dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie poddasza - druga warstwa

    Witam,

    Chodzi mi o drugą warstwę ocieplenia na poddaszu (w moim przypadku 5 cm Isover Unimata).
    1) W takim przypadku montuję profile przyścienne UD w takiej odległości od 1. warstwy ocieplenia, aby po zamontowaniu w nich profili nośnych CD odległość pomiędzy 1. warstwą, a profilem CD (dokładnie tą nośną szerszą powierzchnią, w którą wkręca się wkręty wynosiła te 5 cm?
    2) ścianki profila CD mają chyba niecałe 3 cm wysokości i szerokości ok. 7cm. Czyli całe wnętrze wszystkich profili CD mam wypełnić wełną?
    3) A co z przestrzenią, która jest pomiędzy tym profilem Cd, a pierwszą warstwą ocieplenia? czyli chodzi mi o te ok. 2 cm różnicy. Te 2 cm też jakoś wypełnić docinaną wełną? Czy też robi się to wszystko w jakiś ciągły sposób? Czyli np. upychając te 5 cm wełny pod ten profil CD, mimo tylko tak naprawdę 2 cm wolnej przestrzeni? da się to upchać nie będzie się wełna wybrzuszać za bardzo na bokach? a może w tej 5cm wełnie wycina się „rowek” w który dokładnie wpasowuje się ten profil CD, a to co zostaje z wycięcia tego rowka upycha się właśnie w tej profile CD???
    4) a przy okazji czy ktoś może polecić jakąś dobrą, w miarę tanią taśmę dwustronną do sklejania folii paraizolacyjnej i jakiś klej do przyklejania tej foli do ścian szczytowych.

    Nie wiem czy wyraziłem się jasno, ale z góry dziękuję za pomoc
    Krychlis

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś może mi pomóc w odpowiedzi na powyższe pytania?

    z góry dziękuję
    Krychlis

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tubek

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    91

    Domyślnie

    Masz dwa wyjścia:
    1. Profile montujesz na wysokości wełny (profil zakryty wełną). Wtedy musisz wkładać wełnę pomiędzy profile oraz wypełnić je od środka. Czasochłonne bo albo musisz dociąć więcej kawałków (oddzielnie na profile i pomiędzy nimi) albo duży kawałek nacinać w miejscu profila by wełna go wypełniła. Ale plusem jest to, że wtedy nie masz żadnych pustek powietrznych (wełna leży na k-g).
    2. Profile montujesz niżej o ich wysokość (wełna nie zakrywa profilu). Wtedy wełnę układasz na profilach. Szybsza metoda ale będziesz miał pustki powietrzne (w profilu bo go nie uzupełniasz wełną oraz pomiędzy 1 i 2 warstwą bo wełna osiądzie). Ale jeśli przez te pustki nie będzie wiało to nie ma znaczenia. I oczywiście sufit masz niżej o wysokość profila i tę pustkę pomiędzy k-g a wełną ogrzewasz.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony