dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak to wszystko ustawić-pomocy!

    Witam,mam problem z rozmieszczeniem mebli w salonie i kuchni.Niedługo wchodzi elektryk a ja niewiem co gdzie ma być,mam już mętlik w głowie.Dom nie jest duży,projekt długo wybieraliśmy gdyż mamy nietypową sytuacje.Dom miał zostać postawiony na miejsu starego i jego fundamentów o okreslonych wymiarach i do tego 3m od ulicy.Długo szukaliśmy i okazało się że trafiliśmy w 10-tkę.Wszystko pasowało i wymiary i układ wewnątrz,po małaych zmianach dostaliśmy pozwolenie.Jedyny problem to wykusz z którego musieliśmy zrezygnować z uwagi na odległosc od sąsiada 4m.Bardzo nad tym ubolewałam i właśnie dlatego powstał problem,gdzie teraz postawić stół? Szczerze mówiąc dom na dole wydaje sie być strasznie ciasny i mały,stąd po postawieniu mąż przystąpił do nstępnych przeróbek i wyburzania cześci ściań,ja lubię przestrzeń otwartą.Projekt jest nietypowy z uwagi na to że przy wejściu nad głową są schody a parter jest wyżej,to dlatego żeby ludzie z ulicy nie zaglądali nam do okien w salonie.Bałam się o wygląd zewnętrzny ale wyszło super z jednym wyjatkiem,panowie murarze dali jednego pustaka za mało i wysokość pomieszczeń bedzie miała tylko 250cm na gotowo.Poniżej wklejam zdjęcia co wymyśliłam może ktos ma jeszcze jakieś pomysły ,będę bardzo wdzięczna,chciałabym maksymalnie powiększyc wnętrze planuje tapetę na ściance tv w pionowe pasy,podłoga będzie z połyskiem a szafa z lustrzanymi drzwiami,wnętrze ma być jasne i nie zagracone,największy problem to stół,chciałabym żeby wygodnie mogły usiąsc 4 osoby a między ścianą a kominem jest tylko 190cm.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SN7nAR4mgq0D1Kp2LIJdK8K66x7b3TXU.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	118212   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	118217   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0674.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	118219   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	24,6 KB
ID:	118221   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom po zmianach-1.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	118223  

    Ostatnio edytowane przez kinka ; 30-05-2012 o 10:58

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrobtosama

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-315
    Posty
    39

    Domyślnie

    Nikt nie odpowiedzial na wolanie o pomoc wiec sprawa chyba nie jest taka prosta. Tez nie znajduje rozwiazania, a i nie bardzo wszystlo rozumiem. Czy ta szafa /nawet z lustrami/ musi koniecznie stac w dziennym pokoju? Innych sugestii, niestey, nie znajduje.
    Powodzenia!!!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam pomysł, ale dośc rewolucyjny

  4. #4

    Domyślnie

    W pokoju dziennym nie ma żadnej szafy,ona jest koło łazienki i schodów szer 120cm.
    Na środku między kuchnią a salonem,tam gdzie planuje stół będzie kominek,komin ma 105cm.
    Problem dotyczy tego gdzie zmieścić stół dla 4 osób, bo od kominka do ściany jest 190cm,(brak wykuszu z którego musieliśmy zrezygnować) niewiem czy to nie za wąsko.Myślałam też nad likwidacją pokoju obok i powiększeniu salonu,ale dom wykańczamy własnymi siłami (bez kredytu) i zależy nam aby przynajmniej wejśc na dół a górę pomalutku wykańczać.Pokoik bedzie tymczasowy dla dwójki dzieci,a potem się zobaczy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	118578  
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 01-06-2012 o 12:12

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wersja 1


    wersja 2

    tu podpinamy się pod pion łazienki

  6. #6

    Domyślnie

    Elfir, wiedziałam, że wymyślisz jakies rewolucje

    Ja sobie pozwolę lekko zmodyfikować ostatnią wersję

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2d29796b7f291faf.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	118629
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  7. #7

    Domyślnie

    Dziekuję za wszystkie propozycje,najbardziej podoba mi sie pomysł nr1.Zapomniałam napisać że zamiana pokoju z kuchnią nie jest możliwa a to dlatego że to strona południowa która daje także światło na salon bo jest od północy.Poza tym z kuchni jest widok na wejście,ogród i podjazd i chciałabym mieć dzieci na oku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony