dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 41
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 812
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie Re: fuszerki

    Cytat Napisał Iskra
    (...) nie zrobienia przy podłączeniu pralki kolanka wskutek czego w łazience smierdzi z kanalizacji (...)
    Iskra, jeśli to jest powód to chyba da się naprawić. Mam pralkę w pomieszczeniu gospodarczym i sam robiłem te wszystkie podłączenia jej do zlewu - więc jak byś coś więcej napisała (np. na priv'a) to może bym coś doradził.

    Natomiast może problem być poważniejszy niż myślisz. Mojej znajomej śmierdziało w łazience bo chłopcy "zapomnieli" o pionowej wentylacji kanalizacji. Była zmuszona skuć kafelki i zrobić tą wentylację. Pomogło ale wściekła była. Najśmieszniejsze - że gdy budowała - doradzałem jej by to sprawdziła ...
    Cytat Napisał Iskra
    No i tak wysoko zrobił kibel, że jak na nim siedzę to nie dosięgam podłogi- bardzo głupie uczucie.
    Myślę że podnóżek sprawę załatwi. Jak tron to tron

    Sorry - ale jak sobie siebie wyobraziłem w tej sytuacji to pokładałem się ze śmiechu

    A na poważnie - to w ten sposób łatwiej Ci sprzątać podłogę pod kibelkiem - bo rozumiem że jest on podwieszany?

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  2. #82

    Domyślnie Re: fuszerki

    Cytat Napisał _bogus_
    Cytat Napisał Iskra
    (...) nie zrobienia przy podłączeniu pralki kolanka wskutek czego w łazience smierdzi z kanalizacji (...)
    Iskra, jeśli to jest powód to chyba da się naprawić. Mam pralkę w pomieszczeniu gospodarczym i sam robiłem te wszystkie podłączenia jej do zlewu - więc jak byś coś więcej napisała (np. na priv'a) to może bym coś doradził.
    Poniewaz sam bede robil stan zero to bede wdzieczny za puszczenie tego maila rowniez do mnie, wszelkie wskazowki dot. wykonania instalacji kanalizacyjnej przy fundamentach są mile widziane.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  3. #83

    Domyślnie

    ano - to i ja
    1. brak wienca na scianie kolankowej (2 odcinki po bokach lukarny widocznej na zdjeciu - po 2m), sciana wysoka na 3 pustaki, z wienca w stropie wychodza (sa w nim zatopione) sruby murlaty; z drugiej strony budynku na scianie jest tylko jeden pustak - wiec tutaj sprawa jakby mniej powazna - sruby tez sa
    2. daszek lukarny za wysoko podniesiony do gory - suma sumarum - bedzie zmiana przy inwentaryzacji powykonawczej budynku, ale wizualnie zle chyba nie wyszlo...
    3. zle obsadzone drzwi wejsciowe przez firme! poprawiane wielokrotnie - po pewnym czasie zaczynaja obcierac i ciezko sie otwieraja/zamykaja...
    4. reszta pewnie zacznie wychodzic w trakcie...

    pozdr,

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: fuszerki

    Cytat Napisał Iskra
    ...nie zrobienia przy podłączeniu pralki kolanka wskutek czego w łazience smierdzi z kanalizacji
    Jak sądzę, nie zastosował syfonu. Są takie specjalne syfoniki do pralek (w wersji na i podtynkowej). Wystarczy dokupić i po sprawie. Jeszcze prościej, to jeśli rura odpływowa od pralki jest wystarczająco długa, można zrobić syfon z tej rury odpowiednio ją formując i spinając drutem. Całość mieści się za pralką i już. Nie śmierdzi .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie Re: fuszerki

    Cytat Napisał KaiM
    Poniewaz sam bede robil stan zero to bede wdzieczny za puszczenie tego maila rowniez do mnie, wszelkie wskazowki dot. wykonania instalacji kanalizacyjnej przy fundamentach są mile widziane.
    Dobrze przemyśl umiejscowienie sanitariatów. Szczególnie ważne są podejścia pod sedes. Rurą o dużej średnicy ciężko później manewrować, więc najlepiej będzie jak rura wyjdzie wprost pod przyłączenie kanalizacji z sedesu (jeśli planujesz stelaż z wbudowaną spłuczką, to sprawdź sobie np. w markecie budowlanym, jak wychodzi z niego kanalizacja). Przemyśl umiejscowienie pionów kanalizacyjnych. Z reguły piony są wpuszczane w ściany wewnętrzne lub zabudowywane w szachtach (wnękach). Uwzględnij odpowietrzenie kanalizacji (czyli rura wystająca ponad dach) i ew. napowietrzenie.

    Zrobienie kanalizacji, to niby prosta czynność. Owszem samo łączenie rur może i tak, ale wymyślenie koncepcji (czyli co, gdzie i jak będzie ustawione) to już nie lada sztuka zajmująca wiele czasu .

    Powodzenia!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zbych, Mieczotronix i inni - kilka razy juz tu na forum mowilem - udostepnie swoja strone - za friko - zrobmy w koncu ranking dobrych i zlych w calej branzy - ja zajme sie uporzadkowaniem tego wszystkiegoi z podzialem na etap robot przy budowie
    Sadze ze najwyzszy czas to uczynic - wtedy dobrzy pilnowac swej dobrej roboty beda - zli albo sie poprawia albo z braku zamowien pietruszka sie zjama a forumowicze i inni ktorzy porady szukajac na forum wejda juz gotowych prawdziwych rzemieslnikow znajda
    NAJWYZSZY CZAS !!!!

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Zbych, Mieczotronix i inni - kilka razy juz tu na forum mowilem - udostepnie swoja strone - za friko - zrobmy w koncu ranking dobrych i zlych w calej branzy - ja zajme sie uporzadkowaniem tego wszystkiegoi z podzialem na etap robot przy budowie
    Sadze ze najwyzszy czas to uczynic - wtedy dobrzy pilnowac swej dobrej roboty beda - zli albo sie poprawia albo z braku zamowien pietruszka sie zjama a forumowicze i inni ktorzy porady szukajac na forum wejda juz gotowych prawdziwych rzemieslnikow znajda
    NAJWYZSZY CZAS !!!!
    Jestem za a nawet ... za
    Pozdrowienia

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj wyrzuciłam ekipę od ocieplenia.
    Z ważniejszych błędów jakie popełnili to jest to, że nie dali siatki na ukos przy narożnikach okien.
    Efekt taki, że już zaczynają wychodzić pęknięcia po dwóch tygodniach.
    Na szczęście dom jest jeszcze nie otynkowany i można to poprawić. Ale trzeba jeszcze raz kłaść siatkę i zaprawę zbrojącą na całości.
    Zapłaciłam tylko różnicę pomiędzy tym co mieli dostać za całość, a tym co muszę teraz zapłacić + materiał. Zamiast 6tys. dostali 2tys.
    Były oczywiście grożby z ich strony i zastraszania.
    Byłam sama (mąż wyjechał), walczyłam jak lew, kosztowało mnie to dużo nerwów, ale się udało.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Sonika i dobrze zrobiłaś, gdybyś zmiękła to, oni by cię przerobili... na kasę.
    ja tak miałam na dachu - za mało odciągnęłam i jak już wyrzuciłam dekarzy to, dołożyłam z kieszeni na poprawki
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pagin
    Cytat Napisał jareko
    Zbych, Mieczotronix i inni - kilka razy juz tu na forum mowilem - udostepnie swoja strone - za friko - zrobmy w koncu ranking dobrych i zlych w calej branzy - ja zajme sie uporzadkowaniem tego wszystkiegoi z podzialem na etap robot przy budowie
    Sadze ze najwyzszy czas to uczynic - wtedy dobrzy pilnowac swej dobrej roboty beda - zli albo sie poprawia albo z braku zamowien pietruszka sie zjama a forumowicze i inni ktorzy porady szukajac na forum wejda juz gotowych prawdziwych rzemieslnikow znajda
    NAJWYZSZY CZAS !!!!
    Jestem za a nawet ... za
    Pozdrowienia
    WIEC DO DZIELA - CZEKAM NA WSZELKIE INFO PRZESLANE NA MOJ MAIL - jesli sa zdjecia fuszerek - to takze fajnie byloby je zamiescic
    Tylko bez zartow by konkurencje wygrysc gdyz planuje podawac tam mail osobi zglaszajacej swoja opinie a tym samym moliwosc bezposredniej weryfikacji
    pozdrawiam i czekam czekam czekam ..... czy sie doczekam ?

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    zbych makabreska, koniecznie napisz jaka to firma, robi takie buble, sczególnie, że jak piszesz ogłasza się na forum i niejednego może naciagnąć!
    Pojedz po całości, tożto zakrawa o kryminał!
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorata
    zbych makabreska, koniecznie napisz jaka to firma, robi takie buble, sczególnie, że jak piszesz ogłasza się na forum i niejednego może naciagnąć!
    Pojedz po całości, tożto zakrawa o kryminał!
    wlasnie Honoratko - powinnismy naglasniac takich......... koniecznie naglasniac.........

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Mieczotronix i inni - kilka razy juz tu na forum mowilem - udostepnie swoja strone - za friko - zrobmy w koncu ranking dobrych i zlych w calej branzy
    U mnie na razie nic nie sfuszerowali. Może straciłem czas, ale nie straciłem pieniędzy. Namiarów na złych Ci nie podeślę. Jeśli chodzi o dobrych, to mogę polecić Ciebie, ale już przecież jesteś na swojej stronie internetowej...

  14. #94

    Domyślnie

    Największą fuszerkę to widzałem chyba na jednej budowie jak sobie inwestor przywiózł trzech gostków z pod pośredniaka żeby mu obłożyli k-g poddasze. Muszę przyznać że się chłopaki starali, robota nawet ładnie była wykonana, czysto i estetycznie i nawet bez większych błędów. Co z tego skoro wszystkie płyty były poprzykręcane do góry nogami. chłopaki wylecieli z hukiem, ale włąsciciel jakoś nie miał sumienia a może chęci do demontowania płyt i mocowania ich we właściwy sposób. coś nawet przebąkiwał że się zagruntuje i pomaluje.
    BBJ

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki Czupurku!
    Nawet sobie nie wyobrażasz jaki miałam stresujący dzień. Na placu boju był nawet obecny przedstawiciel "Rockwoola"., który na początku nie był jednoznaczny, ale po przyciśnęciu do muru - cyt. "jak Pan uważa, że jest dobrze to proszę tak napisać" szybko zmienił zdanie.
    Jestem z siebie b. zadowolona, ale to chyba przejścia z firmą FERNO - okna, tak mnie "wyćwiczyły".
    Pozostaje tylko pytanie - dlaczego trzeba przechodzić przez takie rzeczy za własne, ciężko zarobione pieniądze?

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Honorata
    zbych makabreska, koniecznie napisz jaka to firma, robi takie buble, sczególnie, że jak piszesz ogłasza się na forum i niejednego może naciagnąć!
    Pojedz po całości, tożto zakrawa o kryminał!
    wlasnie Honoratko - powinnismy naglasniac takich......... koniecznie naglasniac.........
    Sprawa wcale nie jest prosta. Jak by u mnie tak spartolili robotę, to co innego. Wtedy znał bym całą sprawę, a nie tylko efekt prac...
    Zresztą gdyby to u mnie tak spartolili, to nie musiał bym tu o tym pisać. Obejrzeli byście sobie w Dzienniku Telewizyjnym jak pewien inwestor dokonał zbrodni w afekcie .

    Poza tym jestem ostrożny w wydawaniu wyroków (bo podanie do wiadomości danych takiego wykonawcy, to w pewnym sensie wyrok skazujący ). Przecież różnie w życiu bywa. Może akurat tylko tu im nie wyszło, bo np. jeden z ekipy wykonawczej, który wiedział, co i jak powinno być zrobione złamał nogę i nie pojawił się w pracy... Nie wiem jak było.

    Muszę skonsultować sprawę z forumowiczem, u którego taką fuszerkę wykonano. Jeśli on uzna, że należy podać dane wykonawcy, to tak zrobię.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    To trzeba mieć talent, żeby mając przygotowana instalację do napędu bramy odstawić taką fuszerkę

    Instalacja (zasilająca i sterująca) wyprowadzona na suficie:



    ale kolesie od bramy wieli własną wizję i zafundowali takie rozwiązanie, zamiast przewody ukryć na listwie napędu i centralkę sterującą zamontować na suficie, w przygotowanym miejscu, woleli koślawo przybić spinkami przewód do ściany...



    ...i centralkę zamontować na ścianie. Równie ciekawie wygląda gniazdko telefoniczne (takie starego typu) zastosowane do połączenia przewodów i przewód zasilający centralkę, zakończony wtyczką (czyli zwisający w dół do gniazdka . Ręce opadają

    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A ja napiszę pewne zdarzenie z placu budowy. Otóż od kilku lat z wujasem jeżdzę wypełniać przerwy pomiędzy dwiema ścianami granylowanym styropianem. Coś tak jakby ściana 3-warstwowa z pustką powietrzną pomiędzy 2 ścianami. Tak kiedyś w latach 80-tych budowano ze względu na deficyt styropianu. Tak więc zajerzdzamy pod wskazany adres a tam stoi piękny nieotynkowany dom wybudowany z Silki na zaprawę. Co to jest chyba nie muszę nikomu mówić (albo pisać). Ze zdziwieniem pytamy się czy to dobry adres - tak - słyszymy. Facet w zamierzeniu chciał wybudować ekologiczny i zdrowy dom z Silki na klej ale majstry tak mu schrzanili ściany, że ... musiał dobudować drugą ścianę na zewnątrz bo nic się już nie dało z tym zrobić.
    Tak więc ładujemy ten styropian, dla nas to jest zarobek. W niektórych miejscach przerwa była na 1,5 cm a w innym na 10 cm. Cieszymy się bo m3 styropianu znikają jak nie wiem co. Na koniec moich dociekliwych pytań Facet wyjaśnił, że na zewnątrz chce to jeszcze wszystko ocieplić 10 styropianem.
    Gdy wróciłem do domu do końca dnia śmiałem się z tego "kosmicznego" wykonania. Z powyższego zainteresowanym proponuję wyciągnąć wnioski .

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    ..a tam stoi piękny nieotynkowany dom wybudowany z Silki na zaprawę. Co to jest chyba nie muszę nikomu mówić (albo pisać). Ze zdziwieniem pytamy się czy to dobry adres - tak - słyszymy. Facet w zamierzeniu chciał wybudować ekologiczny i zdrowy dom z Silki na klej ale majstry tak mu schrzanili ściany, że ... musiał dobudować drugą ścianę na zewnątrz bo nic się już nie dało z tym zrobić.
    Tak więc ładujemy ten styropian, dla nas to jest zarobek. W niektórych miejscach przerwa była na 1,5 cm a w innym na 10 cm. Cieszymy się bo m3 styropianu znikają jak nie wiem co. Na koniec moich dociekliwych pytań Facet wyjaśnił, że na zewnątrz chce to jeszcze wszystko ocieplić 10 styropianem.
    Ty mnie chłopie nie strasz
    Właśnie dzisiaj wchodzi mi ekipa i zaczynam budowę domu z silikatów - a ty tu z takim tekstem
    Na szczęście to nie reguła - tym się pocieszam

    i pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    RYDZU patrz im na ręce a najlepiej to z poziomicą .

Strona 5 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony