dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie dotyczące zbrojenia stropu: Jak na budowie giąć grube pręty do zbrojenia (fi12, fi16)? Może ktoś ma jakiś sprytny patent. Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Gietarka stalowa reczna, albo imadlo i rurka stalowa + mlotek. Dobre zabawy .

  3. #3

    Domyślnie

    mocne imadło, 2 długie rury i młot min. 3 kg
    PS.oczywiście pod warunkiem, że masz stal gładką a nie żebrowaną

  4. #4

    Domyślnie

    Idź na większą budowe i zobacz,takie urządzonko jest proste w wykonaniu a można giąć każdy pręt czy to gładki czy żebrowany.Mario
    Ps.Prosiłem żebyś sobie obejżał bo raczej ciężko to opisać na odległość.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Ja osobiście giąłem pręty i gładkie i żebrowane do fi 16mm. za pomocą dwóch rur stalowych fi 20mm. o długości około 180cm. każda. Bezproblemowo, bez żadnych młotków czy imadeł. Po prostu na ziemi. Noga przydeptywałem jedna rurę, a rękami ciągnąłem drugą. Łatwo, lekko i przyjemnie. Robiłem nawet skomplikowane kształty.
    Jeżeli zaś chodzi o strzemiona to zrobiłem sobie taki stolik, w który wkręcałem śruby fi 8-10mm. z uciętymi łbami i wyginałem za pomoca małej rurki piekne strzemiączka jak z obrazka, równie lekko i przyjemnie. Budowlańcy nie mogli wyjśc z podziwu, że takich równych i tak dokładnie wg. rysunków z projektu wykonanych strzemion to jeszcze nie widzieli.
    Polecam.

    Sebastian.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Uwaga na samozachwyt-jest bardzo niebezpieczny!;D
    Ten"mój"przyrządzik jest mały,nie trzeba się schylać(próbowałem go narysować ale rysownikiem to ja nie jestem) warto się porozglądać po budowach lub spytać kogoś kompetentnego.Mario

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki! Patent do strzemion widziałem - lecz w dużo mniej eleganckiej wersji (śruby - super pomysł). Co do gięcia fi12-16 dwoma rurami to aż chce się zacytować Gajosa z "FUKSA" - "cholera, jakie to proste!" Dzięki raz jeszcze!

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zamiast jednej z rur wykorzystałem słup elektryczny, który na wys. ok 1 m nad ziemią ma otwór. O tyle wygodniej, że nie trzeba się schylać i dużo mniej pracuje się kręgosłupem. No ale trzeba mieć słup w okolicy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony