    Dodatkowo z każdego zespołu włączników na ścianie możemy zrealizować 6 różnych funkcji w przypadku KNX i po jednej, góra dwóch w przypadku fibaro.
    Możemy też z każdego z tych punktów uzyskać informację o 4 dowolnych zdarzeniach dzięki 4 LED-om
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0274842_bj_h.jpg
Wyświetleń:	1467
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	155725  
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 20-12-2012 o 22:59
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #66

    Domyślnie

    Dendrytus,

    Raspbery Pi + linknx =350 zł
    wyjaśnisz tą pozycję? Bo nie rozumiem w jakim celu ona jest.

    Zasilacz KNX 500mA = 300 zł
    Jakiej firmy to zasilacz? Patrzyłem na ceny ABB i zasilacz ciut mocniejszy bo 640mA (z podtrzymaniem) to koszt 1643 zł...

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kszysztof

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-379
    Posty
    1

    Domyślnie

    To ja mam pytanie. Domek 170m2, jaki system na taką powierzchnie wybrać. Wiem, ze jest ich dużo. Na szczęście moge poozyc przewody (jeszcze nie ma tynków). Interesuje mnie stosunek cena/jakość - tzn.ma to byc system sprawdzony (najlepiej jak najdłużej) i oczywiście dobrze działający.
    Słycham propozycji. Na wiosnę musze ruszyć z obaklowaniem i do tego czasu musze juz wybrać.
    Proszę o jakieś sugestie.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszysztof Zobacz post
    To ja mam pytanie. Domek 170m2, jaki system na taką powierzchnie wybrać. ....
    Proszę o jakieś sugestie.
    Witaj.
    Temat rzeka jak to mówią
    Instalatorzy (w tym także ja) mają wyrobione własne zdanie na temat systemów które znają, montowali, obsługują. Z mojej strony mogę zaproponować system Nexo firmy Nexwell z Wrocławia. Bezpłatnie możesz zamówić prezentację w domu http://www.nexwell.eu/sprzedaz-1 będziesz mógł organoleptycznie zobaczyć o co w tym wszystkim biega
    Pozdrawiam

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Witaj.
    Temat rzeka jak to mówią
    Z mojej strony mogę zaproponować system Nexo firmy Nexwell z Wrocławia. Bezpłatnie możesz zamówić prezentację w domu http://www.nexwell.eu/sprzedaz-1 będziesz mógł organoleptycznie zobaczyć o co w tym wszystkim biega
    Pozdrawiam
    Tak... albo system Fox firmy Nexwell z Wrocławia.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał stkop Zobacz post
    Tak... albo system Fox firmy Nexwell z Wrocławia.
    Owszem, jest to rozsądna propozycja pasująca do tematu tego wątku. System Fox, to rozwiązanie dla osób, którym wystarczą podstawowe funkcje - ster. oświetleniem, roletami, gniazdami, ogrzewaniem i przede wszystkim wyłącznik (manipulator FOX TOUCH -jest to uogólniając okrojona przycisku WPP http://www.nexwell.eu/produkt/nxw297...amowalny-tukan ) , które cenowo mogą konkurować z wyłącznikami tradycyjnymi renomowanych firm np.: w sytuacji salonu, gdzie posiadamy wiele stref oświetleniowych, czy rolet - jeden przycisk 6 "klawiszowy" obsłuży 12 funkcji, do tego wygląd samego wyłącznika MZ bardzo atrakcyjny.
    Pzdr

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał adwlodar Zobacz post
    Dendrytus, wyjaśnisz tą pozycję? Bo nie rozumiem w jakim celu ona jest.
    Raspberry pi jest w tym przypadku serwerem, który umożliwia integracją np. z kamerami IP, zarządza bardziej skomplikowaną logiką, rejestruje zdarzenia itp.
    Umożliwia też zarządzanie ID przy pomocy dowolnego smartfona czy tabletu, plus wizualizacja.
    W KNX serwery nie są potrzebne, ale się przydają
    Jakiej firmy to zasilacz? Patrzyłem na ceny ABB i zasilacz ciut mocniejszy bo 640mA (z podtrzymaniem) to koszt 1643 zł...
    intelektronika za 210 zł z VAT. Potrzebuje jeszcze źródła zasilania 12-24 VDC 3A , np. zasilacza buforowego PULSAR, SATEL
    Dlatego podałem 300 zł

    Cytat Napisał kszysztof Zobacz post
    To ja mam pytanie. Domek 170m2, jaki system na taką powierzchnie wybrać. Wiem, ze jest ich dużo.
    To zabawne, ale w Polsce jest już ponad 20 różnych systemów IB, które nie są kompatybilne z niczym.
    Ciekawe kiedy firmy zaczną padać.
    To ja mam pytanie. Domek 170m2, jaki system na taką powierzchnie wybrać.

    Na szczęście moge poozyc przewody (jeszcze nie ma tynków). Interesuje mnie stosunek cena/jakość -
    A ja chciałbym kupić samochód. Interesuje mnie stosunek cena/jakość - tzn.ma to być samochód sprawdzony (najlepiej jak najdłużej) i oczywiście dobrze działający.
    To mniej więcej taki poziom pytania.

    1. Co to znaczy domek 170m? To pokój z łazienką, kuchnia i sypialnią czy dwupiętrowy podpiwniczony dom?
    2. Jakie funkcje ma realizować system ID.
    3. Jaki budżet masz zamiar na to przeznaczyć.
    To tak na początek.
    Przy normalnym ID, opis samych tylko funkcji to kilkanaście stron opisu. Przynajmniej u mnie tak jest przy podpisywaniu umowy, żeby klient wiedział co otrzyma, a czego mieć nie będzie.

    tzn.ma to byc system sprawdzony (najlepiej jak najdłużej) i oczywiście dobrze działający.
    ponad 20 lat istnienia. Ponad 300 firm, w tym takie jak ABB, Gira, Berker, Hager, Merten czy Fujitsu.
    Ponad 30 000 wysoko wykwalifikowanych instalatorów.
    A czy dobrze działający?
    More than 11,000 KNX devices went into the construction of Terminal 3 at Beijing Capital International Airport. They regulate the lighting, air-conditioning and heating systems, and transmit error messages.
    Beijing Airport’ Terminal 3, which boasts an area of 986,000 square metres, is the largest airport building in the world. It opened in February 2008.
    Dodatkowo
    Cytat:
    Therefore, a direct measurement system has been set up in a
    140m2 KNX house with two inhabitants. The KNX system
    includes 38 active devices
    attached on a single line, fed by a
    640mA
    power supply unit. Basic lighting control automation
    and HVAC functions are deployed, making this house an
    optimal choice for the purpose of reaching general findings.
    Czyli najmniejsze zużycie prądu wśród systemów ID, co przekłada się na dodatkowe pieniądze w skali kilku-kilkunastu lat.

    No i oczywiście jest to jedyny system, który ma gwarancję, że będzie nadal dostępny za 20 lat, o ile znowu nie będzie końca świata, który przepowiedział Nostradamus lub komuś skończył się kalendarz. Majów już mieliśmy czas na kalendarz Azteków
    Na wiosnę musze ruszyć z obaklowaniem i do tego czasu musze juz wybrać.
    Proszę o jakieś sugestie.
    Najmniejsza ilość przewodów w stosunku do jakiegokolwiek innego systemu. No może LCN ma mniej.
    Podłączenie w rozdzielni wszystkich włączników w domu to tylko 4 żyły.
    Nawet takich
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7669896500_1341142030.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	158692

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Owszem, jest to rozsądna propozycja pasująca do tematu tego wątku.
    Skąd to wiesz?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 06-01-2013 o 14:40
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Za jakie 15.000 PLN ?
    http://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg
    Za 3000 PLN to tak. Dwa sterowniki, kilka przekaźników i zwykła instalacja.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Za jakie 15.000 PLN ?
    http://www.youtube.com/watch?v=2LsKcNTzYeg
    Za 3000 PLN to tak. Dwa sterowniki, kilka przekaźników i zwykła instalacja.
    Po prostu łżesz jak pies.
    Widziałeś w co masz wyposażyć dom? Jakie ma mieć funkcje? Nawet nie potrafisz przygotować kosztorysu jak należy.
    No chyba że to wersja bezprzewodowa.

    PS.
    Zainwestowałeś kasę w nową dostawę i trzeba to jak najszybciej sprzedać?

    PS2
    Zadowolony użytkownik

    na elektrodzie- neodym
    na forum muratora- xtea
    na forum budowlanym - gelbeton
    A tak naprawdę to handlarz chińskimi sterownikami.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 18-01-2013 o 15:34
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Po prostu łrzesz jak pies.
    Widziałeś w co masz wyposażyć dom? Jakie ma mieć funkcje? Nawet nie potrafisz przygotować kosztorysu jak należy.
    No chyba że to wersja bezprzewodowa.
    To mi na bezprzewodowe nie wygląda. Chyba że masz na myśli połączenie do sterowników z telefonu to faktycznie przez wifi bezprzewodowo.

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Po prostu łrzesz jak pies.
    Widziałeś w co masz wyposażyć dom? Jakie ma mieć funkcje? Nawet nie potrafisz przygotować kosztorysu jak należy.
    No chyba że to wersja bezprzewodowa.
    Nie bardzo rozumiem sensu Twojej wypowiedzi. Nie sprzedaję tylko jestem pierwszym klientem jeszcze z czasów jak budowałem dom.
    Jak zwrócisz uwage na wielki mess w poprzednim filmie to zauważysz, że nie miałem instalacji pod inteligentny dom i ten bajzel z tego wynika. Nie wiem czy gdybym był sprzedawcą to bym taki s*f pokazywał, bo by mnie to stawiało w złym świetle.
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Pi7U4L0WeOg

    Ten bałagan to przez niedouczonych elektryków, którzy podobno zrobili instalację pod IB ale niczego nie dało się do niej podłączyć.

    Wersja bezprzewodowa (w mieszkaniu) to nie jest, wszystko jest na kablach, z tym, że sam zaplanowałem instalacje tym razem, a dom jest dawno przerobiony chociaż chetnie go sprzedam, bo pracuje w Warszawie i mi za daleko.
    Przecież ten DMX512 to jest jeden kabelek ethernetowy więcej tyle, że w ekranie, a punkty świetlne i tak były zaplanowane i wykonane i zwisały z sufitów. Tylko 100 metrów skrętki dodatkowo i taki efekt.

    Zresztą za moment nakręcę jak będzie więcej ledów I sie pochwalę
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 18-01-2013 o 08:17

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Jak zwrócisz uwage na wielki mess w poprzednim filmie to zauważysz, że nie miałem instalacji pod inteligentny dom i ten bajzel z tego wynika.
    O ile pamiętam to sam to wszystko robiłeś, bo nikt nie zna się na robocie tak jak ty na wszystkim.


    Ten bałagan to przez niedouczonych elektryków, którzy podobno zrobili instalację pod IB ale niczego nie dało się do niej podłączyć.
    Z pewnością byli tani, bo ty z innych usług nie korzystasz, ale za to nie kompetentni.
    chociaż chetnie go sprzedam, bo pracuje w Warszawie i mi za daleko.
    Tylko znajdź frajera, który ci kupi dom z tym pseudo inteligentną instalacją.
    To przynajmniej wiemy dlaczego zachwalasz ten swój pseudo inteligentny dom. Liczysz, że ktoś w te bajki uwierzy i nie będzie żądał obniżenia ceny domu o koszt wymiany instalacji elektrycznej na klasyczną lub z prawdziwego zdarzenia. Z pełnym serwisem, bo ty raczej zainteresowany serwisowaniem tego nie będziesz.
    Przecież ten DMX512 to jest jeden kabelek ethernetowy więcej tyle, że w ekranie, a punkty świetlne i tak były zaplanowane i wykonane i zwisały z sufitów. Tylko 100 metrów skrętki dodatkowo i taki efekt.
    Napisałem ci przecież
    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Po prostu łżesz jak pies.
    I nadal to podtrzymuję.


    PS.
    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Elektryk chciał około 9000PLN za samą instalację elektryczną z materiałem, a mnie to wyszło 3000 za robotę z materiałem plus 3000 za za dodatkowy osprzęt rozdzielni.
    Czyli wydałeś 6000 tysięcy po co? Żeby włączać sobie światło telefonem?

    PS2.
    Pytanie za 100 pkt.
    Jak przy pomocy tego chińskiego sterownika sterować podłogówką?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 18-01-2013 o 15:49
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ty chyba nie zrozumiałeś. Sama instalacja elektryczna bez dodatkowego osprzętu ale położona pod IB miała kosztować 9000PLN gdyby wykonał ją elektryk z własnych materiałów. A kosztowała mnie 3000PLN (materiały plus robocizna). Reszta to dodatkowy osprzęt. Wszystko kupowałem z Allegro.
    Ale ciekawą rzecz da się zaobserwować. W hurtowni elektrycznej wszystko kosztuje trzykrotnie drożej niż na Allegro. Głupie bezpieczniki na szynę DIN na Allegro są po 4-6 PLN natomiast w hurtowni po 16 PLN. Cała instalacja kosztowała mnie 6000PLN czyli do 15.000 jeszcze daleko. Oczywiscie łączyłem wszystko sam.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Ty chyba nie zrozumiałeś. Sama instalacja elektryczna bez dodatkowego osprzętu ale położona pod IB miała kosztować 9000PLN gdyby wykonał ją elektryk z własnych materiałów. A kosztowała mnie 3000PLN (materiały plus robocizna). Reszta to dodatkowy osprzęt. Wszystko kupowałem z Allegro.
    I to jest dowód na co?
    Nie sądzę aby płakał, że nie dałeś mu zarobić.
    Za godzinę mojej pogadanki o ID/IB musiałbyś zapłacić 200 zł. Chociaż od ciebie powinienem wziąć za 400 zł
    Ale ciekawą rzecz da się zaobserwować. W hurtowni elektrycznej wszystko kosztuje trzykrotnie drożej niż na Allegro. Głupie bezpieczniki na szynę DIN na Allegro są po 4-6 PLN natomiast w hurtowni po 16 PLN.
    Tylko czemu kupiłeś najdroższe mieszkanie w nowym bloku? Trzeba było kupić stare, miałbyś dużo taniej.

    Cała instalacja kosztowała mnie 6000PLN
    Nadal twierdzę, że łżesz .Pytanie tylko czy łżesz z premedytacją czy jesteś głupi i nic nie rozumiesz

    .czyli do 15.000 jeszcze daleko.
    Dokładnie tyle samo twojej instalacji jest daleko do ID.

    Jedno jest pocieszające, że jak kiedyś będziesz sprzedawał to mieszkanie, to trzeba będzie wszystko wymienić.

    Ps.
    Osobiście nie wpadłem na to aby w ID zastosować przełomowe rozwiązanie - przełączniki schodowe i krzyżowe. To jest bardzo ciekawa sprawa.

    PS2
    Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    A mogło być tak pięknie, a tu kłótnia się zrobiła jarmarczna a nie dyskusja. Ktoś to już pisał w tym wątku lub innym: LAMPKA ZAPALANA ZE SMARTFONA, TO NIE IB, NAWET NIE AUTOMATYKA. Na mój rozum to większej hu..ni nie widziałem. Dużo prościej wyjąć telefon, odblokować, odpalić aplikację, znaleźć odpowiednią ikonę i kliknąć, niż pstryknąć wyłącznikiem na ścianie??? No bez jaj. IB czy nawet automatyczny robi co innego i to nie za 6000PLN. Automatyczny nawet to nie inteligentny. Automatyczny może być harmonogram ogrzewania w Auratonie2000, czy to znaczy że sterownik jest inteligentny? goowno prawda. Jest głupi jak but i to z lewej nogi. śmiem twierdzić, że nawet na automatyczny sie nie nadaje bo powieszony w złym miejscu nie uwzględni nasłonecznienia i zysków i dalej debil będzie grzał, a w salonie od południa 24stC. światełko ze smartfona, żaluzje na pilota i inne tego typu pierdoły to podcieranie dupy szkłem, a nie automatyka. a gdzie jej jeszcze do namiastek IB.

    A na marginesie Auratona2000: sterownik jest tak mądry jak głupi użytkownik.
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 19-01-2013 o 23:53

  20. #80

    Domyślnie

    ................................Dlaczego rekiny nie jedzą murzynów?
    ................................Bo myślą, że to gówna wielorybów.

    To moja próba rozładowania atmosfery na tym, bądź co bądź, bogatym wątku.
    Jeżeli komuś spodobał się ten dowcip, może postara się pomóc choćby krótką odpowiedzią na moje pytanie.
    Mam stan surowy zamknięty i pora przemyslec okablowwanie.

    1. Kamery 5-6 sztuk, zapłace tyle ile trzeba aby jakość była dobra. Czytam o CCTV IP i okablowaniu skrętką PoE- pasuje mi.
    2. System alarmowy, kontaktrony w 20 oknach. Moduł ethernet i GSM. Satel Integra - pasuje, ale juz:
    3. Podgląd monitoringu i domofonu na 2 tabletach na każdym pietrze domu oraz przez smartphone + internet, oraz możliwosc otwarcia bramy wjazdowej na posesje z poziomu aplikacji mobilnej oraz rozmowa z gościem przy domofonie przez tablet lub smartphone

    Na czym to zbudować??????????
    Integra chyba nie ma takich możliwosci jak w pkt.3?

    Sterownie oswietleniem i ogrzewaniem nie jest konieczne , moze kiedys.
    Wielkie dzieki z góry.
    Ostatnio edytowane przez Ceslav ; 20-01-2013 o 00:41 Powód: blad

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony