dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adwolf

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Izolacja fundamentów - dom na kamieniach piaskowych

    Witam.Aktualnie jestem w trakcie odkopywania fundamentów starego domu (odcinki 2m). Stare budownictwo (kostka) , podpiwniczone , posadowione na kamieniach piaskowych i innych , bez ław fundamentowych.Dom posadowiony na glinie w 100 % i ok 1m gliny przy fundamentach (mokre ściany w piwnicy oraz mokra podłoga). Zamierzam wykonać hydroizolację przeciwwodną ciężką. Prace - wyrównanie kamieni zaprawą ,zaizolowanie (gruntowanie) izoplastem r na bazie rozpuszczalników lub dysperbitem izohan na bazie wody. Mam problem co potem ,nie chcę przyklejać styropianu tylko nałożyć folię kubełkową (rury drenarskie w otulinie + żwir + geowłóknina) i obawiam się aby kubełki folii nie uszkodziły następnej warstwy powłoki hydroizolacyjnej np. Izobud WM. Proszę o pomoc ,może ktoś miał podobne problemy lub jakiej pomysły.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zygio

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    budowałem rok temu u siebie woda gruntowa bardzo nisko w zasadzie 1m odkopię i mam. Przyjechał do mnie gość który wykonywał mi przyłącze wodociągowe 20 lat w branży jak mu powiedziałem o izolacji dysperbitem złapał się za głowę i stanowczo odradzał. Polecił mi produkt który używa się do izolacji betonu w studniach itp wszędzie tam gdzie jest woda. Firma nazywa się Drizoro produkt MaxSeal Foundation. On właśnie u jednego klienta robił takie prace ponieważ podchodziła wilgoć. Jest tego trochę na rynku ale produkty kosztują nie mało na pewno nie oszczędzaj bo szkoda twojej pracy. Na to wszystko styropian plus folia. Po czasie dowiedziałem się że można zastosować specjale styropiany xps które nie przepuszczają wodo ... może przy drugiej budowie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony