dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Witam, mój dziennik jest trochę "powrotem do przeszłości". Budowę zacząłem 7 kwietnia tego roku. Murarze dostali 40 dni na budowę, oczywiście mimo zapewnień termin przekroczyli o ponad trzy tyg. Wykorzystałem cały urlop plus dwa tyg. Przed wyjazdem majstry moje drogie zaczynali dopiero pokrycie dachu. Stan SSO zamkneliśmy w 90tys. Myslę, że mozna by było zejść z kosztami 10 -15 tys. W same fundamenty i podłoge wrzuciłem 28 m3 styropianu (prawie 6tys.zł) oraz uparłem się na gotowe wiazary za 21.5tys.zł. Ale było warto. Budowlańcy skasowali 120zł/m2 pow. urzytkowej + 20 zł. za m2 pokrycia dachowego z orynnowaniem ( ceny brutto). Wydaje mi sie, że nie za wiele. Za stan SSO wydałem 21tys. Inne wyceny robocizny zaczynały się od 29 do prawie 40 tys. ! To po co pracować za granicą?! . Jak coś to zapraszam do komentarzy (link pod dziennikiem). Pozdrawiam i czekam na zdjątka
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  2. #22

    Domyślnie

    A my sobie dalej czekamy Nasz projektant pierdoła,obiecał że poniedziałek,wtorek złoży papiery do PnB i da znać jak to uczyni.Jest godz.19.48 i jeszcze się nie odezwał,więc pewnie nie złożył.Ale daje mu czas do jutra wieczora,a jak się nie odezwie.....no to...... !!! nawet niech nie liczy na całość wypłaty bo to już przesada!!!!

  3. #23

    Domyślnie

    Wiadomość z ostatniej chwili - zostały złożone papiery do PnB !!! (najprawdopodobniej.)
    W czwartek nasz pierdoła projektant zgłosił się do ojca w celu podpisania ostatnich papierów,no i powiedział że w piątek składa w starostwie ....,a czy złożył napewno...hmmmm,tego na 100% dowiem się w poniedziałek. Jeżeli na pewno zostały złożone i wszystko jest ok - to pozostaje oczekiwanie do 65dni na decyzje, ale teraz wkracza do akcji ojciec i nasz geodeta no i oczywiście pan Jack Daniel's,więc może poczekamy dużo krócej -oby!!!

  4. #24

    Domyślnie

    A więc złożenie wniosku do PnB potwierdzone na 100%,więc teraz tylko czekanie,ale najgosze że umnie w mieście nie śpieszą się z wydawaniem decyzji i ludzie czekają po 5-7 tygodni, ale że jesteśmy w Polsce...... wujek Jack D. 0,7 i nasz geodeta spisali się na medal i decyzja powinna być do 2 tyg. a może i szybciej!!!!
    Druga dobra wiadomość to mamy kierownika budowy(oczywiście znajomy ojca), no i pana koparkowego ze sprzętem w gotowości,tylko zadzwonić dzień wcześniej trzeba! Byle pogoda dopisywała jak wszystko się zacznie!

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Ha! Wiedziałem, że wuja Jacek D. pomaga . Magiczny wynalazek. Teraz już nareszcie z górki z papierami. Pozdrawiam!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Ha! Wiedziałem, że wuja Jacek D. pomaga . Magiczny wynalazek. Teraz już nareszcie z górki z papierami. Pozdrawiam!
    Artix masz racje pomaga,to jest włąśnie jeden z niewielu plusów w tym kraju,że urzędasy tylko czekają na "prezenty". A jak już dostaną to już zupełnie jest inna gadka; sprawa prościej wygląda, wszyscy mają czas dla ciebe, zamiast miesięcy czeka się tygodnie itd. ,a w innym "normalnym" kraju za takie coś by mnie od razu zamknęli!!! Ale nazrzekać można bez końca a tu się robota szykuje.........

  7. #27

    Domyślnie

    A więc jak zwykle pod górkę,mielibśmy już pozwlenie na budowę,ale ktoś jak zwykle coś popierd.lił!!!A konkretnie chodzi o zjazd z drogi głównej na działkę.W zeszłym tyg. przyszed papier z rejonu dróg dlaczego chcemy drugi zjazd z drogi na działkę jak dopiero 2 miesiące temu zrobili nam nowy,(I TO GRATISOWO!!!)bo wcześniej nie było.a jak się okazało ktoś(chyba wiem kto!!!! )popieprzył numery działek i wpisał nr.dzialki sąsiada,a takie niedopatrzenie kosztuje nas doatkowe 2 a może 3 tygodnie więcej bo trzeba pisać pismo do rejonu dróg,oni muszą odpisać i znowu donieść to do pozwolenia bo bez tego nie wydadzą!!Ijak tu możę człowieka nie trafić??????????kolejne tygodnie ładnej
    pogody ot tak poprostu spierd.liły bo ktoś ma problemy z wpisaniem paru cyferek poprawnie!!!

  8. #28

    Domyślnie

    No a my czekamy na PnB,może wkońcu będzie wszystko wporządku.
    Ale dla poprawy humoru znalazłem ciekawy filmik: u nas a forach ludzie szukają porad z czego budować(cegła,pusak ceramiczny,bloczki ytong,solbety. itd), czym to łączyć(klej,zprawa,pianka)-,a wszytko po to aby to było solidne,ciepłe i postało lata---- A tu ....... zresztą sami zobaczcie....

    http://www.youtube.com/watch?v=Mn6jPLR1fng

    I tam własnie ma ktoś mieszkać!!!! to się nazywa budowa domu przez duże "B"

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam
    Super domek, kibicujemy Wam, też budujemy przez telefon więc wiemy jakie to trudne.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    Witam
    Super domek, kibicujemy Wam, też budujemy przez telefon więc wiemy jakie to trudne.
    Witamy p.beato, i tu masz racje trudne to jest rzeczywiście,a zwłaszcza jak się utknie w papierach.chciałoby się coś zrobić a nie można.Też śledzimy wasz dziennik i gratuluje zaawansowania robót,bo u nas tragednia,nawet jeszcze pozwolenia nie mamy,a plan był -SSO --- koniec sierpnia,początek września,a tu może zaczniemy we wrześniu!!!

  11. #31

    Domyślnie

    Wiadomość z ostatniej chwili- Jutro do odebrania w starostwie PnB,tylko szkoda z 4 tygodniowym opuźnieniem bo pewne osoby jak już pisałem mają problem z cyframi jeżeli ich ilość jest większa niż trzy.....( bez kometarza).Zadzwonił dziś mój "ulubiony"projektant z tą wiadomością,że można jutor odebrać-więc ojciec będzie miał poranny 15min. spacer do starostwa! ale ja puki nie zobacze papieru to nie uwierze.Więc czekam do jutra natel.od ojca! Oby tylko dalej było z górki.

  12. #32

    Domyślnie

    A wię PnB mamy w ręce.Wszyscy powiadomieni(geodeta,budowlańcy,dostawcy towaru który był już zamówiny z 2 miechy temu itd).W tygodniu ojciec jest umówiony z kuplem od pomiarów na tyczenie domku,dzień pźniej wchodzi budwolaniec.Do tej pory,czyli od trzymania PnB,ojciec zakupił m3 desek+paliki na tyczenie,we wtorek ma przyjechać stal, lekko ponad tone-powinno wystarczyć na ławy i na strop,piasek zwykły i do murowania ma dojechać w poniedziałek narazie po 10m3 każdego.Jutro ojciec jedzie do zaprzyjaźnionego sklepu zakupić matreriał na wode(zasuwyy,wcinke,rure pe32 itd)-wkońcu wie chyba co ma kupić=sam to będzie robił!!! no i mam nadzieje że dostanie tak dobre rabaty jak zazwyczaj.A reszta zamówionych materiałów czeka tylko na telefon tzn.bloczki,pustaki,cement -mamy dzwonić z jednodniowym wyprzedzeniem.więc wszystko się jakoś rozkręca powoli,teraz tylko żeby pogoda dopisywała!może wtedy wymodzimy coś do zimy. A ze zdjęciami to nie wiem jak będzie ,mam nadzieje że tatko sobie poradzi z aparatem

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Nooo nareszcie, ju miałem zamiar poszukać w necie i podesłać Tobie sposób na wykonanie przyśpieszacza administracynjnego. Takie tam proste ustrojstwo saletra potasowa do tego jeszcze kilka składników i jakis zapalnik. Ojjj urzędasy dostali by speed'a . Żarcik oczywiście. Fajnie , że masz juz pozwolenie, teraz już z górki miejmy nadzieję. Czekamy na zdjątka

    Pozdrawiam
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Nooo nareszcie, ju miałem zamiar poszukać w necie i podesłać Tobie sposób na wykonanie przyśpieszacza administracynjnego. Takie tam proste ustrojstwo saletra potasowa do tego jeszcze kilka składników i jakis zapalnik. Ojjj urzędasy dostali by speed'a . Żarcik oczywiście. Fajnie , że masz juz pozwolenie, teraz już z górki miejmy nadzieję. Czekamy na zdjątka

    Pozdrawiam
    No masz racje Artix1,czasami by się coś przydało "wybuchowego"na tych pieprzonych darmozjadów w tych urzędach,którzy tylko tam siedzą bo mają znajomości,a o robocie zero pojęcia,dużo by tu pisać ale to nie forum na te tematy.Ale tym razem w naszym wypadku zapieprzył gość który na początku zajmował się papierami(poprostu pomylił numery działek i wyszło że chcemy dwa wjazdy z drogi głównej na naszą dzialkę-co oczywiśćie mijało się z prawdą)!!!Dużo by tu pisać ,ale szkoda na to nerwów.Najważniejsze że wszystko idzie w dobrym kierunku-i impreza powoli się rozręca.A co już zrobione napisze jutro bo teraz z czasem nie wyrabiam.
    Pozdrawiamy.

  15. #35

    Domyślnie

    A więc poprzedni tydzień był bardzo pracowity. Dużo tu pisania więc w skrócie:
    - domek wytyczony(pon.)
    - kręcenie zbrojenia(wt.)
    - cd. zbrojenie + kopanie koparką pod fundamenty i na wode + zalewanie ław praktycznie po ciemku(śr.)
    - klejenie izolacji poziomej + początek murowania bloczków(czw.)
    - cd.bloczki (pt.)
    Stan na piątek 18.00 ---- 70% bloczków wymurowanych !!!
    Wszystko będzie w fotorelacji,tylko musimy je najpierw dostać -- Ojciec jakoś poradził sobie z aparatem,ale wysłanie zdjęć mailem,a nawet przezucenie do kompa to czysta magia dla niego!!Liczymy na szwagra,-pewnie pojawią się z siostrą na obiedzie u rodziców

  16. #36

    Domyślnie

    Pierwsza seria zdjęć którą dostaliśmy.
    Tyczenie domku w składzie: Zdzisek-geodeta + jego syn + mój ojciec!
    Czas z przerwami na faje 4h+







    Wreszcie widać że coś się dzieje,bo przez 1,5 roku to siedziało się w papierach!
    początkowo deski miały być pocięte i tyczenie wyglądałoby tak jak ma wyglądać(a nie tak jak płot),ale po naradzie doszli do wniosku,że deski za ładne żeby je ciąć,a przydadzą się napewno-chociażby na strop.Jedynie koparkowy będzie się musiał gimnastykować trochę.
    Ostatnio edytowane przez toek_1410 ; 09-09-2012 o 14:45

  17. #37

    Domyślnie

    A tu już sjesta po....



    a w kadrze>>pokój przemyśleń


  18. #38

    Domyślnie

    Piaseczek dojechał według umowy,10q do murowania i 11q zwykłego,cement również 1,4tony czyli pełna paleta,ale z wczorajszej rozmowydowiedziałem się że z 70 worków zostało 6, i to wszystko poszło do wymurowania bloczków,a jeszcze jedna ściana nie jest ukończona.więc cement idzie jak woda,wsumie wody idzie nawet mniej niż cementu -widać żde chłopaki nie oszczędzają.....

    piaseczek jedzie....




    wyładował,kase zabrał i pojechał...


    ..ale wiem że to nie koniec,bo po wymurowaniu bloczków okazało się że będzie trzeba jeszcze jakieś 5-7 takich wywrotek do zasypania fundamentu,więc kierowca się już cieszy,a ja trochę mniej bo będe szczuplejszy o pare tyś.Jedyny plus to że mamy piasek w dobrej cenie bo kierowca to dobry kumpel ojca-tak prawde mówiąc to nie wiem jakby ta budowa się układała bez jego wielkiego wkładu i ile już zaoszczędziliśmy do tej pory dzięki jego znajomościom.
    Ostatnio edytowane przez toek_1410 ; 11-09-2012 o 17:52

  19. #39

    Domyślnie

    Początki zbrojenia na ławy



    Zbrojenie robione pod bacznym okiem kierownika nadzoru (to ten w czarnym gajerku..)


Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony