Witam

Mam przed sobą modernizację instalacji z lat 90. Piec Termet Duo z pompą, instalacja zamknięta, skręcana, grzejniki żeliwne bez zaworów regulujących, ciśnienie 0,1 MPa, mieszkanie jednopoziomowe, pokój z kuchnią. W układzie pracują dwa grzejniki żeliwne po 12 żeberek i jeden 6 żeberek w łazience. Na tym grzejniku łazienkowym zamontowano zawór odpowietrzający i niestety ten zawór służy również do uzupełniania wody w instalacji. Zimą robię to raz na ok 6 tygodni, niewielką ilością wody, po odpowietrzeniu. Zawór znajduje się na zbliżonej wysokości co nagrzewnica pieca ok. 1,7m. Gdzie mogę dodać zawór zasilający tą instalację? Jeśli chodzi o pomieszczenie to może to być kuchnia bo tam będę miał najlepszy dostęp. Na schemacie zaznaczyłem zieloną strzałką gdzie chciałbym taki zawór umieścić. Na wyjściu grzejnika mógłbym podłączać się jakimś wężem. To niski punkt instalacji, przy otwartym odpowietrzniku można uzupełniać wodę. Hydraulik, który robił tą sieć nie przewidział, że kiedyś pojawi się potrzeba spuszczenia z niej wody. Szczerze mówiąc nie wiem czy da się to zrobić przed demontażem grzejników tym jednym zaworem. Przecież chyba woda się do góry nie wyprze sama? Ale być może czegoś o tej instalacji nie wiem. W końcu nie ja ją robiłem.

Chcę to zmodernizować przy okazji przenoszenia 2 grzejników ze ścian wewnętrznych pod okna. Kiedyś robili takie "sztukówki". Część instalacji na czarnych rurach 1/2 zostaje, tylko gałązki będą rozwinięte w pokoju i kuchni.
Co mi możecie doradzić.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt instalacji 4.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	121159