dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 95
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1884

Temat: dom na miarę

  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki, ta podłoga to moja idee fixe, więc raczej nic mnie nie odstraszy My zamierzamy dać mniej - obliczenia jeszcze trwają, ale w projekcie mamy 9 cm.
    Na pewno dam znać, jak wyszło i jak się sprawuje - w swoim czasie
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  2. #22

    Domyślnie

    ja też byłam na jej punkcie zafixowana od początku wiedziałam ze chce tylko taką podłogę dlatego bardzo trudno przyszło mi się pogodzić, że jej nie będę miec. natomiast co 9 cm- nie wiem nie znam się do końca ale nam mówili że 10 to min. 12 już lepiej a 15 to super bo tyle betonu musi miec odpowiednią grubość (mam też do czyniena z posadzkami na halach wiec wiem jak wyglądają) martwił mnie też jeszcze jeden problem a mianowicie nasiąkliwośc szczególnie w kuchni a nikt nie potrafił dac mi satysfakcjonującej odpowiedzi ( wykonawca mówił że beton polerowany wygląda troche sztucznie jak latryko hahah) ale co tam rób, jak bedziesz zdowolona to za x lat robie generalny remont i też dam beton

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hm, zapytam przyszłego wykonawcy jeszcze - ale dom był projektowany od podstaw właśnie z tym założeniem, więc powinno być dobrze A co do kuchni, zresztą co do całości - my to zamierzamy zaimpregnować, więc problem nasiąkliwości jakoby odpada...
    Sztuczny wygląd to pewnie zasługa połysku - ale inaczej to nawet tego nie widzę, prawdę mówiąc. Niech se będzie taki sztuczny
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Wpadam z rewizytą. Dom rewelacyjny. Super projekt i pomysł .
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki, dr_au. Najlepsze pomysły biorą się z ograniczeń - działka wąziutka, pow. zabudowy 95m max, dach określony w mpzp - a jednak można wykroić coś fajnego (przynajmniej mam taką nadzieję...) Ale, swoją drogą, daleko odbiegłam od domu marzeń - byłaby to płaska parterówka. I nazywalibyśmy wtedy dom baraczkiem zamiast stodółką
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  6. #26

    Domyślnie ubijarka

    Witam, też się wtrącę: niech ten czarny samochód jest jak najczęściej na budowie. Teraz np. bardzo ważne jest patrzenie IM na ręce przy ubijaniu ziemi żeby posadzka nie pękała - co 30-40 cm ubijarka (zagęszczarka) musi być w użyciu. Koniecznie trzeba przypilnować, tym bardziej, że są to Koszyce, które dawno temu były terenem podmokłym, wręcz grzęzawiskiem i za starych, ale złych władz, nie były brane pod uwagę jako tereny budowlane, a teraz dobre władze sprzedają co się da...
    A podłogówka to w jaki sensie: elektryczne maty grzejne, kable czy wodne?
    Wypada przedstawić się: od 2 lat jestem "byłą inwestorką", choć do końca budowy to jeszcze trochę zejdzie, ale mieszkamy i to się liczy. Po okresie budowy pozostało mi nadal podglądanie budujących się, a teraz to już jestem taaaaka mądra, że mogę firmę "doradczą" otworzyć. Oczywiście żartuję. Życzę wytrwałości w budowie, pogody ducha, bo to się naprawdę przyda, pozdrawiam
    rubinowa

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć, rubinowa Dzięki za rady - na pewno dopilnuję interesu, ale budujemy na tych dalszych Koszycach, a właściwie i jeszcze Zielona Dolina, a tam grunt jest idealny (sprawdzaliśmy chyba do 3 m w głąb - zwięzły piasek, zero problemu). Ale z Koszycami bliższymi - święta prawda, oglądaliśmy działkę na ulicy Suchej (sic!), która nawet w okresie bez opadów była podejrzanie grząska na oko.
    A podłogówka wodna.
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    .....- my to zamierzamy zaimpregnować, więc problem nasiąkliwości jakoby odpada...
    no właśnie nie dokońca- to jest pytanie które zdawałam wielu osobom co z impregnacja bo my również mieliśmy zamiar to zrobić. nikt nie potrafił mi na to odpowiedzieć jednoznacznie (łącznie z wykonawcą), pytałam forumowiczów którzy mają beton i tylko malgos2 mi odpowiedziala że trzeba co jakis czas impregnować bo sie wyciera impregnat. Myślę ze to również zależy od tego jak bardzo jestes tolerancyjna na plamy ja nie jestem zbytnio tolerancyjna a do pedantów się nie zaliczam najbardziej martwiły mnie własnie plamy z wina, czerwonych soków itp. Ale myślę że jesli sie jeszcze wypoleruje to problem może być znacznie mniejszy. a jaki kolor planujesz?taki jasny naturalny szary czy może cos ciemniejszego?(widzialam kiedys ciemny antracytowy beton-wygladał super ale jak sie domyslasz kurz na nim juz nie tak pięknie)

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nowe, nowe idzie!
    Zdjęcia z dzisiaj:
    Elewacja frontowa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01362.jpg
Wyświetleń:	538
Rozmiar:	30,5 KB
ID:	121649
    Elewacja ogrodowa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01360.jpg
Wyświetleń:	538
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	121650
    inwestor w środku, pewnie w okolicy lodówki się kręci
    Śmiesznie to wygląda - same dziury i kawałki ścian, ale wszystkie okna są do podłogi, więc na razie tak głupio wyszło.

    Koktajl - chyba taki naturalny jasny beton, ale jeszcze nie na 100%. Ciemny odpada - to ma być dom samoczyszczący się , a w każdym razie ukrywający pewne niedociągnięcia leniwej gospodyni
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Witaj! Projekt bardzo fajny, gratuluje!
    Założenie kosztorysowe bardzo optymistyczne
    wytłumacz mi proszę co to jest tem beton polerowany na podłogach? Nie mam pojęcia jak to wygląda we wnętrzach mieszkalnych.
    Pozdrawiam

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki,Kwitko. Założenia optymistyczne, bo i optymistyczną mam naturę Zawsze nastawiam się na to, że uda się, wyjdzie, będzie dobrze - a jak nie, to co się będę martwić na zapas
    Załączam dwa zdjęcia z archiwum muratora z betonowymi podłogami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	loft_wnetrza_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
Wyświetleń:	760
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	121671
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wnetrza_aranzacje_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
Wyświetleń:	756
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	121672
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    No to teraz już wiem o czym mówicie

  13. #33

    Domyślnie

    Kocurze,a masz już realizatora tego betonu?Jest kilka forumek z taką realizacją-każda końcowo nieudana.
    Do domu chyba nie da się wjechać taką prawdziwą maszyną do polerowania betonu i podojeżdżać kąty.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Honya

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    350
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    bury_kocur miło,ze ktoś ma założenia budowlane podobne do naszych
    my też robimy dom na miarę...miarę możliwości finansowych
    działka nas nie ogranicza co prawda,ale w założeniu: dom ma być tani w budowie i tani w użytkowaniu
    pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    Jest kilka forumek z taką realizacją-każda końcowo nieudana.
    Do domu chyba nie da się wjechać taką prawdziwą maszyną do polerowania betonu i podojeżdżać kąty.
    A czy możesz podać kto to taki? (wiem że e-mól narzekała) bo próbowałam się czegoś dowiedzieć, ale własciwie nie było żadnego odzewu.
    Jeśli ma się duże okno to maszyna wjedzie bez problemu, przy kątach faktycznie nie dojezdza-wtedy polerują ręcznie- jest różnica ale jeśli się postaraja to wygląda to dobrze, zresztą taki urok tej podłogi, że nie jest ona idealna jak np żywica czy inne masy imitujące beton ( nie dość, że sztuczne w wyglądzie to w dodatku łatwo rysujące się i drogie po zbóju)

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Koktajl, napisałam na priva.
    Marynata, myślę, że damy radę - firma została uprzedzona, że maszyna nie zdąży się rozpędzić, a tu już ściana i tak w kółko Ale nie odmówili. A co do jakości wykonania, nam nie zależy, żeby to była taka idealna tafla bez skazy - to w założeniu ma być posadzka przemysłowa, więc nie będę łazić z lupą i narzekać. Ma być równo, gładko i praktycznie - pod względem estetycznym uważam tak jak koktajl, urok tej podłogi polega na pewnej losowości wykończenia. To się zresztą zgrywa z moją wizją domu - ma być raczej surowo, bez nadmiernego wygładzania i dopieszczania Taki oszukany loft
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Naszło mnie przy niedzieli na podsumowania. Ponieważ mury już się pną do góry (a w tym tygodniu pewnie i strop położą), podliczyłam stan 0.
    Wydatki są tu bardzo ważną sprawą, bo budowa idzie ściśle według planu budżetowego i nie ma miejsca na odchyłki większe niż 10%
    A więc - stan 0, licząc ze wszystkimi drobiazgami typu ogrodzenie, kołki dla geodety, transporty, koparki, no i oczywiście wykonane do tej pory przyłącza - wynosi 16.883,50. Jest to cena bez robocizny naszych wykonawców (cały dom sso - 20.000) i bez chudziaka, który będzie kosztował niecałe 2000.
    A wszystkie papiery, czyli projekty, uzgodnienia, wypisy, operat, geodeta itd - 4.131,50

    Oczywiście w arkuszu już lecą następne pozycje i codziennie dopisuję nowe - ale to co jest zrobione i wydane do tej pory, nastraja mnie optymistycznie - może się jednak uda zbudować dom w cenie sprzedanego mieszkania (minus końcówka poprzedniego kredytu ). Głupi ma szczęście, tego się będę trzymać
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam Kocurku!!! Będę podglądać też nas coś łączy, też jesteśmy szaleńcami co do sypialni 10m to wcale nie uważam,że to mało, zresztą sama wiesz, bo piszesz że masz taką obecnie
    Będę dopingować i kibicować
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  19. #39

    Domyślnie

    A czy możesz podać kto to taki?
    Koktajlu,nie pamiętam dokładnie nicków bo nie przywiązywałam wagi do tego betonu,jak tylko natknę się ponownie na te dzienniki zaraz Wam tu podrzucę.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    patrzcie panstwo jak sie kocurowy dziennik rozrasta

    dom samoczyszczacy... fajne

    przypomnial mi sie pewnien dialog, flaszka dla tego kto pierwszy zgadnie z czego to: "Because soap is soap. It's self-cleaning"

    start. nagrode wysylam poczta lub zapraszam do nas na taras na wspolne picie (po wybudowaniu )


    EDIT: zastanawiam sie czy jesli sam zgadne to bede mogl sobie bez wyzutow sumienia nalac ?
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 25-06-2012 o 21:04
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

Strona 2 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony