dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 22
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 424
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_76 Zobacz post
    Firma libet odpisała ,że powodem uznania reklamacji za bezzasadną jest nie zachowanie koniecznych fug 3-5 mm. ,które powinny być zasypane piaskiem i że ciasna zabudowa skutkuje tzw. klawiszowaniem i w efekcie miejscowym,szczególnie w wypadku kostek bez fazowych , odpryskiwaniem krawędzi powierzchniowych.Wynika z tego że kostkę należałoby układac na klinach [samochód klinów zamówić i do dzieła co jest rzeczą nierealną. PORAŻKA Z TYMI PANAMI Z LIBETU z tzw. 'specjalistami od reklamacji.
    Pokaż zdjęcia jak możesz porównany z naszymi. U mnie kostka, która sobie leżała pod gołym niebem luzem bez montażu (zostało mi trochę) też zaczęła "kanty gubić". Po prostu się rozsypywały. Oczywiście mowa o tych wcześniejszych, bo po wymianie mam nadzieję że będzie dobrze.

  2. #202

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    poniżej wpis który zamieściłem 13.11.2012 r. dot. podobnych problemów z kostką Libet-u - dzisiaj otrzymałem od wykonawcy odpowiedź producenta.
    Oto ona:

    Uprzejmie informujemy, że po przeanalizowaniu zgłoszenia i zaopiniowaniu przez Technologa, Libet nie uznaje reklamacji za zasadnej z technologicznego punktu widzenia w części odnoszącej się do:
    1) Kolorystyki warstwy wierzchniej - różnice odcieni wyrobów betonowych mogą się ujawnić na powierzchniach już eksploatowanych. Kostka jest materiałem betonowym, który charakteryzuje się porowatością struktury. Ma to bezpośredni związek z nasiąkliwością wyrobu, która może wynosić do 6%. Jest to wartość wynikająca z technologii produkcji oraz warunków dojrzewania, która ma wpływ na wnikanie zabrudzeń w strukturę betonu. Kostki o większej nasiąkliwości mają większą tendencję do wchłaniania zabrudzeń. Nawierzchnia betonowa wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji – co spowoduje ograniczanie wnikania zabrudzeń w strukturę betonu.
    2) Postrzępionych krawędzi przylicowych - zgodnie z OWS ubytki w wierzchniej warstwie wyrobu, będące następstwem eksploatacji nie podlegają gwarancji.

    Cytat Napisał Piotr_M Zobacz post
    Ciekawe bo mam ten sam problem z kostką Libetu co autor wątku - chodzi o piccolo barwy jesieni oraz akropol. Mam wrażenie, że mogą pochodzić z tej samej partii produkcyjnej. Na razie zgłosiłem problem wykonawcy bo on kupował materiał ale nie mam żadnej odpowiedzi. Przy brukowaniem zastanawiałem się nad innym producentem ale wykonawca przekonał mnie, że Libet daje pewność jakości produktów.
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  3. #203

    Domyślnie

    Piotr_M: pokaż zdjęcia tej kostki. Gdybyś miał oszacować procent tej poszczerbionej kostki: jak duża jest skala?
    Reklamowałeś z tytułu gwarancji (producent) czy niezgodności towaru z umową (sprzedawca)?

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Grzegorz_si mam pytanie czy robiłeś projekt kostki sam czy wykonawca? Jaki koszt robocizny za mkw? Przymierzam się do kostki i u mnie chcą 80-90 zł za metr. Nie orientuję się czy to dobra cena czy za drogo. Cena obejmuje wszystko oprócz kostki.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał blady00 Zobacz post
    Grzegorz_si mam pytanie czy robiłeś projekt kostki sam czy wykonawca? Jaki koszt robocizny za mkw? Przymierzam się do kostki i u mnie chcą 80-90 zł za metr. Nie orientuję się czy to dobra cena czy za drogo. Cena obejmuje wszystko oprócz kostki.
    Projekt robił projektant, którego dostałem w cenie kostki. Niestety średni, więc w trakcie prac wykonawca jeszcze wproawdzał do niego korekty.
    Robocizna: 15 zł za przygotowanie podłoża + materiał na podłoże. Do tego 45 chyba zł od metra za akropol z tymi paskami i 50 zł od metra za piccola. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale gdzieś koło tego. Do tego koszt kostki. czy Twoja cena jest dobra to nie wiem, bo nie wiadomo co będą sypać na podbudowę a to robi cenę głównie.

  6. #206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Plua materiał masz na myśli dodatkowy koszt ,czy 15zł zawiera cenę materiału podbudowy? W sumie wyszłoby ok. 60-70 zł ?

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał blady00 Zobacz post
    Plua materiał masz na myśli dodatkowy koszt ,czy 15zł zawiera cenę materiału podbudowy? W sumie wyszłoby ok. 60-70 zł ?
    cena 15 zł nie zawierała kosztów materiału na podbudowę, tylko kopanie, wywóz, ubijanie, niwelowanie, itp.
    Ile to razem wyjdzie to nie mam pojęcia, bo nie znam ceny materiału. W Twoim przypadku to ja bym wolał się umówić na cenę za robotę i materiał oddzielnie a materiał samemu sobie wybrać. Bo takie umawianie się to jest lipa i tyle: nawiozą Ci jakiś śmieci, piachu, ziemi, okrąglaków, itp i będzie "PANIE, NIE TAKIE PODWÓRKA MY ROBILI I STOJĄ". Koszt kamienia jest bardzo duży a różnica w cenie za np. kliniec, żwir, kamień łamany, czy "śmieci" znaczna. Statystyczny polski budowlaniec to cwaniak, więc o wszystko się dogadaj.

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    blady00

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzięki za info

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Piotr_M: pokaż zdjęcia tej kostki.
    zdjęcia kostki piccolo
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	getattach,mid,10104,mpid,6,min,1,uid,aa3f344507d852af.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	237140   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	getattach,mid,10105,mpid,7,min,1,uid,aa3f344507d852af.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	237141   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0343.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	237142  
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_M Zobacz post
    zdjęcia kostki piccolo
    Nie masz lepszych? Na tych słabo widać

  11. #211
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renata2008

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    2

    Domyślnie pytanko..

    Grzegorz_si czy kostka wymieniona po zimie również traci kolor i się kruszy?

    czy z tą kostko wszystko OK?

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał renata2008 Zobacz post
    Grzegorz_si czy kostka wymieniona po zimie również traci kolor i się kruszy?

    czy z tą kostko wszystko OK?
    Na razie jest w porządku, ale jeszcze za wcześnie, żeby cokolwiek stwierdzić. Myślę, że z wnioskami poczekam na okres po kolejnej zimie.
    Pozdrawiam

  13. #213
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar malder
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    stasiek007, znając historię twoich/waszych (bo nie wiem czy piszesz sam czy z całą ekipą pozbruku), to zaraz do dyskusji powinien włączyć się towarzysz komiłaj albo burakzmazowsza popierając twoje wypowiedzi. ehh, czy jest z nami moderator?

  14. #214

    Domyślnie

    A co ma sprawozdanie finansowe do jakości oferowanego wyrobu?
    Kogoś najwyraźniej boli, że inni nadal utrzymuja się na rynku.

    Walczcie o klienta jakością, a nie postami.

  15. #215

    Domyślnie Problemy z Libetem !!!

    Witam wszystkich !
    Niestety ja również nie mam dobrej opinii o firmie LIBET !
    Miałem ułożony podjazd do garażu - NOSTALIT w kolorze jesieni.
    Było tego 6 palet. Wykonawca oczywiście mieszał kostkę i wyszło to dobrze.
    Pełna paleta kolorystyczna.
    Po jakimś czasie dokupiłem 2 palety z tej samej hurtowni i .... ZONK !!!
    Zamiast kolorów jesieni dostałem praktycznie 2 kolory !!!
    Za nic nie pasuje to do już ułożonego podjazdu.
    Wiele mejli do Libetu, wiele telefonów i nic !!!
    W końcu wywalczyłem zwrot i dostałem ... ten sam produkt w 2 kolorach po prawie 2 miesiącach !!!
    Fabryka się tłumaczy, że widocznie trafiłem na końcówkę serii...
    A ja mam gdzieś takie tłumaczenie !!!
    Co innego gdybym kupował 1 m2 , ale przy 2 pełnych paletach nie ma całej gamy kolorystycznej.
    Jednym słowem TANDETA.
    Firma kompletnie nie panuje nad tym, co wysyła !
    Liczy się tylko ILOŚĆ !!!

    Nie polecam !!!
    Ostatnio edytowane przez bengai ; 30-07-2014 o 23:04

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    almarat

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    66

    Domyślnie

    No to strasznie słabo że takie problemy macie. Ja się zastanawiam nad wyłożeniem podjazdu i podwóża ale narazie funduszy brak, trzeba czekać na dopłaty

  17. #217

    Domyślnie

    Niezaleznie od firmy kolor bedzie sie roznil i zmienail na przestrzeni lat.
    Kilka sezonow temu w barwach jesieni nie bylo polowy odcieni, ktore mozna spotkac obecnie.
    Kostka wystepuje pod ta sama nazwa, ale odcienie sie zmieniaja, dlatego ja zawsze zostawiam metr lub dwa klientowi na wypadek zabrudzenia, itd.

    Dokladanie kostki wiaze sie niestety z takimi problemami.

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A myslalem, ze zakupie kostke tej firmy. Moze to jakis wspolny problem firm produkujacych kostke betonowa " liczy sie ilosc"?
    Swego czasu inwestorzy nazekali na slaba jakosc kostki Bru-betu, kolejna na liscie. Czy sa jeszcze na polskim rynku jakies kostki warte polecenia?
    Nie pytam o granitowe bo na nie raczej mnie nie stac.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Niezaleznie od firmy kolor bedzie sie roznil i zmienail na przestrzeni lat.
    Kilka sezonow temu w barwach jesieni nie bylo polowy odcieni, ktore mozna spotkac obecnie.
    Kostka wystepuje pod ta sama nazwa, ale odcienie sie zmieniaja, dlatego ja zawsze zostawiam metr lub dwa klientowi na wypadek zabrudzenia, itd.

    Dokladanie kostki wiaze sie niestety z takimi problemami.

    nie rozumiem czemu robicie problem z kolorow, jak sie uklada kostke czy dachowke to miesza sie palrty bo miedzy nimk moga wystepowac roznice, a co dopiero miedzy seriami w odleglosci kilku tygodni czy miesiecy....

    oczywiscie kruszenie sie kostki jest niedopuszczalne, ale co do koloru to uwazam ze to nie jest drukowane na drukarce i moze sie roznic.

  20. #220

    Domyślnie

    Niektorym przeszkadza za duzo jednego koloru w takim melanzu, a co dopiero zmiana odcieni.
    Z oswiadczenia wiem, ze na kolor kostki inwestorzy patrza tylko na poczatku, z czasem przestaja zwracac na to uwage.

Strona 11 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony