dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 70
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1397

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trzeci dzień pracy . Dziś ekipa zapukała do bram o 6.40.
    Cel - ułożenie styropianu.
    Panowie szybko przenieśli w pobliże płyty połowę zakupionych przez mnie opakowań BASF'a i wzięli się za ukłądanie i klejenie.
    Dlaczego tylko połowę ? No cóż, zdecydowałem się jednak pod płytę wrzucić 10cm XPS, a dopiero na płytę kolejne 10cm izolacji, już niekoniecznie XPS, a raczej EPS 200, głównie z uwagi na łatwość poprowadzenia instalacji..
    Tak więc, póki co, zostałałem z 50 opakowaniami (każde po 0,3 m3) BASF'a, zajmującego 3/4 garażu.
    Gdybym pomyślał 3 tygodnie wcześniej kupiłbym o połowę mniej styroduru...
    Będę starał się sprzedać te 15m3, bo nawet, jeśli dam cenę niższa od tej na znanym portalu aukcyjnym to niewiele stracę, a będę mógł kupić tańszy EPS o wystarczających z naddatkiem parametrach.
    Ktoś chce XPS ?? )

    Swoją drogą, Styrodur BASFa jest jednak rewelacujny, jeśli chodzi o twardość i wytrzymałość mechaniczną...

    Kilka zdjęć, po tym zakończeniu prac:






    jutro wiązanie zbrojenia, w poniedziałek wiązanie zbrojenia, we wtorek wiązanie zbrojenia i , jeśłi czas pozwoli, wylewanie.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-04-2013 o 21:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pati i Mariusz
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witamy
    gratulujemy rozpoczęcia budowy.
    Budujecie domek bardzo podobny do "naszego"-z projektu indywidualnego, dokumentacja zgromadzona, decyzja PnB wydana, media w trakcie załatwiania. Teraz tylko czeka na powiadomienie Starostwa Powiatowego o rozpoczęciu robót budowlanych z siedmiodniowym wyprzedzeniem dołączając oświadczenie kierownika budowy o przyjęciu obowiązków...jeszcze tydzień i temat ruszymy,a później
    1) wytyczenie geodezyjne obiektu w terenie
    2) wykonania niwelacji terenu

    Powolutku robimy rozeznanie w cenach materiałów budowlanych na płytę fundamentową/ piasek, styropian na opaskę, XPS, stal

    Póki co ziemia mokra, więc czekamy na ciepełko, no a potem zaczynamy

  3. #3

    Domyślnie

    WOW.
    Gratulacje , ale fajnie Wam to idzie.
    I sucho na działce , a u mnie glina i jeszcze miękko.

    Powodzenia w dalszych pracach

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    ja chce XPSajaka grubosc plyty i za ile, mozesz na priv, tylko niewiem jak z przesylka
    Ostatnio edytowane przez adamfcb ; 17-04-2013 o 20:08

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No z przesyłką to największy problem, może "zjeść" moją dobrą enę. Ale poszedł priv.

    Tymczasem w sobotę ekipa zjawiła się w skłądzie 3/5 i zaczęła zazbrajać płytę. Tą robotę muszą wykonać do końca wtorku, gdyż w środę rano mój kierownik wyjeżdża na parę dni, a przed zalaniem płyty chce (musi ) odebrać zbrojenie.


    Magazyn zbrojenia, czyli wszystko wg średnicy i długości



    Pierwsze elementy zbrojenia dolnego



    Mały miłośnik budowania
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Sprawnie ci to idzie. Brawo.
    Pozostaje zyczyc dobrej pogody A takowa na najblizsze dni się zapowiada.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i oczywiście przyszedł ten dzień, że po powrocie z pracy i wstąpieniu na budowę nieco podniosła mi się ciepłota ciała
    Po pierwsze, okazało się, że dostawca dystansów betonowych pod zbrojenie, który mial przwieźć na budowę kilka ich rodzajów, przywiózł tylko jeden rodzaj, bo jak się tłumaczył "okazało sie, że dla 50mmm ma jeden rodzaj".
    Ekipa (która przyjechałą dziś bez szefa) przyjęła dystanse, na zasadzie "jak sie nie ma co się lubi..."
    Sęk w tym, że zależało mi na dystansach prostopadłościenych, a otrzymałem tzw. "kość", czyli:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto_Full.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	6,8 KB
ID:	183868
    generalnie niespecjalnie nadającą się do układania na styropianie, co mojej ekipie najwyraźniej nie przeszkodziło. gdyż dziarsko dla próby ułozyła sobie dystanse w jednym z naroży płyty. Zeby było ciekawiej, zamiast w pozysji pionowej (50mm), ułożyła "kość" poziomo (czyli na 30mm), po czym dystans wszedł na pół cm w XPSa i z projektowych 50mm otuliny, zrobiło sie jakieś 25 :/ :



    Ufam, że była to tylko nic nieznacząca próba

    w każdym razie znalazłem parę starych kołków do styropianu, wziąłem brzeszczot i przygotowałem Panom na jutro coś takiego:



    przełożyłem go jeszcze, aby podpierał dolny pręt i ...
    niech mają, na wzór

    aha...
    I pojechałem po 150 kołków do styropianu
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-04-2013 o 20:52
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No i oczywiście przyszedł ten dzień, że po powrocie z pracy i wstąpieniu na budowę nieco podniosła mi się ciepłota ciała

    Ufam, że była to tylko nic nieznacząca próba

    w każdym razie znalazłem parę starych kołków do styropianu, wziąłem brzeszczot i przygotowałem Panom na jutro coś takiego:


    niech mają, na wzór

    aha...
    I pojechałem po 150 kołków do styropianu
    Dzięki za podzielenie się doświadczeniem Też mam mieć podłogę zbrojoną i już wiem czego pilnować
    Dobra robota .
    Fachowcy pewnie by uznali że to jest dobre
    Prosimy o więcej fotek ze zbrojenia ( Zwłaszcza z okolic rur pionowych od kanalizacji)
    Chętnie się podszkolę , żeby mi potem fachowcy kitu nie wciskali
    Pogodę macie super

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Tak to jest ze trzeba pilnowac nawet w najdrobniejszych szczegółach dla nas istotnych a dla nich .....
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na szczęście Panowie rozłożyli tylko kilkanaście dystansów z około 250szt, jakie mają być ułożone - zresztą może dlatego tak mocno weszły w XPSa.
    Jutro rano krótka rozmówka, a potem rozjeżdzamy się do pracy

    Swoją drogą, coraz więcej zbrojenia leży już na swoim miejscu, a "magazyn stali" na działce nadal imponujący.
    Bezdeszczowa pogoda ma utrzymać się do środy, potem delikatne opady pod koniec tygodnia, co mnie cieszy, bo pomogą w pielęgnacji betonu i oszczędzą wodę

    Parti i Mariusz, witam Was w moim dzienniku. Mam nadzieję, że będziecie się dzielili swoimi postępami.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-04-2013 o 23:13
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziś rano, kiedy wstąpiłem na budowę, ekipa była już w akcji, a wszystkie dystanse na "stojąco" i na podkładkach.
    Można powiedzieć, że rozumiemy się bez słów
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-04-2013 o 07:31
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Stali przybywa:







    Jutro wreszcie koniec gięcia i wiązania, w czwartek do południa wzmacnianie szalunków i po południu płyta powinna być już wylana.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Ale czołg !! bardzo masywna płyta jak ktoś to będzie rozbierał za 100 lat to będzie klął..... Widzę że sporo masz dozbrajania pomiędzy zbrojeniem głównym. Masz tak duże rozpiętości ścian??
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Dobrze idzie praca, płyta super !!

    Proszę podaj ile wyszło stali na zbrojenia , rozmiary stali
    no wiesz, tak wszystko po kolei ,ile i gdzie kupowałeś !

    Bo wiesz ,mój projekt niemal tych samych rozmiarów,
    i Twoje budowanie bardzo mi pomaga w przygotowaniach
    do budowy !

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    M.A.G., szczerze mówiąc na rysunku ta płyta nie wygląda na tak masywną. Na 132 m2 powierzchni i 26 m3 betonu trafia 2970 kg stali, co jest standardem, patrząc na inne projekty.
    Dozbrajane są krawędzie, prętami fi8, wygięmi w U, na długość 1m, co 70cm.
    W narożach te pręty krzyżują się , stąd wrażenie ścisku stali.
    W projekt masz na pierwszej stronie dziennika. Wtedy większość obciążeń miała być przenoszona na ściany zewnętrzne, później zdecydowałm, że wiązary będą oparte także na ścianie wewnętrnej, dla wyrównania naprężeń.

    RD2011, jest prawie 3tony stali, wykazu stali nie podaję, bo to w sumie zależy od preferencji konstruktora. Betonu 26m3.
    Wszystko kupione w okolicznych hurtowniach, tak się sklada, że styrodur w jednej, stal i bloczki silikatowe w drugiej, a beton w trzeciej.
    Tak było najkorzystniej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kamil i Basia

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    100

    Domyślnie

    Witam z rewizytą

    ładne zbrojenie, jaką folię dawałeś pod druty? Kibicuję i będę odwiedzał. Pogody życzę.
    Rozpoczęcie budowy: 19.04.2013 r., Stan zero: 14.06.2013 r., SSO: 22.10.2013 r. SSZ: 19.11.2013 r.
    Płyta fundamentowa - 30cm XPS Synthos PRIME S, wodna podłogówka zalana w płycie FU 25 cm, silikaty N18, strop żelbetowy, wszystko ocieplone 30 cm Genderka 0.032,
    Dziennik budowy superenergooszczędnej Arniki

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Folia 0.3, pojedynczo, ale pewnie podwójnie efekt byłby taki sam, czyli dziesiątki otworków.
    W sumie jest tam tylko po to, by się beton nie dostawał w lączenia płyt XPS, zresztą i tak sa one wypełnione pianką.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No zbrojenie robi wrażenie. Mozna by pomśleć iż jest to zbrojenie stropu bunkra Zatem za chwil parę będzie stan "null"
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.663
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    No zbrojenie robi wrażenie. Mozna by pomśleć iż jest to zbrojenie stropu bunkra Zatem za chwil parę będzie stan "null"
    Stan null już jutro. Pompa i cztery gruszki podjadą o 12.
    A to oznacza, że można podliczyć:

    KOSZT PŁYTY FUNDAMENTOWEJ
    Najpierw, dla porządku koszty które nie są związane stricte z płytą fundamentową, ale które trzeba ponieść rozpoczynając prace budowlane:
    - geodeta: 450zł
    - deski calówki (m3) + gwoździe: 670zł
    RAZEM: 1120 zł
    No i koszt samej płyty (pow zabudowy 132m2):

    - koparka (6.5 h ): 780 zł
    - piasek (60t): 1500 zł
    - wapno (5 worków): 77 zł
    - kanalizacja: 575 zł
    - XPS (32m3): 13400 zł (zużyłem go tylko połowę, resztę dam na płytę, albo sprzedam i kupię EPS100, czym zyskam około 2500zł)
    - pianka do XPS, 3 puszki: 75 zł
    - drut wiązałkowy 20kg: 94 zł
    - chudy beton B10 16m3: 2540 zł
    - folia 0.3 150m2: 211 zł
    - dystanse betonowe 50mm, 300szt: 192 zł
    - stal (2,9t): 7800 zł
    - beton B30 (27m3): 5680 zł
    - robocizna: 10000 zł

    RAZEM: 42920 złczyli 325zł/m2

    Jeżeli zdecyduję sie sprzedać pozostałość XPSa i kupić zwykły EPS pod wylewkę, zejdę do 40tyś zł.

    A teraz ciekawa kwestia. jak szacowałem koszt płyty przy robieniu kosztorysu ?
    Wyliczyłem go na... 43300zł
    Jest OK .
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pati i Mariusz
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Lędziny
    Kod pocztowy
    43-143
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W jakiej cenie byłby do sprzedania ten XPS ? potrzebujemy 13m3 grubości 10 cm, najlepiej bez frezu.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Stan null już jutro. Pompa i cztery gruszki podjadą o 12.
    A to oznacza, że można podliczyć:

    KOSZT PŁYTY FUNDAMENTOWEJ
    Najpierw, dla porządku koszty które nie są związane stricte z płytą fundamentową, ale które trzeba ponieść rozpoczynając prace budowlane:
    - geodeta: 450zł
    - deski calówki (m3) + gwoździe: 670zł
    RAZEM: 1120 zł
    No i koszt samej płyty (pow zabudowy 132m2):

    - koparka (6.5 h ): 780 zł
    - piasek (60t): 1500 zł
    - wapno (5 worków): 77 zł
    - kanalizacja: 575 zł
    - XPS (32m3): 13400 zł (zużyłem go tylko połowę, resztę dam na płytę, albo sprzedam i kupię EPS100, czym zyskam około 2500zł)
    - pianka do XPS, 3 puszki: 75 zł
    - drut wiązałkowy 20kg: 94 zł
    - chudy beton B10 16m3: 2540 zł
    - folia 0.3 150m2: 211 zł
    - dystanse betonowe 50mm, 300szt: 192 zł
    - stal (2,9t): 7800 zł
    - beton B30 (27m3): 5680 zł
    - robocizna: 10000 zł

    RAZEM: 42920 złczyli 325zł/m2

    Jeżeli zdecyduję sie sprzedać pozostałość XPSa i kupić zwykły EPS pod wylewkę, zejdę do 40tyś zł.

    A teraz ciekawa kwestia. jak szacowałem koszt płyty przy robieniu kosztorysu ?
    Wyliczyłem go na... 43300zł
    Jest OK .

Strona 7 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony