dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 119
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2379
  1. #1021
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    dla takiego zużycia CWU to jakiś najmniejszy podgrzewacz elektryczny będzie najbardziej opłacalny...
    jak byś chciał grzać z 1000 czy 2000 L wody to o dachu i wymiennikach możemy porozmawiać ...
    Przecież pisałem, że wydaję na gorącą wodę latem 450 zł/1500 kW. Grzeje gazem, za prąd zapłaciłbym 2 razy tyle czyli około 1000 zł. Właśnie tych kosztów spodziewam się zredukować. Nie wiem ile to w litrach

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    To czeka Cie latanie z silikonem i uszczelnianie tej dachówki.
    Mam patent jeszcze inny ale to patent
    Jak pomyślisz sam do tego dojdziesz, podpowiem że dachówkę trzeba tu wykorzystać jako bufor,
    plus folia ...
    A zdaje to egzamin? Myślałem o tym. 10 silikonów wysokotemperaturowych powinno wystarczyć na 1 kanał.
    Mógłbyś podać temperaturę powietrza pod twoim buforem dachówkowym i na zewnątrz?
    Mógłbyś podać ile kosztuje 1m2 twojego patentu?
    Mój paten kosztował mi 2 zł/m2

  2. #1022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Mógłbyś podać temperaturę powietrza pod twoim buforem dachówkowym i na zewnątrz?
    Mógłbyś podać ile kosztuje 1m2 twojego patentu?
    Mój paten kosztował mi 2 zł/m2
    Podałem Ci tylko przykład ja jeszcze nie mam nic ... rozumie o co chodzi w tym zamieszaniu i stąd podpowiadam.

  3. #1023

    Domyślnie

    Na elektrodzie jest temat kolektora słonecznego za 1500 zł. Jeżeli zależy Ci jedynie na grzaniu c.w.u w miesiącach słonecznych, to może rozwiązanie zaproponowane na forum będzie korzystniejsze.

  4. #1024
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Na elektrodzie jest temat kolektora słonecznego za 1500 zł. Jeżeli zależy Ci jedynie na grzaniu c.w.u w miesiącach słonecznych, to może rozwiązanie zaproponowane na forum będzie korzystniejsze.
    A, co dachowiec jaśka grzeje bez słońca? Tej zimy (u mnie) słońca było raptem tydzień. Ile wydusiłby jasiek przez zimę kW ze sowiej instalacji? Podasz może jakieś obliczenia przemawiające za tym by inwestować w instalację która będzie jako tako działała w zimie?

    Dziękuję, znam ten temat. Opisywałem tam dwa lata temu mój pomysł na dachowca z blachy. Zrobiłem również dwa kolektory słoneczne podobne do dych z forum. Leżą w garażu, bo: szpecą dachówkę, ciężko je wciągnąć na dach i zainstalować, skomplikowana instalacja. Mierne zyski na poziomie 40% od sklepowych. Pewnie by je uruchomiłbym w tym roku, gdyby nie jaśkowy temat. Który mi podpowiedział możliwość wykorzystania istniejącego dachu w bardzo prosty sposób.
    Ciąg dalszy, dziś instaluję grzejnik do kanału.

  5. #1025
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    ja jeszcze nie mam nic ... .
    Ale jakieś koszta już możesz określić. Patent - oznacza, że coś co obejmuje, możno zbudować. Czyli możno określić koszta. Aczkolwiek dużo rzeczy wychodzi w praniu, o istnieniu których nie domyślaliśmy patentując nasz wynalazek. Na przykład silikon dachowy na dachu potrafi zesztywnieć po roku, no i guzik z tego uszczelnienia

  6. #1026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Widział Ty folie kiedyś na łoczy ?
    lub poliwęglan zrób komorę aby ta dachówka była pod szklarnią
    i łap powietrze .

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    pkorol - a czy poza latem nie będziesz zużywał ciepła z domu do grzania wody?
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  8. #1028
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Widział Ty folie kiedyś na łoczy ?
    lub poliwęglan zrób komorę aby ta dachówka była pod szklarnią
    i łap powietrze .
    Widział Ty folie kiedyś na łoczy ? – Nie widziałem, nie wiem co to znaczy?

    Poliwęglan chciałem położyć na blachę jeszcze parę lat temu. Nie mogę położyć go na dachówkę, bo nie będzie to ładnie wyglądało. Łapać powietrze z pod poliwęglanu, to kosztowne uszczelnianie dachówki, co najmniej po brzegach poliwęglanu.

  9. #1029
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    pkorol - a czy poza latem nie będziesz zużywał ciepła z domu do grzania wody?
    Proszę odpowiedzieć na pytanie ILE?

    Czy dachowiec jaśka grzeje bez słońca? Tej zimy (u mnie) słońca było raptem tydzień. Ile wydusiłby jasiek przez zimę kW ze sowiej instalacji? Podasz może jakieś obliczenia przemawiające za tym by inwestować w instalację która będzie jako tako działała w zimie?

    Zimowa wersja wymaga własnego zasobnika, wężownicy, glikolu, pompki, sterownika=800-1000 zł. Za ile lat to się zwróci? Chyba, że będę zużywał 1000 litrów wody gorącej na "dobę" czy na ileś tam, nie wiem co jasiek miał na myśli pisząc, że nie rozmawia o dachowcach wydajności poniżej 1000 litrowych.

  10. #1030
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Wracając do pomysłu rekuperacji powietrza z okapu kuchenki.
    Chcę dać spiro aluminiową 80-kę do kanału okapowego. Wyprowadzę ją pod kuchenkę i tam zrobię kratkę. W róże będzie zainstalowana klapa zwrotna, która będzie zapobiegać cofaniu się powietrza.
    Gdy okap będzie włączony, wentylatorek będzie zaciągać powietrze z pod kuchenki. Jak myślicie czy to będzie działać? Czy jednak będzie konieczne instalowanie wentylatorka nadmuchowego. Gdzie lepiej zrobić czerpnię: na poddaszu czy na polu poza dachem

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Proszę odpowiedzieć na pytanie ILE?...
    Ty faktycznie masz pretensjonalno-roszczeniowe podejście do tematu. Odpowiedzi zaczynasz pytaniami, podkreślając WIELKIMI literami irytację. Załóż w podobnym tonie wypowiedzi własny temat, a do usranej .... będziesz czekał na podpowiedzi.

  12. #1032
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Wracając do pomysłu rekuperacji powietrza z okapu kuchenki.
    Chcę dać spiro aluminiową 80-kę do kanału okapowego. Wyprowadzę ją pod kuchenkę i tam zrobię kratkę. W róże będzie zainstalowana klapa zwrotna, która będzie zapobiegać cofaniu się powietrza.
    Gdy okap będzie włączony, wentylatorek będzie zaciągać powietrze z pod kuchenki. Jak myślicie czy to będzie działać? Czy jednak będzie konieczne instalowanie wentylatorka nadmuchowego. Gdzie lepiej zrobić czerpnię: na poddaszu czy na polu poza dachem
    Nie bardzo rozumiem, gdzie tu rekuperacja. Mają być 2 rury- jedna normalna wyciągowa i druga pod kuchenką ma wtłaczać powietrze? Po co?
    O niebezpieczeństwie zdmuchnięcia płomienia pomyślałeś? Jeśli to kuchenka gazowa oczywiście.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  13. #1033
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Wracając do pomysłu rekuperacji powietrza z okapu kuchenki.
    Chcę dać spiro aluminiową 80-kę do kanału okapowego. Wyprowadzę ją pod kuchenkę i tam zrobię kratkę. W róże będzie zainstalowana klapa zwrotna, która będzie zapobiegać cofaniu się powietrza.
    Gdy okap będzie włączony, wentylatorek będzie zaciągać powietrze z pod kuchenki. Jak myślicie czy to będzie działać? Czy jednak będzie konieczne instalowanie wentylatorka nadmuchowego. Gdzie lepiej zrobić czerpnię: na poddaszu czy na polu poza dachem
    Pierwszy na świecie rekuperator gazu ziemnego, albo prądu

  14. #1034
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    No, tak. Nie chce się Wam szanowni forumowicze cofnąć parę stron wstecz. Bo już to wszystko opisywałem.
    Mogę oczywiście powtórzyć jeszcze raz to samo, bo zależy mi na Waszej opinii.

    Okap kuchenny podłączony do komina, ma własny kanał. Więc gdy teściowa bądź żona gotują (a robią to często), to okap wyrzuca na zewnątrz pokaźne ilości powietrza. Ponieważ nie możno zainstalować zwykłego rekuperatora by odzyskiwać straty. Doszedłem do wniosku, że włożę do komina (okapowego) rurę spiro i w chwili odpalenia okapu, będę odpalał nadmuch świeżego powietrza przez tą rurę. W tę sposób odzyskując cześć ciepełka. Poszedłem dalej i stwierdziłem, że jeżeli wyprowadzę tą rurę pod kuchenkę w podłodze. Gdy odpalam okap to ciąg który on generuje nie zdmuchuje żadnego płomienia. Spodziewam się, że okap zacznie zaciągać powietrze z kratki w podłodze pod kuchenką. Okap wyciąga z domu około 70m3/h. Jest to jedna piąta całego powietrza w domu, więc mieszkanie wyraźnie się wyziębia w czasie pracy okapu. Instalując "spirowy rekuperator" spodziewam się, że zapobiegnę temu zjawiskowi.

  15. #1035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Okap kuchenny podłączony do komina, ma własny kanał. Więc gdy teściowa bądź żona gotują (a robią to często), to okap wyrzuca na zewnątrz pokaźne ilości powietrza. Ponieważ nie możno zainstalować zwykłego rekuperatora by odzyskiwać straty
    WM może być przy kuchni gazowej .

  16. #1036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Okap wyciąga z domu około 70m3/h. Jest to jedna piąta całego powietrza w domu, więc mieszkanie wyraźnie się wyziębia w czasie pracy okapu.
    mój wywala 450m3/h i jakoś nic nie wyziębia...

  17. #1037
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Okap wyciąga z domu około 70m3/h.
    zdecydowanie zdezelowany okap. Wywal tego gruchota i kup nowy, albo lepiej przesiądź się na pochłaniacz - całe ciepełko zostanie w domu

    I nie ma szans żeby te 70m3/h wychłodziło ci chałupę, jeśli coś takiego odczuwasz, to musi być to inny problem

  18. #1038
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    mój wywala 450m3/h i jakoś nic nie wyziębia...
    Jak tylko zainstaluję GWC, to też przestanę się martwić tym problemem
    A na razie go nie mam, więc skoro okap (nowiutki) wywala mi z domu 70m3 ciepełka, to na jego miejsce musi wejść powietrze z pola. Taka jest przyroda zjawiska wymiany powietrza.

  19. #1039
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Mam już grzejnik w kanale. Grzejnik mieści równe 3 litry wody. Grzejnik zasilany od dołu. Chyba nie będę kombinował z zasilaniem i zostawię jak jest. Czyli wejście wody podłączę do „wyjścia” na grzejniku a wyjście wody ciepłej do „wejścia”.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	175100Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	175101

  20. #1040
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Ty faktycznie masz pretensjonalno-roszczeniowe podejście do tematu. Odpowiedzi zaczynasz pytaniami, podkreślając WIELKIMI literami irytację. .
    Panie Karlsenie, wyróżniłem "ILE" dla tego, że zamiast argumentacji swoich poglądów, za tym żeby odbierać ciepło z dachowca też w zimie (podkreślam, że niema żadnej irytacji w moich wypowiedziach. Proszę więcej nie irytować się, czytając moje teksty) proponujecie mi budowę solarów z elektrody. Pofatygowałem się i odliczyłem ile mi będzie kosztowała zimowa wersja. Więc proszę Was o liczby Nie pytam jak ma grzać wodę, bo sposobów jest wiele. Pytam jak wyprowadzić ten projekt na prostą. Bo mogę błędnie zakładać, że będzie działać wszystko tak jak sobie to ubzdurałem. A w praniu się okażę, że coś istotnego przegapiłem. Dla tego czyham na Wasze konstruktywne uwagi, bo mi pomogą uniknąć błędów.
    Na przykład, chciałem bać nagrzewnice samochodowe ale ktoś na forum zwrócił uwagę, że nie wytrzymają ciśnienia z sieci, więc odpada. Dla tego daję grzejniki, bo grzejnik trzyma do 13 bar. Jest to najtańszy i łatwo dostępny wymiennik woda-powietrze. W razie powodzenia tego projektu, każdy będzie mógł zbudować taki układ. Każdy kto ma podobną więźbę dachową. Niema tu, żadnych kosztowych uszczelnień dachówki, instalacji 3 razy drogiego od blachy poliwęglanu.
    Bez wątpienia, że dachowiec Jaśka jest lepszy pod każdym względem ale kogo z Was stać na zamówienie specjalnego sterownika do tego dachowca?
    Mój projekt nie wymaga nic, co nie dostaniecie w każdym lepszym sklepiku przemysłowym.
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 08-03-2013 o 08:41 Powód: blędy orto

Strona 52 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony