dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Butle z gazem na zewnątrz budynku.

    Zadałem pytanie w innym wątku ale nie widzę zainteresowania więc spytam tutaj:
    Mianowicie mam obecnie zbiornik 2700l z propanem, który przez 7 lat dzielnie zasilał kocioł gazowy i kuchenkę. Niedawno zainstalowałem pompę ciepła i sens tego zbiornika staje się bardzo wątpliwy (a przy tym generuje koszty).
    Czy mogę zlikwidować zbiornik a pod istniejącą instalację gazową w domu legalnie podpiąć umieszczone na zewnątrz budynku dwie (jedna jako zapas) butle 11kg (lub jeżeli to niezbędnie konieczne 30kg)? Jakich wymaga to formalności?

    Generalnie już wiem, że mogę to zrobić. Spotkałem się z opinią, że tylko na butlach 30/33kg ale w przepisach nie znalazłem nic co zabraniało by użyć butli 11kg. Plan mam taki: 2 butle 11kg z propanem (lub latem P-B), automatyczny reduktor przełączający butle i to wszystko podpięte do istniejącej instalacji gazowej (miedziana) w domu. Nie wiem tylko jak to zrobić formalnie by mieć wszystko "na legalu".
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    poczekaj do maja przyszłego roku i przeanalizuj rachunki za prąd

    może się okazać że sens istnienia tego zbiornika jest jak najbardziej niewątpliwy....

  3. #3

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem co sugerujesz...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    nic...

  5. #5

    Domyślnie

    Powiedziałeś A to powiedz proszę B... Uważasz, że koszt ogrzewania PC będzie wyższy niż propanem?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    przecież napisałem że to się okaże za rok...

    dolicz też amortyzację "pompy"...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    dolicz też amortyzację "pompy"...
    Wg obliczeń amortyzacja zamknie się w 7 lat. Oczywiście praktyka może obliczenia zweryfikować ale nie widzę szans by wychodziło drożej niż propan.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Wg obliczeń amortyzacja zamknie się w 7 lat. Oczywiście praktyka może obliczenia zweryfikować ale nie widzę szans by wychodziło drożej niż propan.
    A po ile kupowałeś propan ostatnio?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony