dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Utp

  3. #23

    Domyślnie

    Ten "sygnał internetu" to linia telefoniczna? Kamery ile Mpx? Ile metrów wspólnie będzie prowadzone?

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    - internet to linia telefoniczna
    - myślę o kamerach 2 Mpx
    - przewód który który chce wykorzystać do wspólnego poprowadzenia sygnału to 6-8 mb
    - na początek na pewno będą dwie kamery

  5. #25

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Pytanie tylko czy autor ma świadomość, że po stronie kamer musi dać switch-a

  7. #27

    Domyślnie

    Słuszna uwaga, założyłem, że o tym wie.
    tak, kasprzyk = ten sam na elektrodzie

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Zdaje się że switch'e są nawet w zestawach sprzedawanych np. na alledrogo, a tak na marginesie to niczego nie jestem świadom, ta materia to dla mnie czarna magia.
    Póki co czytając fora jestem na etapie kalkulowania kosztów i wyboru ew. rejestratora i kamer.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Zadam kolejne pytanie, jakie są za i przeciw aby kupić takie kamery z kraju pochodzenia? cena wydaje się atrakcyjna, jednak patrząc na wymiary nie ma szans na przeoczenie przez celników.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-01-2017 o 00:02 Powód: Link reklamowy

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małkociniak Zobacz post
    Zdaje się że switch'e są nawet w zestawach sprzedawanych np. na alledrogo, a tak na marginesie to niczego nie jestem świadom, ta materia to dla mnie czarna magia.
    .
    Dlatego też proponuję nie sugerować się " zestawami" z serwisów aukcyjnych. , a kompletować sprzęt samemu , kupując wartościowe i potrzebne w danej sytuacji elementy.

    Czy warto zakupić sprzęt bezpośrednio "z kraju pochodzenia"
    Instalując dla kogoś nigdy bym się na taki krok nie zdobył, szczególnie gdy idzie o systemy IP.
    Brak wsparcia, "papierowe" parametry, błędy w oprogramowaniu.
    Poważni dystrybutorzy wiedzą jakiego sprzętu unikać, dbają o poprawki, oferują w końcu wsparcie techniczne i serwis. I za to się płaci.
    Ostatnio edytowane przez donkichotdon ; 29-01-2017 o 08:12 Powód: Link reklamowy

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    No właśnie chodziło mi o najbardziej uznanego producenta monitoringu wizyjnego na świecie z siedzibą w państwie środka, nazwa zaczyna się na HI..
    Ale moderator był szybszy. Cena na kamery kopułkowe jest bardzo atrakcyjna, w porównaniu do popularnego portalu aukcyjnego to nawet 50%, faktem jest praktyczny brak gwarancji no i pewność cła i vatu oraz opłaty manipulacyjne pocztowe itd.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Tu jeszcze jedno pytanie do speców, czy próbując samemu zmontować zestaw do monitoringu nie porywam się aby z motyką na słońce.
    Zestaw ma być prosty, dwie kamery, w miarę dobrej jakości widzące w nocy na odległość od 10 do 30 metrów o szerokim kącie widzenia.
    Rejestrator z dyskiem który zapewni przechowywanie danych z min. tygodnia.
    Teraz uzmysłowiłem sobie że wykorzystując przewód który mam pozbawiam się możliwości sterowania kamerami kopułkowymi i zastosowanie ich w tym wypadku mija się z celem.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Czy my nadal mówimy o tym samy przewodzie? Co rozumie kolega pod hasłem " kamerki kopułkowe" i w jakim celu chce kolega nimi sterować, ico niby ma utrudnić to sterowanie? Ma kolega świadomość, ze czym szerszy kąt widzenia tym gorsza jakość?

    Na innym poświęconym elektronice portalu odbyła się taka dyskusja. Oto jej fragment:

    pytający napisał:
    Monitorowany ma być budynek i ile tylko da radę placu kamera zobaczyć - może jakiś szeroki kąt patrzenia?
    Odpowiedź: Obserwacja całego Wszechświata jest ciekawym, aczkolwiek zapewne nieprzemyślanym do końca założeniem.

    pytający napisał:
    Im taniej tym lepiej.
    odpowiedź:
    To założenie wydaje się być przemyślane, jednak prawa działające "w przyrodzie" są z reguły odwrotne do tego założenia

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    @donkichotdon
    Odpowiedzi retorycznej wydają się być zapisem stanów umysłu, oderwanego całkowicie od rzeczywistości, który zmaga się sam z sobą, sam siebie analizuje i sam sobie odpowiada. cyt. Mirosław Mrozek

    Gdyby wszystko było dla mnie oczywistym nie zadawał bym pytań.

    Skoro producent dołącza do kamer mysz, innym razem joystick byłe przekonany że w określonym celu.

    Mimo wszystko dziękuje za odpowiedź.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Zadałem tylko kilka pytań dot. głoszonych przez kolegę tez takich jak ta, o braku możliwości sterowania. Tworzy kolega jakieś teorie, więc pytam o ich podstawy. I to tyle.
    Chce kolega kupić gotowy zestaw, to na serwisie aukcyjnym z chęcią taki sprzedadzą nie wnikając czy w konkretnym przypadku będzie miał zastosowanie....
    Upewni się kolega czy ten kabel to rzeczywiście " komputerowa skrętka" i czy w miejscu gdzie się kończy poza budynkiem można zainstalować dość dużą puszkę. W miejscu tym też musi być dostęp do zasilania.
    Ostatnio edytowane przez donkichotdon ; 29-01-2017 o 14:16

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Nie wcale nie chce kupować gotowego zestawu, czytam, przeglądam, próbuje się czegoś dowiedzieć.
    Pierwszy zestaw z dwiema kamerami jaki wrzuciłem do koszyka znanego portalu aukcyjnego był wartości 500 pln. zaś następny po dwóch dniach czytania był już za 1700 pln. A więc ewoluuje jeśli chodzi o świadomość w tej materii (przynajmniej tak mi się wydaje)
    Przewód o którym mowa mam w rozdzielnicy elektrycznej a więc nie ma problemu z zasilaniem, upewnić się tylko muszę o jego przydatności. Pamiętam że elektryk do rozprowadzeniu instalacji alarmowej i telefonicznej użył tego samego przewodu, pamiętam że była mowa o przewodzie telefonicznym 4X2 żyły ale czy jest on tożsamy ze skrętką komputerową zobaczę jutro jak zajrzę do rozdzielnicy.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Chodzi o dostęp do zasilania nie w rozdzielnicy, ale po stronie gdzie mają być montowane kamery.
    Moja mama zazwyczaj tak postępowała przy zakupie mebli, tj najpierw kupowała, a potem mierzyła pokój. Nie zawsze się udawało. czasami trzeba było coś wyrzucić innym razem zdjąć drzwi Mając to w pamięci proponuje koledze po prostu poprawną kolejność.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Wyobrażam sobie że switch podłączam pod zasilanie z zasilacza ze switcha prowadzę zasilanie do kamer na powrót prowadząc sygnał z kamer do tego samego switcha skąd przewodem o którym mówiłem prowadzę sygnał z kamer do rejestratora.
    Wszystko to w skrzynce np takiej jak montowane są centrale alarmowe. Ale co jeszcze ma być w tej skrzynce to przede mną.

    Jeśli się mylę to proszę kolegę o sprostowanie, bez sarkazmu proszę

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Powstrzymam się. Może to kolega narysować z uwzględnieniem posiadanych przewodów?

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Małkociniak

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Małkocin/Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    33

    Domyślnie

    Nie dysponuje gotową instalacja pod którą można podpiąć monitoring.
    Przewód to mam jeden w ścianie który chcę wykorzystać, reszta do rozplanowania i położenia.
    A więc każdą rzeczową sugestie przyjmę z wdzięcznością.
    Ostatnio edytowane przez Małkociniak ; 29-01-2017 o 20:47

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony