dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Kamień z serca wprost na odciski!

    Solidnie robili i pchali dostępną chemię...

    O co chodzi...
    Śmierdzi a grzyba NIE WIDAĆ!
    To znaczy - ze jest nieco lepiej!
    (ale sporo zerwać trzeba)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    "Nie chodzi o to, aby ścianę wygrzać tylko zagotować grzybka!
    DLATEGO ostro wypłomieniować palnikiem!' Wiem Adamie ,ale wlasnie nagrzewnica gazowa duzo szybciej nagrzeje sciane i na wiekszej powierzchni , bo ma kilkanscie razy wieksza moc od palinka ,zreszta tez to testowalem. Ogolnie bardzo dobry domek do remontu , bo nie ma zadnych ograniczen ,zostaja praktycznie gole sciany ,reszta wszytsko w p..... ,wiec duzo latwiej sie go bedzie robilo,niz dom w ktorym musi sie zachowac wiele elementow .Tak wogole to identyczna sytuacje mialem w swoim domu i naprawde lepiej wszytsko robic od nowa niz sztukowac i kombinowac. Apropo skuwalbym dosc ostroznie ,aby nie uszkodzic cegiel ,bo byc moze wlasnie wyczyszczone cegly moga byc w nim bardzo ciekawe , no najgorzej jak gdzie niegdzie bedza zrobione zaprawki z porzadnego betonu ,ale tez to idzie przezyc .Pzdr
    Regulamin forum

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Teraz zaskoczyłem!
    Chodzi Ci o tę zabawkę, która jest podłączona do butli gazowej i ma wentylatorek.
    Wynalazek jest naprawdę niezły!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli taka nagrzewnica wydaje się dobrą inwestycją.
    Podsumowując: w pierwszej kolejności kucie całych tynków, nagrzewanie i jednoczesne wietrzenie. Następnie biorę się za podłogi.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Następnie to Ty weź się za koncepcję - jak ten dom uruchomić!
    Gdzie i jaka kotłownia, gdzie ciepłociągi, gdzie skrzynki rozdzielacza, gdzie CWU (cyrkulacja!) i kanaliza, gdzie, ewentualnie, odkurzacz centralny.
    POTEM (jak będziesz znał przebieg rur i kabli) pomyślisz nad podłogami.
    Która - kiedy - jak.
    (wentylacja na stropie to na tę chwilę można odpuścić.)
    Przy okazji można zlikwidować niepotrzebne kominy, bo to dziury w bryle i dachu.
    Jak planujesz jaki kominek - to ten komin powinien zostać, ale trzeba mu dorobić dopływ powietrza "podpodłogowy" do paleniska.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #26

    Domyślnie

    A jeszcze takie pytanie. Czy podłogowe + śmieciuch to będzie efektywne ogrzewanie w tym przypadku? Czytałem co prawda na temat tego połączenia ale jakoś sam nie wiem co o tym myśleć..
    Do kominka mam już gotowy komin... po wyburzonym piecu chlebowym. Idealnie można się do niego wbić z tego rogu w salonie gdzie planuję kominek.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Teraz zaskoczyłem!
    Chodzi Ci o tę zabawkę, która jest podłączona do butli gazowej i ma wentylatorek.
    Wynalazek jest naprawdę niezły!

    Adam M.
    Witam Adamie ,dokladnie o taka mi chodzi ,ma moc 15-40kw potrafi naprawde nagrzac niezle sciane ,do tego nie potrzeba trzymac jej w rece jak palnik.IMHO do nagrzewania ostro zawilgoconych scian i gotowania grzyba to chyba najlepeszy wynalazek ,owszem sa takie dmuchawy na prad ,ale takie o wiekszej mocy sa na sile ,wiec w wiekszosci przypadkow moze nie byc mozliwosci podlaczenia ustrojstwa do sieci,sa tez na olej opalowy ,ale kosztuja juz ok 2000zl ,a te na gaz sa po ok 400zl > .Pzdr
    Regulamin forum

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Następnie to Ty weź się za koncepcję - jak ten dom uruchomić!
    Gdzie i jaka kotłownia, gdzie ciepłociągi, gdzie skrzynki rozdzielacza, gdzie CWU (cyrkulacja!) i kanaliza, gdzie, ewentualnie, odkurzacz centralny.
    POTEM (jak będziesz znał przebieg rur i kabli) pomyślisz nad podłogami.
    Która - kiedy - jak.
    (wentylacja na stropie to na tę chwilę można odpuścić.)
    Przy okazji można zlikwidować niepotrzebne kominy, bo to dziury w bryle i dachu.
    Jak planujesz jaki kominek - to ten komin powinien zostać, ale trzeba mu dorobić dopływ powietrza "podpodłogowy" do paleniska.

    Adam M.
    Adamie ,podlogi niech w.... bo tam mu sie bedzie i tak utrzymaywala wilgoc, a jak bedzie wietrzyl to osuszy troche podloze, bo znajac zycie ma legary polozone bezposrednio na piasku bez ocieplenia ,jak to sie na ogol robilo w starych domach.Zreszta ja bym od razy wywalil te czesc piasku ktora i tak pojdzie w cholere przy robieniu wylewek , bo bedzie mniej do suszenia i stosujac te ustrojstwa nadmuchowe latwiej mu bedzie ponagrzewac dom u samego dolu ,a tam ma najwieksze zawilgocenie scian .Acha nagrzewice kupilbym raczej o mocy 30kw ,bo jest niewiele drozsza od 15 kw ,a wlasnie o to chodzi aby jak najszybciej nagrzac sciane ,acha sciany nagrzewac trzeba "az zaczna strzeszczec' ( czyli maja kilkastet stopni,oj nie ma bata aby jakis grzybek sie utrzymal ,a poza tym znajac wlasciwosci fizyczne cegiel w miejsce nagrzane wejdzie woda z zawilgoconych cegiel ktore sa w scianie , bo cegla ma wlasciwosci kapilarne, serio , jak sie dobrze nagrzeje sciane ceglana ustrojstem zacznie wydawac z siebie dzwieki Pzdr
    Ostatnio edytowane przez gumis107 ; 12-06-2012 o 19:01
    Regulamin forum

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Dewastacja tych podłóg na wstępie to oczywiste.
    Wywalenie zbędnego piachu spod nich też oczywiste.
    Ale przed odtworzeniem podłóg - to co opisałem!

    podłogowe + smieciuch + bufor ciepła to za mało!!!
    Koniecznie trzeba ocieplić ściany z zewnątrz.
    Pisałem - grube tynki perlitowe.
    Wtedy dom będzie chłodny latem (i tak jest) i ciepły zimą (taki nigdy nie był).

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #30

    Domyślnie

    oczywista oczywistosc tak samo jak ocieplenlenie od zewnatrz perlitem ,zreszta wylewki w domu tez robilbym na perlicie , bo taniej , prosciej i cieplej.O ogrzewaniu ,kanalizie ,wentylacji bedzie czas pomyslec jak sciany i podloga wyleca,dom bedzie przegrzany i "ugotowany"(szczegolnie na rogach domu ) i wietrzony poki jest cieplo na dworze.Zreszta najlepiej sie mysli jak sie ma puste pomieszczenia ,bo wtedy mniej wiecej widac gdzie co umiescic ,jakie mozliwosci itp . Srodek domu ogrzewalbym dmuchawa najbardziej na rogach zewnetrznych domu,potem srodek scian zewnetrznych i nagrzewalbym je serio do kilkuset stopni ,jak w pomieszczeniu bedzie bardzo goraco (ok 30 stopni) to wietrzylbym ,bo nie dosc ze sporo wilgoci wyjdzie ze scian to jeszcze uboczym produktem spalania propanu-butanu jest woda .Pzdr
    Ostatnio edytowane przez gumis107 ; 12-06-2012 o 21:30
    Regulamin forum

  11. #31

    Domyślnie

    Wyrwałem kilka desek podłogowych w innym pomieszczeniu. Deski wysmarowane ksylamitem. Śmierdzą jak podkłady kolejowe. CHEMIA. Oczywista oczywistość i tak wszystko co wyrwania. Mam nadzieję, że to pomoże...

    Ściany w jednym pomieszczeniu skułem na całości- cegła wilgotna także od połowy w górę i śmierdzi stęchlizną.
    Mam możliwość darmowego wypożyczenia dmuchawy elektrycznej. Myślicie, że można tym potraktować ściany zapewniając oczywiście dobrą wentylację?

  12. #32

    Domyślnie

    mozesz wygrzac sciany elektryczna nagrzewnica ,nawet jest lepsza od gazowej bo w wyniku spalania propanu-butanu powstaje woda ,a w przypadku wygrzewania pradem nie masz tego produktu ubocznego.Nagrzewnica gazowa ma ta zalete ,iz daje kilkanscie-kilkadzisat kw ,a elektryczna na ogol tylko kilka.Wykorzystuj upaly i wietrz dom oraz skuwaj i wywalaj co tylko sie da .Mozesz tez zakupic jakies wiatraki ,ale jak masz dobry przedmuch to nie sa konieczne.Pzdr
    Regulamin forum

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał GQQ Zobacz post
    Wyrwałem kilka desek podłogowych w innym pomieszczeniu. Deski wysmarowane ksylamitem. Śmierdzą jak podkłady kolejowe. CHEMIA. Oczywista oczywistość i tak wszystko co wyrwania. Mam nadzieję, że to pomoże...

    Ściany w jednym pomieszczeniu skułem na całości- cegła wilgotna także od połowy w górę i śmierdzi stęchlizną.
    Mam możliwość darmowego wypożyczenia dmuchawy elektrycznej. Myślicie, że można tym potraktować ściany zapewniając oczywiście dobrą wentylację?
    Xylamit jest środkiem ogólnotrującym, silnie szkodliwym przez ok. 30 lat od użycia ,jest bardzo skutecznymi środkami konserwującymi drewno, lecz wydzielają substancje o nieprzyjemnym zapachu może to o ten zapach Ci chodziło .

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał GQQ Zobacz post
    A jeszcze takie pytanie. Czy podłogowe + śmieciuch to będzie efektywne ogrzewanie w tym przypadku? Czytałem co prawda na temat tego połączenia ale jakoś sam nie wiem co o tym myśleć..
    Do kominka mam już gotowy komin... po wyburzonym piecu chlebowym. Idealnie można się do niego wbić z tego rogu w salonie gdzie planuję kominek.
    Jeżeli masz zamiar w starym domu zrobić ogrzewanie podłogowe to musisz zrobić wentylację mechaniczną .

    Kominek z rozprowadzeniem - dystrybucją gorącego powietrza skutecznie obniży - będzie wysysać wilgoć ze ścian w mieszkaniu .A normalnie taki kominek w nowo postawionym domu przesusza powietrze i trzeba stosować nawilżacze .A to będzie symbioza.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 17-06-2012 o 20:21

  15. #35

    Domyślnie

    niekoniecznie DGP ,ja mam zrobione ogrzewanie grawitacyjne z kominka ktore jak na razie ogrzewa 3 pomieszczenia ,a perspektywicznie bedzie ogrzewalo 6 , tylko na etapie projektowania uwzglednilem umiejscowienie kominka w centralnym punkcie domu .Pzdr
    Regulamin forum

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107 Zobacz post
    niekoniecznie DGP ,ja mam zrobione ogrzewanie grawitacyjne z kominka ktore jak na razie ogrzewa 3 pomieszczenia ,a perspektywicznie bedzie ogrzewalo 6 , tylko na etapie projektowania uwzglednilem umiejscowienie kominka w centralnym punkcie domu .Pzdr
    A tu żeby na siłę nie robić kotłowni z mieszkania można zamontować dodatkowo śmieciucha z wężownicą do CWU w kotłowni też na powietrze i spiąć w DGP razem z kominkiem.

  17. #37

    Domyślnie

    i jak odkules? ,bo pogoda idealna na wietrzenie .Zeby w zimie nagrzac dom do takich temperatur jak dzis przyroda ogrzeje Ci za darmo to musialbys wydac sporo kasy
    Regulamin forum

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał GQQ Zobacz post
    Wyrwałem kilka desek podłogowych w innym pomieszczeniu. Deski wysmarowane ksylamitem. Śmierdzą jak podkłady kolejowe. CHEMIA. Oczywista oczywistość i tak wszystko co wyrwania. Mam nadzieję, że to pomoże...
    Podkłady kolejowe były za PRLu impregnowane karboliną . Oczywiste chyba jest dla wszystkich , że karbol zawarty w tym środku jest mocną trucizną . Znam przypadek gdy Nadleśnictwo wymalowało drewno w remontowanej stajni dla koni . Konie zaczęły z ,,nieznanych" powodów chorować . Weterynarz odkupił je za symboliczną złotówkę i wyleczył . Stajnia przestała śmierdzieć po remoncie , dopiero jak wywalono całe drewno zaimpregnowane karboliną .

  19. #39

    Domyślnie

    Prawie odkułem. Ostatnio bardzo mocno jestem ograniczony czasowo. Pogoda piękna więc wszystko na przestrzał pootwierane.
    Dodatkowo znajomy pożyczy mi osuszacz to trochę pościąga z tych ścian

  20. #40

    Domyślnie

    Ad: GQQ
    Coś mi się wydaje , że na jednym z twoich zdjęć widziałem licznik gazowy (gaz ziemny) na zewnatrz budynku . Jeżeli się nie mylę to masz komfortową sytuację . Ogrzewanie podłogowe możesz podłączyć do kondensacyjnego kotła na gaz ziemny . Problem CWU także miał byś w tej sytuacji rozwiązany . Kotłownia zmieściła by się także w budynku i nie potrzeba na nią dużo miejsca . W ostateczności mogła by być nawet w łazience . Robią teraz bardzo estetyczne kotły i pojemniki .
    Jeszcze jedno , dobrze ci radzili moi poprzednicy np. Adam z tym piachem pod podłogą w nim także będzie karbolina i trzeba go wyrzucić . Twój wójek prawdopodobnie budował dom ,,na wieki" ale kto wie czy nie chorował właśnie przez tą chemię .
    Ostatnio edytowane przez Kuna ; 01-07-2012 o 10:30

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony