dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 684 z 784
Pokaż wyniki od 13.661 do 13.680 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #13661

    Domyślnie

    śliczny jest kolor salonu. Fenomenalny. Czy można liczyć na podpowiedź co to za nazwa koloru farby I jakiego producenta?
    Korzystaj z życia zanim ono ciebie wykorzysta

  2. #13662
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Tolcia.. super widoki masz po tym orkanie...
    U nas wiało bardzo.. czasami zastanawiałam się czy dach nie odfrunie.. został na swoim miejscu... za to drzew nałamało w lesie...

  3. #13663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Piekne byłyby te widoki ... gdyby nie to, że mam podobnie piekne za oknem Tylko do jutra pewnie, bo właśnie deszcz pada, jazda samochodem po śnieżnej brei .... bezcenne doświadczenie i ogromna radość po przejechaniu bramy posesji

    Pozdrowionka zostawiam!!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  4. #13664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    U mnie w domu prawie szpital: dwa chłopy chore. Młody drugi tydzień walczy z zapaleniem płuc. Już nic mi się nie chce pisać...

  5. #13665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Piękne te zimowe widoczki za oknem. Zdrówka życzę domownikom i gościom też, bo widzę tutaj więcej zasmarkanych.

  6. #13666
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Żelka, w wątku przyjdzie szpital polowy założyć

    Amtla, dużo zdrowia dla chłopaków.
    Kurcze, zapalenie płuc to nie przelewki.
    Dzielna bądź, wyzdrowieją

    Braza, u nas dziś od rana było bardzo słonecznie,
    sople na drzewach z topniejącego śniegu, oczywiście poszłam zdjęcia robić

    Arnika, może się wyszalało za cały sezon i już spokój będzie.
    Oglądałam prognozy długoterminowe, mrozu nie będzie do świąt,
    śniegu też raczej nie.
    Ale święta mogłyby być białe...inny nastrój wtedy.
    Słońca ma być dużo w tym tygodniu...to akurat super

    Pestka56, jak słońce...to od jutra kawa na tarasie, a co

    Ew-ka, ja do ssania brałam stary, sprawdzony Faringosept.
    Paskudny w smaku, ale skuteczny.
    Święta w Krk będą na pewno urokliwe, zobaczysz.
    Ja wiem, że Ty wolisz u siebie, ale czuję, że wrócisz bardzo zadowolona
    U nas to wiesz, nie ma wyboru.
    Ze względu na zdrowie Taty będziemy u Rodziców.
    Dla mnie w tym roku nie ważne miejsce,
    najważniejsze, żebyśmy byli wszyscy razem.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  7. #13667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikxxl Zobacz post
    śliczny jest kolor salonu. Fenomenalny. Czy można liczyć na podpowiedź co to za nazwa koloru farby I jakiego producenta?
    Witaj Dominik

    Farba na ścianach całego dołu domu to Dulux z mieszalnika, numer 40YY83129 mat.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  8. #13668
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    No i jeszcze zdjęcia z tego słonecznego dnia.
    Przy wykusza okna w jadalni nie mamy rynny schodzącej w dół.
    Woda ścieka po łańcuchu.
    Jest to południowa strona, więc kiedy ujemna temperatura mrozi nocą,
    łańcuch zamarza, a w dzień na słońcu woda się topi, skapuje po tym lodzie na łańcuchu,
    znów zamarza i tworzy jeden długaśny sopel.
    W słońcu cała ta lodowa rzeźba mieni się barwami tęczy.
    Światło się rozszczepia w tysiącach zamarzniętych kropel, bajka.
    Sklep jubilerski normalnie. Uwielbiam patrzeć na te błyskotki, jak sroka.
    Zrobiłam zdjęcia, ale tych kolorów i niezwykłego błysku niestety nie widać na nich.





    karagana też w sopelkach




    Wszystkim życzę słonecznego i pięknego tygodnia
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  9. #13669
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar STEFANY
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała / okolice
    Posty
    360

    Domyślnie

    Wiedziałam gdzie przyjść, aby nacieszyć oko, takiej zimy to jeszcze w tym sezonie nie widziałam U nas na południu leje, jest szaro, buro i jakoś tak brudno.
    Ja natomiast mam tydzień urlopu, bo przyszli fachowcy do dolnej łazienki, więc jestem na posterunku. Plany mam ambitne, przedświąteczne porządki - takie super, hiper, maksi. Jak czas pozwoli to i kucharzyć świątecznie zacznę.
    Tolu może pochwalisz się jakimś regionalnym daniem świątecznym.
    Pozdrawiam serdecznie

  10. #13670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No własnie, u nas też tylko deszcz i deszcz i szaroburo.
    Dobrze, że u Was można na słońce popatrzeć!
    Już mi lepiej.

    I my mamy taki łańcuch, po którym spływa woda, uwielbiam go obserwować, zwłaszcza, że jest na południowym narożniku domu i często słońce tam zagląda.
    No jakby z bajki był...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #13671

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Witaj Dominik

    Farba na ścianach całego dołu domu to Dulux z mieszalnika, numer 40YY83129 mat.
    Piękne dzięki
    Korzystaj z życia zanim ono ciebie wykorzysta

  12. #13672
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Szpital polowy?
    To ja rakije do smarowania pleców przyniosę. Mam taką. Nazywa się - lozowacza. podobno taka mocna, że tylko do smarowania. Mój maż skomentował ten opis tak - ha, ha, ha. cokolwiek to miało oznaczać.

  13. #13673
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kasia_Grzes
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Małuszów
    Kod pocztowy
    59-424
    Posty
    320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak tu już zimowo . Pięknie.Sople bajkowe .Muszę męża zmotywować do zamontowania i u nas gdzieś takiego łańcucha. Tolu a u nas na Dolnym Śląsku -wiosna .Podłogówka na najniższym stopniu ,okna pootwierane bo ciepło tak ,że nie idzie wysiedzieć.

  14. #13674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Kasia_Grzes, u nas nadal zimowo. Wczoraj mocny minus, dziś lekko na plusie.
    Na drzewach śniegu nie ma, ale trawnik, okoliczne łąki wszystko w bieli.
    Na drzewach rozwiesiłam siatki z pokarmem dla ptaków.
    Aż trudno uwierzyć, że u Was tak wiosennie.
    Takie ciepełko o którym piszesz lubię bardzo

    Żelka, taka rakija do smarowania przez całą zimą to skarb.
    Zwłaszcza wtedy, gdy kociej żywej skórki nie ma pod ręką.
    Mocniejsza do smarowania, słabsza do picia i można żyć

    STEFANY, u nas potrawy wigilijne tradycyjne, jak w całej Polsce.
    Pierwszą potrawą zawsze jest zupa grzybowa...nie barszcz z uszkami.
    To taka postna zupka, czyli tylko gotowane suszone grzyby z cebulką, listkiem laurowym i zielem angielskim.
    Tradycyjne łazanki z makiem, karp smażony...w galarecie nikt nie lubi.
    Śledzik mojej Mamy podawany z ciepłymi ziemniaczkami.
    Kapusta zasmażana z grzybami, pierogi. Ryba po grecku.
    Ja od kilku lat robię pieczarki w cieście piwnym, rybę solę w sosie z brzoskwiniami.
    Śledzik w pierzynce śmietanowo-majonezowej z marchewką gotowaną i zieloną pietruszką.
    A czerwony barszcz z uszkami jemy w pierwszy dzień świąt.
    Lubię kiedy przed świętami cały dom pełen jest zapachów.
    Pachnąca choinka i wszystko to, co gotuje się w kuchni.
    W paterach pomarańcze nadziane goździkami...ciepło rozpalonego kominka.
    Kolędy w ciekawych aranżacjach w głośnikach i gwar rozmów domowników.
    Ważne by wyluzować, nie przygotowywać czegoś, co uczyni nas totalnie zmęczonymi.
    Nasz uśmiech i brak zniecierpliwienia będą większą ozdobą świąt, niż wypucowane okna.
    Nie dajmy się zwariować, zróbmy tyle, ile damy radę.
    Nasze zaharowanie naprawdę nikomu nie jest potrzebne.
    Nasz dobry humor będzie dla wszystkim najlepszym prezentem
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  15. #13675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No właśnie.
    Przed chwilą u Arctiki pisałam o tym.
    Nie chcę, nie daję rady - nie robię.
    Ważne, żeby zachować radosnego ducha tych świąt...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #13676
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Dps-iu czytałam to co napisała Arctika o Świetach i nasunęła mi się taka refleksja .......mam koleżankę ,która ma już dorosłych synów i od kiedy pamiętam zawsze w okresie około świątecznym jęczała i narzekała "jak to nie cierpi ,wręcz nienawidzi Świąt ...tego zamieszania ,szaleństwa zakupowego ,zapraszania rodziny i siedzenia przy stole ". Jeden syn w wieku 19 lat wyjechał do Kanady i od 10 lat nie przyjechał ani razu , drugi już trzydziestokilkuletni mieszka osobno , nie zakłada rodziny , na każde Święta wyjeżdża albo w egzotyki albo na narty i ta moja koleżanka ,która została sama z mężem bardzo ,ale to bardzo chciałaby już spędzać rodzinne święta ale nie ma z kim .....rodzice już odeszli , rodzeństwo mieszka poza granicami a to ,że chłopaki nie czują potrzeby spędzania świąt w domu rodzinnym to pokłosie tych zapatrywań sprzed lat ..... i kiedy spotykamy się teraz ,słyszę jak mi zazdrości tego zamieszania , tych przygotowań ,dekorowania domu i ubierania choinki ,bo u niej już dawno umarły emocje związane ze świętami. I kiedy tak czasem podałam ze zmęczenia, bo spraszałam na Święta pułk wojska to uwielbiałam to zmęczenie i radość jednocześnie . Od kiedy zaś pojawiły się, wnuki przygotowania do świąt odżyły ,bo nie ma nic piękniejszego jak zachwyt w oczach maluczkich W tym roku kupiłam bombki z efektem śniegu w które powkładałam nasze zdjęcia z ubiegłych świąt i już nie mogę doczekać się kiedy powieszę je na choince ......ale się rozpisałam ale Siostrunia mi wybaczy ps ....zakwas na barszczyk pora nastawiać

  17. #13677
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Dziewczyny to nie do końca tak. mnie osobiście nie podoba się ta komercja, tandeta i konsumpcja jaka widzi się "na zewnatrz", nastawienie na kase, kase, kase - to mnie drazni i to bardzo, jest meczace. wigilie w gronie rodzinnym lubie. choć u nas to mogą być smutne swieta w tym roku. mama choruje a z babcia jest już bardzo zle. boimy się, ze to mogą być ostatnie wspólne swieta z nia spedzone.

    a jutro mam "cudowny" dzień - czeka mnie lazenie po dachach

  18. #13678
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Ew-ka, uwielbiam takie dłuuuuugie posty czytać

    TAR-cia, a co Ty na tych dachach będziesz robić??

    Ja komercji w przygotowaniach do świąt też nie znoszę.
    Ale nie daję się wciągnąć w tę grę o kasę.
    Radia nie słucham, bo reklamy doprowadziłyby mnie do szału.
    Mam w autku kilka świetnych płyt i lecą sobie w zmieniarce powodując moje wielkie zadowolenie i banan na twarzy
    Żadnych reklam w TV też nie oglądam, żeby się nie irytować.
    Hipermarketów spożywczych nie cierpię przez cały rok i nie zaglądam.
    Mam swoje ulubione sklepiki osiedlowe, w których zaopatruję się we wszystko co mi potrzebne.
    Zawsze pogadam ze sprzedawczyniami, bo się znamy od lat.
    Wypytamy wzajemnie o zdrowie, o nowe przepisy kulinarne, powspominamy wyjazdy urlopowe,
    zdradzamy swoje tajemne marzenia i plany...pięknie jest
    Tak więc nie uczestniczę w żadnym świątecznym niechcianym i meczącym zamieszaniu.
    Można tak, da się
    Przygotowuję tyle ile umiem, na ile sił i chęci starcza.
    Dobrze wiecie, że wszystko jest w głowie.
    Jak się nastawimy...tak będziemy miały.
    Jak wbijemy do głowy, że nienawidzimy świąt...to tak będziemy się czuły.
    Ale po co?
    Chcę o świętach myśleć radośnie, zwłaszcza, kiedy jeszcze wszyscy jesteśmy razem jak od wielu lat.
    TAR-cia...nie myśl, że to może ostatnie święta w takim gronie...ciesz się, że kolejne...razem z najbliższymi.
    Ważne jest tu i teraz.
    A co ma przyjść i tak przyjdzie, czy będziemy się tym zamartwiać, czy nie.

    Dziewczyny, mam wielką prośbę do Was.
    Jeśli to nie problem, a myślę że nie
    Kliknijcie (można tylko raz) w ten link

    https://www.facebook.com/potreningu?...59&app_data=52

    to pomoże dziewczynie mojego H. wygrać konkurs...to tylko zabawa, ale dzieciaki mają frajdę

    Z góry bardzo dziękuję
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  19. #13679
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Tola -taka praca, dzis musialam kolege zastapic, bo on jutro na urlop i czasu mu jakos zabraklo a robotke zrobic trzeba, to bylam tym nadzorca z batem polatalam se po dachu 1,5 godzinki, zimno mnie telepie skocze na herbatke a po poludniu jeszcze raz na odbior skocze i wiecej w tym roku po dachach lazic nie zamierzam

  20. #13680
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    To prawda, że kiedy nasze dzieci słyszą od nas, że nie cierpimy świąt, to potem często i one taką postawę przejmują, to naturalne.
    I później nam żal, kiedy zaczynamy doceniać to, czego wcześniej nie cierpieliśmy.
    Bo nasze dzieci już nie cierpią świąt i nie mają potrzeby być z nami wtedy...
    Komercja...
    Nie lubię, ale przyjmuję jako nieodłączny element.
    Komercja towarzyszy nam codziennie i wszędzie, kiedy słuchamy radia (jest komercyjne), kiedy oglądamy tv czy także kiedy czytamy książkę (nie wydano jej w celach charytatywnych zazwyczaj).
    Komercja po prostu jest wszędzie czy tego chcemy czy nie.
    Pozostaje nie widzieć albo polubić.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 684 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony