dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Okap kuchenny bez wyjścia na zewnątrz?

    Witam!

    W projekcie swojej kuchni mam okap podszafkowy jednak przy budowie domu nie przewidziałem, żeby wyprowadzić jakiś pion do tego. Czy okap bez wyprowadzenie powietrza na zewnątrz budynku ma jakiś sens? Czy mogę zrobić dziurę w ścianie i wyprowadzić rurę na zewnątrz zakończoną kratką wentylacyjną?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Christo24 Zobacz post
    Witam!

    W projekcie swojej kuchni mam okap podszafkowy jednak przy budowie domu nie przewidziałem, żeby wyprowadzić jakiś pion do tego. Czy okap bez wyprowadzenie powietrza na zewnątrz budynku ma jakiś sens? Czy mogę zrobić dziurę w ścianie i wyprowadzić rurę na zewnątrz zakończoną kratką wentylacyjną?

    Pozdrawiam!
    Taki okap ma sens jako pochłaniacz zapachów (trzeba dokupić filtr węglowy). Problem wilgoci pozostanie, co czasami jest dobre (mroźna zima) a czasami złe (wilgotna jesień).

    Dziura w ścianie to jest jakieś wyjście awaryjne. Napewno tak nie wolno jak masz wentylację mechaniczną. Przy grawitacyjnej można tak zrobić.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Sądziłem, że ten okap będzie bezużyteczny bez odprowadzenia powietrza. Zastanawiam się teraz nad zrobieniem jakiegoś pionu, który by odprowadzał powietrze. Wyjście w dachu mam przygotowane (w sumie mam 3, w tym jedno idzie na toaletę na 1 piętrze, drugie na wentylację odprowadzającą parę wodną z łazienki również na 1 piętrze). Problem w tym, że kuchnia jest na dole, musiałbym się chyba kłóć przez strop i do tego jeszcze z tym jakoś przejść przez łazienkę...

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie wisi okap w ogóle nie włączany,bo okapy z filtrem węglowym nie dość że są niewydajne,to jeszcze strasznie hałaśliwe,ale sprawadza się doskonale jako"zbieracz"tłuszczu i osadu z gazu.Co tydzień wyjmuję z niego zmywalne filtry metalowe do czyszczenia i widzę ile tego syfu zatrzymuje.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Christo24 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Sądziłem, że ten okap będzie bezużyteczny bez odprowadzenia powietrza. Zastanawiam się teraz nad zrobieniem jakiegoś pionu, który by odprowadzał powietrze. Wyjście w dachu mam przygotowane (w sumie mam 3, w tym jedno idzie na toaletę na 1 piętrze, drugie na wentylację odprowadzającą parę wodną z łazienki również na 1 piętrze). Problem w tym, że kuchnia jest na dole, musiałbym się chyba kłóć przez strop i do tego jeszcze z tym jakoś przejść przez łazienkę...
    Z tego co piszesz to parter masz w ogóle nie wentylowany. Trochę słabo moim zdaniem ... Masz kominek ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    U mnie wisi okap w ogóle nie włączany,bo okapy z filtrem węglowym nie dość że są niewydajne,to jeszcze strasznie hałaśliwe,ale sprawadza się doskonale jako"zbieracz"tłuszczu i osadu z gazu.Co tydzień wyjmuję z niego zmywalne filtry metalowe do czyszczenia i widzę ile tego syfu zatrzymuje.
    Tutaj właśnie widać przewagę kuchni elektrycznej (indukcyjnej w moim przypadku) - brak osadu ze spalania gazu, wkłady zakurzone ale nie oblepione.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam wyprowadzony pion pod kominek (kominka nie zamierzam montować) i zastanawiam się właśnie nad zamontowaniem tam jakieś kratki wentylacyjnej. Obawiam się jednak, że będzie nią uciekało ciepło z domu.

    Co do kuchenki to również montuje indukcję, wiec problem osadu z gazu raczej nie będzie istniał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony