dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 125
  1. #1

    Domyślnie PODATEK KATASTRALNY!!!

    ZA DWA LATA RZAD MA ZAMIAR WPROWADZIC PODATEK KATASTRALNY W WYSOKOSCI 2% OD WARTOSCI RYNKOWEJ NIERUCHOMOSCI! ŁATWO OBLICZYC :JAK KTOS JEST WLASCICIELEM PARU METROW 2 W WAWIE I JEGO PARE METROW KOSZTUJE 200 TYS. (TAKIE SA CENY MIESZKAN W STOLICY)TO ZA FRIKO ROCZNIE ODDA PANSTWU 4 TYS ZL TO SKANDAL!! WPISUJCIE SIE ZE SIE NIE ZGADZACIE
    A TE WASZE DOMKI Z TAKIM TRUDEM POBUDOWANE TO ICH CENA RYNKOWA MYSLE ZE BEDZIE WYZSZA NIZ 200 TYS...TO NIECH KAZDY SOBIE WYLICZY ILE BEDZIE PLACIL ZA FAKT POSIADANIA SWOJEGO KĄTA!!
    PROTESTUJMY!! LUDZIE NIE DAJMY SIE OBEDRZEC ZE SKÓRY!![/b]

  2. #2

    Domyślnie podatek

    Zgadzam się z płaceniem tego podatku, tylko wczesniej chcę płacić 30 tys. podatku od zarobków.
    mocny

  3. #3

    Domyślnie Podatek

    Protestujmy!! Jestem przeciw podatkowi katastralnemu!! Bo 30 tys podatku dochodowego to bedziemy placic za 30 lat!!
    pozdrawiam wszystkich na Forum

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PIPI

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dlaczego Ja budując za ostatni grosz, spłacając duże kredyty mam płacić Państwu daninę. Jedynymi powodami są chyba tylko: wzrost podatku VAT, likwidacja ulg budowlanych, "zielone światło dla budownictwa", traktowanie jak intruza w urzędach, budowanie z własnych pieniędzy uzbrojenia terenów i przekazywanie ich nieodpłatnie różnym instytucją, czy może za drogi dojazdowe dodomu, lub osiedli, które śmiało mogą służyć jako tor testowy dla pojazdów terenowych. Jeżeli to są okoliczności dla, których będę zmuszony płacić ten podatek, to mogę nawet podwójny.

  5. #5

    Domyślnie

    Izunia
    chciałbym zauważyć,że wysokość podatku będzie liczona nie tylko od samych domków, a od całej nieruchomości czyli z działka , gdzieś jeszcze przeczytałem, że na wartość nieruchomości ma wpływać także wyposazenie chatki , mam nadzieję,że nie jest to prawda
    wysokość podatku ma wynosić od 0,5 do 2% wartości nieruchomości, te 2% to tam gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza.
    DLATEGO STANOWCZO I ZDECYDOWANIE PODATKOWYM SKRYTORZERCĄ MÓWIMY NIE!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sidney
    Izunia
    chciałbym zauważyć,że wysokość podatku będzie liczona nie tylko od samych domków, a od całej nieruchomości czyli z działka , gdzieś jeszcze przeczytałem, że na wartość nieruchomości ma wpływać także wyposazenie chatki , mam nadzieję,że nie jest to prawda
    wysokość podatku ma wynosić od 0,5 do 2% wartości nieruchomości, te 2% to tam gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza.
    DLATEGO STANOWCZO I ZDECYDOWANIE PODATKOWYM SKRYTORZERCĄ MÓWIMY NIE!!!
    a wiadomo już od czego zależy ile procent trzeba będzie zapłacić? nie prowadzę dzialałalności gospodarczej
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  7. #7

    Domyślnie

    to masz szczęście, jeszcze nie wiadomo jak to wszystko ma wyglądać, ale w każdym razie, że wejdzie to raczej pewne

  8. #8

    Domyślnie

    ciekawe ile zawyżą wartość wszystkich nieruchomości
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  9. #9

    Domyślnie

    to się dopiero okażę, jak już bedzie wiadomo jak będzie wyglądała ta wycena nieruchomości i kto ja będzie robił

  10. #10

    Domyślnie

    Kochani,
    Należy protestować przeciwko każdemu podatkowi. Najgroźniejsze są te "od posiadania". Jeden powszechny już jest, z rodowodem przedwojennym, tj. od posiadania odbiornika radiowego i TV. Zręcznie się nam wmawia, że jest to abonament. Przed wojną był to podatek od luksusu.
    W czasie Rewolucji Francuskiej wystarczyło, że gołąb usiadł na dachu aby właściciel domu płacił podatek od posiadania gołębia.
    Chciałbym zaznaczyć, że posiadam jeszcze rower, buty, narty, dywan i wiele innych rzeczy wartych opodatkowania.
    Pozdrawiam
    Rolnik

  11. #11

    Domyślnie

    ja myślę, że najlepiej dla budżetu byłoby opodatkować powietrze
    mała szansa, że kogoś ten podatek nie obejmie
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  12. #12

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że wg mnie, podatkowanie rzeczy, które nabyło się za opodatkowane pieniądze (+VAT!!) jest po prostu ZŁODZIEJSTWEM.

    Rolnik

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolnik
    Dodam jeszcze, że wg mnie, podatkowanie rzeczy, które nabyło się za opodatkowane pieniądze (+VAT!!) jest po prostu ZŁODZIEJSTWEM.

    Rolnik
    w końcu ktoś nazwał rzecz po imieniu
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolnik
    Dodam jeszcze, że wg mnie, podatkowanie rzeczy, które nabyło się za opodatkowane pieniądze (+VAT!!) jest po prostu ZŁODZIEJSTWEM.

    Rolnik
    Stary... zastanowiłeś się nad tym co napisałeś.....

    Otrzymujesz pensję która jest opodatkowana. Za pieniądze z tej opodatkowanej pensji kupujesz benzynę która jest opodatkowana i Vat i akcyzją. Podobnie jest np. z używkami, energią, gazem itd.
    Przy każdym innym zakupie płacisz Vat. Czyli nic nowego.

    Druga sprawa. Płacisz podatek gruntowy i od nieruchomości. I płacisz go tymis amymi już uprzednio opodatkowanymi pieniędzmi z Twoich (legalnych) dochodów. Ten podatek zostanie w przyszłości zniesiony i zastąpiony katastrem.

    Nie wnikam w wysokośc stawki katastru. Tej nikt z nas nie zna i przypuszczam, że jeszcze długo nie pozna. Piszę o istocie podatku.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  15. #15

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Widzę, że oskarżają mnie o bezmyślną pisaninę. Jednak bardzo dobrze wiem co piszę. Nie ma tu miejsca aby pisać o historii fikalizmu ale obecny twór biurokratyczny zwany "państwem" zawsze znajdzie tysiące powodów aby uzasadnić kolejny podatek. Obywatele nie powinni być biernymi owcami, którzy dadzą sobie wcisnąć następne jarzmo. Budżet zawsze będzie nienasycony. Tylko aktywna kontrola wydatków i silny opór przed kolejnymi podatkami może to powstrzymać. Na życzenie służę przykładami, jak tylnymi drzwiami wprowadza się u nas obciążenia pseudopodatkowe.
    Moim zdaniem tłumaczenie, że płaci się podatek od podatku, "czyli nic nowego" jest właśnie pozwoleniem danym rządzącym biurokratom - RÓBCIE Z NAMI CO CHCECIE, WYDAWAJCIE NASZE PIENIĄDZE JAK CHCECIE.
    Rolnik
    "Ziemia jest naszą Matką!"

  16. #16

    Domyślnie

    zgadzam się z Rolnikiem płacimy podatek od podatku, a oni jeszcze od tego następny podatek chcą wprowadzić

    ja rozumiem, że katastra jest zamiast podatku od nieruchomości/gruntów, ale czemu ze zmianą nazwy trzeba tan podatek podnosić (teraz pozostaje kwestia jak duża to podwyżka będzie)
    -----------------------------------------------------
    Buduj lub remontuj, a garb Ci sam urośnie...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolnik
    Dzień dobry,
    Widzę, że oskarżają mnie o bezmyślną pisaninę. Jednak bardzo dobrze wiem co piszę. Nie ma tu miejsca aby pisać o historii fikalizmu ale obecny twór biurokratyczny zwany "państwem" zawsze znajdzie tysiące powodów aby uzasadnić kolejny podatek. Obywatele nie powinni być biernymi owcami, którzy dadzą sobie wcisnąć następne jarzmo. Budżet zawsze będzie nienasycony. Tylko aktywna kontrola wydatków i silny opór przed kolejnymi podatkami może to powstrzymać. Na życzenie służę przykładami, jak tylnymi drzwiami wprowadza się u nas obciążenia pseudopodatkowe.
    Moim zdaniem tłumaczenie, że płaci się podatek od podatku, "czyli nic nowego" jest właśnie pozwoleniem danym rządzącym biurokratom - RÓBCIE Z NAMI CO CHCECIE, WYDAWAJCIE NASZE PIENIĄDZE JAK CHCECIE.
    Rolnik

    "Ziemia jest naszą Matką!"
    Demagogia
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    zgadzam sie z Wowką...


    pozatym 2 lata to mało czasu i pewnie nie wprowadza go tak szybko....potzrebny jest uaktualniony rejestr gruntów w Polsce....a to zajmuje czasu...jak wiem nic hcyba nie jest robione.
    Podatek ma byc prawdopodobnie 0,5% wartosci całej nieruchomosci, bez zadnego wyposazenia.Zniosa natomiast podatki od gruntów itpp..

  19. #19

    Domyślnie

    Do Wowki,
    Demagogią byłoby, gdybym napisał, że Wowka pochodzący z Dąbrowy Górniczej jest za podatkami, gdyż wtedy górnicy i hutnicy mogliby wziąć większe odprawy a moi biedni sąsiedzi po rozwiązaniu PGRów zostali na lodzie bez 1 grosika.
    Do Teski,
    Myślenie takie polskie, mają coś wprowadzić, ale nie tak szybko, a może nie będzie to 0,5% a 0,49% i będziemy się cieszyć. Poza tym wiadomo, urzędnicy dokonujący wycen też ludzie i chyba będzie można coś załatwić.
    Drodzy Wowka i Teska,
    Może piszcie mniej postów natomiast bardziej przemyślane. Myślę, że minister finansów bardzo się cieszy z takiej "obywatelskiej" postawy.
    Nie zamierzam dalej prowadzić tego typu dyskusji.
    Rolnik
    "Chłop potęgą jest i basta!!"

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolnik
    Do Wowki,
    Demagogią byłoby, gdybym napisał, że Wowka pochodzący z Dąbrowy Górniczej jest za podatkami, gdyż wtedy górnicy i hutnicy mogliby wziąć większe odprawy a moi biedni sąsiedzi po rozwiązaniu PGRów zostali na lodzie bez 1 grosika.
    Do Teski,
    Myślenie takie polskie, mają coś wprowadzić, ale nie tak szybko, a może nie będzie to 0,5% a 0,49% i będziemy się cieszyć. Poza tym wiadomo, urzędnicy dokonujący wycen też ludzie i chyba będzie można coś załatwić.
    Drodzy Wowka i Teska,
    Może piszcie mniej postów natomiast bardziej przemyślane. Myślę, że minister finansów bardzo się cieszy z takiej "obywatelskiej" postawy.
    Nie zamierzam dalej prowadzić tego typu dyskusji.
    Rolnik
    "Chłop potęgą jest i basta!!"
    Potwierdziło się. Miałem rację- czysta demagogia.

    Rolniku. Twoi sąsiedzi którzy po upadku PGR-ów nie mają zatrudnienia żyją obecnie po części z zapomóg socjalnych i innych środków wypłacanych przez budżet czy to państwa czy też samorządów. Ich dzieci spożywają (mam taką nadzieję, że spożywają) ciepły posiłek w szkole za który płaci gmina.
    O ile w gminie wykonuje się jakieś prace publiczne to także ze środków interwencyjnych.

    Skąd biora się te środki? No skąd?

    Pozwolisz, że po tej wypowiedzi także zakończę swój udział w tym wątku.
    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony