dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krystian Rusołowski

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-517
    Posty
    3

    Domyślnie Wykończenie piwnicy

    Witam.
    Otrzymałem w spadku dom z lat 60, do remontu.
    Planuję zrobić wylewkę i otynkować ściany w piwnicy. Pytanie dotyczy tynkowanie. W piwnicy jest wilgoć, dom nie jest izolowany. Odkryłem tylko izolację poziomą. Ściany bywają wilgotne. piwnica w 3/4 w gruncie. Czy można te ściany otynkować i jakiego tynku użyć? Piwnica z cegły. Mam tam zamiar zrobić kotłownię i pralnię. Nic poza tym. Ma być po prostu czysto. Nie chcę ocieplać ze względu na przyjemny chłodek na dole.Nie dysponuję dużym budżetem. Mam do remontu cały dom. Proszę o jakieś propozycje.
    Dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Witaj,
    Możesz użyć jakiegokolwiek tynku, jednak przy braku izolacji przeciwwilgociowej na ścianach piwnicy, każdy tynk ulegnie destrukcji. Wilgoć jaką podciągają ściany nie tworzy się z braku izolacji cieplnej. Zacznij od izolacji, tak będzie taniej, mimo ograniczeń budżetowych.
    Pozdrawiam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krystian Rusołowski

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-517
    Posty
    3

    Domyślnie

    OK. Izolacja już w planach lecz nie w tym roku. Czy tynki wytrzymają do przyszłego roku jeżeli piwnica będzie ogrzewana? Wykończyć piwnicę chcę przed sezonem grzewczym. Jak tego nie zrobię teraz to w przyszłym roku też nie zdołam. Będą następne wydatki. Co z tym fantem zrobić?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    carver

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1.084

    Domyślnie

    Według mnie jedyną opcją jest ogrzewanie piwnicy przez piec lub kuchnię węglową, w ostateczności kozę. Takie ogrzewanie potrzebuje znacznych ilości powietrza które wpływając do pomieszczeń wydajnie będzie osuszało tynki. Ale trzeba się liczyć z tym, że to rozwiązanie pośrednie, coś jak działanie pomp zęzowych na dziurawym statku. Woda wpływa, Ty ją usuwasz, ona znów wpływa i tak dalej. Trzeba zatkać dziurę i tyle.
    Ogrzewanie kuchnią węglową piwnicy bez izolacji przynosiło rezultaty u moich znajomych. Po rozbiórce kuchni i dalszym ogrzewaniu wyłącznie grzejnikami cały tynk zaczął się lasować. Remonty co pół roku, a do tego grzybki, pleśnie i porosty...

  5. #5

    Domyślnie

    tynk nie wszystko jedno jaki, tylko cementowo-wapienny,
    mimo izolacji jaka zrobisz to i tak sciany w piwnicy bedziesz mial w jakims tam okresie roku mokre,
    jesli zrobisz teraz tynk to nic mu sie do przyszlego roku nie stanie.

    ja zrobilem izolacje i drenaż opaske i drenaż sciagajacy pod wylewkami w piwnicy, pozniej otynkowalem ,
    przez jakis czas bylo sucho a teraz znow zrobilo sie mokro,
    tylko u mnie jest problem taki ze pod domem sa cieki, bo dom stoi pod samym stokiem

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krystian Rusołowski

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-517
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Położę tynk cementowo wapienny i będę się modlił żeby nie odpadł. Piwnicę będę ogrzewał kaloryferami do max 14 stopni.
    Dzisiaj policzyłem dokładnie koszty jakie poniosę na remont domu, i zostanie mi w zapasie 2000zł. Na izolację nie starczy.
    Tak przy okazji. Ile może kosztować zrobienie izolacji? Dom ma 80m2.

  7. #7

    Domyślnie

    Ile może kosztować? trochę pieniędzy i dożo dożo pracy czyli kopania.
    Musisz kupić:
    dyperbit pewnie ze 100 zł (dwa wiaderka),
    folia kubełkowa 3-4 zł za mb o wysokości 1,5 m
    rura drenarska 3 zł za mb setki
    żwir - 80 zł kubik
    studnia rewizyjna ale możesz tez zastosować beczkę plastikową

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony