dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie okap nad wyspą

    Mędrcy, tak sobie siedzę i myślę - w kuchni ma być wyspa - w szczycie wyspy będzie płyta indukcyjna, a kuchnia stanowi część takiego open space`a, na który prócz kuchni składa się jeszcze jadalnia i pokój dzienny - kubatura tego pomieszczenia to jakieś 130m3, w suficie będzie anemostat wywiewny od wentylacji mechanicznej.

    Jaki dobrać okap do tego? Kombinuję tak: skoro kubatura pomieszczenia jest spora, jest ten anemostat, to może okap niekoniecznie musi mieć jakieś super parametry wyciągowe i bardziej skupić się na tym, żeby dobrze oświetlał wyspę (do okna jest daleko), cicho pracował i dobrze wyglądał. Co myślicie? I jaki polecacie?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemo1977

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Chodzież
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witaj

    Właśnie jestem także na etapie poszukiwań okapu wyspowego.
    Cały sprzęt już wybrany, tylko okap ciężko znaleźć dobry, cichy, wydajny oraz o ładnym wyglądzie- w przyzwoitej cenie szukam tak do 2000zł.

    Po wielu poszukiwaniach na 99% zdecyduje sie na okap "Ciarko"

    http://mojepromocje.pl/Okap_wyspowy_...YLKA_-187.html

    Dobra wydajność i cichy, do tego cena dla mnie akceptowalna. Link do produktu przypadkowego sklepu ale chyba jeden z tańszych.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    Mędrcy, tak sobie siedzę i myślę - w kuchni ma być wyspa - w szczycie wyspy będzie płyta indukcyjna, a kuchnia stanowi część takiego open space`a, na który prócz kuchni składa się jeszcze jadalnia i pokój dzienny - kubatura tego pomieszczenia to jakieś 130m3, w suficie będzie anemostat wywiewny od wentylacji mechanicznej.

    Jaki dobrać okap do tego? Kombinuję tak: skoro kubatura pomieszczenia jest spora, jest ten anemostat, to może okap niekoniecznie musi mieć jakieś super parametry wyciągowe i bardziej skupić się na tym, żeby dobrze oświetlał wyspę (do okna jest daleko), cicho pracował i dobrze wyglądał. Co myślicie? I jaki polecacie?
    Radzę konsultację z fachowcami od wentylacji niech się wypowiedzą. Ja radził bym coś o dużej powierzchni z pochłanianiem obwodowym żeby przy niezbyt dużej wydajności pochłaniał jak najwięcej oparów znad płyty i przy okazji był cichy i nie zaburzał zbytnio cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111 Zobacz post
    Radzę konsultację z fachowcami od wentylacji niech się wypowiedzą. Ja radził bym coś o dużej powierzchni z pochłanianiem obwodowym żeby przy niezbyt dużej wydajności pochłaniał jak najwięcej oparów znad płyty i przy okazji był cichy i nie zaburzał zbytnio cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu.
    Witam

    Mam do Was pytanie...montując okap wyspowy gniazdko dawaliście obok okapu, co powoduje że ono i przewód są widoczne czy jakoś ukrywaliście - z tym jest trudno bo konsola do montazu okapu jest mała i gniazdko z wtyczką nie wejdzie. Podłączenie na samej kostce wymagaloby odcięcia wtyczki a więc i ingerencji w okap - nie wiem jak do tego podchodziłaby gwarancja.

    I druga kwestia...czy montowaliście okap w suficie podwieszanym? Muszę właśnie tego dokonać i się zastanawiam czy wytrzyma...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp_krk Zobacz post
    Witam

    Mam do Was pytanie...montując okap wyspowy gniazdko dawaliście obok okapu, co powoduje że ono i przewód są widoczne czy jakoś ukrywaliście - z tym jest trudno bo konsola do montazu okapu jest mała i gniazdko z wtyczką nie wejdzie. Podłączenie na samej kostce wymagaloby odcięcia wtyczki a więc i ingerencji w okap - nie wiem jak do tego podchodziłaby gwarancja.
    Tak - na kablu wewnatrz sufitu podwieszanego jest gniazdko ; wystarczy nieduzy otwor zeby zmiescic wtyczke i nic nie widac.

    I druga kwestia...czy montowaliście okap w suficie podwieszanym? Muszę właśnie tego dokonać i się zastanawiam czy wytrzyma...
    Wzmacniales czyms? Jesli tak, powinno (ja mam plyte OSB w konstrukcji i do niej de facto mocowany jest sufit. A - jenda rzecz; moj okap dziala jako pochlaniacz, nie wyciag.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Tak - na kablu wewnatrz sufitu podwieszanego jest gniazdko ; wystarczy nieduzy otwor zeby zmiescic wtyczke i nic nie widac.



    Wzmacniales czyms? Jesli tak, powinno (ja mam plyte OSB w konstrukcji i do niej de facto mocowany jest sufit. A - jenda rzecz; moj okap dziala jako pochlaniacz, nie wyciag.
    Dzieki za odp. Z wtyczka na kablu w zasadzie ok...u mnie okap jest wieszany na linkach (Mini Baltic z Toflesza) więc generalnie przewód i tak będzie widać, natomiast przełożylbym go przez konsolę i ukrył już samą wtyczkę we wnętrzu sifitu.

    Płyty jako takiej nie wzmanciałem. Jest normalnie pojedyncza, tyle ze zagęszczone jest mocowanie do sufitu. Obawa to więc raczej o to że np kołek molly wyrwie sie z płyty z biegiem czasu - wiadomo że okap drochę wibruje (też mam tylko pochłaniacz).

    Zastanawiam się nad wywierceniem dwóch dziur w suficie i włożeniu w nie kołków stalowych oraz wkręcenie pręta gwintowanego. Rozważam zwykły kołek rozporowy stalowy jak poniżej:

    http://www.dromet.pl/pl/produkt/tule...ewnetrznym-trs

    lub tuleje stalową, zamiast nakrętki dać inną szeroką i dokręcić pręta:

    http://test.arvex.pl/com_product_inf...162/Itemid,71/

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    W trakcie montażu sufitu, powinno się ustalić gdzie przypadnie okap i w tym miejscu umiejscowić stelaż ( profil ). Jeżeli tego zabrakło to małym nakładem sił można wstawić profil. Potrzeba zrobić otwór, w który należy włożyć profil. przykrecić do niego płytę i mamy już pewność, że okap zawieszony na płycie i profilu wytrzyma. Najlepiej dać kołki typu molly wtedy. W powstałą dziurę w płycie należy wstawić kawałek płyty i zagpisować z użyciem fizeliny bądź siatki.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A jeszcze jedno - nie wiem jaki okap planujecie, ale w trybie pochłaniacza zauważyłem jedną rzecz - mimo filtrów z okapu wylatuje co nieco tłuszczu który u mnie malownicze zacieki tworzy w suficie podwieszanym. Myślę że za jakiś rok-dwa będzie to raczej nieciekawie wyglądać :/

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jacek1555

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    37-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rownież uważam, że Ciarko maja bardzo fajna ofertę i warto zainwestować, ja mam taki zamiar w przyszłym miesiącu, środki już są i plan już jest Warto porozglądać się na stronie producenta w poszukiwaniu ofert http://www.ciarko.pl/pl/produkty/wyspowe/

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Semafori
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-890
    Posty
    59

    Domyślnie

    Dokładnie Ja bym się bardziej skupił na walorach estetycznych oraz na tym żeby się idealnie wkomponował w wyspę i resztę wnętrza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony