dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Umowa z wykonawcą

    Czy ma ktoś wzór umowy z wykonawcą ( załączniki również) , gdy wykonawca zobowiązuje się wykonać dom w stanie deweloperskim ( lub coś wiecej jeszcze) i wykonawca zapewnia materiały? Proszę o podesłanie wzoru

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Marysia,, umowa to umowa, raczej druk sformalizowany. Wazne sa załączniki, określające szczegółowo zakres pracy oraz rodzaj użytych materiałów. Załaczniki musisz sama wraz z wykonawca wynegocjować zarowno w sprawie zakresu prac jak i harmonogramu płatności

  3. #3

    Domyślnie

    W Polsce mamy sporą swobodę w kształtowaniu umów - szczegółowy zakres prac oraz harmonogram rzeczowo-finansowy możesz zawrzeć w treści umowy. Ważne, by zastrzec sankcje pod postanowieniami umowy i naprawdę gruntownie przemyśleć umówiony zakres robót, możliwie szczegółowo.

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem, dlatego chciałabym coś na wzór.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Marysia, ale jaki to dom? bo ja Ci moge wyslac umowe, ale sporzadzona z punktu widzenia wykonawcy,a nie inwestora. No i dotyczy to domu z bala litego

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gosia2610

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    29

    Domyślnie umowa

    Cytat Napisał marysia550 Zobacz post
    Czy ma ktoś wzór umowy z wykonawcą ( załączniki również) , gdy wykonawca zobowiązuje się wykonać dom w stanie deweloperskim ( lub coś wiecej jeszcze) i wykonawca zapewnia materiały? Proszę o podesłanie wzoru
    Szukając wykonawcy, sami z mężem natknęliśmy się na firmę, która na swojej stronie podaje zakres prac i cenę, w rozmowach przez telefon również zapewniają że wykonują wszystkie wypisane etapy, dopiero przy podpisywaniu umowy, kiedy dają papier inwestorowi okazuje się że wciskają bujdę ludziom. Umowa dodam sprytnie rozpisana, niby robią fundament a na innym forum znalazłam ludzi którzy musieli za wykonanie wykopu, zasypu zapłacić by dosłownie tego w umowie ten oszust nie ujął -więc robić nie będzie i już! Wytłumaczył to tak, a gdzie ja mam napisane że mam robić wykop? mam tylko napisane prace ziemne i fundament.. i takich kruczków parę się znalazło jak np, drzwi bez klamek, szyb, podłoga bez podkładu, no mnożyć można szkoda czasu na wyliczanie. Oj, bardzo trzeba uważać..
    Taka Polska się kłania gdzie człowiek człowiekowi wilkiem

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia2610 Zobacz post
    dopiero przy podpisywaniu umowy, kiedy dają papier inwestorowi okazuje się że wciskają bujdę ludziom. [...] i takich kruczków parę się znalazło jak np, drzwi bez klamek, szyb, podłoga bez podkładu, no mnożyć można szkoda czasu na wyliczanie. Oj, bardzo trzeba uważać..
    To niestety baaardzo częsta praktyka... Stąd się biorą właśnie te SUPER_CENY :-/
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gosia2610

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    29

    Domyślnie umowa

    Cytat Napisał InezDomyKanadyjskie Zobacz post
    To niestety baaardzo częsta praktyka... Stąd się biorą właśnie te SUPER_CENY :-/

    dokładnie, wydaje mi się, że nie ma sensu porywać się z podpisywaniem umowy najpierw należy ją dokładnie przeczytać, zastanowić się czy przypadkiem czegoś nie brakuje..

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Jest taka fajna firma, ktora ma super cene na dom szkieletowy. nazwy nie wymienie, bo nie ma po co w Umowie jest wszystko , poza..... no wlasnie.. poza opłaceniem transportu domu loco plac budowy, poza dźwigiem do montażu domu i konstrukcji dachu..poza zakwaterowaniem ludzi w okresie montażu domu i wykańczania tegoż. To tak z grubsza, jak zapamietałem z informacji przekazywanej przez pana szefa ekipy zdziwionym odbiorcom szczescia w pudełku na olacu budowy. AAA. no i poza fundamentem oczywiscie

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gosia2610

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Jest taka fajna firma, ktora ma super cene na dom szkieletowy. nazwy nie wymienie, bo nie ma po co w Umowie jest wszystko , poza..... no wlasnie.. poza opłaceniem transportu domu loco plac budowy, poza dźwigiem do montażu domu i konstrukcji dachu..poza zakwaterowaniem ludzi w okresie montażu domu i wykańczania tegoż. To tak z grubsza, jak zapamietałem z informacji przekazywanej przez pana szefa ekipy zdziwionym odbiorcom szczescia w pudełku na olacu budowy. AAA. no i poza fundamentem oczywiscie
    jest też taka firma na którą wiele osób narzeka również na tym forum, właściciel sam chętnie dyskutuje ale z tego co sama widziałam, słyszałam jest krętaczem, pobiera zaliczkę, zjawia się na placu budowy z niczym, po pierwszym szoku niby pracuje solidnie, wykorzystuje całą sumę na jaką się zadeklarował że postawi domek i w końcu mówi że tu zabraknie 80tyś a tu 40, bajeczka. Na domiar złego nadal ludzie wybierają go jako wykonawcę. brak szacunku do ludzi do pracy, nic mnie tak nie wkurza jak ktoś próbuje nachlapać się kasy ludzkim kosztem, ja bym go w d... kopnęła

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    dlatego jest taka " zakładka " o nierzetelnych wykonawcach domów drewnianych. Wykazywać błędy, partactwa, kanty, oszustwa, kombinacje i wyłudzenia.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek57 ; 06-06-2012 o 21:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony