dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łerka

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Bolesławiec
    Posty
    24

    Domyślnie koszt budowy drewnianego domu do 50 m2

    Witam,
    potrzebuję porady pomóżcie!!! Zarówna ja jak i mój kochany mąz jesteśmy zieloni w kwestiach budownictwa. Nasza sytuacja wygląda tak: jestemy szczęsliwymi posiadaczami działki budowlanej o wymiarach 30X50 m. Działka jest położona w mieście przy ulicy na której jest kanalizacja, prąd (gazu brak) a woda idzie tak dziwnie 60 m dalej. W tej chwili wszystkie oszczędności wydaliśmy na tę działkę i nie mamy pieniędzy żeby wybudować dom. Kredytu szybko nie dostaniemy bo obecnie jestem bezrobotna a męża zarobki nie wystarczą żeby dostać kredyt na jakieś 300 tys - czyli na mały dom do 100 m z cała oprawą (instalacje, wyposażenie). Teraz mieszkamy wraz z 2-latkiem w wynajmowanym mieszkaniu 3-pokojowym, które wynajęliśmy bardzo tanio. Jednak rachunki (ogrzewanie gazowe w starym budownictwie i nieocieplonym budynku) doprowadzają nas do skraju załamania nerwowego. Za gaz płaciliśmy w zimie 1100 zł przy temp. 19-20 C, + woda 100 zł/mies., +prąd 100/150 zł i cena wnajmu 850 zł miesiecznie. Niż tańszego raczej nie znajdziemy. Umowa kończy nams ię w styczniu przyszłego roku. Pytanie moje brzmi:
    1. Czy jest możliwe i czy to sie opłaca postawić domek drewniany ok.35-50 m2 w rogu działki i przemęczyć się w nim jakies 2 lata a później zostawić go dla gości albo przerobić na biuro bądź garaż?
    2. Ile taki domek może kosztować?
    3. czym go ogrzewać? Czy to sie opłaci?
    4. Czy taki domek można zamówić "na szybko"? Zanim załatwie formalności to będzie wrzesień-październik, czy wtedy domek można szybko postawić?
    5. Czy da radę przetrwać w nim zimę?
    6. Jaki jest koszt jego utrzymania?
    7. I mam więcej i więcej pytań ale może poczekam na podstawowe pytanie: czy taki domek da rady postawić do 100 tys (pożyczylibyśmy po rodzinie, wole spłacać rodzinę niż płacić za wynajem) i czy można w krótki czasie do zimy?

    A może ktoś ma inny pomysł na pomoc w rozwiązniu naszych problemów?
    Czekam z niecierpliwością na info

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj projektu domu który można rozbudowywać w miarę napływu środków finansowych . Budowanie dwóch domów ( nawet gdy jeden jest malutki ) przy ograniczonych środkach jest trochę nie ekonomiczne . Dwa projekty , wszystkie przyłącza dwa razy itp ,itd . Może lepiej spróbować za te 100 tyś postawić coś w rodzaju jednego"modułu" domu do którego będzie mozna dostawiać kolejne . Powodzenia

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Też tak uważam, że lepszy będzie wariant z ewentualną rozbudową.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łerka

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Bolesławiec
    Posty
    24

    Domyślnie

    To na pewno jest jakieś wyjście, tylko gdzie mam szukać takiego projektu? Chyba cięzko bedzie mi naleźć energooszczędny dom który bedzie można z 40 m rozbudować na 100-120. MAją Panowie jakieś namairy?

  5. #5

    Domyślnie

    Może projekt indywidualny u architekta . Pewno trochę droższy od gotowca ale konkretny co do oczekiwań .

  6. #6

    Domyślnie

    Poczytaj tu: http://projekty.wm.com.pl/projekty-d...izacji-etapami


    P.S/ Edytuję, bo nie doczytałam, że chodzi Ci o drewniany.... Upsss.
    Ostatnio edytowane przez olinek okrąglinek ; 08-05-2012 o 07:38

  7. #7

    Domyślnie

    a dlaczego nie dom szkieletowy z poddaszem użytkowym? stawiasz cały ocieplasz a wykańczasz tylko dół i kłopot z głowy! a nie kombinować z rozbudową puzniej! a wiadomo ze jak juz bedzie stał to nawet samemu domowymi sposobami powoli cos sie porobi! moja opinia!

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łerka

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Bolesławiec
    Posty
    24

    Domyślnie

    juz sama nie wiem, mam mętlik w głowie. A szkieletowy jest głośny? tzn. słyszałam że drewno pracuje i jest głośno. Dlatego chciałam taki zrobić tymczasowo tym bardziej że chyba szybko sie je stawia albo przyjeżdzają gotowe a my od stycznia nie mamy gdzie mieszkac. Sami nic nie zrobimy bo mój mąz to przy aucie zrobi wszystko ale w domu to ... lipa. Nie mam na kogo liczyć. Teraz to już w ogóle się zastanawam czy nie zamieszkac w budce campingowej na mojej ślicznej działce

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    małgosia 1

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-075
    Posty
    8

    Domyślnie

    W odpowiedzi na pytanie .Kończymy budowe małego domku szkieletowego projekt PAULINKA 60 z poddaszem użytkowym 22m dół 48 pokuj z kuchnią mała sypialnia i łazienka.Dodam że jesteśmy z mężem sami dzieci dorosły wyjechały.Budowa rozpoczęta 28 03 2012 koniec lipiec 2012.Mąż sam zrobił przyłącza mediów kanalizę w fundamentach i wiele jeszcze drobnych prac za które trzeba by było zapłacić.Projekt gotowy ale trzeba zapłacić za adaptację do działki architektowi 5000 zł. W urzędach za papierologię właściwie bez kosztów.Enea 5000tys gazownia 2500tys.jeszcze nie budujesz a już prawie 13000tys wydane.firma za domek wstanie deweloperskim 160.000.MOŻNA SIE WPROWADZIC .Pomalujesz coś na podłogę, wstawisz wannę i ubikację i mieszkasz a meblujesz, upiększasz z czasem .Naprawdę mąż pracuje bardzo dużo na budowie ale pewnych kosztów nie unikniesz. Sprzedaliśmy mieszkanie iza to kupiliśmy działkę w mierzynie za szczecinem ibudujemy PAULINKĘ.Spieszy nam się jak tobie bo jak sprzedaliśmy mieszkanie to wynajmujemy kawalerkę opłaty około 1200 zl m-c.Też na początku myślałam o domku 20-30m aby zamieszkać i spokojnie się budować ale to są koszty media i tak musisz mieć czyli czy budujesz docelowo cz tymczasowo pewne koszty sa stałe.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał małgosia 1 Zobacz post
    .Projekt gotowy ale trzeba zapłacić za adaptację do działki architektowi 5000 zł.
    5000zł za adaptację ??

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Łerka

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Bolesławiec
    Posty
    24

    Domyślnie

    śliczny ta Wasza Paulinka my mamy małe dziecko ale powiem szczerze że więcej nie planujemy i taki domek by mi wystarczył. Jesteśmy na etapie intensywnego liczenia i szukania źródełka pieniązków. Mąż naciska na coś większego ok.100-120 m. Tylko ja się upieram, że lepiej mieć mały domek i w razie potrzeby i wygranej w totka móc go rozvudować niż zapakować się w wielki kredyt i w tym ... średnim (bo takie 100 m to chyba średnio) domu wyrywać sobie włosy bo nie ma z czego go zapłacić. Małgosiu, jak będzie gotowy to będe Cie prosić o fotki bardzo bym chciała zobaczyć jak wygląda to malutki poddasze. Ale adaptacja rojektu to rzeczywiście dużo wyszła:/

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    małgosia 1

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-075
    Posty
    8

    Domyślnie

    cieszę się że Paulinka się podoba .Projekt zakłada 60m ale w wersji szkieletowej ma 70m.Jak się nauczę wklejać zdjęcia to prześle je tobie. Na poddaszu wygospodarowałam jeszcze 2m na malutką łazienkę jak córeczki przyjadą w odwiedziny to żeby miały na górze swoją łazieneczkę.Na piętrze po podłodze wyszło w jednym pokoju 4mx2,8m. w drugi mniejszy 4mx2,3m..skos zaczyna się od wysokości 1,3m.Co do architekta to zgadza się że drogo ale trudno było znaleść taniej j w szczecinie.Możecie wydać trochę miej jeśli sami zrobicie fundamenty(jak ma wam ktoś pomoże).U nas robiła ta sama firma która budował dom,na mnik nie mógł pomóc.Aca jeszcze jedno jak będziecie wybierać projekt w wersji murowanej a zdecydujecie sie na szkieletową drewnianą to należy doliczyć do powierzchni użytkowej około 10-15,wynika to z grubości ściany nam nik tego nie powiedział ale projekt został kupiony.Bo domek miał mieć 55-65m noale trudno jest paulinka ani BAKJKA tomuj pierwszy typ gdybym wiedziala że wersji szkieletowej będzie miała około56m to bym ją budowala ,ale się rozgadałam .Życze powodzenia

  13. #13

    Domyślnie

    Tu masz fajny projekt
    http://www.polskadrewniana.pl/2,3,5,dom-wiartel.html

    Moze w 200 tysiacach na dzien dobry udaloby sie zmiescic

    Albo ten:
    http://www.polskadrewniana.pl/2,3,3,dom-krutyn.html

    Powodzenia!
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony