dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Chudziak

  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Co to za fundament-pod kurnik? Jak dwie wywrotki tylko wejdą do środka?
    U mnie było 11 wywrotek-piasek płukany.

    Po zagęszczeniu i ułożeniu instalacji wod-kan ja zalałem betonem który kręciłem po pozostałości piasku z zasypywania i cementu-stosunek 3 do 1czyli 3 szypy piasku jedna cementu. Dodatkowo było położone lekkie zbrojenie z kratownic pręt fi4. Zalany był na grubość dwóch bloczków b20.
    Tam gdzie będziesz miał działowe ścianki możesz zrobić tak jak myślisz czyli zrobić coś w rodzaju uzbrojonej ławy.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raźny Zobacz post
    Jak bym miał w tej samej cenie pospółkę i żwirek to wybieram żwirek. Dlaczego? Żwir jest mniej podatny na kapilarne podciąganie wilgoci z gruntu. Jak będziesz zagęszczał zagęszczarką to dlaczego ma się nie zagęścić.

    Grubsze frakcje zagęszczają taki np. kliniec.
    Żwiru nie da rady zagęścić.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał greyzone Zobacz post
    Co to za fundament-pod kurnik? Jak dwie wywrotki tylko wejdą do środka?
    U mnie było 11 wywrotek-piasek płukany.

    Po zagęszczeniu i ułożeniu instalacji wod-kan ja zalałem betonem który kręciłem po pozostałości piasku z zasypywania i cementu-stosunek 3 do 1czyli 3 szypy piasku jedna cementu. Dodatkowo było położone lekkie zbrojenie z kratownic pręt fi4. Zalany był na grubość dwóch bloczków b20.
    Tam gdzie będziesz miał działowe ścianki możesz zrobić tak jak myślisz czyli zrobić coś w rodzaju uzbrojonej ławy.
    A kto powiedział, że dwie wywrotki tylko się zmieszczą? Dwie wywrotki na razie mam przywiezione i próbuje się dowiedzieć czy dalej zamawiać u tego samego dostawcy (ma tylko ten żwirek) czy u kogoś innego pospółkę.

    Skoro może być problem z zagęszczeniem to muszę chyba trochę przemieszać ten żwirek z piachem lub żwirek rozsypać na spód wykopu. Co o tym myślicie?

  4. #24

    Domyślnie

    Najpierw cały piach do zagęszczenia a później żwir z tym, że musisz wynająć jakąś ekstra zagęszczarke(taką co waży ponad 200kg) bo inaczej tego dobrze nie zrobisz.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał amstrong89 Zobacz post
    Najpierw cały piach do zagęszczenia a później żwir z tym, że musisz wynająć jakąś ekstra zagęszczarke(taką co waży ponad 200kg) bo inaczej tego dobrze nie zrobisz.
    No to jest problem bo żwirek jest wrzucony do środka.

  6. #26

    Domyślnie

    żwiru nie zagęści bo nie ma tarcia (klinowania się) między kruszywem.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony