dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xmichal79x

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Łódź / Bedoń
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    28

    Domyślnie Znaczenie współczynnika U

    Witam,

    Mam pytanie odnośnie współczynnika U, jak duże ma on znaczenie dla późniejszego użytkowania i jaki wpływ na koszty ogrzewania i utratę ciepła? Kiedy jego polepszanie ma jeszcze ekonomiczny sens, a kiedy już przekraczamy granicę opłacalności?
    Konkretnie: mam wyceny na okna U-0,67 dla całego okna (Avante Forte) 29 900zł i Schuco CLassic za 23 500zł z U- 0,9 dla całego okna, czy w tym wypadku warto dopłacić, czy są to już niezauwazalne róznice bez większego wpływu na koszty ogrzewania? (oczywiście zdaje sobie sprawę z pozostałych róznic okien, ale tu konkretnie chodzi mi tylko o U).
    Dom cegła portherm 25 cm + styropian 15 cm.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Podane Panu i przez Pana współczynniki miałyby rację bytu gdyby wymieniał Pan jedno okno. Nie ma możliwości, aby podawane współczynniki 0,69 i 0,9 dotyczyły każdego okna z osobna. Ale nawet gdyby przyjąć takie uśrednienie, to pyta Pan ,czy 6.400 zł będące różnicą w cenie zwróci się Panu w oszczędności energii. Proponuję zatem policzyć własnoręcznie co i jak, a potem podjąć decyzję. Jak to zrobić? Niech Pan może zerknie na początek tutaj "Praktyczne wykorzystanie współczynnika przenikania ciepła Uw" i tutaj "Okna energooszczędne. Czy to się opłaca?".
    Nie jest to materiał dotyczący Pańskich okien, ale z pewnością dotyka poruszonej kwestii mogąc podsunąć Panu odpowiedź na zadane pytanie, na które niestety sam sobie musi Pan odpowiedzieć.
    PRO QUALITY

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tubek

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    91

    Domyślnie

    Bez konkretnych danych czyli powierzchni okien oraz pożądanej temperatury w pomieszczeniach się nie policzy.
    Tak na szybko przyjmując 25m2, różnicę 15 stopni oraz 150 dni grzania wychodzi różnica 300kWh rocznie. Teraz przyjmij koszt 1kWh. I policz.
    Dla 1kWh = 0,3zł wyjdzie zysk 90zł. Różnica 6400zł zwróci się po 71 latach. Z tego wynika, że praktycznie w każdych założeniach ten koszt się nie zwróci. Nawet jakbyś grzał prądem w I taryfie.Oczywiście przyjmując jaką sensowna żywotność okien a nie np. 100 lat.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    No i nie wiem co w tych oknach o U 0,69 siedzi, że mam tak dobry wynik? Może jeden sprzedawca policzył Ci najlepsze okno w zestawiem a drugi podał tylko wynik okna wzorcowego? A może kogoś nie doceniam. ?

  5. #5

    Domyślnie

    Referencyjne 1230x1480 w Forte ma U= 0,75. Spora przesuwka czu Fix może mieć 0,69.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    w każdym razie im większa szyba tym lepiej dla U
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    w każdym razie im większa szyba tym lepiej dla U
    To logiczne,
    ale nie sądzisz chyba że jest fair jeśli jeden sprzedawca poda wynik najlepszego okna w zestawieniu a drugi wartość uśrednioną?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xmichal79x

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Łódź / Bedoń
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    28

    Domyślnie

    Czyli rozumiem że, najniższe U bedzie dla największych okien?
    co do moich to faktycznie, kilka będzie dość sporych, łukowe 320 x 245 i 320 x 160 plus taras 185 x 245, reszta to głównie 150 x 150.
    Ale faktycznie dla samej oszczędności na kosztach ogrzewania nie ma co tyle dopłacać, inna sprawa, ze sprzedawca twierdzi, zę nie podejmie się wykonania największego łukowego w schuco classic bo niby będzie za giętkie i łuki by były z drewna co trochę by podniosło koszty (okna łukowe są podzielone w pionie na 4, łuk nie jest oddzielnym oknem) i w sumie wyszło by okoo 25 000 a avante moge mieć za 27 500 w złotym dębie lub 29 900 w rustykalnej wiśni (ten kolor wolimy), więc róznica robi się mniejsza i podobno z Avante będzie mniej kłopotu, bo sztywniejsze, zawiasy w ramie okna, co zmienia położenie osi obrotu i tak ciężkie okna jak moje będąmiały większą trwałość - to słówa sprzedawcy, z drugiej strony widzę, że pomimo tego że ma w ofercie także schuco, veke brugmana i salamndra mocno pcha mnie w stronę Avante i nie wiem czy to dlatego, że chce mi dobrze doradzić (twierdzi, że okna o podobnej klasie schuco S82, czy brugmana lub salamandra wyjdą mnie około 35 tyś) czy ma jakąś specjalną prowizję od Avante

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To logiczne,
    ale nie sądzisz chyba że jest fair jeśli jeden sprzedawca poda wynik najlepszego okna w zestawieniu a drugi wartość uśrednioną?
    może ma taki program do liczenia albo mu się nie chce skonfigurować w programie wartości dla pojedynczej konstrukcji - hugo go wie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony