dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 115
  1. #61

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć w takiej kwestii otóż na działce na której będzie budowany dom jest stary dom z prądem oraz siłą. Czy w związku z tym jest jakiś problem abym z niego korzystał i nie zgłaszał innej taryfy na budowę domu? Jak to jest też prawnie?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #62

    Domyślnie

    Prawnie wygląda to tak, że nie wolno Ci sprzedawać ani kupować prądu jeśli nie masz na to pozwolenia. Na jaką taryfę chcesz zmienić ? Jeśli masz na myśli taryfę C to ta jest dla tych którzy prowadzą działalność gospodarczą czyli wykorzystując pośrednio prąd w celu uzyskania przychodu, budowa domu nie jest prowadzeniem działalności.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    896

    Domyślnie

    komotxb, bzdura na bzdurze. Czasem warto sobie odpuścić, zamiast pisać takie farmazony.

    1. on nie chce sprzedawać prądu, więc nie wiem, po co o tym wspominasz. Jeśli nieruchomość ze starym domem jest jego własnością, to nie ma żadnych przeciwskazań, żeby używał sobie tego prądu do budowy innego budynku.
    2. do kupowania prądu nie potrzeba żadnego pozwolenia, co zaświadczy Ci kilkanaście milionów gospodarstw domowych w tym kraju.
    3. taryfa C, przynajmniej w moim rejonie, nie wymaga prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to wręcz domyślna taryfa przydzielana odbiorcom. To w przypadku innych taryf trzeba udowodnić, nazwijmy to - prawo do nich, np. do taryfy G.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    komotxb, bzdura na bzdurze. Czasem warto sobie odpuścić, zamiast pisać takie farmazony.
    No i właśnie powinieneś sobie odpuścić bo napisałeś to co ja a twierdzisz że są to bzdury. Nie ma znaczenia czy kupujesz czy sprzedajesz prąd, o ile na sprzedaż trzeba mieć koncesję to kupowanie prądu od kogoś kto takiej koncesji nie ma jest współudziałem. Stąd też napisałem że jeśli nie zamierza kupować prądu to nie ma żadnych ograniczeń do korzystania. Chociaż już taki temat istnieje na forum (gdybyś czasem nie wiedział) to są tacy którzy opisują sytuację "pożyczania" prądu jako sytuację którą można sąsiedzkim donosem zmienić w niezgodną z prawem. Poszukaj sobie. Domyślną taryfą nie jest taryfa C tak jak już pisałem bo tyczy się ona prowadzących działalność, nawet dla skrzynek przyłączeniowych na działkach na czas budowy można mieć taryfę G, nie mając żadnego domu. To że np PGE wciska nieświadomym taryfę C to już inna bajka i o tym też już było na forum .... znów poczytaj.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No i właśnie powinieneś sobie odpuścić bo napisałeś to co ja a twierdzisz że są to bzdury. Nie ma znaczenia czy kupujesz czy sprzedajesz prąd, o ile na sprzedaż trzeba mieć koncesję to kupowanie prądu od kogoś kto takiej koncesji nie ma jest współudziałem. Stąd też napisałem że jeśli nie zamierza kupować prądu to nie ma żadnych ograniczeń do korzystania. Chociaż już taki temat istnieje na forum (gdybyś czasem nie wiedział) to są tacy którzy opisują sytuację "pożyczania" prądu jako sytuację którą można sąsiedzkim donosem zmienić w niezgodną z prawem. Poszukaj sobie. Domyślną taryfą nie jest taryfa C tak jak już pisałem bo tyczy się ona prowadzących działalność, nawet dla skrzynek przyłączeniowych na działkach na czas budowy można mieć taryfę G, nie mając żadnego domu. To że np PGE wciska nieświadomym taryfę C to już inna bajka i o tym też już było na forum .... znów poczytaj.
    Czytałem już gdzieś nawet chyba ty pisałeś że musi być chociaż barak,mi w tym tygoniu zamontowali skrzynke i niemam zamiaru płacić budowlanego jak niedostanę odrazu G to zawieszam i tyle prąd mam przez miedzę.

  6. #66
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Co wy tak z tym prądem budowlanym, cena prądu jest taka sama jak w G tylko opłaty miesieczne wynoszą około 50 zł (tak płaciłem dla mocy 7KW),

    czy to jakaś tragedia płącić 50 zł miesięcznie do SSZ...??? Jak jest SSZ to spokojnie zmienia się na taryfę G.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  7. #67

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że ludzie za bardzo panikują, chyba że ktoś buduje SSZ przez 5 lat, to wtedy się uzbiera 3 tys. zł, ale za G też trzeba będzie płacić, więc oszczędność jest mniejsza.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Co wy tak z tym prądem budowlanym, cena prądu jest taka sama jak w G tylko opłaty miesieczne wynoszą około 50 zł (tak płaciłem dla mocy 7KW),

    czy to jakaś tragedia płącić 50 zł miesięcznie do SSZ...??? Jak jest SSZ to spokojnie zmienia się na taryfę G.
    Dokładnie. Cena samej energii jest taka sama jak w G11.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Dokładnie. Cena samej energii jest taka sama jak w G11.
    Ale po co mam płacić nawet 30 zł jak mi sie może zejdzie ze dwa lata a prad i tak mam od teściów ,babola tylko strzeliłem bo mogłem inny termin wpisać i tyle

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Ale po co mam płacić nawet 30 zł jak mi sie może zejdzie ze dwa lata a prad i tak mam od teściów ,babola tylko strzeliłem bo mogłem inny termin wpisać i tyle
    No to w czym problem, bierz prąd od teściów i gitara. Później podpiszesz umowę od razu na prąd gospodarczy.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Co wy tak z tym prądem budowlanym, cena prądu jest taka sama jak w G tylko opłaty miesieczne wynoszą około 50 zł (tak płaciłem dla mocy 7KW),

    czy to jakaś tragedia płącić 50 zł miesięcznie do SSZ...??? Jak jest SSZ to spokojnie zmienia się na taryfę G.
    Powiedz mi, ile czasu musisz pracować, żeby zarobić te 50zł? I czemu ma służyć, jaką korzyść odnosisz wydając te pieniądze?

    Opowiedz, jak przy takiej mocy przyłączeniowej sprawował się agregat tynkarski

    A przy 14kW płaciłem opłat stałych 112zł/mies.



    Więc czemu nie złożyć wniosku o G? Chętnie też bym przeczytał, jak komuś uzasadnią odmowę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PGE_fv.jpg
Wyświetleń:	2382
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	390233  

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No to w czym problem, bierz prąd od teściów i gitara. Później podpiszesz umowę od razu na prąd gospodarczy.
    Skrzynkę już mam wkrótce założą licznik i żeby nie płacić niewiadomo ile to i tak muszę zawiesić

  13. #73

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta. Żeby mieć prąd w taryfie G na działce, stawiamy na niej dowolny barak\blaszak i na wniosku zaznaczamy przyłącze do garażu lub altany.
    Chyba, że ktoś planuje wprowadzić się w 3 miesiące, to wtedy barak i tak jest mu nie potrzebny

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Co wy tak z tym prądem budowlanym, cena prądu jest taka sama jak w G tylko opłaty miesieczne wynoszą około 50 zł (tak płaciłem dla mocy 7KW),

    czy to jakaś tragedia płącić 50 zł miesięcznie do SSZ...??? Jak jest SSZ to spokojnie zmienia się na taryfę G.
    owszem tragedia ... wolę dać te 50 zł na cele pożyteczne, zamiast wciskać je do kieszeni prezesa. Dzieciom jeść daj a nie rozrzucaj się pieniędzmi. Urząd skarbowy wsadziłby Cię za kratki za 2 złote, nazwał oszustem, złodziejem, że popełniłeś zbrodnię przeciwko państwu i obywatelom. 50 złotych to czasem 1% podatku odpisanego na PIT.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Dokładnie. Cena samej energii jest taka sama jak w G11.
    W Tauronie powiedziano mi, że cena za kWh w taryfie budowlanej C11 jest 60 gr/kWh, a w taryfie dla odbiorców indywidualnych G11 wynosi 55 gr/kWh.
    Więc, jest 5 zł różnicy za kilowatogodzinę.

    Abonament dla odbiorców indywidualnych G11 jest stały, niezależny od mocy i wynosi ok. 10 zł/miesiąc.
    Abonament dla firm (czyli w taryfie budowlanej C11) jest zależny od mocy i przy mocy 14 kW wynosi około 100 zł/miesiąc.
    Wszystkie ceny brutto. Zatem przy taryfie budowlanej trzeba rozważnie brać przydział mocy.

    Pomijam pozostałe składniki faktury bo są identyczne.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    My na podłączenie prądu budowlanego czekaliśmy dwa tygodnie, bo w międzyczasie była majówka. Pan elektryk raz dwa postawił słup i prowizorkę budowlaną, a PGE zrobiło przyłącze. Minus jest taki, że po zakończeniu budowy słup będziemy musieli zlikwidować, bo docelowe przyłącze zaplanowaliśmy kablowe z zupełnie innego miejsca. Warto zaznaczyć, że samo przyłącze kablowe nasz elektryk już wykonał, ale na podłączenie będziemy czekać jeszcze nawet do roku(do 1,5 roku od podpisania umowy)...

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Sprawa jest prosta. Żeby mieć prąd w taryfie G na działce, stawiamy na niej dowolny barak\blaszak i na wniosku zaznaczamy przyłącze do garażu lub altany.
    Chyba, że ktoś planuje wprowadzić się w 3 miesiące, to wtedy barak i tak jest mu nie potrzebny
    W Enerdze taki manewr nie przejdzie.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W Enerdze taki manewr nie przejdzie.
    Dlaczego? W Enerdze nie da się przyłączyć prądu do np. samej altany?

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powiedz mi, ile czasu musisz pracować, żeby zarobić te 50zł? I czemu ma służyć, jaką korzyść odnosisz wydając te pieniądze?

    Opowiedz, jak przy takiej mocy przyłączeniowej sprawował się agregat tynkarski

    A przy 14kW płaciłem opłat stałych 112zł/mies.



    Więc czemu nie złożyć wniosku o G? Chętnie też bym przeczytał, jak komuś uzasadnią odmowę.
    Kaizen, budowałem SSZ od lipca do października, 4 miesiace płaciłem 50 zł z 7 KW. Później przy tynkach już miałem normalną mc 20 KW i taryfę G12
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Kaizen, budowałem SSZ od lipca do października, 4 miesiace płaciłem 50 zł z 7 KW. Później przy tynkach już miałem normalną mc 20 KW i taryfę G12
    A czym SSZ różni się od, dajmy na to, poziomu zero z punktu widzenia ZE? Tak czy inaczej nie ma instalacji elektrycznej, nie ma pomiarów, nie ma zamieszkałego budynku mieszkalnego.

    50 zł wydaje się mało, w sytuacji, gdy człowiek szasta tysiącami i dziesiątkami tysięcy w czasie budowy. Ale jak sobie przeliczysz, że to dla kogoś zarabiającego 5K zł netto prawie dwie godziny pracy (a przy 14kW cztery), które ot tak oddaje (czytaj wyrzuca w błoto) ZE, to chyba zmienia perspektywę?

    A dlaczego pytałem, jaką różnicę robi SSZ? Bo mi na etapie wznoszenia ścian parteru pozytywnie rozpatrzyli wniosek o zmianę taryfy na G. IMO jak nie jesteś deweloperem, który prowadzi "produkcję" domu na sprzedaż to nie mają podstawy do zmuszania do C.

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony