dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anett78

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Józefin
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    2

    Domyślnie Bartosz przy wyższych temperaturach

    Witam Drogich Kolegów
    Od przeszło roku jestem posiadaczką rekuperatora Bartosz vena4 bez GWC.
    Od kilku cieplejszych dni rozpoczął lekko niepokoić mnie fakt, że przy temperaturach zew. powyżej 18 st C, temperatura nawiewu przekracza według wskazań czujników temperaturę zewnętrzną. Jest to dość niekomfortowe. Ponadto podczas przeglądania funkcji panelu sterującego STW-1 zaniepokoiła mnie jeden z komunikatów otóż: wyjście b nieaktywne.
    Prosiłabym serdecznie o pomoc w wyjaśnieniu.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    a przełączyłaś tryb na chłodzenie?
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    U mnie jest identycznie. Ten komunikat o ktorym wspominasz dotyczy GWC, ktorego nie masz. W drugim wierszu masz info dot by-passa.
    Przyznam sie szczerze, ze sam jeszcze nie rozpracowalem zasady dzialania automatyki bypassu.

    Chyba tutaj chodzi o porownywanie temp pomieszczenia do temp zewn, odchylka wieksza od zadanej histerezy powoduje odzysk ciepla lub chlodu z pomieszczen.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anett78

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Józefin
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    2

    Domyślnie

    W chwili obecnej reku pracuje w trybie wentylacja +chłodzenie

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thomsoon

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam , temperatura nawiewu w Bartoszu jest zależna od temperatury wewnątrz i na zewnątrz domku przy zamkniętym by-passie.
    Gdy w domku jest cieplej niż na zewnątrz to przy zamkniętym by-passie temperatura będzie wyższa niż temperatura zewnętrzna.
    w lecie najlepiej ustawić jest wentylacja + chłodzenie i temperaturę którą się chce uzyskać a automatyka zrobi swoje.
    Proszę pamiętać że w trybie tylko wentylacja by-pass jest zawsze zamknięty.
    Stw-1 jest już sterownikiem wycofanym przez firme Bartosz a wyjście B służy między innymi do sterowania nagrzewnicą wodną, elektryczną lub agregatem chłodniczym w zależności co było przewidziane i zaprogramowane.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony