dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie Pompa ciepła w rejonie łódzkim

    Jak w temacie...

    Czy moglibyście polecić jakieś sprawdzone firmy z rejonu Łódzkiego, które wykonają kompleksową usługę za przyzwoitą cenę? (chyba, że znacie również firmy z innych rejonów, które nie ograniczają bardzo zasięgu)
    Spędziłem już kilka tygodni na poszukiwaniu różnych informacji i ciężko znaleźć coś na ten temat w moim rejonie.
    Mam kilka wycen, ale poniżej 65 nie dostałem żadnej, a jedna to mi aż ugięła kolana

    Mam na myśli ogrzewanie podłogowe w całym domu + kolektor pionowy (działka około 800m) + pompa ciepła.
    Powierzchnia ogrzewania około 110-130 metrów.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Ogrzewanie PW możesz mieć za max 40k zł( podłogówka i pc PW).
    Teraz Łódź to dzielnica Wawy.
    Ostatnio edytowane przez hydraulik_ ; 30-06-2012 o 04:59
    Tu była reklama....

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie

    Jakoś pompa powietrze/woda do mnie nie przemawia, zwłaszcza patrząc na ostatnią zimę i utrzymujące się mrozy po -20 stopni.
    Myślę o pompie gruntowej, aby codziennie nie patrzeć na prognozy pogody w sezonie grzewczym.

    Domek parterowy, mam zamiar dobrze ocieplić prawdopodobnie 24 ytong enero + 20 styro 0,29 do tego 20-30 cm wełny w stropie drewnianym a poddasze nieużytkowe nieocieplone + Rekuperacja. Domyślam się, że taki domek będzie miał niewielkie zapotrzebowanie na ciepło, niemniej jednak chciałbym mieć pewne źródło ogrzewania.

    Sporo teraz pojawia się firm wykonujących kompleksową instalację, ale szukam takiej, którą ktoś osobiście sprawdził i poleci.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    temperatury poniżej -8 to 5 % sezonu grzewczego.
    Oczywiście PC gruntowa jest "pewniejsza" Ale dobiera się ją na jakieś parametry np -20 i +20 w domu.
    Przeczytaj parametry np atlantica tri 11 . (dla -20 daje 60 C i na podłogówkę 7 kW ).
    Poczytaj
    Tu była reklama....

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ale ta pompa to 25 tyś za tą cenę można spokojnie kupić gruntową dołożyć trochę na kolektor i w podobnej cenie pewniejsza pompa..

  6. #6

    Domyślnie

    Przeciez nikt Ci nie chce sprzedac taniej niz 65k

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    Przeciez nikt Ci nie chce sprzedac taniej niz 65k
    Nie do końca bo ja pisałem na początku o instalacji wraz z ogrzewaniem podłogowym dla domu, a w poprzednim poście o samej pompie.
    Chciałem po prostu nadmienić, że jak na powietrzną pompę to trochę ona kosztuje i tyle...
    Dlatego pytam o polecane firmy, żebym mógł pojechać, porozmawiać, zobaczyć...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastain Zobacz post
    Nie do końca bo ja pisałem na początku o instalacji wraz z ogrzewaniem podłogowym dla domu, a w poprzednim poście o samej pompie.
    Chciałem po prostu nadmienić, że jak na powietrzną pompę to trochę ona kosztuje i tyle...
    Dlatego pytam o polecane firmy, żebym mógł pojechać, porozmawiać, zobaczyć...
    Cześć,
    odpowiem trochę z perspektywy użytkownika pc po 3 sezonie.
    PC nie jest jakimś kosmicznym wynalazkiem i nie wiem dlaczego są takie ceny???
    U nas jest polska pompa Ecopol-System 10 KW. Brałem PC z montażem i polecone ekipy do podłogówki i odwiertów (podwykonawcy Ecopola).
    W sumie na 180 m2 podłogówki i 240 m odwiertów i całą resztę na gotowo poszło mniej niż 55 tys. zł. A można by zejść z tymi kosztami bo:
    1. Podłogówkę może ułożyć "lokalny" instalator za mniejszą cenę, filozofii żadnej nie ma, gęsto rurki i krótkie pętle. Albo samemu zrobić, 2 osoby wystarczą. Próbę szczelności również.
    2. Montaż kotłowni niczym się nie różni od innych pieców, ba nawet wygląda to prościej, PC (Ecopola) ma konstrukcję bardzo prostą więc podpięcie może zrobić znowu lokalny fachowiec albo całą kotłownię według ustaleń z producentem PC, oni tylko na sam montaż przyjadą.
    3. Odwierty - tu jest koszt, kwestia jak z gruntem i jaki mają sprzęt, ale w twoim przypadku pewnie 2 dziurki wystarczą (albo 4 płytkie) i wprowadzenie tego do kotłowni blisko montażu PC. Glikol można w łódzkiej Organice kupić w kanistrach po 20 L. Pytanie czy panowie od odwiertów robią na gotowo z glikolem czy tylko sondy wprowadzą i zrobią próbę szczelności układu.
    Tak więc rozmawiaj z firmami i nie daj się naciągać na koszty, np. super studzienki z rozdzielaczami Aspola po 5 tys. itp.
    Pozdrawiam - Daniel

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U mnie pompę będzie montować ekipa z okolic Słupska .
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Ja poszedłbym w kierunku PCi powietrze-woda. Atlantic lub Daikin.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bad Zobacz post
    U mnie pompę będzie montować ekipa z okolic Słupska .
    A gdzie mieszkasz?
    Tu była reklama....

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Okolice Łęczycy. Dali mi lepsze warunki niż miejscowe firmy.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie

    Widzę, że sami fani powietrznych
    Bad a może coś więcej jakiś namiarek albo wycenka na pw?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    o tej porze roku to chłopaki od powietrznych mogą cwaNiakować
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przepraszam, że tak późno ale robota i robota.... Wysłałem wycenę na PW do Sebastain.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony