dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie Gniazdo RTV nie działa.

    Posiadam pięć gniazd R/RTV/SAT Legrand Cariva końcowych widocznych na zdjęciu.





    Z pięciu pokoi kable wyciągnięte na strych tam spliter i ze splitera przewód do anteny. Na razie podłączyłem w dwóch pokojach, bo taki mam spliter, telewizja cyfrowa naziemna. Jak podłączę przewód na krótko do telewizora to działa, jak przez w/w gniazdo już nie. Czym może to być spowodowane ? Czy wadliwe gniazda, może nie takie jakie powinny być, a może jeszcze coś trzeba dokupić ?

  2. #2

    Domyślnie

    Kwestia strat na połączeniach.

    1. Spliter na złącza typu F czy najprostszy na zwyczajne wtyki antenowe?

    2. Przewód antenowy od gniazdka do telewizora marketowy średnicy sznurka do bielizny za 10zł?

    3. Do Twojej instalacji z pasywnym spliterem najlepsze gniazdka to takie z jednym wyjściem TV i przyłączeniem do instalacji w puszce na wtyk F.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    1. Spliter na złącza typu F (bez gniazdek działa).
    2. Przewody Bitnera, (tylko wtyki do nich z castoramy) ale na krótko działa tzn. ten sam kabel co do gniazdka tylko bez gniazdka
    3. Chciałem mieć wypasione, a mam bezużyteczne. Bo teraz mam podłączone na krótko za szafką i tak ich nie widać.

  4. #4

    Domyślnie

    musi być wzmacniacz przed spliterem lub zasilacz do wzmacniacza, jeśli wzmacniacz jest w antenie.
    Gniazda tego typu blokują napięcie stałe na gniazdach R/TV.
    Gniazdo ma możliwość podłączenia jednego przewodu czy dwóch?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    1) brak zasilania wzmacniacza antenowego (jeśli jest)
    2) błędne podłączanie przewodu do gniazdek (zwarcia)
    3) błędnie nakręcone F-ki (zwarcia)

    To bym obstawiał tak w ciemno.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdź w TV jaki masz poziom sygnału jak podłączasz na krótko. Odłącz drugi przewód od splitera i załóż terminator albo w przypadku braku posiadania połącz przewody beczkom F z pominięciem splitera.
    Ogólnie wydaje mi się że gniazdo zostało źle dobrane. Polecam dwa rozwiązania:
    1. Kupić na próbę gniazdo 7736 32.
    2. Kupić maskownicę 773 746 wywiercić otwór i osadzić beczkę F. To będzie najlepszy rodzaj gniazdka na świecie. Niestety Legrand takiego nie produkuje a kilku innych producentów ma takie w ofercie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Gniazdko ma wejście na jeden przewód.



    Wzmacniacz jest w antenie, od niego około 5 metrów przewodu na poddasze do zasilacza który jest bezpośrednio przed spliterem.



    Myślę że prawidłowe podłączenie tego gniazda i wtyków F to nie jest wielka filozofia, więc zwarcie odpada.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Jeszcze jedna fotka na dowód że ma jedno wejście


  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Jeszcze jedna fotka na dowód że ma jedno wejście Ta dziura z lewej jest pusta.


  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Filozofia to jest żadna, ale wystarczy jeden niesforny drucik z ekranu gdzieś podwinięty, a jeśli splitter jest badziewny, a odcinki instalacji krótkie, to jedno zwarcie rozłoży ci działanie całej instalacji.
    Spróbuj po kolei - odłącz wszystko od splittera, zrób sobie krótki kabelek z Fką na jednym końcu, a wtyczką antenową na drugim i sprawdź, czy masz sygnał za splitterem. Jeśli tak - podłączaj nitki kolejno i zobacz, kiedy sygnał zniknie. Jeśli nie zniknie, przenieś się na koniec którejś nitki, zdejmij gniazdko i podłącz na krótko przewód wystający ze ściany wprost do gniazda antenowego telewizora (możesz się posłużyć jakimś przewodem przedłużającym).

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A i jeszcze jedno - ta kombinacja z zasilaniem anteny... może nie jest to źle, ale bardziej elegancko i zdrowiej dla sygnału byłoby z czymś takim:

    http://www.dipol.com.pl/separator_za...5_mm_C0397.htm

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #12

    Domyślnie

    1. Twoje gniazdko antenowe obcina sporo sygnału na filtrze pomiędzy RTV a SAT. Zgodnie z kartą katalogową producenta 2dB w porównaniu do zwykłego gniazdka TV końcowego. Stąd brak sygnału po podłączeniu poprzez to gniazdko.

    2. Wolne wyjście splitera nie ma terminatora!

    3. Zasilacz wzmacniacza antenowego zakończony zwykłym gniazdem + przelotka na F to nie wróży dobrze. To jest wzmacniacz który jako tako sprawdza się przy samym telewizorze. Jeśli jesteś daleko od sygnału to kup porządny z dwoma wejściami F. Kosztuje 60zł a połączenie zdecydowanie lepsze, mniejsze straty. Najlepszy byłby spliter z wbudowanym wzmacniaczem cena poniżej porządnego wzmacniacza np: http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_...-4_f_B1215.htm

    4. Zrób doświadczenie. Gdy masz podłączony przewód antenowy do telewizora na krótko i działa wizja wejdź w ustawienia i sprawdź poziom sygnału. Większość odbiorników DVB-T powinno go pokazywać. Połącz na strychu przewody antenowe na krótko z pominięciem splitera i wzmacniacza zwykłą beczką F. Sprawdź czy wizja nadal działa, jeśli działa to jaki jest poziom sygnału i daj znać.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Filozofia to jest żadna, ale wystarczy jeden niesforny drucik z ekranu gdzieś podwinięty, a jeśli splitter jest badziewny, a odcinki instalacji krótkie, to jedno zwarcie rozłoży ci działanie całej instalacji.
    Spróbuj po kolei - odłącz wszystko od splittera, zrób sobie krótki kabelek z Fką na jednym końcu, a wtyczką antenową na drugim i sprawdź, czy masz sygnał za splitterem. Jeśli tak - podłączaj nitki kolejno i zobacz, kiedy sygnał zniknie. Jeśli nie zniknie, przenieś się na koniec którejś nitki, zdejmij gniazdko i podłącz na krótko przewód wystający ze ściany wprost do gniazda antenowego telewizora (możesz się posłużyć jakimś przewodem przedłużającym).


    J.
    Pisałem wcześniej że sygnał za spliterem nie ginie bo w tej chwili mam podłączone na krótko i działa. Tylko w momencie podłączenia gniazdka, nie może znaleźć sygnału.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skoczen Zobacz post
    1. Twoje gniazdko antenowe obcina sporo sygnału na filtrze pomiędzy RTV a SAT. Zgodnie z kartą katalogową producenta 2dB w porównaniu do zwykłego gniazdka TV końcowego. Stąd brak sygnału po podłączeniu poprzez to gniazdko.

    2. Wolne wyjście splitera nie ma terminatora!

    3. Zasilacz wzmacniacza antenowego zakończony zwykłym gniazdem + przelotka na F to nie wróży dobrze. To jest wzmacniacz który jako tako sprawdza się przy samym telewizorze. Jeśli jesteś daleko od sygnału to kup porządny z dwoma wejściami F. Kosztuje 60zł a połączenie zdecydowanie lepsze, mniejsze straty. Najlepszy byłby spliter z wbudowanym wzmacniaczem cena poniżej porządnego wzmacniacza np: http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_...-4_f_B1215.htm

    4. Zrób doświadczenie. Gdy masz podłączony przewód antenowy do telewizora na krótko i działa wizja wejdź w ustawienia i sprawdź poziom sygnału. Większość odbiorników DVB-T powinno go pokazywać. Połącz na strychu przewody antenowe na krótko z pominięciem splitera i wzmacniacza zwykłą beczką F. Sprawdź czy wizja nadal działa, jeśli działa to jaki jest poziom sygnału i daj znać.
    Jeśli mam podłączone na krótko parametry sygnału wyglądają następująco:



    Oscylują w takich granicach.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie wywalenie tych gniazdek i zakup najprostszych albo zamontowanie zaślepek z beczką F.

  16. #16

    Domyślnie

    Parametry sygnału masz bardzo dobre. Dziwne, że założenie tego gniazdka tak mocno odcina, że telewizor nie chce odbierać. Wręcz bym przypuszczał, że sygnał za silny i się gubi. Jeszcze proponuję sprawdzić czy oby ten wzmacniacz antenowy jest naprawdę niezbędny. Odłączyć go, pominąć na chwilę spliter i zobaczyć czy czasem nie będzie działać.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Chwila, o jednej rzeczy jeszcze nie pomyśleliśmy: a do którego z wyjść tego gniazdka podpinasz TV?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    No do TV, ale do R też próbowałem

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wybacz pytanie, ale sam wiesz, różnie bywa

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony