dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 41
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 812
  1. #721

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    oczernianie to by było jakbym napisał nieprawdę wiem o czy mówię - bo mam podobną sytuację... czyli wychodzi na to że nie mogę zamieszczać zdjęć swoich tynków z informacją która firma je robiła? Prawnicy twierdzą inaczej..
    O takiej formie prezentowania wyników czyjeś pracy właśnie napisałem. Prezentacja zdjęć + sucha notatka. O granicy również wspomniałem, wiec Twoja wypowiedź mówiąc delikatnie nie może odnosić się do moich słów.

    Generalnie zgadzamy się. Trzeba i można wyciągać konsekwencje. Ale określonymi metodami, a nie "za ryja" jak Kryśka z warzywniaka.

  2. #722
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrisPL_ Zobacz post
    O takiej formie prezentowania wyników czyjeś pracy właśnie napisałem. Prezentacja zdjęć + sucha notatka. O granicy również wspomniałem, wiec Twoja wypowiedź mówiąc delikatnie nie może odnosić się do moich słów.

    Generalnie zgadzamy się. Trzeba i można wyciągać konsekwencje. Ale określonymi metodami, a nie "za ryja" jak Kryśka z warzywniaka.
    dokładnie tak. W sposób rzeczowy i kulturalny.... opis, zdjęcia, ekspertyzy itp.
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  3. #723

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelp29 Zobacz post
    a co sądzicie o firmie Murapol? znajomi kupili u nich mieszkanie i byli zadowoleni, a w sieci jest duzo negatywnych opinii... i tak się zastanawiam czy warto się z nimi wiązać... ich strona www.murapol.pl
    Każdy deweloper to szuja i menda (znam tylko jeden wyjątek potwierdzający regułę, ale jest krótko na rynku), więc trzeba przede wszystkim sprawdzić co jest w umowie zapisane, aby później móc ewentualnie dochodzić roszczeń na drodze sądowej.

  4. #724

    Domyślnie

    Atsyrut a Tobie nie przemroziło czasem tych tynków? Tak wyglądają jakby mróz je zniszczył

  5. #725
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Atsyrut a Tobie nie przemroziło czasem tych tynków? Tak wyglądają jakby mróz je zniszczył
    no właśnie nie

    tynki były robione w lipcu - więc do zimy wyschły a i tak w zimę było palone non stop. - temperatura nigdy nie spadła poniżej 5 stopni - nawet w największe mrozy.

    to po prostu moim zdaniem błąd w mieszance tynków, i wietrzenie ich przez wykonawce.

    choć wykonawca ma swoją teorię...
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  6. #726
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dana54
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Zawadzkie
    Kod pocztowy
    47-120
    Posty
    51

    Domyślnie

    U nas po roku dach przecieka,w rurach podziemnych rekuperatora zbiera sie woda gruntowa w ilosci 170 litrow w ciagu 3 tygodni,drzwi i okna nieszczelne,gdy zalewano fundamenty to zalano rure doprowadzenia wody i pozniej przekuwano sie w fundamencie z nowa rura/dom pasywny z certyfikatem??!!/rolety zewnetrzne zamontowano krzywo nie domykaja sie a na dodatek w swietle okna,Dom budowała znana firma z małopolskiego szczycaca sie z budowy domu pasywnego.Smaczku dodaje fakt ze wreczono certyfikata tegodomu pasywnego .Wniosek?Mozna ,,załatwic ,,dla inwestora wszystkie dokumenty swiata włacznie z bardzo dobrymi wynikami badania szczelnosci/ podczas gdy jest peknieta szyba i sa nieszczelnosci wokol okna na grubosc palca/poniewaz pieniadze budowniczego otwieraja wszystkie drzwi,aby mogl zebrac od inwestora jeszcze wieksza gotowke.

  7. #727

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Dokładnie. Wpisując w googlu nazwę firmy powinienem trafić na informację o tym że partoli.
    A może znajdzie się taki który specjalnie namaluje cuda o jakiejś firmie i przez takiego durnia ja czy inni beda ponosic konsekwencje i sie tlumaczyc po budowach?co Ty pie.....isz herakles,postaw sie z drugiej strony,wystarczy msciwy pracownik ktory pracowal ,konkurencja.Poza tym mysle ,ze zawsze znajdzie sie psychiczny ktory Cie opisze predzej czy pozniej chocbys nie wiem jak sie staral i robil dobrze....takie zycie
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  8. #728
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TM3d

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    28

    Domyślnie

    U mnie, pod koniec prac w ubiegłym roku coś takiego m.in. zrobili.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mistrzowie1.jpg
Wyświetleń:	1625
Rozmiar:	36,2 KB
ID:	303930Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mistrzowie2.jpg
Wyświetleń:	1484
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	303931Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mistrzowie3.jpg
Wyświetleń:	1371
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	303932
    Ekipa nie najtańsza i nie najdroższa, poprzednie budowy wyglądały ok.
    Ławy i ściany fundamentowe dobrze zrobione, ale wieńce tak jak widać. Zasypanie piaskiem też beznadziejne. Może dlatego ze szef na innej budowie, a może dlatego że pracownicy zobaczyli że nikt ich nie pilnuje. Na początku z kierowniczką "ostro" pilnowaliśmy.

  9. #729
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    u mnie największą fuszerką był "koparkowy" do fundamentów, który przyjechał z łyżką 120cm zamiast 60cm jak prosiłem, człowiek z Białorusi ciężko było się z nim dogadać. Pokazałem mu projekt, były wytyczne geodetów, (zależało mi aby zrobić sam wykop pod ławy zostawiając grunt w środku)/ efert jego pracy był taki że dostałem wielką dziure w ziemi (działka pod skosem 3%) i pomylił się w wykopie o 1m. 3 dni pracy z łopatami i 120ton piachu na uzupełnienie wybranej ziemi
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  10. #730

    Domyślnie

    u mnie wykonawca płyty fundamentowej tak sobie wymierzył plytę że dolot do komnka wypadł
    by gdzieś między hallem a kuchnią ( 2 m od tego miejsca gdzie miałby być ) na szęśćie mąż był w tym momencie na budowie i zajarzył ze coś jest nie tak.

  11. #731
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Dokładnie. Wpisując w googlu nazwę firmy powinienem trafić na informację o tym że partoli.
    Kiedyś można było znaleźć opinie na temat różnych firm, a teraz poznikały wszystkie...

  12. #732
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sokrates72

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    13

    Domyślnie

    wykończenie domu, ekipa polakierowała podłogę dokładnie jej nie czyszcząc pod lakierem syf malaria na deskach

  13. #733
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gradim

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Dzielnica
    Płoty
    Posty
    14

    Domyślnie

    Myślę, że warte odświeżenia. Przez ponad rok historii musiało się trochę nazbierać.
    Przy powyższych moja przeciekająca pajęczyna rurek wodnych do zlewu (oba ujęcia z zimną) oraz do zmywarki (gorąca) to pikuś.
    Po moich poprawkach zostało mi kształtek i wężyków na jeszcze jedno połączenie, za to wiele więcej miejsca w szafce.
    Ostatnio edytowane przez Gradim ; 04-04-2016 o 17:45

  14. #734

    Domyślnie

    Witam. Powoli zabieram się do planowania budowy domu, działka już jest, projekt też. Ale kiedy czytam te historie, to aż mnie ciary przechodzą! W takim razie czy ktoś potrafi powiedzieć, jak sprawdzić firmę budowlaną, żeby później nie było problemów (czy to możliwe w ogóle???). Szczerze wątpię, żeby na ich stronach znalazła się jakaś negatywna opinia, na różnych forach też pewnie się ludziom nie chce za bardzo pisać...
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-07-2016 o 11:11

  15. #735
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza111_ Zobacz post
    Witam.

    Jeśli zamierzasz spamowac na forum ukrytymi linkami, to możesz się już pożegnać!

  16. #736
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Faxor

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx Zobacz post
    nie muesze wiem ... wlanczasz spawerke, spawarka jakas spie*** i po ilutak sek. dopiero , robi sie przeciazenie, bezpiecznik wywala, wylanczas spawarke, poniewaz bezpiecznik jest podparty patykiem, od razu go startuje z ON, i moze znowu spawac, i taka petla
    inyx i tu jestes w bledzie budowa automatu uniemozliwia zastartowanie automatyczne po wybiciu wywala go do polowy musisz walnac go na off i wtedy go zalaczysz pozro

  17. #737
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Faxor

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Czas odświeżyć wątek

    Oto przykład genialnego elektryka, który przewody elektryczne mocuje za pomocą... wkrętów do płyt GK





    No niech tynkarze mają zły dzień, to strach pomysleć, co będzie z tak wykonaną instalacją, jak powbijają te wystające wkręty głębiej...

    Oczywiście wszystko wyjdzie dopiero przy uruchamianiu instalacji elektrycznej, czyli po tynkach...

    Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera...
    Zdzichu biorac pod uwage model kabla jest to mozliwe gdyz ten kabelek to zwykly tzw dyt montuje sie go gwozdzikami miedzy zerem a uziemieniem masz pusta przestrzen wiec jedynie roznicowka moze prac choc to malo mozliwe bo ma podwojna izolacje pozdro

  18. #738
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tinaaa

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-077
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mi załatwiła dom pewna firma z Warszawy, jak ktoś będzie zainteresowany co to za firma to proszę o wiadomość prywatną, szkoda by ten człowiek i jego "ekipa" tak samo załatwił następne osoby.

    Totalny partacz.Remontował mój dom. Wszystkie ściany są krzywe, przy drzwiach widać metalowy pasek. W ścianach są dziury i odpada tynk. Wszędzie się złuszcza i odpada farba. Pokazywał mi na próbkach kolory, wybrałam kolor. Dom pomalował na zupełnie inny kolor, wyszedł żółtawy. Użył najtańszych farb pomimo że miał użyć dobrych materiałów. Jak wracałam to na miejscu był tylko jeden pracownik, Pan Zbigniew i reszta pracowników robiła w tym czasie pewnie inne domy. Styropian kładł właśnie ten jeden pan w okularach (Pan Michał) , uważam że nie posiadający uprawnień do pracy na wysokościach, totalny amator, na pewno nawet nie słyszał o czymś takim jak poziomica. Położył po amatorsku i krzywo styropian. Każda ściana jest krzywa, każdy parapet jest krzywy. Poza tym styropianu nie powinna kłaść jedna osoba. Płytki też są położone krzywo. Poodpadały lampy ze ścian, plakietka Juwentus też jest przykręcona krzywo. Polozyli tak grubo styropian ze drzwi mozna bylo tylko lekko uchylić, mysleli że będziemy wychodzić z domu przez szparę? Po poprawkach w dalszym ciągu drzwi nie otwierają się normalnie. Dom po tym remoncie cały się rozpada, odpadają całe płaty tynku. Czeka mnie zrywanie całego styropianu, kładzenie od nowa tynku, zrywanie płytek...Cały remont od nowa.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013318.jpg
Wyświetleń:	731
Rozmiar:	106,8 KB
ID:	380476   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013319.jpg
Wyświetleń:	737
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	380477   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013320.jpg
Wyświetleń:	644
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	380478   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013321.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	380479   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013323.jpg
Wyświetleń:	509
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	380480  

    Ostatnio edytowane przez Tinaaa ; 08-02-2017 o 13:54

  19. #739
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tinaaa

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-077
    Posty
    9

    Domyślnie

    I kolejne zdjęcia:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013341.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	380482   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013328.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	106,6 KB
ID:	380484   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013329.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	380483  
    Ostatnio edytowane przez Tinaaa ; 02-02-2017 o 15:58

  20. #740
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tinaaa

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-077
    Posty
    9

    Domyślnie

    Niestety nie chce się wkleić plik ze zdjęciem drzwi, widać przy nich metalowy kątownik i nie otwoerają się normalnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013342.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	380487   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013325.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	380488   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2013319.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	380489  
    Ostatnio edytowane przez Tinaaa ; 02-02-2017 o 16:04

Strona 37 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony