dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 91

Temat: Feng-Shui ?

  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Trudno znależć dobry projekt zgodny z sztuką Feng -Shui . Myśle że z czasem ulegnie to zmianie gdyż coraz wiecej osób chce mieć dom w którym przestrzeń pracuje dla mieszkańcow tworząc przyjazny klimat i poczucie bezpieczeństwa.Jednak dziwi mnie ,że w Muratorze nadawana jest etykietka "Dobre Feng-Shui" projektom domów którym daleko jest do doskonałości w tej materii.Pomimo zapewnień Pani Sztandery , że dla każdego projektu można znależć dobre rozwiązanie (co jest zgodne z prawdą ), nasuwa się pewne pytanie : Czy warto kupować projekt do poprawki ( w niekórych przypadkach dośc znacznej )? Uważam ,że wprowadzanie dobrego klimatu Feng -Shui powinno odbywać sie w fazie projektowania i to w tym momencie należało by poradzić sie konsultanta F-S. A poprawki gotowych projektów mogą przypominać przeróbkę "spiżarni na salon" pochłaniając przy tym dodatkowe pieniadze , co w moim mniemaniu mija się z celem .Tak więc czekam na projekty domów z naprawde dorym Feng-Shui.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy temat.
    Czy naprawdę nikogo więcej nie interesuje?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie sposób stworzyć projektu gotowego z naprawdę dobrym F-S jak chce tego Anonimowy. Celem tej sztuki jest stworzenie miejsca, w którym ludziom będzie się dobrze żyło. Miejsce to obejmuje również działkę, na której dom ma być zbudowany oraz jej najbliższą okolicę. Wiedzieć, że dom ma być przeznaczony dla rodziny np.2+2, to też stanowczo za mało danych. Tak więc, od projektu gotowego możemy jedynie oczekiwać, że nie będzie on zawierał rozwiązań stojących w jawnej sprzeczności z F-S. Reszta to adaptacja czyli usytuowanie oraz orientacja domu na działce, przyporządkowanie pomieszczeń domownikom, ewentualnie niewielkie zmiany w projekcie.

  4. #4

    Domyślnie

    Nr 4/2001 w artykule Feng shui architektów Jesrzy Bogusławski z Warszawy pisze:
    "zalecam taras od północy. Najprzyjemniej z takiego punktu obserwować ogród, wyjątkowo piękny w świetle, ktore pada zza naszych pleców. Do tego nie wieje, nie trzeba toczyć ciagłej walki z łopoczącymi markizami i tym wszystkim czym chcemy zasłonić się przed slońcem i wiatrem"
    Powiem szczerze, że zglupiałam, aktualnie nurtuje mnie pytanie w ktorą stronę odwrócić wyjście na taras (mam do wyboru pólnoc lub południe)
    Myslałam, że od północy będzie za ciemno....
    Poradźcie.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    odpowiedż Karoli:
    Strony Swiata nie mają tu nic do rzeczy - Najlepsze światło pada gdy księżyc jest w pełni, odwrotnie w nowiu, a Bogusławski to stary bałamut
    Mery

  6. #6

    Domyślnie

    "...zalecam taras od północy..."
    Oczywiście takie zalecenia p.Bogusławski może formułować, ale nie ma to nic wspólnego z F-S.
    Karola, jeżeli chcesz się do tego zabrać solidnie to zajrzyj do księgarni lub biblioteki. Zagadnienie jest zbyt obszerne i indywidualne, aby można było to załatwić na forum.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki - wiem przynajmniej, że muszę to przemyśleć jeszcze raz.
    Trochę mnie zdziwiła ta krotka wypowiedź
    Sprawdze to na pewno

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Karola - jak masz małą działkę, to nie masz wyjścia, bo chcąc mieć trochę prywatności trzeba dać od tyłu. Mi wyszło właśnie na północ, a żeby było trochę światła to w narożniku północno-zachodu, czyli blisko sąsiada z jednej strony.
    Feng Shui daje wiele do myślenia i wydaję mi się, że "to działa". Jak będę budował 2 dom (ten "dla przyjaciela"), to kupię większą działkę, wrzucę w dom 50 lub 100% więcej kasy (pewne zasady mógłbym zastosować, ale inne przy mojej działce i potrzebach wymagają extra nakładów) i zrobię zgodnie z Feng Shui. Teraz sorry Feng Shui.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Tak jak pisałem w pierwszej mojej wypowiedzi (jeszcze jako Anonimowy) niewiele jest dobrych domów z dobrym Feng-Shui. Jednak jeżeli niejaki "architekt" Bogusławski mówi ,powołując się na tą wspaniałą starożytną sztukę , że taras najlepiej zrobić od północy , to krwe mnie zalewa ! W sumie można go porównać do lekarza który radzi na forum publicznym ,że jeśli boli was głowa to najlepiej wziąść dwie aspiryny i będzie wszystko dobrze (no cóż jednemu to pomoże , drugiemu nie a trzeci wykorkuje - bo jest może uczulony na aspirynę ). Tak samo jest z Feng - Shui. A czy ktoś słyszał może o Skole Kompasu (polecam prostą w zrozumieniu książkę Lilian Too - F-S Szkoły Kompasu). Według niej każdy ma swoje indywidualne "dobre" kierunki zależne od czasu urodzenia .Karoli polecam zrobienie tarasu od południa , z bardzo prostego powodu ( bez mieszania w to F-S ) : Jest tam najwięcej światła i słońca , a o to chyba na tarasie chodzi - chyba , że nie lubisz słońca - w takim razie od północy.Frankai nie łam się ! Nie wszystko stracone. Wszystko można poprawić i to bez "ogromnych nakładów" , wystarczy trochę dobrej woli , wiedzy i intuicji . Przestrzegam wszystkich przed gazetowymi radami i pseudo autorami różnych dziwnych książek .Jeśli macie wątpliwości a wasza wiedza jest powieszchowna poszukajcie dobrego eksperta ( nie takiego co skończył dwudniowy kurs i przeczytał trzy książki ) lub posłuchajcie swego serca ono jest waszym najlepszym konsultantem i to za darmo. Niech CHI będzie z wami. Plumin

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    W off-line wpisuje mi anonimowy .

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    W off-line wpisuje mi się anonimowy.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    fgh

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Kwęk Szui

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Typowe podejście spotykane w naszym kraju .

  15. #15
    Guest

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: brzoza dnia 2002-02-21 19:45 ]</font>

  16. #16

    Domyślnie

    Feng shui jest takim samym tematem jak dyskusja o istnieniu magii, Boga i duchów.
    Strony świata, prądy i podobne durnoty. Dla mnie głupota.
    Nie wiem czy każdy ma działkę jak Carrington, żeby dowolnie ustawić dom?
    Ja na swoich 932 m2 nie mogłem nic zrobić i jeszcze musiałem uważać na granicę.

  17. #17

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Miałem taki dzwonek w pracy w pokoju.
    Szef miał nawiedzonego artystę i projektanta wnętrz, który zalecił takie smutki.
    Firma teraz leci na pysk z obrotami.
    Poszły masowe zwolnienia związane z zadłużeniem Służby Zdrowia i zatorami płatniczymi (zalegają czasem ponad 240 dni z płatnością)
    A ja z czterema handlowcami (30% całej załogi) polecieliśmy na bruk. I nie ma to nic wspólnego z Feng Shui tylko biedą w kraju i polityką rządu.
    I ten dzwonek g...o pomógł.
    A szefa też góra pogoni.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Dzwonek należy uwiązać na " machaczu" szefa- nawet przy bezwietrznej pogodzie ma się dyndać

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    sku....
    a dlaczego energie piszesz duza litera???

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony