dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: jasna kanapa

  1. #1

    Domyślnie jasna kanapa

    Czy ktos ma jasna kanape ? Jakie obicie jest najbardziej praktyczne (najmniej sie brudzi) - alcantara, skora, skora ekologiczna (nazywaja tak sztuczna skore) czy jeszcze cos innego?
    pzdr,
    j.

  2. #2

    Domyślnie

    Od pół roku mam śliczną jasną kanapę i fotele firmy Furninova z Kętrzyna. Z całych foteli i części poduch z kanapy obicie można ściągnąć i uprać, a pozostała część jest z grubej, gładkiej mieszanki sztuczno-prawdziwej, którą po prostu przeciera się wilgotną gąbką i wszystkie plamy (stare i nowe) idealnie schodzą. Świat poszedł do przodu, również w tej dziedzinie.
    Jak będziesz kupować, zapytaj czy obicie jest właśnie z takiego materiału, który można łatwo czyścić. Skóra jest droga, a poza tym zimna i nieprzyjemna do siedzenia ( moim zdaniem), alkantra milsza (sztuczny zamsz jakby), ale też droga.

  3. #3

    Domyślnie

    W czasach zamierzchłej komuny sama szyłam obicie ze skóry na narożnik. Kupiłam resztki (ścinki), specjalne nici i zamówiłam wykrojnik w dwóch rozmiarach w kształcie rombu. To była totalna prowizorka szyta z kawałeczków (mniejszy o boku 7cm). Wyszło nad podziw ładnie i co najważniejsze te materace służą mi do dziś mimo działalności dziecka, psa i kota. Nie popękały szwy, nie podarła się skóra niczym nie konserwowana, nie widać plam (kolor ciemny granat + ciemna zieleń). Skóra to jest jednak to! Ale muszę przyznać, że nie wiem jak się czyści jasną skórę. Ja swoją kilka razy natłuszczałam kremem Nivea

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar polikarpia
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    338

    Domyślnie

    Mam jasne skórzane meble (Kler) od 4 lat. Rodzina trzyosobowa, dorosłe osoby, dwa, trzy razy w tygodniu ktoś wpadnie na kawę. Meble konserwowane wyłącznie srodkami polecanymi przez sprzedawcę (sklep firmowy) nadaja sie aktualnie tylko do wymiany. Nigdy więcej skóry. Pozostanę przy jasnej tapicerce, ale kupie takie meble, z których mozna zdejmować pokrycie i prać. Zaopatrzę się jeszcze w komplet na zmianę

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    delf

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    2.324

    Domyślnie

    Od 5 lat mam jasny "wypoczynek", a od 4 lat małe dzieci
    Materiał pokrywający ma charakter zamszu i z każdej strony (padanie światła) troszkę inaczej wygląda, co jest dodatkowym atutem bpoweim nie widać zabrudzeń ogólnych (nie plam) kurzu, czy brudu, ale nazwy nie pamiętam, nadaje się świetnie do czyszczenia, mokrą gąbką schodzą nawet ślady po czarnym markerze i długopisie!
    Jedyny minus, to fakt, że po zmoczeniu trzeba rozprostować włoski (przetrzeć ręką) oraz to, żeby nie zdrwapywać zaschniętych brydów, a najpierw namoczyć (mam małą dziurkę w poręczy fotela)
    W każdym razie jasny kolor, to nie problem!

  6. #6

    Domyślnie

    Dziekuje za wszystkie info
    Na jasna sie juz zdecydowalam. Bede miala ciemne meble i ciemna podloge juz mam, wiec kanapa musi byc jasna.

    A czy ktos ma moze te eko-skore, czyli sztuczna skore innymi slowy?

    Pozdrawiam,
    j.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony