dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    40 tys. zł będzie wynosiła dopłata do kredytu dla inwestorów budujących dom w standardzie pasywnym (15 kWh/m2/rok), 20 tys. zł – w standardzie domu energooszczędnego (40 kWh/m2/rok)
    A o ile jest droższe zbudowanie domu w standardzie "pasywnym/energooszczednym"? (tak w procentach), tzn. ile muszę realnie dołożyć żeby dostać takie umorzenie kredytu. I ile lat muszę czekać aż nakłady na tę "energooszczędność" mi się zwrócą?
    Już nie mówię o tym że muszę wybrać dom kwadratowy, bez okien dachowych i szybko zamykać drzwi bo mi całe ciepło wyleci
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie patrz na dopłaty!!!
    jest już rozporzadzenie na dotacje?
    Dom energooszczędny jest droższy o jakieś 5 tyś zł na każde 100m2 tak średnio metodą chałupniczą i ok 20 tyś droższy jak buduje go firma od AdoZ
    Metodą gospodarczą zwraca sie po 3 zimach.

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oko1wita

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pomysł bardzo dobry, sam się przymierzam do pompy ciepła i 40 tys. by mnie uszczęśliwiło i to bardzo. Ale oprócz pieniędzy ważne są dodatkowe regulacje prawne i możliwość np oddawania nad wyprodukowanej energii do sieci.
    Ciekawe czy wróżka da rade przemycić coś

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał oko1wita Zobacz post
    Pomysł bardzo dobry, sam się przymierzam do pompy ciepła i 40 tys. by mnie uszczęśliwiło i to bardzo. Ale oprócz pieniędzy ważne są dodatkowe regulacje prawne i możliwość np oddawania nad wyprodukowanej energii do sieci.
    Te 40 tys pochodzi z kieszeni podatników również z twoich.
    Kwestia oddawania prądu do sieci, jest możliwa. Gorsza kwestia jest budowa urządzeń które ta energie wytwarzają. tutaj można spotkać problemy. a raczej grupę chętnych którzy chcą być udziałowcami za pozytywną decyzje.
    Problem w oddawaniu prądu do sieci leży w określeniu i zagwarantowaniu odpowiedniej mocy ponieważ wtedy elektrownia wie o ile kwh może mniej wpuścić .

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    Problem w oddawaniu prądu do sieci leży w określeniu i zagwarantowaniu odpowiedniej mocy ponieważ wtedy elektrownia wie o ile kwh może mniej wpuścić .
    Co ma piernik do wiatraka? Jak się ma dom energooszczędny do produkcji prądu? Ale apropos tego drugiego, to niech kolega nie opowiada... Jak chcesz generować np. 200 kW, z zasady wymagają trafo na średnie napięcie. Przy ogólnopolskiej mocy prawie 40 GW takie moce to pikuś i to się rozchodzi bezpośrednio po okolicznych chałupach, bez wpływu na stan istniejący. Ale akurat na tym forum to chyba nikt nie ma ambicji nawet na te 200 kW.

  6. #46

    Domyślnie

    Witam,

    Wiadmo już na jakich warunkach będą przyznawane te dotacje? Chodzi mi konkretnie o minimalną kwotę kredytu i jego długość. Jeśli istnieje możliwość wzięcia kredytu, np. na 40 tys. zł na rok, to wtedy ma taka dotacja sens.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    realnie brutto wychodziło 9% kosztów inwestycji

    ja prorokuję że tutaj będzie identycznie, z tych 40 tyś dotacji realnie brutto po potrąceniu wszelakich kosztów zostanie w ręku 9tyś
    Jeśli chodzi o dotacje na kolektory to realnie wychodzi ok. 30% brutto taniej. A jak ktoś mówi o 9% to po prostu spał w szkole na matematyce.
    Te 30% to po potrąceniu podatku i opłat bankowych.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    red ty się lepiej obudź ze snu zimowego zanim zaczniesz coś pisać, bo podatek i odsetki bankowe nie są jedynymi kosztami
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...o-solar%C3%B3w

    PS czemu oficjalnie nie wykupisz płatnego profilu albo nie przyznasz się w stopce że robisz zawodowo instalacje solarne i bardzo zależy ci na robieniu ludziom wody z mózgu ??
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5155533
    JEDNA najważniejsza różniąca i podobieństwo w kosztach powiedzmy "systemowych' obu dopłatach (solary vs energooszczędni)
    1. podobieństwo - obie dopłaty realnie będą pomniejszone o koszty obsługi dopłaty (tu kosi Nas bank) i podatek (tu kosi US).
    2. różnica - solary z dotacją od razu zdrożały i to ich sprzedawcy kosili klientów obniżając sens ekonomiczny dopłaty, inaczej może być z energooszczędnymi bo z logiki wychodzi, że nie ma 1 systemu preferowanego a już najważniejsze, że nie może być listy zamkniętej sprzedawców itp,

    także nie ma co z góry przekreślać tej dopłaty (chyba, że z samej góry spojrzymy to cała ta dopłata to bezsens! żeby miliony Polaków dopłacali coś do prądu, potem energetyką tą kasę przerzucała do państwa a potem państwo za pomocą swojej instytucji a ta z kolej baku oddaje kasę do tysięcy Polaków - ja nawet nie liczę ile po drodze ginie), zobaczymy resztę jak wyjdą szczegółowe dokumenty ws. kredytu

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nic nie ma dom energooszczędny do oprodukcji prądu.Mówisz że 200 generowac to pikus a gdy by było opłacalne i 5 mln gospodarstw domowych chciało by sie tym zająć dalej to pikuś?

    co do dotacji od teraz ogłaszam że daje dotacje na wybudowanie domu . Dotacje sa z mojej prywatnej kieszeni i moge dać do 500 tyś zł warunek to zakup u mnie produktów. Przykładowo cena bloczek betonowy 8 zł szt
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 27-08-2012 o 08:52

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Ainuwe
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Busko-Zdrój
    Kod pocztowy
    28-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja chętnie skorzystam z takiej dotacji. Warunek taki, że mój kredyt będzie wynosił tylko 200 tys. Czy mi dadzą takie dofinansowanie?

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Jeśli chodzi o dotacje na kolektory to realnie wychodzi ok. 30% brutto taniej. A jak ktoś mówi o 9% to po prostu spał w szkole na matematyce.
    Te 30% to po potrąceniu podatku i opłat bankowych.
    Hehe, dobry jesteś z tej matematyki. Mnie wychodziło ok. 15%, a nie uwzględniałem jeszcze podatku.

    A co do tematu, to jak już wypowiedzieli się forumowicze przede mną- kompletna bzdura, nie dotacja.
    Wymaga się od nowych budynków audytu- niech to będzie podstawa do dofinansowania- i to bezpośrednio np. ze Starostwa, nie przez bank, który za darmo nic nie robi.
    Moja i ościenne gminy uczestniczyły w wielkim ekologicznym projekcie gospodarki wodno-ściekowej za jakieś 500mln zł.Ochów i achów bez liku.
    Efekt: podwyżka cen wody i ścieków- w niektórych miejscowościach 2-3krotnie. Załamka.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  12. #52

    Domyślnie

    panie kolego to bardzo proste (jak nie wiadomo oco chodzi to chodzi o kasę)
    a jak ci sie wydaje z czego beda życ ci co uchwalaja przepisy o dopłatach ?
    niewiesz?
    to ci podpowiem
    będą siedzieć w padach nadzorczych banków.
    i teraz wiesz dlaczego.

    dodam że dopłata w wysokości 45% do solarnych instalacji faktycznie wynosi 20 do 23% reszte zjada bank a to jest rozbuj w biały dzień i cos takiego jedynie jest mozliwe ża rządów pana Tuska i innych kaczorów.
    szary obywatel
    jerz100

  13. #53

    Domyślnie

    wg danych niemieckich i austriackich od 7 do 10% w polsce około 12% wszystko zalezy od projektu i od tego czy będzirz sam wykonywał częśc robót
    [email protected]
    jerz100

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    a dlaczego tylko do kredytów? może jakaś dotacja dla tych co wykładają własne pieniądze?
    Też zawsze mnie to zastanawia. Przecież poprzez konieczność kredytu z tych teoretycznych 40000 zostaje dużo mniej

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Tłumaczą to tak, że pieniądze musi dawać jakaś instytucja, a nie sam NFOŚiGW bezpośrednio. Padło na banki.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  16. #56

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fomicz Zobacz post
    Też zawsze mnie to zastanawia. Przecież poprzez konieczność kredytu z tych teoretycznych 40000 zostaje dużo mniej
    Bo nikt nie daje nic za darmo po prostu ta dotacja to jeden wielki bubel . dla tego w kredycie by móc ja odebrać w inny sposób . Jeżeli już nie wystarcza np pieniąszków z vatu lub innych podatków by dać je komuś innemu to trzeba je wygenerować z długu wtedy mało kto się zorientuje o co chodzi. Jestem ciekaw jeszcze certyfikacji produktów do budowy możliwa kolejna ukryta opłata by niby oddać dotacje

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar adammpl
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-463
    Posty
    13
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Popieram,

    Pewnie uwarzaja ze skoro masz na do to nie potrzebujesz doplaty samo zycie

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacek Sed

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tego nie potrafi wyjaśnić chyba nikt!
    Identyczna sytuacja jest przy solarach, jak masz na to gotówkę, to musisz kombinować i dać zarobić bankowi, żeby skorzystać z dotacji. Inaczej płać 100%

    Przy okazji to mój pierwszy post więc witam wszystkich!!!

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maks_wlod

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, czy wiecie od kiedy dokładnie wchodzą dopłaty?
    Czy to będzie dotyczyć projektów złożonych do pozwolenia w styczniu 2013 i później?

    Pozdrawiam, Maks

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony