dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 70
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 1397
  1. #1181

    Domyślnie

    Mówię cześć i tutaj

    Przeczytałem temat od pierwszej do ostatniej strony już jakiś czas temu. Muszę Ci powiedzieć kupa dobrej roboty i wiedzy Gratulacje ukończenia i mieszkania. Ile jeszcze przede mną żeby dotrzeć do takiego etapu

    Pozdrawiam.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  2. #1182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pozdrawiam i życzę sprawnej budowy.
    Tym bardzie, że własnymi siłami.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1183
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    fotohobby pamiętasz czym równałeś szpalety okienne przed montażem okien ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  4. #1184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    to akurat zleciłem ekipie od SSO na koniec robót, ale robili to klejem do sietki Weber.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1185

    Domyślnie

    Cześć witaj,

    Właśnie zaczynam przygodę z budową domu, a że działkę mam stosunkowo nieopodal (Paniówki pod Gliwicami) to wgłębiam się w Twój dziennik. Jestem już na stronie 24 z 60 Wprawdzie jestem inż budownictwa (choć jeszcze niespełnionym) to Twoje doświadczenia na pewno będą pomocne.
    Twój dom nie jest na szkodach górniczych? Jak spisuje się Immergas do tej pory?

  6. #1186

    Domyślnie

    Jestem z twojej okolicy wejdź do mnie i poczytaj jak będziesz miał pytania to spoko odpowiem

  7. #1187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Cześć witaj,

    Właśnie zaczynam przygodę z budową domu, a że działkę mam stosunkowo nieopodal (Paniówki pod Gliwicami) to wgłębiam się w Twój dziennik. Jestem już na stronie 24 z 60 Wprawdzie jestem inż budownictwa (choć jeszcze niespełnionym) to Twoje doświadczenia na pewno będą pomocne.
    Twój dom nie jest na szkodach górniczych? Jak spisuje się Immergas do tej pory?
    Witam i życzę powodzenia.
    Ja też skończyłem wydz. bud. choć dziś zawodowo zajmuję się już czymś innym. Tym niemniej, ta wiedza pomaga, szczególnie w rozmowach z ekipami.
    Moje okolice nie są zagrożone szkodami.
    Immergas sprawuje się jak należy.

  8. #1188

    Domyślnie

    Świetny dziennik aż mi się zachciało takiego domu!

  9. #1189

    Domyślnie

    Powoli zaczynam zbierać informacje na temat budowy a Twój dziennik jest naprawdę pomocny.Jestem za budową z silikatow ale ciągle jestem otwarty na inne materiały czy możesz mi powiedzieć co Ciebie ostatecznie przekonało do silikatów? Pozdrawiam fotohobby

  10. #1190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Izolacja akustyczna (mam w poblizu zaklad stolarski, wprawdzie po poĺudniu nie pracują, ale mam nadzieje, ze kiedys i dopoludnia bede mial wolne ). Poza tym mam w pomieszczeniu technicznym kondensat, rekuperator, pralkę i hydrofor i wolałem, żeby nie były słyszalne.
    Do tego jeszcze akumulacja ciepła. Planowalem grzanie pompa ciepla w taniej taryfie, ale nawet bez takiego grzania sprawdza sie w przypadku krótkotrwałych fali upałów, czy ochłodzeń.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #1191

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Izolacja akustyczna (mam w poblizu zaklad stolarski, wprawdzie po poĺudniu nie pracują, ale mam nadzieje, ze kiedys i dopoludnia bede mial wolne ). Poza tym mam w pomieszczeniu technicznym kondensat, rekuperator, pralkę i hydrofor i wolałem, żeby nie były słyszalne.
    Do tego jeszcze akumulacja ciepła. Planowalem grzanie pompa ciepla w taniej taryfie, ale nawet bez takiego grzania sprawdza sie w przypadku krótkotrwałych fali upałów, czy ochłodzeń.
    Ha ha ha, tzn, że ja w domu z porothermu słyszę wszystko z zewnątrz? Dawno się tak nie uśmiałem. Surowy silikat mistrzem budowania, hehehe.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #1192

    Domyślnie

    Ty ogólnie jesteś głuchy na wiele rzeczy...

  13. #1193
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ty ogólnie jesteś głuchy na wiele rzeczy...
    E tam to profesor budownictwa. Wszystko co on ma w domu to najlepsze.
    Wracając do porothermu... teraz bym tego nie wybrał. Słaba akumilulacyjnosc (choć mogłoby być gorzej), dziurawy w środku...
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  14. #1194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ha ha ha, tzn, że ja w domu z porothermu słyszę wszystko z zewnątrz? Dawno się tak nie uśmiałem. Surowy silikat mistrzem budowania, hehehe.
    Wciąż zadziwiają mnie ludzie, ktorzy systematycznie robią z siebie błazna...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #1195

    Domyślnie

    Interesuje mnie trzymanie temperatury w zimę i w miarę chłodne pomieszcznia podczas takich afrykańskich upałów jak teraz dla tego myślę ze silikaty dadzą mi właśnie to.Jestem laikiem i od zawsze myślałem że do budowy to tylko Protherm,bo był od zawsze dla mnie i znajomi tez budują tylko z tego,ale trzeba zauważyć jeden i to chyba największy plus , porotherm ma najlepszą reklamę

  16. #1196

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wciąż zadziwiają mnie ludzie, ktorzy systematycznie robią z siebie błazna...
    Mnie natomiast poraża Twoje chamstwo.

  17. #1197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nawet nie zacząlem być chamski w stosunku do ciebie.... Dziwie się tylko, dlaczego zagladasz do tego dziennika nie majac kompletnie nic konstruktywnego do powiedzenia ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #1198
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sebjasz

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    A jak skończyła się przygoda z kominiarzem ? Zrobił w końcu odbiory ?

  19. #1199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zamówiłem kominiarza, który ma uprawnienia do pomiaru wentylacji mechanicznej. Przyjechał, pomierzył, podbił.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1200

    Domyślnie

    Warto tu zaglądać nawet z wakacji Zawsze mi się wydawało, że porotherm musi mieć jakieś minusy. Jako, że buduje na płycie, oraz że zależy mi na w miarę ciepłym domu (o izolacyjności akustycznej po mieszkaniu w blokach nawet nie wspomnę) także wybiorę silikaty. Ciekawe czy 18 cm to będzie za mało w piętrowym na szkodach... Rysuję sobie projekt, muszę kwestię okien (ceny przesuwnych) skonsultować z jakimś dobrym przedstawicielem. Polecasz jakąś firmę ze Śląska?

Strona 60 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony