dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 91

Temat: Feng-Shui ?

  1. #41

    Domyślnie

    Natura ludzka potrafi to że jest "dobrze" ocenić tylko porównując z "lepiej" lub "gorzej" w odniesieniu do czegoś (lub kogoś). I bardzo dobrze, że wciąż się czegoś lepszego szuka, bo inaczej maluch byłby tak samo dobry jak mercedes: oba mają 4 koła, kierownicę i jeżdżą... Seria Kristen Lagatree o F-S jest do przetrawienia, ale też w euforię wpadać nie należy.

  2. #42

    Domyślnie

    F-S.
    Kiedyś ktoś mądry powiedział, żeby jeść to co rośnie w okolicy albo żyje w okolicy.
    Parafrazując.... Polacy żyją na obecnych ziemiach (począwszy od plemion...) od ponad tysiąca lat i się jakoś korzystnie i szczęsliwie mnożąbez F-S. Dzisiaj jest moda na F-S jutro będzie na P-I (Polar-Ogloo) a pojutrze....
    Jedyna zasada F-S, która jest uniwersalna i wszechobecna to ta, że "jak Ci się dobrze wiedzie to NIC NIE ZMIENIAJ !!!"
    "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" !

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    - Ale przecież i tak amerykańscy naukowcy są najmądrzejsi





    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Plumin dnia 2003-01-24 15:22 ]</font>

  4. #44

    Domyślnie

    uniwersalizm ów polega na tym ,że w poradnikach twierdzą że dobry pokój to np okrągły ,że ludzie gromadzili się wokół ogniska wkoło a nie np w kwadrat z tąd twierdzenie że w takim pomieszczeniu jest lepiej .
    według mnie powodem gromadzenia się wkoło jest akurat fizyka tzn ciepło rozchodzi się promieniście z jednakowym natężeniem i gdzieś się przy ognisku da usiąść a gdzieś nie.
    Dlatego myślę podobnie jest w Chinach czy Bośni czy....
    Hej!

  5. #45

    Domyślnie

    Są prawdy bardziej i mniej uniwersalne...
    Nawet w Chinach inne Feng-Shui jest na wybrzeżu a inne w Tybecie.

    Przepraszam, jeśli byłem bardzo skrajny (pod wpływem emocjonalnym).
    Smiem twierdzić, że uniwersalne zasady są obecne w takiej czy innej formie lokalnie a te lokalne są LOKALNE i już. Może powinno sie pamiętać o tym, że otoczaki w fundamencie poprawiają energię domu; o tym że dobrze wybudować dom tam gdzie lubią spać owce albo psy; o tym, że towarzystwo bocianów dobrze wróży: o tym, że kasztany sprzyjają szczęściu i o wielu innycj ludowych mądrościach nigdy nie ujetych w jednolity sbiór zasad i nienazwany.
    Może bez sensu ? A może po analizie podobny do F-S ?

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    Otoczaki w fundamencie odpowiednio ułożone spełniają rolę ekranu radiestezyjnego(podobnie jak kasztany) .Zachowanie Psów i Owiec oraz obecność Bocianów może nam pomóc w lokalizacji niebezpiecznych promieniowań geopatycznych lub wskazują o ich braku (bociany) .Wszystko to obejmuje nauka zwana Radiestezją, która także jest jednym z ważniejszych elementów Feng-Shui, o czym niektórzy zapominają koncentrując się na dzwoneczkach i figurkach.Natomiast okrągłe pokoje są odpowiednie, ale nie w domu mieszkalnym.
    Plumin

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    a co to są otoczaki??

  8. #48
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-04-29 21:24, Anonymous wrote:
    a co to są otoczaki??
    Otoczaki, kamienie o mniej lub bardziej zaokrąglonym kształcie, występują najczęściej w łożyskach potoków górskich.

    On 2002-04-29 20:33, Plumin
    Otoczaki w fundamencie odpowiednio ułożone spełniają rolę ekranu radiestezyjnego(podobnie jak kasztany)

    [quote]
    Plumin - sorry mała uwaga :
    otoczaki są lepsze od kasztanów bo te ostatnie po pewnym czasie
    przenergetyzowuja się i działają odwrotne. Otoczaki posiadają stałą polaryzację (J. Woźniak "Nowoczesna radiestezja")

  9. #49
    Guest

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Plumin dnia 2003-01-24 15:20 ]</font>

  10. #50

    Domyślnie

    Przywiozłam sobie kiedyś ze 3 kilo przepięknych otoczaków z Krety. Ze 2 kilo mogę poświęcić na fundamenty. Tylko jak poznam, którą stroną mam je poukładać? Czy są sposoby, żeby to samemu ocenić?

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-05-02 20:20, Luśka wrote:
    Czy są sposoby, żeby to samemu ocenić?
    Są - możesz posłużyć sie np. wahadełkiem (o ile masz wysoką sprawdzalność swoich wyników... )

  12. #52
    Guest

    Domyślnie

    kamień w wodę

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Plumin dnia 2003-01-24 15:21 ]</font>

  13. #53

    Domyślnie

    Lalkami się już niestety nie bawię, więc chyba sobie odpuszczę te otoczaki. Ale dzięki za wyjaśnienia; zawsze to pouczające

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    Wracając do projektów z "Dobrym Feng-Shui" chciałbym je przedstawić według swojej interpretacji (oczywiście nie uwzględniłem potrzeb określonych mieszkańców tylko podstawowe zasady) .
    D09 Dom na 102:
    - brak strefy małżeństwa(np.kłopoty w związkach) i części strefy sławy
    - przedsionek i układ drzwi odpychają Chi
    - strefa rodziny w części znajduje się w łazience
    - sypialnia III narażona na zatrutą strzałę+okno na przeciwko drzwi
    - sypialnia I w potrzasku dwóch łazienek
    - kuchenka (ogień) znajduje się w strefie kariery(woda)
    Dwie pierwsze wady dyskfalifikują ten projekt.

    D49 Dom z kominkami:
    -przedsionek i układ drzwi odpychają Chi
    -kominki(ogień) w strefie dzieci(metal)
    -osoba stojąca w kuchni przy zlewozmywaku narażona na zatrutą strzałę
    -sypialnia III narażona na zatrutą strzałę
    -wc sąsiaduje niekorzystnie z kuchnią
    -w sypialni I okno na przeciw drzwi.
    Większość wad do likwidacji w fazie projektu, ale czy warto?
    c.d.n.
    Plumin

  15. #55
    Guest

    Domyślnie

    a czym ta strzała jest zatruta ??
    w mojej okolicy nie mieszkaja indianie tylko poczciwi mazowszanie
    a jak ktoś ma anioła stróża na etacie??
    ja mam takowego i fajnie nam sie współpracuje-bedzie ok. 30 lat.

  16. #56

    Domyślnie

    Ja widzę, że też nie do końca przemyślałem koncepcję swojego domu. On mnie nie zabezpiecza przed wpadaniem zatrutych strzał!

  17. #57
    Guest

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Plumin dnia 2002-07-13 20:58 ]</font>

  18. #58

    Domyślnie

    Ja słyszałam, że jak się ma pochyły sufit w sypialni, to podobno bardzo źle dla związku. Plumin, po ilu latach to wychodzi? I można jakoś temu zaradzić?

  19. #59
    Guest

    Domyślnie



    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Plumin dnia 2002-07-13 20:56 ]</font>

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    Pluminie,
    jestem dzieckiem mamy i taty. Muratora nie było jeszcze na swiecie jak ja już na nim zawitałam.
    Czy mozesz sobie darować osobiste wycieczki??Bo nie chciałabym napisac jak Ty piszesz.Choc przyrownanie do dziecka nie jest obelga a wrecz zaszczytem.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony