dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1397

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie "Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe, enerooszczędne 106m2

    Inauguracja

    [Nie zakładam dodatkowego wątka z komentarzami, myślę, że i z nimi tutaj będziee wystarczająco czytelnie]

    Z uwagi ,że projekt trzeci tydzień leży w Urzędzie, gdzie ubiega się o wydanie PnB, mam chwilę czasu, aby napisać, jak tam w ogóle znalazł, i co będzie działo sie, kiedy stamtąd wróci
    Dlaczego "Powrót z wielkiej płyty" ? Dlatego, że mieszkamy w niej teraz i dlatego, że obydwoje z Żoną dorastaliśmy w domach i dzielnicy, do której chcemy teraz wrócić. Nie kieruje nami chęć powiększenia powierzchni życiowej, bo na tą aktualnie nie narzekamy, ale klimat dzielnicy, kawa na tarasie, ogień w kominku itp, itd


    Działka
    Tak właściwie, to pomysł wykiełkował w sierpniu 2011. Trudno już dojść do tego, co było katalizatorem, czy to gorszy tydzień windy w naszej klatce , skazujący nas na wędrówkę na 10piętro, czy list od kochanej Spółdzielni Mieszkaniowej informujący o kolejnej podwyżce opłat... Przyjmijmy raczej, ze to było to skutkiem popołudnia spędzonego w rodzinnym domu Żony i decyzji, aby wreszcie zrobić porządek "w papierach" i dokonać przepisu części działki budowlanej na Nią.
    Tak ,czy inaczej to był okres w którym zarejestrowałem się na tym forum, zacząłem studiować przepisy prawa budowlanego, pożarowego, MPZP, aby sprawdzić, cow ogóle można na tej działce wybudować..
    Bo działka choć powierzchnią nie odbiega od działek sąsiadujących (760m2), z uwagi na istniejące na pozostałej części budynki, ma dość nieregularny kształt, zbliżony do literu L - no i jest dość wąska.
    Ostatecznie okazało się, że można budować, jednak wydzielić działkę można PO zakończeniu, a nie PRZED rozpoczęciem budowy (inaczej zbyt wiele zabiorą "granice").
    To pewien problem w przypadku ubiegania się o kredyt, na szczęście nie dla wszystkich banków.
    Jaka jest działka pod nasz dom ? 760m2 z wszystkimi mediami w granicy, w spokojnej dzielnicy, 25 minut spacerem od rynku naszego miasta, 5 minut od lasu, stadionu i kąpieliska.


    Projekt
    Jak już pisałem od sierpnia zeszłego roku zacząłem dopasowywać projekty do działki, możliwości finansowych i naszych potrzeb, oczywiście
    Przez długi czas wydawało sie, że z działka warunkuje postawienie domu parterowego z poddaszem użytkowym. Jeśli tak miałoby być, to bezwzględnym faworytem byłby Z79, pracowni Z500:
    http://www.z500.pl/projekt/Z79,Prost...wuspadowy.html
    Co ciekawe-był to dokładne drugi projekt, jaki otworzyłem, drugi na liście ulubionych (po nim było na liści chyba z 40)
    Jednak kwestie schodów, skosów nie przekonywały mnie do poddasza użytkowego. No i szukałem domu o powierzchni użytkowej ok 100m2, a przy tym jestem zdania, że dom o takiej powierzchni taniej wybudowac na jednym poziomie, niż idąc w poddasze. Dlatego zacząłem szukac parterówek o szerokości nie większej,niż 9m. Moimi faworytami były:
    http://www.mgprojekt.com.pl/sloneczny-z-garazem
    http://www.z500.pl/projekt/Z258,To-z...-prostoty.html
    aż wreszcie natrafiłem na :
    http://www.archipelag.pl/projekty-do...k&SearchForm=1

    Eryk, który idealnie wpisał się w działkę, który bardzo nam się spodobał i którego od razu zacząłem ....zmieniać

    rzut oryginalny:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eryk1.jpg
Wyświetleń:	4378
Rozmiar:	40,6 KB
ID:	124310
    i po zmianach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eryk2.jpg
Wyświetleń:	5103
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	124311

    Zmiany było podyktowane głównie zorientowaniem na kierunki świata i sąsiadującymi z domem budynkami.
    Dodatkowo, chcieliśmy wydłużyć bryłe z 14 na 15metrów (po pół metra na salon i strefę nocną). Dodatkowo przeprojektowac fundamenty na płytę, zmienić materiał konstrukcyjny ścian na silkę 18cm i wiązary zamiest tradycyjnej więźby.
    I wierzcie mi - byłem o 2 kliknięcia od zakupu tego projektu

    OK, teraz zaczynają grać w linale LŚ siatkarze, więc o tym, jak w końcu wyglada mój projekt - w następnym odcinku

    Nie zakładam doatkowego wątka z komentarzami, myślę, że i bez niego ten będzie wystarczająco czytelny
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-07-2012 o 06:51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony