dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marrrek

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebiatów
    Kod pocztowy
    72-320
    Posty
    2

    Domyślnie Wentylacja sali weselnej

    Witam. Buduję salę weselną ok 200m2, w projekcie mam dwie centrale- jedna nawiewna z nagrzewnicą wodną o wyd. 2400 m3/h i druga nawiewno-wywiewna z rekuperatorem i też z nagrzewnicą i wyd. 2400m3/h. Ostatnio dostałem propozycję, aby zamienić to na pompę ciepła, wentylatory nawiewne i wywiewne, dwa rekuperatory. mam teraz dylemat czy to się opłaca. Cenowo wychodzi podobnie ale przy PC sprzedawca zapewnia mnie, że zimą będzie to grzać a latem chłodzić. Może ktoś z forum ma takie rozwiązanie, może ktoś to projektuje, wykonuje. Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem, jak to miałoby działać, gdy są dwie centrale i dwa układy równolegle?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3

    Domyślnie

    ja też nie kumam dlaczego dwie, przecież spokojnie możesz założyć jedną
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marrrek

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebiatów
    Kod pocztowy
    72-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    wytłumaczę dokładniej: centrala nr1 nawiewna z nagrzewnicą wodną o wyd. 2400m3/h - umiejscowiona na parterze, wentyluje kuchnie. Centrala nr2 nawiewno-wywiewna z rekuperatorem, nagrzewnicą wodną o wyd. 2400m3/ h , umiejscowiona na poddaszu- wentyluje salę. Kupiłem gotowy projekt i już tak było. Nigdy się nie zastanawiałem nad tym aby zastosować jedną centralę. Jaką musiała by mieć wydajność? no i problem z umieszczeniem ewentualnej większej centrali(poddasze). Jestem na takim etapie, że mógłbym wprowadzić jeszcze jakieś zmiany. Czekam na sugestie i pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    a no to rozumiem, osobny wyciąg z kuchni to wymóg sanepidowski, mógłbyś się pokusić o wstawienie reku do niego i robić odzysk który puścisz na salę, powietrze z sali pchane takimi wentylami samo do kuchni trafi z powrotem gdzie go wywalisz wyrzutem, to droższe ale masz rekuperację

    inna sprawa ze n ie słyszałem jeszcze o pc do sali weselnej ale działać będzie
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony