dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacomax

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    3

    Domyślnie ŚCIANA DZIAŁOWA - PROBLEM Z SĄSIADEM

    Witam wszystkich....
    Szukam informacjii na temat budowy, przeróbki ściany działowej np. do sąsiada. Problem mój tkwi w tym, że kupiłem nowe mieszkanie - adaptacja byłego budynku wojskowego. Ściany działowe są zrobione z regipsów (dwa regipsy+wata+dwa regispy) o grubości około 30-35 cm, wysokość ścian 3,20 cm. Taka ściana działa jak tuba rezonansowa, nie moge włączyć muzyki - nawet cicho, ponieważ cały bass jest u sąsiadki. : Pytanie moje: Jakie parametry akustyczne powinna mieć taka ściana, z czego prawidłowo powinna być zrobiona (bo wydaje mi się że napewno nie z regipsów), szukam wszelkich norm budowlanych, prawnych, itd.. co się dotyczy ścian działowych.
    Czekam na odpowiedzi... i porady co z tym fantem zrobić...pozdr...

  2. #2

    Domyślnie

    Ściana dzieląca Cię od sąsiada powinna być zrobiona z czegoś całkowicie innego niż regipsy. Ale jeżeli jest ona z regipsów, to przede wszystkim powinieneś dowiedzieć się DLA CZEGO jest ona z regipsów. Może na inny materiał nie pozwala stan techniczny budynku, może np pustak albo cegła byłaby zbyt dużym obciążeniem dla stropu (podłogi), na którym stoi. Lekkie ściany działowe stawia się np na stropach drewnianych albo, gdy piętro niżej pod tą właśnie ścianą nie ma innej ściany, która byłaby "podporą".

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    a może podłoga nie jest zdylatowana od ściany
    i basy przenoszą się przez podłogę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony