dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: O kim będą artykuły w Muratorze?

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Krakowiacy

    0 0%
  • G

    1 5,26%
  • 1 5,26%
  • 7 36,84%
  • 3 15,79%
  • 3 15,79%
  • 4 21,05%
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Jak Pańczochy to i skarpetki z LOGO MURATORA sweterek glofik portwel, a może i samochód jakiś terenowo dostawczy z logo MURATORA
    a co do studiów zaczynałem budowe jak na dziennych byłem a teraz jestem na zaocznych i budowa trwa dalej wtedy miałem mniejszą kontrole teraz wiekszą bo więceje czasu jest
    Pozdrawiam
    PS BK co jeszcze mozna wyprudukować z logiem MURATORA

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    a może jak budują budowlańcy
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    pewnie o tych co juz zbudowali i mieszkają - szczesliwe zaknonczenia..

  4. #24
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Jak na razie nikt nie zgadł.

  5. #25

    Domyślnie

    w następnym nr nie będzie mowy o kimkolwiek

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    może Inwestorzy, którzy wybudowali w najkrótszym czasie
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  7. #27

    Domyślnie

    a może o tych co dopiero planują budowę!?

  8. #28

    Domyślnie

    a może najprościej o tych co siedzą w pracy od rana do wieczora a budowa się sama (po kierunkiem teścia) buduje?

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    A ja proponuję by napisać o dokonaniach osób które twierdzą, że potrafią wybudować dom 120-150 metrowy pod klucz (w tym zakup gruntu) za 100 000 zł.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    A ja proponuję by napisać o dokonaniach osób które twierdzą, że potrafią wybudować dom 120-150 metrowy pod klucz (w tym zakup gruntu) za 100 000 zł.
    Wowka, jesteś okrutnikiem Za tyle to się nie da zrobić. Nie wiem, czy 80 metrów dałoby radę za tyle zbudować. Zakup gruntu i przyłącza to w moim przypadku już było 54 tysiące. A to przecież nie była jakaś koszmarnie droga działka. To powiedzmy, że za pozostałe 46 tysięcy można postawić stan surowy..... Może można. Ale oczywiście bez szamba lub oczyszczalni i bez ogrodzenia. Nie mówiąc o całej reszcie, na którą składa się tyle kosztownych drobiazgów...

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Marzanka - mój post został napisany nie bez powodu....
    Na Forum jest całkiem pokaźna ilość postów napisana przez przeróżnych marzycieli i przesadnych optymistów. Wystarczy poszukać....
    Np. Zbuduję dom za 100 000 zł na pewno mi się uda... i człowieka nie przekonują argumenty, że jest to kwota niestety zbyt skromna, nie przekonują argumenty, że nikt z Forumowiczów nie wybudował za taką kwotę domu pod klucz, (przynajmniej ja się z tym nie spotkałem by ktoś się na Forum tym pochwalił).
    Za to autorzy takich postów podbudowują się wypowiedziami w rodzaju - trzymam kciuki! Na pewno dasz radę. Ja także za taką kwotę będę budować...
    Niestety ale to są tylko zamierzenia....
    Konfrontacja z rzeczywistością jest okrutna. Tym bardziej w obecnej sytuacji gdy wzrasta inflacja, wzrósł podatek Vat, zniesione zostały ulgi budowlane.
    Możliwe, że rzetelny artykuł opisujący takie zderzenie nieuzasadnionych oczekiwań z prozą życia inwestora byłby orzeźwiający dla co poniektórych optymistów.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Marzanka - mój post został napisany nie bez powodu.... Konfrontacja z rzeczywistością jest okrutna.
    No cóż, nie da się dyskutować z faktami - masz niestety rację. Rozumiem także intencje. Faktycznie można władować się w niezły kanał przeceniając mocno swoje możliwości. I wtedy już ani mieszkania, ani domu..... Ogromny problem. Przyznam, że sama wyszłam z założenia że dom będzie mnie kosztował o 50% wiecej niż obliczył wykonawca. Wcale źle nie zrobiłam jak się okazuje. A to trzeba była lepiej zabezpieczyć fundamenty bo teren bardzo podmokły, a to doszedł koszt schodów, których miało nie być itp. A naprawdę mocno się pilnuję i z wielu symaptycznych marzeń rezygnuję. Ale też i nieoczekiwanie wygospodarowaliśmy ładną pralnię, suszarnię, garderobę i pokój "hobby" na górze, która miała być nieużytkowa
    Ciekawa jestem kto budujac dom liczy na przykład koszt sprzętu do kuchni. Nawet jeśli nie będzie to płyta i piekarnik pod zabudowę, to przecież kuchnia, jakiś tam wyciąg i inne tego typu historie kosztują. A oświetlenie? Kto myśli o tym, że przecież jakoś trzeba oświetlić te pomieszczenia, a koszt anteny (jeśli za miastem to tylko cyfrówka pozostaje) i mnóstwo innych mniej lub bardziej zabawnych drobiazgów, na które w ogóle nie zwraca się uwagi szacując budowę.

  13. #33

    Domyślnie

    artykuł Muratora:"O TYCH CO BUDUJĄ PO 1 MAJA 2004"
    pozdrawiam T.M.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A może o tych co planują budowę bez kredytów, ale o Maggaywerach było najzabawniejsze.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slan

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    9

    Domyślnie

    a może dom wybudój sam

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    W 8/2004 nikogo nie opisali . Szkoda. Lubię to czytać a wszczególności kiedy inwestor na swojej budowie pełni też rolę częściowego wykonawcy.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    A ja proponuję by napisać o dokonaniach osób które twierdzą, że potrafią wybudować dom 120-150 metrowy pod klucz (w tym zakup gruntu) za 100 000 zł.
    Sama byłam marzycielką, chciałam wybudować dom za 130 k no i może by mi się udalo wybudować, gdybym się postarała bardziej, stan surowy zamknięty, ale urządzonego na pewno nie. I tak nie żałuję.
    Pozdrawiam marzycieli
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    W 8/2004 nikogo nie opisali .

  19. #39
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Za to w 9/04 będzie coś zupełnie nowego. Nadal nikt nie zgadł.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek62
    w następnym nr nie będzie mowy o kimkolwiek
    Co do 8 to Wojtek zgadł!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony