dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    No dobra, to zaczynam. W artykule o kryciu wstępnym dachów przedstawiacie rysunki tzw. szczegółów( miejsc newralgicznych przy kryciu). Jednak są bardzo małe i bardzo schematyczne. Człowiek jest istotą przede wszystkim bazującą na wzroku więc trzeba bardziej postarać się od strony rysunkowej.Tym bardziej że potrzebne jest to do przypilnowania tzw. fachowca lub ideał dla "złotych rączek" inwestora.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kangurzyca
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Ja się naprędce odniosę do artykułu o domku dla dziecka ..

    W tekście na początku napisane jest że opiera się on (stoi) na 4 nóżkach drewnianych wysokości bodajże 1,3 metra, zaś na zdjęciu wizualizacji - tych nózek naliczyłem jeśli dobrze widzę 7

    Jutro napiszę coś więcej bo teraz czas mnie goni.

  3. #23

    Domyślnie

    a mnie baaardzo przyda się egzemplarz ogrodowy... mam pytanie o trawnik: czy w artykule możemy sie dowiedzieć, jak przygotować glebę pod taki trawnik?
    edit doczytałam ze jest

    przydałby się artykuł o łąkach kwietnych ( założenie takiej łąki, pielęgnacja)
    Ostatnio edytowane przez aksamitka ; 28-05-2012 o 16:54
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilaer
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    140

    Domyślnie

    Droga redakcjo, my musimy na budowę, parapety mi montują! Więc tak na szybko, to mam wszystkie instalacje, tynki wewnętrzne i wylewki, ale czas na sufity, ocieplenie stropu drewnianego (Zapach Wiosny z kolekcji Muratora),elewacje, dobór farb do wnętrz i ogród oczywiście. Po spisie treści widzę, że wiele artykułów jest napisana dla mnie i w odpowiednim czasie. Lecę na budowę, pozdrawiam

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    92-117
    Posty
    161

    Domyślnie

    Zgrabne określenie "10 przesyłek czeka na dziesięciu Czytelników "Muratora" " - rzeczywiście dodatek ogrodowy spełnia złożoną obietnicę, ale chyba każdy z nas miał na myśli jednak ten gruby egzemparz Muratora......... może jednak Redakcja rozważy ....... a my w zamian po jego uważnym przestudiowaniu możemy wysłać swoje uwagi ...

    tak na szybko po przestudiowaniu spisu treści z linka - moją uwagę zwrócił artykuł o reklamowaniu towarów i usług. Bardzo dobry, a niezwykle rzadko opisywany dokładnie temat Wszędzie są tylko pobieżne uwagi, że konsument ma prawo takie a takie. Nigdzie nie ma podstaw prawnych i dokłanych informacji. (Za wyjątkiem ustawy oczywiście i komentarzy do niej ale tam nie każdy zaglądnie). W takim artykule miałabym nadzieję znaleźć konkretny przepis - jak skutecznie złożyć reklamacje tzn. jakie warunki muszę spełniać, jaki jest termin na złożenie reklamacji, czego mogę żądać, jakie mam prawa w przypadku zakupu towaru w sklepie, a jakie wówczas gdy kupuję "na odległość" (wielu z nas kupuje przecież część towarów na allegro)itp. Co do usług myślę, że wartościowe byłyby uwagi dotyczące zawierania umowy - jak ją skonstruować, żeby była korzystna nie tylko dla usługodawcy, ale i usługobiorcy. Jakie klauzule mogę zawrzeć, żeby chronić się przed nieuczciwością usługodawcy (np kary umowne itd), jaka jest różnica miedzy zadatkiem a zaliczką, co mi, jako usługobiorcy gwarantuje kodeks cywilny itd. Ponadto chyba przydałyby się wskazówki co można zrobić, jeżeli sklep/usługodawca nie uzna naszej reklamacji. Gdzie się zgłosić (sąd, rzecznik praw konsumenta itd), jakie postępowanie można wszcząć. No to by był solidny artykuł.


    Ale nie wiem, czy o takie komentarze chodziło.........

  6. #26

    Domyślnie

    No tak mi się nie chciało wierzyć, że coś jednak wygram...

    A przydałby się ten numer, bo działkę na spadku, gliniastą mam i jak nic drenaż będzie konieczny - a tam cosik, pewnie porządnie, na ten temat wyjaśnione.
    To tak przyziemnie, bo z zachcianek to łysy, niech mu będzie szlachetny, beton w domu mi się marzył. A jakby był i w ogrodzie, to w ogóle byłoby super nawiązanie.

    Generalnie trudno się odnieść do czegoś, co dopiero chciałoby się przeczytać....

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kajka.Z
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź/ okolice
    Posty
    413
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARCHEW Zobacz post

    Generalnie trudno się odnieść do czegoś, co dopiero chciałoby się przeczytać....
    poza tym wczesniej nie bylo warunków...
    urządzamy pokój dla dziecka, które dodatkowo zażyczyło sobie domek w ogrodzie
    więc poczytam instrukcję, zrobię domek i doślę zdjęcia z realizacji

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kangurzyca
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Chciałbym dodać coś czego mi jeszcze zabrakło w np artykule o boisku za domem.
    Bardzo prostej tabelki z cenami tych odmian traw które były wymienione.. tzn np 10 odmian najtańszych na rynku, które spełniają \podstawowe wymagania murawy.
    Na te 10 najdroższych i tak bym nie spojrzał

    może jednak Redakcja rozważy ....... a my w zamian po jego uważnym przestudiowaniu możemy wysłać swoje uwagi ...
    Chyba jednak Redackji bardziej chodziło o to byśmy sobie kupili ten Gruby egzemplarz, dokładnie go sobie poczytali i dopiero wtedy odnieśli się do jego treści...
    Z tego co pamiętam te dodatki ogrodowe były rozdawane poprzednim razem dla tych którzy podzielili się zdjeciami swoich ogrodów w bałaganie i ładnie uporządkowanych.
    Widocznie troszkę ich zostało...
    Widocznie

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farfadet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-702
    Posty
    102

    Domyślnie

    A mnie w tej chwili szczególnie żywo interesuje wszystko co z zabudową poddasza związane. Chcemy też zrobić odprowadzenie deszczówki, ale póki jeszcze nie wiemy z czym to się je... Nie założyliśmy jeszcze żadnych drzwi... wertujemy oferty i... ech. Ciężko... Z uwagami chętnie wystąpię jak przeczytam.

  10. #30
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze,
    dobierzemy każdemu przesyłkę - najlepsze "Numery Specjalne" Muratora poświęcone budowie domu, dachom, wyborowi okien i drzwi, najlepszym poradom jak i czym ogrzewać dom. Ale... bardzo nam zależy byście zauważyli ten ciężki i wspaniały numer "Muratora" - każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zatem zapraszamy do lektury i dzielenia się swoimi wrażeniami. A potem prosimy o adres.

    PS. Prosimy o adres forumowiczów: firewall, Kangurzyca - jako prywatną wiadomość do: Redakcja. Czekamy na innych...


  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ciężko się odnosić do nowego numeru Muratora po samym spisie treści W każdym razie z chęcią poczytam o drenażu opaskowym i wtedy napiszę uwagi.

  12. #32
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    Ciężko się odnosić do nowego numeru Muratora po samym spisie treści W każdym razie z chęcią poczytam o drenażu opaskowym i wtedy napiszę uwagi.
    A może warto kupić

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilaer
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    140

    Domyślnie

    Droga Redakcjo odważyłam się na budowę domu tylko dzięki FORUM i Muratorowi. Mam cztery roczniki Muratora kupione przed budową kiedy dom był w sferze marzeń, teraz trzeba kupować materiały nie gazety. Poszukam potrzebnych porad w tym co mam. Pozdrawiam

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kajka.Z
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź/ okolice
    Posty
    413
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    czyli mamy kupic, zeby dostać w prezencie drugi egzemplarz?
    Nie rozumiem.

    Bedziecie wysylac czy nie?

  15. #35

    Domyślnie

    przeczytalam artykuł o drenazu- bardzo przydatny boj,estem na tym etapie jednak wydaje mi sie ze ceny ktore podajecie sa "ciut" zawyżone, reszta przejrzytsa, dobrze opisana, teraz czekam na artykuł o zakladnaniu laki kwietnej bo na moich 50ar nie będę robić trawnika, chetnie poczytalabym artykuł o kuchniach kaflowych ale pod kątem odnowienia, renowacji starej( mam taka i nie wiem co z nią zrobić)
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    W artykule o ciepłej wodzie można było dodać jeszcze jak ją uzyskiwać sposobami "złotych rączek" FM - takich jak np. jasiek71 czy też wykorzystać niektóre porady adama_mk. Pozwoliłoby to na wyzwolenie inwencji uczestników FM, a może także w przyszłości napiszecie jakiś szczegółowy artykul dotyczący wyników pomiarów w ścianach domu pasywnego z moich stron buduj-pasywnie.pl. Te wyniki pozwoliłyby zaoszczędzić inwestorom dylematów jakie systemy ściana-docieplenie najlepiej pasują do mocno oszczędnego budowania domów( pod względem zużycia energii).

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar farfadet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-702
    Posty
    102

    Domyślnie

    A mnie zainteresował artykuł o domach drewnianych. Rozważaliśmy z mężem bardzo poważnie budowę kanadyjczyka, ale im dalej w las... Moja główna i podstawowa uwaga to brak porównania kosztów budowy domu drewnianego i takiego w technologii tradycyjnej. Pokutuje przekonanie, że budowa kanadyjczyka jest tańsza niż domu murowanego (zakładając oczywiście, że porównujemy jeden projekt, czyli jeden i ten sam domek tylko przy różnych technologiach). Otóż nie. Koszty wychodzą bardzo zbliżone, a niekiedy nawet na niekorzyść kanadyjczyka. Jak wiadomo budowa w technologii drewnianej ma zdecydowanie niższą tolerancję dla błędów wykonawczych. No i kto w Polsce buduje z odsuszonego, 4-krotnie struganego drewna... Wczoraj drzewo w lesie, dzisiaj na budowie... Każda technologia ma niewątpliwie swoje wady i zalety, natomiast informacja o szacunkowych kosztach budowy w jednej czy drugiej byłaby, moim zdaniem, cenna dla czytelnika który stoi przed taką decyzją.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    a ja tam sie nie zalapalam na liste, wiec komentowac nie powinnam
    ale szczerze - domek dla chlopakow by nam sie w koncu przydalo zakonczyc
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  19. #39
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina Zobacz post
    a ja tam sie nie zalapalam na liste, wiec komentowac nie powinnam
    ale szczerze - domek dla chlopakow by nam sie w koncu przydalo zakonczyc
    Każdy się może załapać, kto kupi, przeczyta i podzieli się komentarzem o jakimś artykule w najnowszym BIG "Muratorze".

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qlesh

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    92-117
    Posty
    161

    Domyślnie

    No to jestem po lekturze artykułu dotyczącego reklamowania i muszę przyznać, że jest naprawdę niezły, sporo informacji w przystępnej formie. Robi wrażenie przytoczenie orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, tylko spróbujmy iść do sprzedawcy lub gwaranta i się na nie powołać Wydaje się, że bardziej pożyteczne w praktyce byłoby prztoczenie orzecznictwa polskiego sądownictwa np. wykładni przepisów dokonanej przez Sąd Najwyższy. Brakuje dla mnie jednej cennej dla konsumentów wskazówki na wypadek (jakże częsty w praktyce) nieuznania roszczeń konsumenta ani przez gwaranta ani przez sprzedawcę - a mianowicie, że oprócz wszczęcia procesu sądowego można jeszcze zwrócić się do rzecznika ochrony konkurencji i konsumentów, który ma obowiązek zbadać sprawę (co nie oznacza, że ją dla nas wygrać). Ta droga jest bezpłatna.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony