dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 119
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2379
  1. #2001
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Pompa ciepła i grzejniki na wodę odpadają A kto Tobie takich głupot naopowiadał ?

  2. #2002

    Domyślnie

    Odpadają, bo nie chcę na to wydawać pieniędzy i zajmować miejsca na kotłownię oraz prowadzić rur do grzejników. Dom ma mieć małe zapotrzebowanie na ciepło, stąd wystarczą małe grzejniki elektryczne, choć liczę jednak na ciepło wchodzące do wentylacji z wody szarej i ggwc.

  3. #2003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Jak małe zapotrzebowanie na ciepło ? Ile m2 ma mieć dom .bo nie chcę na to wydawać pieniędzy ok zrozumiałe , a na te kombinacje szarej wody i ggwc to nie szkoda pieniędzy. Przy pc nie ma potrzeby budowy kotłowni , pc zapewnia CO i CWU , zawsze w takiej ilości jak trzeba , bez względu na czynniki zewnętrzne

  4. #2004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Odpadają, bo nie chcę na to wydawać pieniędzy i zajmować miejsca na kotłownię oraz prowadzić rur do grzejników. Dom ma mieć małe zapotrzebowanie na ciepło, stąd wystarczą małe grzejniki elektryczne, choć liczę jednak na ciepło wchodzące do wentylacji z wody szarej i ggwc.
    A tej wody "szarej" to ile na dobę i ile energii na jej potrzeby...? (Jak wiadomo trzeba odpowiednio dużo CWU...)
    Jak dla mnie to takie błędne koło z tym budowaniem domów z bardzo małym zapotrzebowaniem ...
    Aby utrzymać komfort w takim budynku trzeba go dużo używać a więc zużywać dużo energii na potrzeby bytowe...

    Na dzień dzisiejszy to PC jest jedynym słusznym rozwiązaniem...
    A jak komuś jeszcze mało to sobie fotowoltaiki "dokręci"...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #2005

    Domyślnie

    Pompa ciepła, która wymaga rur w każdym pokoju do grzejników i fotovoltaika, która się nigdy nie zwróci. Oba rozwiązania kosztowne i bez możliwości obniżenia tego kosztu własną pracą/pomysłem. Kurczę, wątek o wynalazkach prowadzony 6 lat a tu takie opinie na koniec...

    Ja jedyną pompę ciepła, jaką dopuszczam to taka, która wyciągnie mi maksimum ciepła ze zbiornika wody szarej i przekaże to ciepło do wentylacji lub CWU. Czy są takie rozwiązania?
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 01-05-2018 o 10:43

  6. #2006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Pompa ciepła, która wymaga rur w każdym pokoju do grzejników i fotovoltaika, która się nigdy nie zwróci. Oba rozwiązania kosztowne i bez możliwości obniżenia tego kosztu własną pracą/pomysłem. Kurczę, wątek o wynalazkach prowadzony 6 lat a tu takie opinie na koniec...

    Ja jedyną pompę ciepła, jaką dopuszczam to taka, która wyciągnie mi maksimum ciepła ze zbiornika wody szarej i przekaże to ciepło do wentylacji lub CWU. Czy są takie rozwiązania?
    A nie zastanawia cię czasem dlaczego takie opinie po tylu latach eksperymentów...?

    Jedynym rozwiązaniem które zawsze działa i ma najkorzystniejsze przełożenie cena/ wydajność jest kolektor powietrzny...
    Cała reszta to tylko takie udowadnianie że się da...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #2007

    Domyślnie

    Ja grzejników wodnych nie zainstaluję w tym budynku, więc pompa ciepła z nimi odpada. Stąd moje myśli na wykorzystanie ciepła wody szarej i z wyrzutni wentylacji. Ale na to założyłem oddzielny wątek (http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-wentylacji), może tam zatem będę kontynuował, by tu Ci nie mieszać w koncepcjach

  8. #2008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Ja grzejników wodnych nie zainstaluję w tym budynku, więc pompa ciepła z nimi odpada. Stąd moje myśli na wykorzystanie ciepła wody szarej i z wyrzutni wentylacji. Ale na to założyłem oddzielny wątek (http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-wentylacji), może tam zatem będę kontynuował, by tu Ci nie mieszać w koncepcjach
    "Wynalazki" to wynalazki i wątek jest jak najbardziej odpowiedni...

    Widzisz z tą Twoją koncepcją jest podobnie jak z moim OFF grid-em...
    Coś tam sobie ubzdurałem i udowadniam sam sobie że tak też się da...

    W twoim pomyśle tak na prawdę nie ma energii w takich ilościach aby miało to sens ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Pompa ciepła, która wymaga rur w każdym pokoju do grzejników i fotovoltaika, która się nigdy nie zwróci. Oba rozwiązania kosztowne i bez możliwości obniżenia tego kosztu własną pracą/pomysłem. Kurczę, wątek o wynalazkach prowadzony 6 lat a tu takie opinie na koniec...

    Ja jedyną pompę ciepła, jaką dopuszczam to taka, która wyciągnie mi maksimum ciepła ze zbiornika wody szarej i przekaże to ciepło do wentylacji lub CWU. Czy są takie rozwiązania?
    Po kiego grzyba chcesz się budować, skoro nic się nie zwróci. Możesz dać farelkę na pokój, będzie tanio. Dom to luksus, pytanie czy chcesz mieć dom i cie stać, czy koniecznie trzeba udowadniac, że da się za grosze i z odpadów.

  10. #2010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ludziska majom różniste fanaberie...

    Może by tak kasę na konto na procent i namiot?
    To się najlepiej ZWRÓCI...
    Mnie się "zwraca" jak czytam o zwracaniu...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    W twoim pomyśle tak na prawdę nie ma energii w takich ilościach aby miało to sens ...
    Hmm... Ty i Nydar odzyskujecie tak chyba ciepło z wyrzutni wentylacji do CWU a Nydar też z wody szarej do czerpni wentylacji. Czyli tak, jak ja chcę zrobić. Czy to nie ma sensu przy ogrzewaniu domu prądem?

  12. #2012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Jak jeszcze domu nie zbudowałeś to czemu nie zdecydujesz się na podłogówkę ?

  13. #2013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Pompa ciepła, która wymaga rur w każdym pokoju do grzejników i fotovoltaika, która się nigdy nie zwróci. Oba rozwiązania kosztowne i bez możliwości obniżenia tego kosztu własną pracą/pomysłem. Kurczę, wątek o wynalazkach prowadzony 6 lat a tu takie opinie na koniec...

    Ja jedyną pompę ciepła, jaką dopuszczam to taka, która wyciągnie mi maksimum ciepła ze zbiornika wody szarej i przekaże to ciepło do wentylacji lub CWU. Czy są takie rozwiązania?
    ad 1 oczywiście że można obniżyć koszta własną pracą , nie takie oczywiste że pc taka droga
    ad2 Chcesz w to wpiąć taka mni PC ?

  14. #2014
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Odpadają, bo nie chcę na to wydawać pieniędzy i zajmować miejsca na kotłownię oraz prowadzić rur do grzejników. Dom ma mieć małe zapotrzebowanie na ciepło, stąd wystarczą małe grzejniki elektryczne, choć liczę jednak na ciepło wchodzące do wentylacji z wody szarej i ggwc.
    Swoją drogą , na le budowy dom , to te parę metrów pexa wrzuconego w posadzkę to faktycznie przekreśla opłacalność budowy domu

  15. #2015

    Domyślnie

    Ogrzewanie u mnie będzie elektryczne, grzejnikowe i o powodach tego nie mam potrzeby dyskutować. Jeśli na pytania o efektywne wykorzystanie ciepła z innych źródeł pada cały czas "załóż pompę ciepła i grzejniki wodne" to nie jest rozmowa na temat, tylko zmiana tematu.

  16. #2016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Może po prostu ludzie którzy już coś wybudowali , mają jakieś doświadczenie z ,,wynalazkami " podpowiadają że może brniesz w ślepą uliczkę . Może najpierw policz ile to wszystko pochłonie pieniążków w materiał i ile własnej pracy i jaki później będzie z ego pożytek .Napisałeś Ja jedyną pompę ciepła, jaką dopuszczam to taka, która wyciągnie mi maksimum ciepła ze zbiornika wody szarej i przekaże to ciepło do wentylacji lub CWU to ja się pytam jaka to będzie pc i za ile ? Z doświadczenia podpowie że jak już znajdziesz taka mini pc i policzysz ten pieniądz w wynalazki , to koszta przewyższą klasyczną PC

  17. #2017

    Domyślnie

    Oczywiście liczę to i jeszcze nie raz policzę. Czy ułatwi nam dyskusję określenie dobowego napływu wody szarej w ilości 3,6m3, zapotrzebowanie na CWU 1,7m3 i zapotrzebowanie na wentylację 1200m3/h? Moim zdaniem takie ilości uzasadniają wskazane przez Ciebie koszty i wysiłek, a później zapewnią zarówno zysk, jak i satysfakcję. Tylko nie mam z kim merytorycznie o tym podyskutować, na co tu liczyłem, same ataki...

  18. #2018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Niezupełnie....
    Im przez dom przepływa jakiś tam strumień energii.
    Część tak jak chcą i lubią a część "bokiem".
    O tym tu piszą....
    Tobie TEŻ tak będzie przepływać.
    Zobacz ILE oraz ZA ILE coś z tego uda Ci się zawrócić do wnętrza i GDZIE.
    A za energię się płaci...
    Jedyna darmowa ze Słoneczka pochodzi.
    A ono kapryśne jest... Daje albo wszystko albo... nic.
    Potrzebujesz wiaderka na to, co daje - jak daje!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #2019
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał humidorek Zobacz post
    Oczywiście liczę to i jeszcze nie raz policzę. Czy ułatwi nam dyskusję określenie dobowego napływu wody szarej w ilości 3,6m3, zapotrzebowanie na CWU 1,7m3 i zapotrzebowanie na wentylację 1200m3/h? Moim zdaniem takie ilości uzasadniają wskazane przez Ciebie koszty i wysiłek, a później zapewnią zarówno zysk, jak i satysfakcję. Tylko nie mam z kim merytorycznie o tym podyskutować, na co tu liczyłem, same ataki...
    Pewnie czegoś nie rozumiem , ale Ty chcesz wentylować chałupę 1200 m3/h ?
    Jedno wiem , ogrzewanie CWU za pomocą PC to koszt miesięczny 30-35 pln , nie wiem czy tutaj jest o co walczyć .Wiem że dobrze zaizolowany ( a tak jak chcesz grzać czystym prądem pewnie zamierzasz zbudować ) dom 100-120 m2 za pomocą PC ogrzejesz za ok 500 pln ROCZNIE , nie wiem czy jest tu o co walczyć żeby pomniejszyć ten rachunek . Sama instalacja PC jest prosta , a Twój układ/kombinacja ( a i tak raczej marnie zadziała ) jest mocno skomplikowany i rozbudowany i wcale tani nie będzie liczyć się musisz że coś tam nie zadziała i potrzebna będzie przeróbka , to stracony czas nie godzinka czy dwie .
    Pisałeś że dom rocznie wychodzi za ogrzanie 1 pln za m2 , ale żeby tak wyszło najpierw trzeba w budowę wrzucić duuużo więcej $$$ niż w dom standartowy+PC
    Ostatnio edytowane przez Garażowiec ; 01-05-2018 o 20:42

  20. #2020

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Pewnie czegoś nie rozumiem , ale Ty chcesz wentylować chałupę 1200 m3/h ?
    Tak, bo to duży dom, mający też pokoje na wynajem oraz lokal usługowy w parterze.

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Jedno wiem , ogrzewanie CWU za pomocą PC...
    PC to bardzo duży koszt, spore ryzyko pretensji mieszkańców, jak w środku zimy padnie jej najdroższa część, konieczność rozprowadzania wody po budynku (konstrukcja szkieletowa, nie chcę, by sącząca się z jakiejś nieszczelności woda mi ją zawilgociła np. w pokoju wynajmowanym przez nieuważną osobę, która mi tego nie zgłosi). Już dajcie spokój z namawianiem mnie na rezygnację z grzania grzejnikami na prąd, nie widzę dla nich alternatywy uwzględniając te wady.

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Twój układ/kombinacja ( a i tak raczej marnie zadziała ) jest mocno skomplikowany i rozbudowany i wcale tani nie będzie liczyć się musisz że coś tam nie zadziała i potrzebna będzie przeróbka , to stracony czas nie godzinka czy dwie .
    Mój system to kilka dość prostych układów, jakie występują już u wielu osób, choć nie wszystkie naraz. Podchodząc do każdego z nich analitycznie można je uprościć/zmodyfikować. Tu czytam tylko krytykę (nawet nie konstruktywną), w moim wątku wreszcie ruszyła dyskusja merytoryczna.
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 01-05-2018 o 20:50

Strona 101 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony