dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 70
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1397
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Ja planuje zrobić każde pomieszczenie z osobnym obwodem. Płyta będzie bardzo podobna do Twojej. Izolacja -> 20 cm płyta jako element konstrukcyjny -> styro i na to wylewka około 10 cm a w niej kable. Nie chce grać całej płyty tylko poszczególne wylewki w poszczególnych pomieszczeniach.
    Jedyne nad czym się zastanawiam to grubości styro w poszczególnych warstwach.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli już tak chcesz rozwiązać sprawę płyty i zrezgnować z jej akumulacyjności,, to przy ogrzewaniu prądem budowałbym jednak z silikatu 24cm, a nie z kształtek Izodom.
    Chyba, że tania taryfa Cię nie interesuje

    A co do grubości izolacji, to uważam, że więcej, niż 20 cm styropianu w podłodze przestaje mieć uzasadnienie ekonomiczne.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-05-2013 o 09:02
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ........... A co do grubości izolacji, to uważam, że więcej, niż 20 cm styropianu w podłodze przestaje mieć uzasadnienie ekonomiczne.
    Zgadzam się.
    Tak samo jest przy ścianach zewnętrznych. Zwiększenie grubości styropianu z 20 cm na 30cm przestaje być ekonomicznie opłacalne.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Akumulacja jak najbardziej mnie interesuję dlatego ściany wewnętrzne będą z silikatów + wylewka akumulacyjna a tylko zewnętrzne ściany planuje z izodomu.

    Edit

    w podłogę max 20 cm nie więcej
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeżeli uważasz, że to wystarczy, to OK, ja na Twoim miejscu powiększyłbym akumulację dzięki żelbetowi pod wylewką, lub wykonałbym ściany zewnętrzna z silikatu.
    Ale jeśli to przeliczyłeś i dasz rade zmieścić się w taniej bez straty komfortu, to w porządku.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #206

    Domyślnie

    Mam pytanie: czy ten piasek z Gardawic ( Jarub) dobrze się zagęszczało ?

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, bez problemu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ściany praktycznie osiągnęły swą docelową wysokość. Dziś dojechały po dwie, ostatnie palety silikatów 18 i 12 , które zostaną zużyte na docięcie połówek i ćwiartek, które będą wmurowane pomiędzy nadproża, a wieniec, no i posłużą do zmniejszenia okna w pomieszczniu gospodarczym
    Pozostałe bloczki przydazą się do wykonania obudowy kominka.

    Pozostaje oczywiście sprawa wykonania scian szczytowych. Mogę kupić drążone silikaty 18cm, bloczki gazobetonowe Solbet 18cm, albo wykonać je w technologii szkieletowej. Pddasze jest nieogrzewane, ściany szczytowe nie przenoszą żadnych obciążeń, więc generalnie nic mnie nie ogranicza.
    Moja ekipa dziarsko twierdzi, że dla nich to bez znaczenia, ale podejrzewam, że optują za gazobetonem, w którym dotną sobie skosy ręczną piłką

    Do końca tygodnia chcę wybrać okna, w przyszłym tygodniu umówić obmiar i podpisać umowę. Mam 19m2 przeszklenia
    Za okna na profilu Schuco Si82, z ciepłym montażem lokalnego producenta zaplacić musiałbym 20 tyś zł
    Za Pasiv-Line AdamS (Bruegman) z ciepłym montażem 14.5 tyś zł
    Za TYTANOWEtermo MS Okna (Bruegman) z ciepłym montażem 12.8 tyś zł
    Za Art Thermo Oknoplus (Bruegman) z ciepłym montażem 14.8 tyś zł
    Za Evolution2 Oknoplastu z ciepłym montażem 18 tyś zł

    Okna Adamsa i Oknoplastu mają wzmocnienia termiczne w standarcie. W MS można je sobie zamówić i pewnie cena stanie się porównywalna. Oknoplast ma najbogatsze wyposażenie w standardzie, ale pakiet szyb 0,7. Corona Si83 to najszerszy profil.

    Póki co Schuco przegrywa rywalizację. Te 5 tyś rożnicy do AdamS'a czy Oknoplastu mogę włożyc np w ocieplenie stropu i zrobić tym wiele więcej w kierunku energooszczędności domu.
    Argument, że będą trwalsze nie przemawia do mnie...
    Do Oknoplastu zraziły mnie nieprzychylne opinie na temat miejscowych montażystów.

    Tak więc...któryś z Bruegman'ów ?

    Parę zdjęć z dzisiaj:

    U góry fragment szalunku wieńca nad oknem tarasowym:


    Podciąg, będący środkową podporą dla wiązarów:


    A to wlaściwie z wczoraj


    Gruszka z betonem na wieniec umówiona na poniedziałek w samo południe. Będą też panowie z Wiązar-System z kotwami.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-05-2013 o 20:08
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    a co wchodzi w pakiet ciepły montaż? w warstwie ocieplenia będzie?

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie, wysunięcie 3 cm i taśmy z wewnątrz i z zewnątrz.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #211

    Domyślnie

    no i jaką finalną decyzję podjąłeś, jakie okna??
    MS??

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeszcze nie ma końca tygodnia
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #213

    Domyślnie

    ok czekamy
    a czemu odrzuciłeś Si 82, cena??

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze nie ma końca tygodnia

    Czy przy cenie za Tytanowe Termo MS nie ma jakiejś pomyłki ? 12.8 tys z ciepłym montażem?

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W MS okna w obustronnym antracycie to 9,2 tyś, zwykły montaż 1.2 tyś, dopłata do montażu na taśmach Illbrucka 1 tyś zł
    Poszerzenia pod rolety 1.4 tyś

    Wszystkie inne oferty mają wliczone poszerzenia.


    To jest oferta z Gliwic. Dostałem także ofertę od innego dealera, z Mikołowa i cena jest bardzo podobna.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-05-2013 o 13:54
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W MS okna w obustronnym antracycie to 9,2 tyś, zwykły montaż 1.2 tyś, dopłata do montażu na taśmach Illbrucka .To jest oferta z Gliwic. Dostałem także ofertę od innego dealera, z Mikołowa i cena jest bardzo podobna.

    Fajnie Ci wychodzą te wyceny

    Dziś zastrzelił mnie wyceną Adams( pasiv line)- różnica do Schuco 5,3 k
    Zaskoczyła mnie też wycena z KNS za profil veka droższy od Schuco o 2,5k
    Jedynie tytanowe termo z MS tańsze o 2,7k ( z przekładką termiczną ), ale to inny profil ( 5 komór, dwie uszczelki)
    (bez przekładki termicznej mniej o 4,5k)

    U mnie firma W - S nie zgodziła się montować kotew do wieńca bez dopłaty
    Ostatnio edytowane przez modena ; 07-08-2013 o 19:26

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    modena, ale ten AdamS droższy o 5 tyś od Schuco ???
    Przecież to profil 5- komorowy rownież...
    Chuba, ze to było Pasiv-Line Plus, albo Ultra...

    Kto robił Wam wycenę na ten profil ?

    Ha, mam nadzieję, że u mnie WS nie wyskoczy z dodatkową płatnością
    Być może, ten jeden raz u mnie przeboleją, ale następnym klientom już nie dadzą się zaskoczyć
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    modena, ale ten AdamS droższy o 5 tyś od Schuco ???
    Przecież to profil 5- komorowy rownież...
    Chuba, ze to było Pasiv-Line Plus, albo Ultra...
    Kto robił Wam wycenę na ten profil ?
    Ha, mam nadzieję, że u mnie WS nie wyskoczy z dodatkową płatnością
    Być może, ten jeden raz u mnie przeboleją, ale następnym klientom już nie dadzą się zaskoczyć
    , ale policzyli mi tylko Adams Pasiv line Ultra . Poślę jeszcze z ciekawości do Gliwic ( ms)

    W-S - No nie dali się nabrać

    Przez te wiązary czuję się tak
    Ostatnio edytowane przez modena ; 25-07-2013 o 21:43

  19. #219
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post

    Czy przy cenie za Tytanowe Termo MS nie ma jakiejś pomyłki ? 12.8 tys z ciepłym montażem?
    W zeszłym roku(tfu,w grudniu 2011) miałem taką cenę w takim montażu na te okna ale z wkładką termiczną,była to promocja zimowa
    Z normalnym montażem zapłaciłem coś koło 11tys.zł.
    Cytat Napisał modena Zobacz post
    , poślę jeszcze z ciekawości do Gliwic
    Polecam
    Jak przyjdzie co do czego to do montażu zażyczcie sobie tego gościa,jest z firmy,z której kupiłem okna:
    http://montaze.info.pl/2013/01/01/montazysci/pawel-czerniak/
    U mnie montował i "kuma bazę"
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 08-05-2013 o 20:48

  20. #220

    Domyślnie

    fotohobby widać ofert masz co nie miara.
    ja mysle o schico si 82 wysunięte 3cm na kotwach ale tez mocno mysle o MS na profilach Veki alphaline 90

    Swoją drogą, my ruzyliśmy z budową w poniedziałek z rana, wczoraj zalane ławy 80cmx30cm, dziś już ułożone scianki fundamentowe.
    Jutro izolacja pozioma icola grunt (wew i zew), icopalal fundament masa (zew), styrodut synthos 10cm, folia kubełkowa i zasypka.
    Czy myślałem już jak zaizolować poziomo, bo ja mam z tym problem czy dawać folię izofol na bloczek i na chudziaka x2, czy pape termozgrzewalną??
    jak TY planujesz??

Strona 11 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony