dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pastorek23
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski, Poland
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Question Co może sie stać jak weżme z różnych firm klej do wełny i tynk od innej

    Witam. Mam problem bo właśnie mam ocieplany dom wełna i klej użyty do tego jest z firmy Kreisel a tynk silikonowy chce dać z firmy Helios.

    Co może się stać jak zrobię takie połączenie ?
    Macie jakiś zdanie już o Heliosie czy pozostać już w Kreisel ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pastorek23 Zobacz post
    Witam. Mam problem bo właśnie mam ocieplany dom wełna i klej użyty do tego jest z firmy Kreisel a tynk silikonowy chce dać z firmy Helios.

    Co może się stać jak zrobię takie połączenie ?
    Macie jakiś zdanie już o Heliosie czy pozostać już w Kreisel ?
    Przy ewentualnej reklamacji tynku pojawią się schody...
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  3. #3

    Domyślnie

    jeżeli ekipa wykonująca elewacji nie ma autoryzacji na dany system to i tak będą schody , nawet jeżeli wszystko będzie w jednym systemie....jeżeli jestem w błędzie to niech ktoś mnie poprawi

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witam
    Oczywiście będzie problem, gdyż docieplenie musi być bezwzględnie wykonywane w systemie z użyciem wszystkich materiałów pochodzących od jednego producenta. Chodzi tutaj o pewną analogię tj. systemy dociepleń posiadające aprobaty techniczne i certyfikaty ITB lub europejskie ETA są badane w określonym zestawieniu zaproponowanym przez producenta. Dlatego też, ewentualna gwarancja - odpowiedzialność z jego strony kończy się automatycznie w momencie gdy zostanie pominięty choćby jeden z elementów. To o czym piszesz jest bardzo przestrzegane i powiem szczerze, że taka pozorna oszczędność - bo zakładam, że robisz to ze względu na cenę tynku może uderzyć przy pierwszej awarii Twojej elewacji. Przedstawiciel producenta tynku będzie twierdził, że nie może się ustosunkować do reklamacji ze względu na " nie zachowanie systemu" i wg prawa będzie mógł w całości odrzucić roszczenia , bez względu na to czy wykonawca zrobił tynk poprawnie czy brzydko mówiąc odwalił lipę.
    W firmie FAST zajmuję się również reklamacjami i powiem szczerze, że czasami robię wyjątki i na złożone reklamacje dociepleń, gdzie tynk i klej pochodzą od różnych producentów nie udzielam z automatu negatywnych odpowiedzi. Staram się zgłębić temat i ustalić faktyczną przyczynę, która niestety w większości przypadków leży po stronie niefachowego wykonania. Niestety, tak jak powiedziałem wcześniej prawo jest po stronie producenta systemu.
    Co do certyfikacji firm wykonawczych to owszem zasad tak jest przyjęta na dużych obiektach. Przy domkach oceniana jest bardziej jakość wykonania i zachowanie systemu niż papier, który jest wypisany na właściciela firmy wykonawczej a nie na konkretnych robotników. Tak więc, wiedza przekazana na szkoleniu nie zawsze jest wykorzystywana podczas prac dociepleniowych.

    Serdecznie pozdrawiam
    Adam Kamianowski
    Specjalista ds. Technicznych FAST
    Ostatnio edytowane przez F***T ; 31-05-2012 o 08:09

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    no1edytka: w teorii nic się dziać nie powinno - ale to li tylko teoria. W praktyce zaś jeśli coś się stanie to jeżeli będąrożni producenci to:
    1. nie uznają reklamacji bo różni producenci,
    2. nie uznają reklamacji bo nieuatoryzowany wykonawca...
    3.....

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WiesiuS
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Tczew
    Kod pocztowy
    83-110
    Posty
    95

    Domyślnie

    Nie autoryzowany wykonawca, który posiada uprawnienia zawodowe do wykonywania prac budowlanych okraslonego typu i wykonuje je zgodnie z zasadami technologicznymi konkretnych systemów może przenieść odpowiedzialność reklamacyjną na producenta chemii budowlanej, pod warunkiem że swoją prace wykonał zgodnie z sztuka budowlaną, oraz znajomością materiałową. W praktyce , jak już wspomniano, nie ma takiej zbieżności i 95% usterek pochodzi z winy wykonawców.
    Zawsze należy wykonywać prace systemowo, jak kolwiek się zwą.
    Osobiście jestem autoryzowanym wykonawcą firmy Atlas i wykonując swoje usługi systemowo posiadam pełne wsparcie tego producenta na wypadek praw reklamacyjnych, t.z. wspólnie staramy sie pomóc przede wszystkim klientowi który ten fakt zgłosił. OC- odpowiedzialność cywilana firmy budowlanej otrzymana od producenta wspierającego jest nie odzowna w wielu przypadkach tego typu, również losowych.
    pozdrawiam Wiesiu
    Ostatnio edytowane przez WiesiuS ; 01-06-2012 o 22:10

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Nic sie nie stanie. Szukaj jedynie wykonawcy z OC na wypadek gdyby nie podołał.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pastorek23 Zobacz post
    Witam. Mam problem bo właśnie mam ocieplany dom wełna i klej użyty do tego jest z firmy Kreisel a tynk silikonowy chce dać z firmy Helios.

    Co może się stać jak zrobię takie połączenie ?
    Macie jakiś zdanie już o Heliosie czy pozostać już w Kreisel ?
    Spokojnie, nic się nie stanie, te "systemy", ekipy z autoryzacją i tym podobne brednie, to wymysł ludzi z działu marketingu poszczególnych firm aby przywiązać do siebie odbiorców (niestety) z coraz mniejszą wiedzą w bardzo prostych sprawach....

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    la***is: problem nie leży w tym, że te systemy są w znakomitej większości kompatybilne, ale w tym jak tak naprawdę brzmią i co oznaczają umowy o taki czy inny system. Jeżeli przy kupnie takiego czy innego tynku jest napisane że producent przewiduje taki a nie inny klej - to przy reklamacji jest spora szansa na "sorry Winnetou", bo zastosowano inny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    la***is: problem nie leży w tym, że te systemy są w znakomitej większości kompatybilne, ale w tym jak tak naprawdę brzmią i co oznaczają umowy o taki czy inny system. Jeżeli przy kupnie takiego czy innego tynku jest napisane że producent przewiduje taki a nie inny klej - to przy reklamacji jest spora szansa na "sorry Winnetou", bo zastosowano inny.
    Jeżeli kupujesz "system" i jest to wyraźnie określone, to musisz bezwzględnie zastosować wszystkie składniki tego systemu i jest to oczywiste. Kupując jednak np. tynk akrylowy, gdzie w opisie jest tylko zalecany klej tego samego producenta a nie ma wzmianki, że to ma być ten klej a nie żaden inny, to muszą bezwzględnie uznać reklamację na ten tynk i jest to bezdyskusyjne, "diabeł tkwi w szczegółach" a gra słów czyni cuda. Trzeba pamiętać, że sugestie w opisach poszczególnych produktów pozostają tylko sugestiami i nie zawsze musimy się do nich stosować, natomiast skłonność klienta do poddawaniu się sugestii wykorzystują sprytni spece z działów marketingu poszczególnych firm. Dlatego warto czytać warunki gwarancji, jeżeli kategorycznie ona stwierdza konieczność stosowania produktów tego samego producenta, to nie mamy innego wyjścia, lecz w przypadku braku takich zastrzeżeń, mamy zupełną dowolność, aby tylko to było zgodne z ogólnymi zasadami sztuki budowlanej.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony